جراحی بینی

مراقبت از پوست بعد از جراحی بینی

مراقبت از پوست بعد از جراحی بینی

مراقبت از پوست بعد از جراحی بینی

مراقبت از پوست بعد از جراحی بینی به عنوان یکی از مهم ترین دغدغه افرادی که عمل رینوپلاستی را انجام می دهند مطرح می شود. این‌ که شما بدانید پس از عمل زیبایی بینی چه مراقبت هایی را باید از پوست خود انجام دهید تا نتیجه نهایی همان گونه شود که انتظارش را داشتید، بسیار اهمیت دارد.

مراقبت از پوست بعد از جراحی بینی

نکات بسیاری به جهت مراقبت از پوست بعد از جراحی بینی وجود دارد که با ارائه این نکات به شما کمک می کنیم تا پس از انجام این عمل بهترین کیفیت پوست را در ناحیه بینی داشته و در بهبود بخیه و زخم های ناشی از بخیه موفق تر عمل کنید.

دریافت تخفیف ویژه جراحی بینی به مدت محدود + مشاوره رایگان

آیا پس از جراحی بینی نیاز به مراقبت از پوست است ؟

به صورت قطعی باید در پاسخ به این سوال که آیا پس از جراحی بینی نیاز به مراقبت از پوست است باید جواب بله را بدهیم. در واقع بدون مراقبت از پوست پس از رینوپلاستی نمی توانید به نتیجه دلخواه خود دست یابید. پیش از آن که شما عمل رینوپلاستی را انجام دهید پزشک معالج به شما توصیه هایی به جهت موفقیت بیشتر عمل خواهد کرد.

برای رسیدن به بهترین نتیجه از عمل رینوپلاستی، بدون تردید باید این توصیه ها را به شدت جدی بگیرید. افرادی که نسبت به این توصیه ها بی توجه هستند، پوست خود را پس از جراحی بینی در معرض خطر قرار می دهند و مشکلات مختلفی را تجربه می کنند.

طولی نمی کشد که احساس پشیمانی به سراغ این افراد خواهد آمد. در مقابل اما افرادی که این توصیه ها را به دقت رعایت می کنند، به نتیجه مطلوبی از رینوپلاستی دست خواهند یافت.

رعایت توصیه های پزشک در رابطه با مراقبت های پوستی پس از عمل به نحوه پاسخ بینی تاثیر گذار است. همانطور که می دانید یکی از عوامل مهم در موفقیت عمل زیبایی بینی پوست شما است.

در وهله اول جنس پوست موثر بوده و در نهایت نوع مراقبت شما می تواند تاثیر گذار باشد. در نتیجه شما باید به عنوان یک متقاضی عمل زیبایی بینی این نکته را بدانید که مراقبت از پوست پس از جراحی یکی از مهم ترین مراحلی است که باید به درستی اجرا شود.

مراقبت از پوست بعد از جراحی بینی

اگر این مراقبت به درستی صورت نگیرد، پیچیدگی های زیادی در روزهای پس از عمل برای شما ایجاد خواهد شد. علاوه بر این ممکن است زیبایی مدنظر شما نیز در صورت عدم مراقبت از پوست، در نهایت حاصل نشود. پوست بخش بسیار حساسی در بدن به شمار می رود و نقش آن در عمل های زیبایی نیز بسیار مهم و انکار نشدنی به نظر می رسد.

شما با مراقبت از پوست می‌توانید دوره بهبود خود را پس از انجام رینوپلاستی کوتاه کرده و نتایج عمل زیبایی را بهبود ببخشید. در واقع در کنار عملکرد جراح، عملکرد شما در مراقبت از پوست نیز تاثیر گذار خواهد بود. شما نیاز دارید تا برای مدت زمان مشخصی از پوست بینی محافظت کنید تا در برابر آسیب های احتمالی که به جهت حساسیت پوست در ناحیه عمل شده ایجاد می شود موفق تر باشید.

رینوپلاستی شما پس از خارج شدن از اتاق عمل و مرخص شدن از کلینیک، هنوز یک فرآیند «کامل» به حساب نمی آید. رینوپلاستی وقتی کامل می شود که شما پس از مدتی بخیه ها را از بینی خود خارجی کنید و با باز کردن پانسمان، به شرایطی کاملا عادی برسید.

در نتیجه تا زمانی که این اتفاق از راه نرسد، شما باید همواره مراقب باشید و از بروز هر گونه خطری برای بینی و پوست آن، جلوگیری کنید. از یاد نبرید که در این مورد نیز مثل همه موارد دیگر، پیشگیری به مراتب موثرتر از درمان تلقی خواهد شد.

یکی دیگر از سوالاتی که در رابطه با مراقبت از پوست پس از جراحی بینی مطرح می شود این است که آیا می‌توان از مواد آرایشی استفاده کرد؟ تا چه مدت استفاده از مواد آرایشی منع می شود؟ این سوال به جهت آن که آمار متقاضیان جراحی بینی را بیشتر خانم ها تشکیل می دهند به وفور پرسیده می شود.

در نهایت باید به این نکته اشاره کرد که در این مقاله فقط بخشی از مراقبت هایی که شما باید از پوست خود انجام دهید مطرح می شود و نکات اصلی و مواد تجویزی به جهت مراقبت از پوست پس از جراحی بینی توسط پزشک زیبایی تجویز خواهد شد.

از یاد نبرید که پزشک متخصص جراح بینی شما، بیشتر از هر کسی از وضعیت بینی و نحوه انجام عمل اطلاع دارد و به همین خاطر می تواند بهترین و دقیق ترین توصیه ها را برای شما داشته باشد. به همین خاطر توجه به توصیه های او پس از انجام عمل برای مراقبت از پوست، بسیار مهم و تعیین کننده خواهد بود.

چه نکاتی برای مراقبت پوست بعد از جراحی بینی وجود دارد ؟

نکات بسیاری به جهت مراقبت از پوست بعد از جراحی بینی وجود دارد که در ادامه برخی از مهم ترین نکات مراقبتی را برای شما مطرح کرده ایم. در ابتدا باید بگوییم مراقبت از پوست پس از جراحی بینی کاملا به جنس پوست شما بستگی دارد.

ممکن است برخی از افراد به اندازه ای پوست خوبی داشته باشند که به هیچ وجه مراقبت شدید پوستی پس از جراحی بینی نیاز نباشد. در مقابل این افراد کسانی قرار دارند که پوست های نامناسب و آکنه داری دارند، در این موارد حتما باید پاکسازی پوست در اولویت قرار بگیرد تا نتیجه نهایی رینوپلاستی مطلوب باشد.

در نتیجه رعایت اصول مراقبتی برای همه افراد، متفاوت خواهد بود. اگر یکی از نزدیکان شما جراحی بینی انجام داده و اساسا به مراقبت های زیادی نیاز نداشته، دلیل خوبی نیست که شما نیز نیازی به این مراقبت ها نداشته باشید.

در واقع هر فرد با توجه به ویژگی های ظاهری خاص خود و کیفیت پوست، نیازمند میزان متفاوتی از مراقبت خواهد بود. میزانی که در بعضی از افراد بیشتر و در بعضی های دیگر، کمتر است.

اگر که شما از جمله افرادی هستید که پوست حساسی داشته و نسبت به مواردی چون آفتاب یا مواد آرایشی حساسیت نشان می دهید، باید نکات بیشتری را پس از جراحی بینی به جهت مراقبت از پوست انجام دهید تا حساسیت پوست شما بیشتر نشده و نتیجه جراحی بهتر شود.

ممکن است به دلایلی این حساسیت ها پس از جراحی بینی تا حدودی افزایش پیدا کند. در نتیجه نیاز به مراقبت ها به طور کلی برای افرادی با پوست حساس و مستعد در مقابل حساسیت، بیشتر خواهد شد.

محصولات بسیاری به جهت پاکسازی پوست پس از انجام جراحی بینی وجود دارد که معمولا پزشکان زیبایی مارک ها و محصولات مشخصی را به شما پیشنهاد می کنند. به صورت کلی شما تا چند ماه پس از انجام جراحی بینی باید از محصولات مخصوص شستشو صورت به جهت بهبود پوست خود استفاده کنید.

یکی از مهم ترین نکاتی که به جهت مراقبت پوستی پس از جراحی بینی باید در نظر گرفته شود، نور خورشید است. پوست بینی پس از رینوپلاستی نسبت به اشعه های خورشید از جمله اشعه ماوراء البنفش حساس شده و به همین جهت شما تا چندین ماه پس از انجام جراحی بینی باید از ضدآفتاب های پیشنهادی پزشک زیبایی استفاده کنید.

پوست شما در این بازه زمانی به هیچ وجه نباید در معرض تابش مداوم خورشید قرار بگیرد. چرا که این کار تاثیرات مخربی بر نتایج رینوپلاستی خواهد داشت.

برای استفاده از کرم های ضد آفتاب در این دوره، حتما باید به طور کامل با پزشک متخصص جراحی بینی خود مشورت کنید. چرا که بعضی از ضد آفتاب ها ترکیب های مضری در خود دارند که ممکن است برای پوست شما مناسب نباشند.

مدت زمان پیشنهادی به جهت استفاده از ضدآفتاب های مخصوص حداقل 3 ماه است. البته پس از این مدت زمان نیز شما حتما باید از ضد آفتاب استفاده کنید. البته بهتر است ماه اول تا جای ممکن تلاش کنید که در معرض آفتاب شدید قرار نگیرید.

به طور کلی شستن روزانه صورت به جهت تمیز نگه داشتن آن، یکی از مراقبت های مهم پس از انجام رینوپلاستی به شمار می رود. این کار احتمال عفونت پوست در نقاط نزدیک به بینی را به شکل قابل توجهی کاهش می دهید

شما باید پوست صورت را پس از جراحی کاملا تمیز نگه دارید اما در عین حال نباید این شستشو را با وارد کردن فشار زیادی به پوست انجام دهید. این کار باید کاملا به آرامی صورت بگیرد. باید مراقبت باشید که در روزهای پس از رینوپلاستی، پوست صورت بیش از اندازه خشک نشود.

مراقبت از پوست بعد از جراحی بینی چگونه است ؟

علاوه بر مواد بهداشتی و رعایت نکاتی چون عدم قرار گیری در آفتاب مستقیم، باید مراقبت های تغذیه ای از جمله نوشیدن آب فراوان را مد نظر قرار دهید. در واقع تغذیه یکی از عوامل مهمی است که در سرعت بخشیدن به روند جوش خوردن پوست در ناحیه بخیه ها کمک کرده و شما با استفاده از رژیم غذایی مناسب و مصرف اب بسیار می‌توانید در این روند تاثیر به سزایی داشته باشید.

نوشیدن آب زیاد در طول روز، تسریع در بهبودی را رقم خواهد زد. آب به طور کلی سموم بدن را دفع می کند و این موضوع برای پوست، اهمیت بسیار زیادی خواهد داشت. به همین خاطر است که توصیه می شود پس از عمل جراحی بینی و در دوران ریکاوری آن، در طول روز بین 8 تا 10 لیوان آب مصرف کنید.

یکی دیگر از نکات مهم تغذیه ای به جهت مراقبت از پوست پس از جراحی بینی استفاده از میوه ها و سبزیجات است. هر اندازه که این موارد در رژیم غذایی شما بیشتر باشد، روند بهبود شما تسریع خواهد شد.

به عنوان مهم ترین نکته باید بگوییم که پس از جراحی بینی شما باید حتما مینرال ها و مولتی ویتامین های تجویزی توسط پزشک را به صورت منظم استفاده کنید تا بدن شما بتواند در روند بهبود بخیه بعد از عمل جراحی بینی موفق تر عمل کند.

خوردن سوپ‌ ها، آبمیوه های کاملا طبیعی و غذاهای غنی از پروتئین و ویتامین در دوران ریکاوری رینوپلاستی برای افراد بسیار مفید خواهد بود.

افراد پس از سپری کردن این عمل جراحی، نباید به سراغ فست فود ها و غذاهای سرشار از روغن، نمک و ادویه فراوان بروند. چرا که این کار روند بهبودی را به تاخیر می اندازد. همچنین افراد نباید در دوران بهبودی از عمل بینی، به هیچ عنوان الکل و سیگار مصرف کند. الکل و دخانیات،  بزرگترین دشمن رسیدن به بهبودی پس از عمل هستند.

از چه مواردی به جهت مراقبت از پوست بعد از جراحی بینی می توان استفاده کرد ؟

پاک کننده ها یکی از مهم ترین مواردی هستند که شما باید پیش از انجام جراحی بینی یکی از بهترین های آنها را برای خود تهیه کرده باشید. در واقع پس از آن که پانسمان بینی برداشته می شود شما باید به صورت مداوم بر اساس برنامه ای که پزشک زیبایی پس از جراحی بینی ارائه می دهد پوست خود را پاکسازی کنید.

جنس پاک کننده یا تونر شما باید از کیفیت بالایی برخوردار باشد زیرا پس از جراحی بینی پوست این ناحیه در حساس ترین مرحله قرار می گیرد.

در این مقطع باید از مصرف پاک کننده هایی که ممکن است موجب بروز واکنش های آلرژیک در پوست شما شوند، اکیدا خودداری کنید. به همین خاطر مصرف پاک کننده ها حتما باید با توصیه و مشورت پزشک صورت بگیرد.

تا مدت زمان مشخصی از عمل جراحی بینی شما نباید از لوازم آرایشی به صورت سنگین استفاده کنید. پس از این زمان نیز آرایش شما باید در ناحیه عمل به صورت کاملا مناسب باشد.

آرایش می تواند آثار جانبی محدود ناشی از رینوپلاستی را روی چهره شما محو کند. با این وجود شما باید حتما از لوازم آرایشی طبیعی و با کیفیت بالا استفاده کنید و برای این کار، نظر پزشک را جویا شوید.

پس از مدت زمانی که جراح بینی (nose surgery) شما اعلام می کند امکان استفاده از لوازم آرایشی وجود خواهد داشت. در آرایش کردن عجله نکنید زیرا استفاده بیش از حد از مواد آرایشی می تواند نتیجه عمل جراحی بینی را نامطلوب کند.

پس از آن که مدت زمان ممنوعیت آرایش گذشت، شما می‌توانید از مواد آرایشی سبک به جهت آرایش و پوشاندن کبودی های احتمالی استفاده کنید. البته توجه داشته باشید که به هیچ وجه با دست به پوست صورت فشاری وارد نکنید و علاوه بر این از آرایش بینی خودداری کنید. تا جای ممکن تا 6 ماه پس از رینوپلاستی از مواد آرایشی با کیفیت مرغوب استفاده کنید.

در نهایت باید بگوییم که هر اندازه شما نکات مراقبتی از پوست را بیشتر رعایت کنید نتیجه نهایی مطلوب تر خواهد بود.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک در رابطه با هزینه جراحی بینی و سایر موارد مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *