تزریق چربی

زمان خوابیدن ورم بعد از تزریق چربی

زمان خوابیدن ورم بعد از تزریق چربی

تورم بعد از تزریق چربی

داشتن تجربه ای خوب از تزریق چربی و دوره ریکاوری آن جزو مهم ترین مسائلی است که ما در کلینیک تخصصی پوست و مو رز به آن اهمیت می دهیم. هدف ما در این کلینیک، فراهم کردن یک عمل جراحی با کیفیت بالا و با یک دوره ریکاوری سریع برای بیمار است.

دوره ریکاوری بعد از تزریق چربی همیشه با مقداری تورم و کبودی همراه خواهد بود. درجه تورم به نحوه تزریق چربی، وسعت و حجم تزریق چربی و عملکرد طبیعی بدن خود بیمار بستگی دارد.

خوابیدن ورم بعد از تزریق چربی

( کلینیک رز اولین ارائه دهنده فایل های پزشکی صوتی و متنی در ایران )

دریافت تخفیف ویژه تزریق چربی + مشاوره رایگان

اگر قصد دارید این مقاله را به صورت صوتی گوش نمایید، بر روی player زیر کلیک نمایید.

ممکن است علائم در هر فرد، متفاوت با فرد دیگری باشند و میزان بروز آن ها نیز با هم تفاوت داشته باشد.

با این حال توجه به این نکته ضروری به نظر می رسد که پس از تزریق چربی، ممکن است برای چند ساعت و یا نهایتا چند روز، احساس هایی ناخوشایند در شما به وجود بیاید اما اگر همه چیز در شرایط استاندارد صورت گرفته باشد و برای انجام این کار از تکنیک درست، تبحر کافی و تجهیزات لازم استفاده شده باشد، عوارضی مثل تورم به سرعت از بین خواهد رفت و دیگر هیچ نشانی از آن پیدا نخواهد شد.

ما در کلینیک تخصصی پوست و مو رز تلاش می کنیم تا میزان تورم بعد از تزریق چربی را با تکنیک بسیار دقیقی کنترل کنیم و در طول تزریق چربی و بعد از آن از کرم آرنیکا در بخش های مورد نظر صورت و بدن بیمار استفاده کنیم.

بعد از تزریق چربی هم می توانید در خانه از کرم آرنیکا بر روی نقاطی که تزریق چربی داشته اید به راحتی استفاده کنید.

آرنیکا در واقع یک محصول گیاهی است که گیاه اصلی آن در مناطقی از اروپا رشد می کند. این کرم به صورت قرص و ژل نیز برای افراد مختلف تجویز می شود.

از آرنیکا به عنوان موثرترین روش برای از میان بردن ورم پس از تزریق چربی نام برده می شود. استفاده از این محصول به اشکال مختلف، امروز در عمل های زیبایی بسیار مرسوم است. آرنیکا آسیب بافت ها را کاهش می دهد و میزان ورم و کبودی را نیز به حداقل می رساند.

با مصرف آرنیکا، دوره بهبودی سریع تر سپری می شود. چرا که این محصول با عملکردی شبیه گلبول های سفید، به ایمنی بدن کمک می کند.

خوابیدن ورم بعد از تزریق چربی

هفته های اول بعد از تزریق چربی، بیمار شاهد تغییرات سریعی در صورت و بدن خودش است که یکی از این تغییرات افزایش میزان تورم در نقاط مورد نظر است و بعد از گذراندن دوره ای نسبتا طولانی، شاهد کاهش میزان تورم است.

تورم، چند ماه بعد از تزریق چربی برطرف می شود و سرعت بهبود  بسیار پایین است و حتی بعضی از بیماران احساس می کنند که یک سال طول می کشد تا تورم کاملا برطرف بشود و نقاطی که تزرریق چربی داشته اند، نرمال بنظر برسند.

در صورت مشاهده ورم، دلیلی برای ترس و اضطراب وجود ندارد. چرا که رسیدن به یک نتیجه مطلوب و خاص، بدون پشت سر گذاشتن عارضه هایی کوچک ممکن نخواهد شد. تزریق چربی، یک تغییر مهم در بدن افراد است و یک شانس جدید برای آن ها به شمار می رود.

افرادی در استفاده از این شانس جدید موفق هستند که همه علائم و نشانه های آن را به خوبی می شناسند و با مراقبت صحیح، عوارض مربوط به آن را کمرنگ می کنند.

تغییرات بیمار از نظر میزان تورم در طول هفته های اول و دوم

هفته اول

در هفته اول، شاهد تورم بسیار زیادی خواهید بود؛ هم در بخشی که چربی تزریق کرده اید و هم در بخش هایی که از آن چربی گرفته اید. در هفته اول، ماساژ پوست به آرامی می تواند میزان تورم را کاهش بدهد. شما می توانید برای کاهش تورم از کمپرس سرد مثل یخ هم در بخش های مورد نظر استفاده کنید.

بسیاری از افراد ترجیح می دهند که حداقل هفته اول پس از انجام تزریق چربی را به استراحت بپردازند و خودشان را در معرض موقعیت های خطرناک شغلی و شخصی قرار ندهند. یک هفته ماندن در خانه، بهترین راه برای مراقبت کامل از بدن پس از تزریق چربی است. هر چند که کمی پیاده روی در طول روز نیز توصیه می شود.

در این دوره اگر دردی هم وجود داشته باشد، با مصرف دارو از بین می رود اما حتما پیش از این کار باید با پزشک مشورت کنید. اگه درجه حرارت بدن بیش از حد بالا رفت، اگر خونریزی اتفاق افتاد و اگر ورم به شکل غیرقابل کنترلی زیاد شد، حتما باید با پزشک تماس برقرار کنید. هر چند که این اتفاق ها تنها در مواردی بسیار نادر رخ می دهند.

هفته دوم

در روزهای هفتم تا دهم بعد از تزریق چربی، شاهد کاهش میزان تورم خواهید بود. در هفته دوم، هنوز هم مقداری تورم در بخش های مورد نظر وجود دارد.

در این دوره زمانی می توان از وازلین هم برای پوست استفاده کرد و از ماساژ نرم و آرام وازلین، برای پوست بهره برد. در این دوره به تدریج علائم فروکش می کنند و شرایط مطلوب تری برای چهره شما به وجود خواهد آمد. هفته دوم در واقع دوره آغاز فروکش کردن تورم به شمار می رود و تا حدود زیادی از اضطراب های مربوط به آن نیز می‌ کاهد.

تورم در بخش های اهدا کننده چربی

در بخش های اهدا کننده چربی که از آنها چربی های لازم برای تزریق را استخراج کرده اید، باید از گن یا باند برای جلوگیری از تجمع خون یا مایعات بدن در زیر پوست استفاده کنید.

در مواردی که چربی زیادی از بخش های اهدا کننده گرفته شده باشد، مایعات جمع شده در زیر پوست باید از بدن تخلیه بشوند. بیماران در هفته های دوم و سوم، شاهد کاهش میزان تورم در بخش های اهدا کننده چربی خود خواهند بود.

چه در جریان برداشت چربی ها و چه در زمان تزریق آن ها، توجه به «اندازه» و دوز درست ضروری به نظر می رسد. اگر برداشت و تزریق چربی بیش از حد صورت بگیرد، هر دو اندام دهنده و گیرنده چربی ممکن است با مشکلاتی مواجه شوند.

اگر هم این برداشت و تزریق بسیار کم باشد، ممکن است تغییر خاصی در نتیجه تزریق رخ ندهد.

تاثیر سبک زندگی در کاهش تورم بعد از تزریق چربی

سبک زندگی شما هم تاثیر زیادی بر کیفیت و سرعت دوره ریکاوری شما بعد از تزریق چربی می گذارد. بیمارانی که رژیم غذایی آنها حاوی مواد مغذی باشد، به طور منظم ورزش می کنند، سیگار نمی کشند و همچنین وزن ایده آلی هم دارند، قطعا به سرعت خوب خواهند شد.

بسیاری از مکمل ها و حتی مصرف الکل، دارای اثرات ضد انعقاد خون هستند و باعث روان شدن بیشتر جریان خون در بدن می شوند و در نتیجه، میزان تورم افزایش می یابد و ما به شما پیشنهاد می دهیم که حداقل تا دو هفته قبل از جراحی، از هیچ مکملی بعد از تزریق چربی استفاده نکنید و از مصرف الکل و همچنین سیگار خودداری بفرمایید.

48 ساعت بعد از تزریق چربی می توانید از مکمل ها استفاده کنید. لیست داروها و مکمل هایی که می تواند باعث افزایش میزان تورم بشوند، عبارتند از:

  1. ایبوپروفن
  2. آسپیرین
  3. موترین
  4. ناپروکسن
  5. ویتامین E

بیمارانی که می خواهند سرعت دوره ریکاوری آنها افزایش پیدا کند و از میزان تورم آنها هر چه سریع تر کاسته بشود، می توانند با متخصص های کلینیک تخصصی پوست و مو رز مشورت کنند.

استفاده از کمپرس یخ به شرطی که بسیار آرام روی صورت قرار داده شود و هیچ فشاری نیز وارد نکند، مفید خواهد بود. در این دوره بهتر از است از آب خیلی گرم برای شستن منطقه تزریق چربی استفاده نشود. چرا که حرارت ممکن است به نتایج کار آسیب برساند.

از  همان زمان انجام تزریق تا هفته های بعدی، یخ همواره می تواند دوست خوبی برای شما باشد. البته به شرطی که با استفاده اشتباه از آن و فشار زیاد آن روی صورت، زمینه ساز آسیب زدن به بخش هایی که تزریق روی آن انجام شده، نشوید.

نحوه خوابیدن بعد از تزریق چربی و تاثیر آن بر روی تورم

برای اینکه سریعتر بهبود پیدا کنید و از میزان تورم بعد از تزریق چربی هم کاسته شود، به شما پیشنهاد می کنیم که هنگام خواب سرتان را با کمک 1 الی 2 بالش جوری تنظیم کنید که به بخشی که چربی تزریق کرده اید، فشاری در حین خواب وارد نشود.

خواب هم فاکتور مهمی برای ریکاوری سریع تر بیمار است و استراحت مناسب بیمار می تواند نقش موثری در کاهش تورم بعد تزریق چربی داشته باشد.

وقتی تزریق چربی صورت می گیرد، بدن برای خو گرفتن به شرایط جدید به زمان نیاز دارد و این زمان، با استراحت کافی به دست خواهد آمد.

شاید خوابیدن به پشت برای بسیاری از افرادی که عادت به خوابیدن روی پهلو ها و صورت دارند، کار دشواری باشد اما این کار تنها برای 2 شب صورت می گیرد و پس از آن، فرد دیگر مانعی برای خوابیدن به هر شکلی که خواست، نخواهد داشت. تحمل این دو شب برای رسیدن به یک نتیجه مطلوب، نباید آزاردهنده باشد.

تورم بعد از تزریق چربی در سینه

فرآیند لیپوساکشن باعث تجمع مایعات در بدن می شود و مایعات بدن هم به سمت پایین بدن جریان می یابند. بعد از تزریق چربی در سینه، احتمالا تا یک هفته شاهد مقداری تورم در پاها، زانوها و قوزک پاهایتان هستید زیرا مایعات در بدن پخش می شوند.

میزان تورم در بعضی از بیماران، بعد از مدت بسیار طولانی کاهش می یابد.

گن و یا پوشیدن لباس های بسیار تنگ می تواند به شما در کاهش تورم در سینه ها و سایر اعضای بدن کمک زیادی کند. یکی دیگر از مواردی که می تواند از ایجاد تورم در پاها جلوگیری کند، قرار دادن بالش در زیر پاها در هنگام خواب است. در کل، تورم بعد از تزریق چربی دوره خاصی دارد و شما باید صبور باشید.

تورم بعد از تزریق چربی در صورت

تورم و کبودی بعد از ” تزریق چربی به صورت ” ، بعد از 2 هفته از بین می رود. در هفته دوم، از میزان تورم صورت به قدری کاسته می شود که بیمار با مقداری آرایش می تواند به راحتی به بیرون از منزل برود.

بیمارانی که سابقه تزریق چربی در صورت خود داشته اند، شاهد کاهش تدریجی تورم در طول چند هفته بوده اند.

چه زمانی بعد از تزریق چربی می توانیم در محیط کاری خود حضور پیدا کنیم ؟

اکثر بیماران به محض اینکه از میزان تورم صورتشان کاسته بشود، در محیط های کاری خود حضور می یابند. حدودا 1 الی 2 هفته بعد از تزریق چربی می توانید به بیرون از منزل بروید.

چه زمانی بعد از تزریق می توانیم تمرینات ورزشی را انجام بدهیم ؟

اکثر متخصص ها توصیه می کنند که حداقل تا 4 ساعت بعد از تزریق چربی از فعالیت های فیزیکی خودداری کنید. زمانی می توانید تمرینات ورزشی را انجام بدهید که از میزان تورم کاسته شده باشد.

فعالیت های فیزیکی زیاد، جریان خون را تسریع می کنند و ضربان قلب را بالا می برند. همین اتفاق در زمان نادرست و به شکلی عجولانه، در نهایت موجب می شود که به نتایج تزریق چربی آسیب وارد شود.

پس توصیه می شود که برای انجام فعالیت های ورزشی، کمی صبر به خرج بدهید و این کار را در زمان درست پشت سر بگذارید.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد تورم بعد از تزریق چربی مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره 02144067005 تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

‫۲ دیدگاه ها

  1. سلام، من هشت سال پیش در ایران از چربی خودم در صورت تزریق داشتم، الان مدت دوساله شدیدا چربی صورتم آب شد اما سمت راست صورتم اندازه ی یک سکه برجستگی چربی شکل باقی مونده ، شبیه ورم دندان درد، شدیدا اذیتم میکنه و هر جایی که مراجعه میکنم نمیتونن اون برجستگی چربی گونه رو از صورتم بردارن، من در ترکیه زندگی میکنم و امکان دسترسی به کلینیک های ایران رو ندارم، خواهش میکنم راهنمایی م کنین، تموم اعتماد به نفسم رو از دست دادم. آیا کرم و یا دستگاه لیزری میتونه این مشکلو برطرف کنه تا بتونم اون اسامی رو به پزشکهای اینجا بگم….و یا پزشکی ایرانی از همکارانتون در اینجا کلینیک دارند تا من ازشون کمک بگیرم؟ خواهش میکنم بهم ایمیل بزنید و جوابمو بدین لطفا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *