تزریق ژل

طرز خوابیدن بعد از تزریق ژل

طرز خوابیدن بعد از تزریق ژل

طرز خوابیدن بعد از تزریق ژل

طرز خوابیدن بعد از تزریق ژل یکی از موارد مهم در مراقبت های پوست می باشد که برای دریافت نتیجه بهتر باید رعایت شود.. پس از هر نوع عمل زیبایی، چندین نوع ملاحظات وجود دارد که باید رعایت شوند و پس از تزریق ژل نیز، طرز خوابیدن درست و رعایت نکات مرتبط با آن، از همین ملاحظات است.

دریافت تخفیف نقدی تزریق ژل کلینیک رز + مشاوره رایگان

بعد از تزریق ژل در هر ناحیه ای از بدن باید مراقبت های کافی و لازم صورت گیرد تا حصول نتیجه در بهترین زمان ممکن اتفاق بیفتد در ضمن عوارض جانبی نیز مشاهده نگردد.

طرز خوابیدن بعد از تزریق ژل

( کلینیک رز اولین ارائه دهنده مقالات پزشکی صوتی و متنی در ایران )

اگر قصد دارید این مقاله را به صورت صوتی گوش نمایید، بر روی player زیر کلیک نمایید.

نیاز به تزریق ژل، از عوامل محیطی، مصرف دخانیات، الکل و ویژگی های ژنتیکی نشات می گیرد. این وضعیت که باعث از دست رفتن خاصیت ارتجاعی پوست می شود، چین و چروک هایی روی پوست به وجود می آید.

این چروک ها که در اثر عدم تولید کلاژن به وجود می آیند، باعث ایجاد منظره ناخوشایندی روی چهره و یا بدن فرد می شوند. خبر خوش این است که با انجام تزریق ژل و عمل زیبایی و رعایت مراقبت های پوست، این مشکلات کاملا رفع خواهند شد.

باید توجه داشت که تزریق در هر قسمتی از بدن و صورت از ” تزریق ژل به بینی ” گرفته تا تزریق ژل به پاها و تزریق ژل به شقیقه که حتی نیاز به مراقبت های بیشتری دارد، طرز خوابیدن اهمیت زیادی داشته و دارد زیرا فشار در ناحیه تزریق ژل ممکن است باعث صدمات و آسیب های پوستی در این ناحیه شود. در مراقبت های پوست همه روش های لازم برای از بین رفتن عوارض را پزشک مربوطه متذکر خواهد شد.

طرز خوابیدن بعد از تزریق ژل

ممکن است پس از این که تزریق ژل انجام شد در هر ناحیه ای که باشد قرمزی یا کبدی و یا تورم وجود داشته باشد در برخی موارد خارش نیز در ناحیه تزریق مشاهده می گردد.

معمولا این علائم پس از 2 الی 3 روز کاملا از بین می روند و زیاد نباید نگران این علائم باشید.

وجود این علائم مراقبت های پوست در ناحیه تزریق طبیعی می باشد و با انجام مراقبت های پوست به شکل مناسب می توان از طولانی تر شدن این علائم جلوگیری کرد.

تزریق ژل در بافت پوست برای هر قسمت از بدن نفوذ کرده و فضایی را که بین کلاژن و الاستین وجود دارد پر می کند. با استفاده از تزریق ژل آب در پوست نگه داشته می شود و در نتیجه حجم پوست به شکل دلخواه حفظ خواهد شد.

در واقع با استفاده از تزریق ژل در مراقبت های پوست جهت حذف خطوط و چین و چروک ها حالت پوست با ظاهری آبدار و با طراوت دیده می شود و اثر اسید هیالورونیک طبیعی به پوست القا می گردد.

البته گاهی دیده شده در برخی مکان های غیر بهداشتی، به جای ژل حاوی اسید هیالورونیک، از سیلیکون مایع استفاده می کنند که بدن در مقابل پذیرش آن ممکن است واکنش سفت و سختی نشان داد و تورم و کبودی، به اوج خود برسد.

از این رو اکثریت پزشکان و متخصصان زیبایی توصیه می کنند که یکی از اصلی ترین مواد هر ژلی باید اسید هیالورونیک، که از بافت های خود بدن به دست می آید، باشد تا بتوان از عوارض خطرناک تزیق ژل های غیر معتبر جلوگیری کرد.

تزریق ژل به منظور حذف خطوط و همین طور برای جای جوش ها و یا از بین بردن جای زخم ها و بخیه و در قسمت های مختلف از بدن از جمله زیر چشم ها و گردن انجام پذیر می باشد.

برای این که عوارض تزریق ژل به کمترین میزان ممکن برسد بهتر است که علاوه بر طرز خوابیدن موارد دیگری نیز رعایت گردد.

بعد از این که تزریق ژل برای هر ناحیه از بدن انجام شود بهتر است که فرد نمک را در رژیم غذایی خود کاهش دهد. وجود نمک بالا در مواد غذایی سبب می شود که ورم بیشتر شود.

در رژیم غذایی پس از عمل، حذف الکل و سایر مواد موثری که جریان خون را از حالت عادی خارج می کنند، باید جدی گرفته شود. تا جایی که ممکن است یک روز پیش از عمل، به هیچ وجه نباید داخل خون الکل وجود داشته باشد.

در مواردی که تزریق ژل به صورت می باشد باید توجه کرد که فرد نباید سر خود را پایین بگیرد در نتیجه در موقع خواب نیز باید توجه داشته باشد که سر او پایین نیفتد.

در چند روز اول بعد از تزریق ژل در مراقبت های پوست توصیه می شود که از کمپرس سرد استفاده شود و بعد از آن کمپرس گرم نیز مناسب است.

برای استفاده از کمپرس یخ، دو روز اول، زمان ایده آلی است.

پس از اتمام این دو روز، می توانید نسبت به گذاشتن کمپرس گرم نیز اقدام کنید.

قبل از عمل از انجام اپیلاسیون و پس از عمل، از حضور در سولاریوم جدا خودداری کنید، زیرا در روزهای ابتدایی می تواند باعث ایجاد آسیب به نتایج به دست آمده از تزریق ژل شده و ناهمواری هایی را روی پوست ناحیه مورد نظر به وجود آورد.

طرز خوابیدن بعد از تزریق ژل در مراقبت های پوست

قسمت هایی را که ژل در آنجا تزریق شده است نباید ماساژ داد. در نتیجه لازم است که به طرز خوابیدن به ویژه بعد از ” تزریق ژل به صورت ” توجه گردد. نباید روی قسمت هایی که تزریق ژل در آنجا صورت گرفته خوابید و نباید فشاری بر این نواحی وارد شود.

در مراقبت های پوست گفته می شود که محل تزریق ژل نباید که گرم شود تا کبودی به طور کامل رفع شود. شستشوی معمولی را می توان بعد از تزریق ژل انجام داد.

برای این که بتوانید به شکل مناسب مراقبت های پوست را پس از تزریق ژل انجام دهید باید دقت داشته باشید که از دو بالش برای خوابیدن استفاده کنید. به ویژه تا سه شب اول بعد از این که تزریق ژل را انجام دادید این کار را انجام دهید.

سر بیمار باید تا جایی که ممکن است، در ارتفاع بالاتری نسبت به بدن قرار داشته باشد. به پهلو یا به پشت بخوابید و هیچوقت ریسک خوابیدن بر روی صورت را به جان نخرید!

برای آن که میزان ورم بعد از تزریق ژل روی صورت کاهش پیدا کند لازم است که رعایت کنید روی صورت خود نخوابید و به این نکته توجه لازم را داشته باشید.

اگر درد در ناحیه تزریق وجود داشته باشد این درد طبیعی می باشد و می تواند در مدت زمانی که این درد رفع می شود از مسکن هایی که پزشک شما تجویز کرده است استفاده کنید. معمولا پزشک، مسکن هایی چون پاراستامول، استامینوفن یا دیپیرون را ترجیح می دهد. با این حال هیچوقت خودسرانه دارو مصرف نکنید.

بعد از تزریق ژل نباید خم شد و تا مدت زمان چهار روز بهتر است فعالیت هایی که را که طولانی مدت هستند و در آنها امکان خم شدن وجود دارد انجام ندهید.

هر گونه فعالیتی که سبب می شود تعریق داشته باشید بهتر است تا سه هفته بعد از تزریق ژل متوقف شوند. در مراقبت های پوست باید حتما به این مورد توجه داشته باشید. استراحت کافی با روش صحیح می تواند روند بهبودی را برای شما تسریع کند.

رژیم غذایی واقعا اهمیت دارد. بعد از 2 ساعت پس از عمل تزریق ژل، چای سبز مصرف نکنید. حداقل 2 ساعت پس از عمل می توانید پوست خود را بشویید یا استحمام کنید، البته از وارد کردن فشارهای جدی روی پوست خودداری کنید. پس از عمل هم دقت کنید که باید مقدار زیادی آب مصرف کنید.

تزریق ژل برای هر ناحیه از بدن متفاوت بوده و باید به شکل استراحت و مراقبت های پوست در آن ناحیه توجه شود. اگر تزریق ژل در ناحیه دست ها باشد باید توجه کرد که تا دو هفته فعالیت هایی را که غیر ضروری می باشند انجام ندهید.

این ژل ها بسته به نوع و کیفیتی که دارند، بین 9 تا 18 ماه ماندگاری خواهند داشت. از آنجایی که ژل باعث جوانسازی پوست می شود، حتی اگر ژل در داخل پوست شما جذب شود، بازهم پوست کیفیت خوبی خواهد داشت. گرچه توصیه می شود در بازه مشخص، اقدام به تزریق مجدد کنید.

اگر محل تزریق چربی در ناحیه پا و در قسمت های مختلف مانند ران و یا مچ پا باشد باید توجه کرد که به مدت طولانی روی پای خود نایستید و تردمیل هم نزنید.

اگر ناحیه تزریق ژل به باسن باشد برای این که درد و تورم کمتر شود و فشاری به ناحیه تزریق وارد نشود باید توجه کرد که باید روی پهلو یا شکم خود بخوابید و خوابیدن شما باید به گونه ای باشد که هیچ نوع فشاری به این قسمت وارد نشود.

موارد مهم پس از تزریق ژل

بهتر است که تا یک روز بعد از تزریق ژل از انواع کرم های آرایشی و ضد آفتاب های گوناگون استفاده نشود.

از محصولات مراقبت از پوست مانند رتینوئید یا اسید گلیکولیک، نباید به مدت یک روز کامل استفاده شود.

سعی کنید تا جایی که ممکن است، به مدت 3 روز، از فشار واردن کردن به عضلات صورت پرهیز کنید. نه اخم کنید، نه عصبانی شوید و نه با لبخند بزرگ، حالت صورت خود را بهم بریزید. بعد از تزریق، ممکن است پف و شاید کمی نامتقارنی در صورت دیده شود که نباید شما را نگران کند. البته این موضوع بسیار نادر است و معمولا اتفاق نمی افتد و فقط جهت آگاهی مراجعه کنندگان ذکر شده است.

در مراقبت های پوست لازم است که هر گونه تحرکی که سبب می شود به بدن در قسمت هایی که تزریق ژل صورت گرفته است جلوگیری شود.

خوردن میوه و سبزیجات تازه سبب می شود که از یبوست ممانعت به عمل آید و در نتیجه یک راهکار مناسب برای حفظ سلامتی پس از تزریق ژل  می باشد.

افرادی که دچار بیماری های ناشی از ضعف سیستم ایمنی هستند، باید صبر و تحمل بیشتری داشته باشند زیرا ژل در چنین شرایطی کمی نسبت به افراد معمولی، دیرتر فرم می گیرد.

راه رفتن آرام یک روش مناسب است برای این که تورم و درد در نواحی مختلفی که ژل تزریق شده است به وجود نیاید. استراحت مناسب می تواند باعث بهبود فرد شود.

معمولا پس از این که تزریق ژل صورت می گیرد پزشک مربوطه ممکن است آنتی بیوتیک هایی را تجویز کند. خوردن این داروها برای مراقبت های پوست پس از تزریق ضروری می باشد تا در ناحیه تزریق دچار عفونت نشوید. این عمل دقت و مهارت خاصی می خواهد که پزشک متخصص خوب، قادر به انجام آن خواهد بود. چه برای حین عمل و چه مراقبت های پس از عمل، شما به یک پزشک معتبر و با سابقه نیاز دارید.

بهتر است که داروها تا زمانی که مشخص شده است مصرف شوند و از قطع کردن خودسرانه آنها بپرهیزید.

به طور کلی خوابیدن روی قسمت هایی که تزریق ژل در آنجا صورت گرفته است تا بهبودی مجاز نمی باشد. زیرا با خوابیدن روی این قسمت ها امکان دارد فشار بر این ناحیه وارد شده و مشکلاتی برای فرد به وجود آید.

مشورت قبل از انجام تزریق ژل و بعد از آن را می توان با پزشک مربوطه انجام داد و اطلاعات کافی در این زمینه جهت مراقبت های پوست کسب نمود.

در این مقاله بار ها ذکر شد و ارزش دارد دوباره بر این موضوع تاکید شود که پزشکان ماهر و باتجربه باید این دسته عمل ها را انجام بدهند.

اصرار بیش از حد برخی پزشکان بی تجربه به تزریق زیاد ژل، باعث می شود فرد مراجعه کننده ظاهری مصنوعی پیدا کند. باید عیار این تزریق رعایت شود، به همین دلیل توصیه می کنیم حتما و حتما، در یک کلینیک معتبر، زیر نظر پزشکانی معتبر، عمل تزریق ژل را انجام بدهید.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد تزریق ژل مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *