درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
3.44 (9 رای)

طرز خوابیدن بعد از تزریق ژل

طرز خوابیدن بعد از تزریق ژل

طرز خوابیدن بعد از تزریق ژل یکی از موارد مهم در مراقبت های پوست می باشد که برای دریافت نتیجه بهتر باید رعایت شود. بعد از تزریق ژل در هر ناحیه ای از بدن باید مراقبت های کافی و لازم صورت گیرد تا حصول نتیجه در بهترین زمان ممکن اتفاق بیفتد در ضمن عوارض جانبی نیز مشاهده نگردد.

طرز خوابیدن بعد از تزریق ژل

( کلینیک رز اولین ارائه دهنده مقالات پزشکی صوتی و متنی در ایران )

اگر قصد دارید این مقاله را به صورت صوتی گوش نمایید، بر روی player زیر کلیک نمایید.

باید توجه داشت که تزریق در هر قسمتی از بدن و صورت از ” تزریق ژل به بینی ” گرفته تا تزریق ژل به پاها که باشد طرز خوابیدن اهمیت دارد. زیرا فشار در ناحیه تزریق ژل ممکن است باعث صدمات و آسیب های پوستی در این ناحیه شود. در مراقبت های پوست همه روش های لازم برای از بین رفتن عوارض را پزشک مربوطه متذکر خواهد شد.

طرز خوابیدن بعد از تزریق ژل

ممکن است پس از این که تزریق ژل انجام شد در هر ناحیه ای که باشد قرمزی یا کبدی و یا تورم وجود داشته باشد در برخی موارد خارش نیز در ناحیه تزریق مشاهده می گردد.

وجود این علائم در ناحیه تزریق طبیعی می باشد و با انجام مراقبت های پوست به شکل مناسب می توان از طولانی تر شدن این علائم جلوگیری کرد.

تزریق ژل در بافت پوست برای هر قسمت از بدن نفوذ کرده و فضایی را که بین کلاژن و الاستین وجود دارد پر می کند. با استفاده از تزریق ژل آب در پوست نگه داشته می شود و در نتیجه حجم پوست به شکل دلخواه حفظ خواهد شد.

در واقع با استفاده از تزریق ژل در مراقبت های پوست جهت حذف خطوط و چین و چروک ها حالت پوست با ظاهری آبدار و با طراوت دیده می شود و اثر اسید هیالورونیک طبیعی به پوست القا می گردد.

تزریق ژل به منظور حذف خطوط و همین طور برای جای جوش ها و یا از بین بردن جای زخم ها و بخیه و در قسمت های مختلف از بدن از جمله زیر چشم ها و گردن انجام پذیر می باشد.

برای این که عوارض تزریق ژل به کمترین میزان ممکن برسد بهتر است که علاوه بر طرز خوابیدن موارد دیگری نیز رعایت گردد.

بعد از این که تزریق ژل برای هر ناحیه از بدن انجام شود بهتر است که فرد نمک را در رژیم غذایی خود کاهش دهد. وجود نمک بالا در مواد غذایی سبب می شود که ورم بیشتر شود.

مشاهده مطلب
آیا بالابردن ابرو با تزریق ژل امکان پذیر است؟

در مواردی که تزریق ژل به صورت می باشد باید توجه کرد که فرد نباید سر خود را پایین بگیرد در نتیجه در موقع خواب نیز باید توجه داشته باشد که سر او پایین نیفتد.

در چند روز اول بعد از تزریق ژل در مراقبت های پوست توصیه می شود که از کمپرس سرد استفاده شود و بعد از آن کمپرس گرم نیز مناسب است.

طرز خوابیدن بعد از تزریق ژل در مراقبت های پوست

قسمت هایی را که ژل در آنجا تزریق شده است نباید ماساژ داد. در نتیجه لازم است که به طرز خوابیدن به ویژه بعد از ” تزریق ژل به صورت ” توجه گردد. نباید روی قسمت هایی که تزریق ژل در آنجا صورت گرفته خوابید و نباید فشاری بر این نواحی وارد شود.

در مراقبت های پوست گفته می شود که محل تزریق ژل نباید که گرم شود تا کبودی به طور کامل رفع شود. شستشوی معمولی را می توان بعد از تزریق ژل انجام داد.

برای این که بتوانید به شکل مناسب مراقبت های پوست را پس از تزریق ژل انجام دهید باید دقت داشته باشید که از دو بالش برای خوابیدن استفاده کنید. به ویژه تا سه شب اول بعد از این که تزریق ژل را انجام دادید این کار را انجام دهید.

برای آن که میزان ورم بعد از تزریق ژل روی صورت کاهش پیدا کند لازم است که رعایت کنید روی صورت خود نخوابید و به این نکته توجه لازم را داشته باشید.

اگر درد در ناحیه تزریق وجود داشته باشد این درد طبیعی می باشد و می تواند در مدت زمانی که این درد رفع می شود از مسکن هایی که پزشک شما تجویز کرده است استفاده کنید.

بعد از تزریق ژل نباید خم شد و تا مدت زمان چهار روز بهتر است فعالیت هایی که را که طولانی مدت هستند و در آنها امکان خم شدن وجود دارد انجام ندهید.

هر گونه فعالیتی که سبب می شود تعریق داشته باشید بهتر است تا سه هفته بعد از تزریق ژل متوقف شوند. در مراقبت های پوست باید حتما به این مورد توجه داشته باشید. استراحت کافی با روش صحیح می تواند روند بهبودی را برای شما تسریع کند.

تزریق ژل برای هر ناحیه از بدن متفاوت بوده و باید به شکل استراحت و مراقبت های پوست در آن ناحیه توجه شود. اگر تزریق ژل در ناحیه دست ها باشد باید توجه کرد که تا دو هفته فعالیت هایی را که غیر ضروری می باشند انجام ندهید.

مشاهده مطلب
همه چیز که باید در مورد تزریق ژل ژوویدرم بدانید

اگر محل تزریق چربی در ناحیه پا و در قسمت های مختلف مانند ران و یا مچ پا باشد باید توجه کرد که به مدت طولانی روی پای خود نایستید و تردمیل هم نزنید.

اگر ناحیه تزریق ژل به باسن باشد برای این که درد و تورم کمتر شود و فشاری به ناحیه تزریق وارد نشود باید توجه کرد که باید روی پهلو یا شکم خود بخوابید و خوابیدن شما باید به گونه ای باشد که هیچ نوع فشاری به این قسمت وارد نشود.

موارد مهم پس از تزریق ژل

بهتر است که تا یک روز بعد از تزریق ژل از انواع کرم های آرایشی و ضد آفتاب های گوناگون استفاده نشود.

در مراقبت های پوست لازم است که هر گونه تحرکی که سبب می شود به بدن در قسمت هایی که تزریق ژل صورت گرفته است جلوگیری شود.

خوردن میوه و سبزیجات تازه سبب می شود که از یبوست ممانعت به عمل آید و در نتیجه یک راهکار مناسب برای حفظ سلامتی پس از تزریق ژل  می باشد.

راه رفتن آرام یک روش مناسب است برای این که تورم و درد در نواحی مختلفی که ژل تزریق شده است به وجود نیاید. استراحت مناسب می تواند باعث بهبود فرد شود.

معمولا پس از این که تزریق ژل صورت می گیرد پزشک مربوطه ممکن است آنتی بیوتیک هایی را تجویز کند. خوردن این داروها برای مراقبت های پوست پس از تزریق ضروری می باشد تا در ناحیه تزریق دچار عفونت نشوید.

بهتر است که داروها تا زمانی که مشخص شده است مصرف شوند و از قطع کردن خودسرانه آنها بپرهیزید.

به طور کلی خوابیدن روی قسمت هایی که تزریق ژل در آنجا صورت گرفته است تا بهبودی مجاز نمی باشد. زیرا با خوابیدن روی این قسمت ها امکان دارد فشار بر این ناحیه وراد شده و مشکلاتی برای فرد به وجود آید.

مشورت قبل از انجام تزریق ژل و بعد از آن را می توان با پزشک مربوطه انجام داد و اطلاعات کافی در این زمینه جهت مراقبت های پوست کسب نمود.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
3.44 (9 رای)

تزریق ژل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع