کاشت مو

کوتاه کردن پیشانی با کاشت مو

کوتاه کردن پیشانی با کاشت مو

کوتاه کردن پیشانی با کاشت مو

شاید همه ی ما با شنیدن عبارت کاشت مو به این فکر می کنیم که کاشت مو حتما به دنبال ریزش مو انجام می شود. بنابراین شاید فکر کنیم اگر ریزش مو و طاسی نداشته باشیم، کاشت مو نمی تواند کاربردی برای ما داشته باشد. در صورتی که اینطور نیست.

کوتاه کردن پیشانی با کاشت مو

کاشت مو با اهداف دیگری از جمله کوتاه کردن پیشانی نیز انجام می شود. بسیاری از افراد دارای پیشانی بلند هستند. درواقع رستن گاه مو در این افراد کمی عقب تر از پیشانی شروع شده است.

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت مو + مشاوره رایگان

بنابراین تعدادی از این افراد پیشانی بلند خود را دوست ندارند. بنابراین پیوند مو روشی کاربردی جهت کوتاه کردن پیشانی محسوب می شود. ما در این مقاله به طور مفصل برای شما بیان خواهیم کرد که کاشت مو چه تاثیری بر کوتاه کردن پیشانی و جذابیت چهره شما به جا می گذارد.

چرا بعضی از افراد پیشانی بلند دارند؟

پیشانی بلند در افراد به دو دلیل ایجاد می شود. دلیل اول مادرزادی است و در این دسته از افراد خط رشد موها به شکل طبیعی نسبت به دیگران در ارتفاع بالاتری قرار دارد و باعث می شود فاصله ی بین ابروها تا موها در این افراد زیاد باشد و به اصلاح پیشانی بلندی داشته باشند. دلیل دوم ریزش مو است.

الگوی ریزش مو در افراد مختلف متفاوت است و برای برخی از افراد ریزش به گونه ای است که از جلوی سر آغاز می شود. به تدریج موهای جلوی سر می ریزند و به اصطلاح موها عقب نشینی می کنند و خط رویش موها عقب تر می رود. هر دو مورد ذکر شده را می توان با انجام عمل کاشت مو برطرف کرد و با جلو کشیدن خط رویش موهای پیشانی را کوتاهتر کرد.

البته کوتاه کردن پیشانی با کاشت مو یک عمل کاملا سلیقه ای است؛ یعنی این که تنها به خود شخص متقاضی کاشت مو بستگی دارد که آیا احساس می کند پیشانی کوتاه برای او مناسب تر است یا نه. مشورت با متخصصین زیبایی می تواند در این تصمیم گیری کمک کند.

شما می توانید با متخصصین با تجربه در کلینیک تخصصی زیبایی کاشت مو رز تماس بگیرید و با آن ها مشورت کنید.

اگر بلند بودن پیشانی شما مادرزادی است و ریزش مو سبب عقب رفتن خط رشد نشده باشد، روش کوتاه کردن پیشانی با کاشت مو به احتمال قریب به یقین برای شما نتیجه بخش خواهد بود چرا که فولیکول های موی شما در برابر ریزش مقاوم هستند و بدون مشکل در جای جدید خود رشد خواهند کرد و خط رشد موهای شما را پایین تر می آورند.

اما اگر ریزش مو در قسمت جلویی سر باعث شده پیشانی شما بلند بشود، این که عمل کاشت مو چقدر نتیجه بخش باشد بستگی به کیفیت و جنس بانک موی شما دارد. بانک مو اصطلاحی است که برای اشاره به موهای دور و پشت سر به کار می رود.

موها در این ناحیه دیرتر و سخت تر از موهای دیگر نواحی سر دچار ریزش می شوند چرا که فولیکول های آنان در برابر هورمون DHT که عامل ریزش مو است بسیار مقاوم است.

هر چه بانک موی شما غنی تر باشد و جنس آن برای کاشت جلوی سر مناسب تر باشد، شانس شما برای یک عمل کاشت موی موفق با هدف کوتاه کردن پیشانی بیشتر است.

اما اگر شما یک خانم هستید که این مطلب را می خوانید، باید بگوییم که ریزش مو در زنان الگوی مشخصی ندارد و تمام نواحی سر دچار ریزش می شوند. به همین دلیل یافتن فولیکول های مناسب برای پیوند زدن به جلوی سر کمی سخت تر و پیچیده تر است.

البته خوب است بدانید که به طور کلی عمل کاشت مو در اکثر موارد با موفقیت همراه است و جزو عمل های ایمن و کم عوارض محسوب می شود.

آیا کاشت مو بر کوتاه کردن پیشانی تاثیر گذار است ؟

کاشت مو بر کوتاه کردن پیشانی تاثیر گذار است. برای اینکه تاثیر گذاری کاشت مو بر کوتاه کردن پیشانی را بهتر متوجه شوید نتایج یک تحقیق را برای شما بیان می کنیم. طی تحقیقی که در یکی از کلینیک های تخصصی انجام شد، پیوند مو برای کوتاه کردن پیشانی را در 89 بیمار بررسی کردند. پزشکان از روش های مختلف برای پیوند مو در پیشانی در این بیماران استفاده کردند.

آن ها در 60 بیمار به کاشت مو به روش FUT را انجام دادند. در این روش از کاشت مو، جراح متخصص یک برش نواری در پیشانی بیمار ایجاد کرده و بافت حاوی فولیکول ها را که از پشت سر بیمار برداشت کرده، در محل پیشانی پیوند می زند.

کوتاه کردن پیشانی با کاشت مو

پیوند مو در سایر 29 بیمار به روش FUE انجام شد. در این روش هیچ برشی نواری ایجاد نمی شود بلکه فولیکول ها به صورت تکی به بافت پیشانی منتقل می شوند.

اما چیزی که جالب است نتیجه این تحقیق و میزان رضایت بیماران است. پزشکان یک سری فرم هایی را تنظیم کرده و در آن ها از بیماران راجع به میزان رضایت شان سوال کردند. و نکته جالب توجه این است که تمام بیماران که پیوند مو را به جهت کوتاه کردن پیشانیشان انجام داده بودند، از این جراحی رضایت کامل داشتند.

در واقع در تمام بیماران، به طور میانگین 1.62 سانتی متر از طول پیشانیشان کم شده بود. که این امر باعث رضایت بیماران از کاشت مو در پیشانی بود. همچنین هیچ یک از بیماران دچار عوارض بعد از جراحی مانند عدم تقارن صورت و غیره نشدند.

بنابراین با توجه به نتایج این تحقیق، می توان کاملا درک کرد که کاشت مو در کوتاه کردن پیشانیتان تاثیر گذار است. بنابراین اگر شما از پیشانی بلند خود رضایت ندارید، می توانید کاشت مو را برای کوتاه کردن پیشانی خود انتخاب کنید. و مطمئن باشید در صورتی که به کلینیک مناسبی مراجعه کنید، کاشت مو تاثیر به سزایی در کوتاه کردن پیشانیتان خواهد داشت.

آیا کاشت مو می توانید بر زیبایی چهره تاثیر گذارد ؟

کاشت مو در افرادی که بلند بودن پیشانیشان شکل جالبی به صورت آن ها نداده است، می تواند در افزایش زیبایی چهره آن ها تاثیر گذار باشد. اما لازم است بدانید که این در مورد تمام افراد صدق نمی کند.

گاهی ممکن است حتی افرادی که بلند بودن پیشانیشان آزار دهنده نیست نیز جهت انجام این جراحی به کلینیک ها مراجعه کنند. این در  حالی است که ممکن است کوتاه کردن پیشانی در این افراد خیلی جذاب نبوده و تاثیر آن چنانی بر افزایش زیبایی چهره شان به جا نگذارد. بهتر است بدانید که ارتفاع مشخصی برای پیشانی ایده آل وجود ندارد.

به طور کلی از نظر زیبایی شناسی اگر صورت را به سه قسمت مساوی تقسیم کنیم، یک سوم ابتدایی از ابرو تا جایی که موها رشد کرده اند می باشند. یک سوم دوم از ابرو تا بینی و یک سوم انتهایی از بینی تا چانه.

حال اگر افرادی متوجه این شده اند که فاصله  ابرو تا رستن گاه موهایشان بیشتر از حد مجاز است می توانند جهت پیوند مو در پیشانی به کلینیک مراجعه کنند.

با این وجود باز هم بهتر است که از پزشک متخصص در این مورد مشورت بگیرید. پزشک بررسی خواهد کرد که آیا کوتاه کردن پیشانی واقعا تاثیری در افزایش زیبایی شما دارد یا خیر. بسیاری از کلینیک های تخصصی تصویر چهره شما را به شکل دلخواهتان طراحی می کنند تا شما به خوبی متوجه شوید که کوتاه کردن پیشانیتان چه تاثیری در زیبایی شما می گذارد.

قبل از کوتاه کردن پیشانی با کاشت مو به چه نکاتی باید توجه کنیم ؟

پزشکان توصیه کرده اند که بیماران قبل از اینکه تصمیم به کوتاه کردن پیشانی با کاشت مو بگیرند، به یک سری نکات توجه کنند. از جمله لازم است که شکل و ویژگی های مو در نظر گرفته شود. ممکن است در بعضی از افراد شکل مو به گونه ای باشد که کاشت مو در پیشانی امکان پذیر نباشد.

منظور از نامناسب بودن موها برای کاشت در پیشانی این است که احتمال دارد موهای موجود در بانک مو ویژگی های مطلوب برای کاشت در قسمت جلویی سر را نداشته باشند.

به عنوان مثال ممکن است فولیکول های موجود در بانک مو ضعیف باشند و نتوانند تراکم ایده آل را بعد از کاشت ایجاد کنند که باعث می شود شکل نهایی عمل کاشت مو جالب نشود.

یا این که جنس موهای دور و پشت سر تفاوت مشهودی با موهای جلویی سر داشته باشد به گونه ای که اگر از این موها برای کوتاه کردن پیشانی استفاده شود، تفاوت آن ها با موهای سر بسیار واضح باشد و به چشم بیاید.

این هم یک حالت نامطلوب در کاشت مو محسوب می شود که باعث می شود نتیجه ی عمل طبیعی به نظر نرسد و مشخص باشد که فرد عمل کاشت مو انجام داده است.

همچنین نوع تقارن صورت نیز از مواردی است که لازم است قبل از انجام جراحی مورد توجه قرار گیرد. در نهایت توصیه می کنیم که جهت کوتاه کردن پیشانی با کاشت مو به کلینیک تخصصی مراجعه کرد و از پزشک متخصص مشورت بگیرید. انتخاب کلینیک خوب از مهم ترین عواملی است که قبل از کاشت مو باید به آن توجه کنید. یک کلینیک خوب در افزایش میزان رضایت شما تاثیر به سزایی خواهد گذاشت.

چرا کاشت مو برای کوتاه کردن پیشانی پیشنهاد می شود ؟

نسبت پیشانی به چهره عامل مهمی در ارزیابی متعادل و جذاب بودن چهره است. بنابراین کاشت مو (Hair transplant) به جهت افزایش جذابیت صورت بسیاری از افراد توصیه می شود. پیوند مو بهترین و آسان ترین روشی است که جهت کوتاه کردن پیشانی توصیه می شود. چرا که در کاشت مو، موهای کاملا طبیعی شما از مناطق پر پشت سرتان گرفته شده و به پیشانی منتقل می شود.

روش دیگر کوتاه کردن پیشانی انجام عمل جراحی است که طی آن بخشی از پیشانی را برش می دهند و با کشیدن پوست سر به سمت پایین، فاصله ی بین موها تا ابروها را کاهش می دهند.

این روش ممکن است برای بسیاری نامطلوب باشد ضمن این که یکی از عوارض این روش ضعیف شدن فولیکول های مو و ایجاد ریزش مو است. اما کاشت مو یک عمل راحت و سرپایی است که عوارض آن بسیار خفیف و زودگذر هستند.

بنابراین شما با انتخاب یکی از روش های مناسب کاشت مو، می توانید به صورت کاملا طبیعی پیشانی خودتان را کوتاه کنید. ممکن است احساس کنید که کوتاه کردن پیشانی با پیوند مو می تواند عوارضی را نیز به دنبال داشته باشد. اما بهتر است بدانید این در صورتی است که شما کلینیک و روش کاشت مناسبی را انتخاب نکرده باشید.

ممکن است  کلینیکی که شما به اشتباه انتخاب کرده اید، از روش های نوین پیوند مو آگاهی نداشته باشد. امروزه روش های نوینی در کاشت مو وارد شده است که بدون هیچ درد و خونریزی کاشت مو را انجام می دهد. در این روش ها حتی جای هیچ گونه زخمی نیز بر جای نمی ماند.

همچنین مزیت دیگر این روش ها این است که حین عمل درد و فشار خاصی را حس نمی کنید و مراقبت هایی که بعد از عمل باید انجام دهید که به مراتب راحت تر هستند و دوران نقاهت شما کوتاه تر خواهد بود.

بنابراین اینکه ما کاشت مو را برای کوتاه کردن پیشانی پیشنهاد می کنیم، در صورتی است که خود شما نیز اطلاعات کافی در این زمینه به دست بیاورید. به شما توصیه می کنیم که ابتدا در مورد کلینیکی که قصد مراجعه به آن جا را دارید به خوبی تحقیق کنید.

لازم است که کلینیک انتخابی شما زیر نظر وزارت بهداشت بوده و از تیم پزشکی متخصص بهره مند باشد.

انجام عمل کاشت مو در کلینیک های متفرقه که اغلب آن ها نکات بهداشتی را حین عمل رعایت نمی کنند می تواند بسیار خطرناک باشد. عوارضی که بر اثر انجام عمل در چنین مکان هایی گریبان گیر فرد می شود می تواند بسیار جدی و حتی در مواردی غیر قابل جبران باشد.

روش های مختلف ویژگی هایی دارند که باعث می شود برای همه مناسب نباشند. بسیار مهم است که پزشک شما با توجه به ویژگی های پوست سر و بانک موی شما روش مناسبی را انتخاب کند.

و در درجه دوم مهم است که راجع به روش کاشت مویی که پزشک به شما توصیه می کند تحقیق کنید. از پزشک بخواهید روش های مختلف کاشت مو را برای شما بیان کرده و مزیت ها و معایب هر یک از این روش ها را برای شما بازگو کند.

روش های مختلف ویژگی هایی دارند که باعث می شود برای همه مناسب نباشند. بسیار مهم است که پزشک شما با توجه به ویژگی های پوست سر و بانک موی شما روش مناسبی را انتخاب کند.

آگاهی کامل شما از مواردی که گفتیم به شما کمک خواهد کرد تا با خیال راحت نسبت به کوتاه کردن پیشانیتان اقدام کرده و رضایت کاملی را از این کار به دست بیاورید.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک کاشت مو مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *