پوست و مو

عوارض زاویه دارکردن صورت

عوارض زاویه دارکردن صورت

عوارض زاویه دارکردن صورت

زاویه دار کردن صورت از جمله تخصصی ترین فعالیت هایی است که یک پزشک زیبایی می تواند انجام دهد. در واقع این روش نوعی ایجاد تقارن و کانتورینگ در صورت است که می تواند مشکلات مربوط به عدم تقارن در صورت افراد را به راحتی حل کند.

عوارض زاویه دارکردن صورت

با زاویه دار کردن صورت افراد می توانند اعتماد به نفس خود را افزایش دهند؛ زیرا در برخی از مواقع مسائل و مشکلاتی نظیر ژنتیک، ایجاد سانحه، سکته های مغزی و بسیاری از مشکلات دیگر می تواند تقارن را در صورت افراد از بین ببرد.

دریافت تخفیف نقدی خدمات کلینیک رز + مشاره رایگان

این مشکل می تواند باعث تخریب اعتماد به نفس در افراد شود. به همین دلیل برای رفع این مشکل در علم پزشکی روشی مورد استفاده قرار می گیرد که می تواند این معضل را برای مدتی محدود از بین ببرد.

فرم دهی صورت از طریق تزریق دارای عوارض خاصی نیست و می توانید هر زمانی که بخواهید آن را انجام دهید. دوران نقاهتی که بعد از زاویه دار کردن صورت از طریق تزریق ماده مورد نظر به زیر پوست طی می شود، نیز بسیار ناچیز است و نمی تواند محدودیتی را برای شما ایجاد کند.

به واسطه زاویه دار کردن صورت می توانید هر چه سریع تر به خانه خود بروید و در همان روز به کارهای روزمره خود بپردازید. لازم به ذکر است که انجام برخی از مراقبت های جزئی بعد از فرم دهی صورت به این روش واجب است و با رعایت نکات و توصیه های پزشک مربوطه می توانید مطمئن باشید که دیگر مشکلی در نتایج آن رخ نخواهد داد.

آیا زاویه دار کردن صورت دارای عوارض جانبی است ؟

زاویه دار کردن صورت می تواند توسط پرکننده های متفاوتی انجام شود. برای این منظور می توانید با مراجعه به پزشک مورد نظر در مورد نوع پرکننده ای که قرار است برای زاویه دار کردن صورت مورد استفاده واقع شود اطلاعات کاملی به دست آورید.

مهمترین پرکننده ای که برای زاویه دار کردن صورت مورد توجه پزشکان قرار دارد را می توان اسید هیالورونیک دانست. با توجه به مزیت هایی که این ماده دارد می توان از آن برای جوانسازی پوست نیز استفاده های فراوانی کرد. در واقع اسید هیالورونیک به صورت طبیعی در بدن همه موجودات زنده تولید می شود تا بتواند به کلاژن سازی پوست کمک کند و از این طریق از ایجاد ضایعات پوستی در افراد جلوگیری کند.

در برخی از مواقع و تحت شرایطی این ماده به مقدار مناسبی در بدن وجود ندارد و نیاز است که به صورت مصنوعی تولید شود. با تزریق این ماده در خطوط مختلفی از صورت می توانید فرم دهی صورت را انجام دهید.

عوارض زاویه دارکردن صورت

با توجه به مزیت هایی که اسید هیالورونیک می تواند داشته باشد نیازی به نگرانی در مورد عوارضی که از این طریق برای شما ایجاد می شود، نباشید؛ زیرا هیچ گونه مشکل جدی بعد از زاویه دار کردن صورت برای شما ایجاد نخواهد شد؛ مانند هر روش زیبایی دیگری زاویه دار کردن صورت نیز می تواند بعد از تزریق پرکننده کبودی یا ورم را در نواحی که تحت تزریق قرار گرفته اند، ایجاد کند.

این عوارض جانبی در برخی از موارد می تواند کبودی یا التهاب را روی پوست شما به وجود آورد. به همین دلیل مراقبت هایی را باید در چند روز اول بعد از تزریق انجام دهید تا این عوارض نیز به حداقل ممکن برسد و خود به خود از بین برود.

چگونه می توان از ایجاد عوارض بعد از زاویه دار کردن صورت جلوگیری کرد ؟

بی شک مراقبت از جمله کارهایی است که هر فردی باید بعد از انجام روش های زیبایی انجام دهد. مراقبت می تواند شرایطی را ایجاد کند تا زاویه دار کردن صورت هیچ گونه مشکلی را برای افراد ایجاد نکند. با توجه به اینکه پزشک مربوطه به شما در مورد این مراقبت ها توضیحاتی خواهد داد، با این حال با رعایت نکات زیر می توانید تا حدود زیادی نتایج بعد از زاویه دار کردن صورت را بدون هیچ گونه مشکلی مشاهده کنید.

 1. بعد از زاویه دار کردن صورت باید به استراحت بپردازید تا ماده تزریق شده بتواند به بافت های پوست نفوذ کند. خوابیدن به پشت در هفته اول بعد از فرم دهی صورت می تواند از ایجاد فشار در این نواحی جلوگیری کند.
 2. دستکاری نواحی از صورت که تحت تزریق قرار گرفته است می تواند اثرات ماده پرکننده را از بین ببرد. در این صورت زاویه دار کردن صورت می تواند بی نتیجه بماند.
 3. برای اینکه بتوانید از ایجاد التهابات یا عفونت های احتمالی بعد از زاویه دار کردن صورت جلوگیری کنید باید طبق توصیه و تجویز پزشک خود، از آنتی بیوتیک ها در هفته اول بعد از تزریق جهت زاویه دار کردن استفاده کنید.
 4. از آنجایی که نواقص صورت شما از این طریق ترمیم می شود برای اینکه نتایج بتوانند خود را سریع تر نشان دهند باید از کلیه کارهای سنگین که می تواند به شما فشار وارد کند، خودداری کنید.
 5. یک هفته اول بعد از زاویه دار کردن صورت از قرارگرفتن در معرض آب داغ یا استفاده از سونا و جکوزی پرهیز کنید. فشار آب استخر نیز می تواند به جابجایی ژل تزریق شده در صورت شما بیانجامد.

عکس تزریق ژل

عوارض بعد از زاویه دار کردن صورت چیست ؟

بی شک جراحی فک و صورت می تواند یکی دیگر از راه هایی باشد که زاویه دار کردن صورت از این طریق انجام شود؛ اما همانطور که می دانید جراحی می تواند افراد را با مشکلات بسیاری روبرو کند. عوارضی که بعد از جراحی فک و صورت ممکن است برای مخاطبان ایجاد شود بسیار در حد وسیعی قرار دارد و نیاز به مراقبت های مخصوصی در این زمینه است تا نتیجه مورد نظر بتواند مثبت باشد.

به همین دلیل روش های دیگر که از طریق تزریق انجام می شود، می تواند برای فرم دهی صورت مورد استفاده واقع شود. امروزه برای انجام این کار دیگر نیازی به جراحی به روش های مختلف نیست و تنها با مراجعه یک جلسه نزد پزشک متخصص در این زمینه، می توانید به راحتی زاویه دار کردن صورت خود را انجام دهید.

با این حال برخی از عوارض شایعی که ممکن است بعد از زاویه دار کردن صورت خود مشاهده کنید را به صورت زیر بیان می کنیم.

 1. ایجاد کبودی در نواحی تحت تزریق
 2. تورم و ایجاد درد
 3. التهابات پوستی
 4. جابجایی ماده تزریق شده
 5. ایجاد عفونت در زیر پوست
 6. پاره شدن رگ های خونی

چه عواملی می تواند منجر به عوارض بعد از زاویه دار کردن صورت شود ؟

در واقع اگر زاویه دار کردن صورت به درستی انجام شود نمی تواند هیچ گونه مشکلی را در افراد ایجاد کند. با این حال بسیاری از عوامل متعددی وجود دارند که در ایجاد عوارض و مشکلات بعد از زاویه دار کردن صورت (face angle surgery) نقش دارند. در ادامه مطلب به این عوامل اشاره خواهیم کرد.

 1. فرم دهی صورت اگر توسط پزشکی بی تجربه و بدون مهارت صورت گیرد، می تواند یکی از مهمترین عواملی باشد که عوارض بعد از این روش را تشدید می کند.
 2. کلینیکی که در این زمینه دارای مجوزهای لازم نباشد و نتواند به صورت معتبر و قانونی در این حیطه به فعالیت مشغول شود، ممکن است روش ها و مواد غیر استاندارد را برای انجام زاویه دار کردن صورت برای افراد مورد استفاده قرار دهد.
 3. مراقبت های بعد از زاویه دار کردن نیز یکی دیگر از عواملی است که می تواند در ایجاد عوارض بعد از این روش زیبایی در صورت نقش داشته باشد.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *