جراحی بینی

انتخاب نوع بیهوشی برای جراحی بینی

انتخاب نوع بیهوشی برای جراحی بینی

انتخاب نوع بیهوشی برای جراحی بینی

جراحی بینی یا رینوپلاستی یکی از محبوب ترین جراحی های زیبایی بینی به شمار می رود. در صورتی که به دنبال ایجاد تناسب و افزایش زیبایی چهره خود باشید، یا به دنبال راهی برای بهبود سلامت و قدرت تنفس خود باشید، رینوپلاستی می تواند به یاری شما بیاید.

انتخاب نوع بیهوشی برای جراحی بینیبسیاری از افراد برای رفع مشکلات سینوسی خود به سراغ جراحی بینی می دانید. روی هم رفته می توان گفت که جراحی بینی می تواند منجر به افزایش زیبایی و بهبود سلامت افراد شود. رینوپلاستی اعتماد به نفس افراد را به شدت افزایش می دهد.

دریافت تخفیف ویژه جراحی بینی به مدت محدود + مشاوره رایگان

از این رو  می توان گفت جراحی زیبایی بینی کیفیت زندگی فرد را به شدت ارتقا دهد. خوشبختانه جراحی بینی برای درمان اقدامات جانبی فراوانی را سر راه بیمار قرار نمی دهد. جراحی زیبایی بینی بدون اتلاف هیچ وقتی بینی فرد را تحت معالجه قرار می دهد.

در واقع در بسیاری از موارد فرد می تواند پس از گذشت یک هفته به روند زندگی خود بازگردد و فعالیت های خود را از نو آغاز کند. اگر تصمیم خود را برای انجام جراحی زیبایی بینی گرفته اید احتمالا سوالات زیادی در این مورد را در سر می پرورانید. احتمالا بارها به نحوه بیهوشی و نوع بیهوشی به کار رفته در جراحی بینی اندیشیده اید.

با ما همراه باشید تا تمام اطلاعات لازم در خصوص نوع و نحوه بیهوشی در جراحی بینی را بدست آورید. ما در ادامه انواع بیهوشی ها به کار رفت در جراحی بینی را بر می شماریم

انتخاب نوع بیهوشی برای جراحی بینیجراحی بینی با استفاده از بی حسی موضعی

همانطور که از نام آن بر می آید، بی حسی موضعی به منظور بی حس کردن سطح بدن بیمار به کار برده می شود. این بیهوشی از طریق تزریق به سیاهرگ به انجام رسیده و عموما به مدت 1 ساعت دوام خواهد داشت. پس از تزریق این ماده بیهوشی سطح پوست ولایه های عمیق تر زیر این نیز بی حس خواهند شد.

در اکثر موارد ابتدا دوز ناچیزی از ماده بیهوشی بریا جراحی زیبایی بینی تزریق شده و سپس دوز دیگری برای تزریق مهیا می شود. در این نوع بیهوشی بیمار هیچگونه دردی را تجربه خواهد کرد و از این گذشته عضلات بیمار نیز به شدت آرام و رها خواهد بود.

در این روش بیهوشی عمومی بیمار در حین جراحی بینی هوشیار بوده و در کنار تزریق ماده بی حس کننده از مسکن های خوراکی نیز بهره می برد.

بیهوشی سیاهرگی

بیهوشی سیاهرگی به عنوان روشی متداول برای بیهوشی در بسیاری از جراحی ها کاربرد دارد. فردی که تزریق این ماده بیهوش را به انجام می رساند باید از تبحر کافی برخوردار باشد و میزان و نحوه تزریق را بخوبی بشناسد. متخصص بیهوشی در این روش بیهوشی به دنبال پایین آوردن سطح هوشیاری بیمار است و در این راه بیمار را از حرکت وا می دارد؛ اما در این بیهوشی بیمار عمل تنفس را انجام می دهد.

در این روش بیمار نیازی به استفاده از لوله های تنفسی در طول جراحی بینی نخواهد داشت؛ اما برای تامین اکسیژن اضافی برای بیمار از یک ماسک اکسیژن استفاده می شود؛ اما این روش عوارضی نیز خواهد داشت که در ادامه ی آن می پردازیم.

جراحی بینی با استفاده از بیهوشی عمومی

بیهوشی عمومی عملی بسیار حساس است. این روش بیهوشی تنها توسط متخصص بیهوشی و با حضور  پزشک قلب و همینطور پزشک ریه به انجام می رسد. این پزشکان در کنار یکدیگر تنفس و ضربان قلب بیمار را زیر نظر خواهند گرفت.

این نوع بیهوشی می تواند از طریق استنشاق یا تزریق در سیاهرگ بیمار به انجام برسد. با وجود اینکه بسیاری از افراد از خطرات احتمالی بیهوشی واهمه دارند اما این روش بیهوشی برای جراحی بینی و برای سایر جراحی به شدت مناسب است.

اشاره به این نکته نیز ضروری است که میزان داروی بیهوشی برای جراحی بینی در مقایسه با جراحی های دیگر به مراتب کمتر است و فرد تنها به مدت 3 الی 4 ساعت تحت تاثیر داروی بیهوشی خواهد بود. در صورت استفاده از این روش بیهوشی در رینوپلاستی، بیمار چیزی از جراحی زیبایی بینی را به یاد نخواهد آورد.

بیهوشی عمومی برای جراحی های تهاجمی بسیار مناسب  هستند. بیمار در طول جراحی بینی بی حرکت بوده و تنفس او نیز با استفاده از لوله های اکسیژن میسر می شود. در صورتی که مدت زمان لازم برای رینوپلاستی طولانی باشد بهتر است از این روش بیهوشی استفاده شود.

میزان دوز داروی بیهوشی مانند روش قبلی در جراحی بینی بسیار کم می باشد. در صورت نیاز و برای جلوگیری از خونریزی و کبودی بیش از اندازه میزان داروی بیهوشی افزایش داده می شود.

پزشک چگونه نوع بیهوشی را انتخاب می کند؟

پزشک با در نظر گرفتن وخامت و شدت جراحی بینی نوع بیهوشی را تعیین می کند. پزشک همچنین برای انتخاب روش بیهوشی سابقه پزشکی و وضعیت جسمانی بیمار را نیز در نظر خواهد گرفت. برخی از بیماران از بیهوشی عمومی استقبال نمی کنند در حالی که برخی دیگر این روش را ترجیح می دهند.

اکثر پزشکان با استفاده تلفیقی روش های بیهوشی اقدام به جراحی بینی فرد می کنند. برای مثال پزشک ممکن است با استفاده از بیهوشی عمومی یا بیهوشی سیاهرگی در کنار بیهوشی موضعی اقدام به جراحی بینی بیمار کند.

در نتیجه می توان گفت پزشک در مواردی از لیدوکائین به همراه اپی نفرین برای بیهوشی بیمار در طول جراحی بینی بهره می برد؛ اما روی هم رفته می توان گفت پزشک با توجه به سوابق پزشکی بیمار برای انتخاب روش بیهوشی وارد عمل می شود.

برخی از پزشکان تنها بیهوشی عمومی را برای جراحی بینی فرد در نظر می گیرند. از طرفی بسیاری از بیماران نیز استفاده از بیهوشی عمومی را به دیگر روش های بیهوشی ترجیح می دهند.

شما بهتر است انتخاب روش بیهوشی برای جراحی بینی (nose surgery) را به پزشک خود واگذار کنید. پزشک می تواند با استفاده از اطلاعات پزشکی و میزان وخامت جراحی بین شما بهترین روش بیهوشی را برای رینوپلاستی در نظر بگیرد.

شما نیازی به نگرانی در مورد روش بیهوشی در جراحی بینی خود نخواهید داشت. با توجه به امکان بروز خطراتی در هنگام بیهوشی اما موارد بسیار کمی در خصوص بروز جنین خطراتی گزارش شده است. در نتیجه شما می توانید بدون نگرانی از عوارض بیهوشی برای جراحی بینی خود وارد عمل شوید.

 عوارض جانبی بیهوشی

درست است که خطرات ناشی از استفاده از بیهوشی بسیار ناچیز است اما نمی توان گفت که بیهوشی هیچ عوارضی ندارد. از این رو قبل از جراحی بینی آزمایشاتی از بیمار به عمل می آید تا میزان خطرات داروی بیهوشی برای بیمار مشخص شود. از این پزشک می تواند با مشاهده نتایج آزمایشات داروی بیهوشی مورد نظر خود را انتخاب کند.

در واقع عوارض جانبی داروهای بیهوشی بسیار ناچیز هستند. تنها در صورتی که فرد نسبت به داروهای بیهوشی حساسیت داشته باشد ممکن است مشکلاتی را تجربه کند. در بیهوشی عمومی ممکن است، داروی بیهوشی وارد جریان خون شده و موجب مشکلات تنفسی و افزایش فشار خون و ضربان قلب بیمار شود.

بیهوشی از سیاهرگ نیز در مواردی می تواند منجر به بروز حالت تهوع، سردرد، احساس خواب آلودگی شود. این علائم پس از گذشت چند ساعت از بین خواهند رفت. این روش بیهوشی می تواند برای افراد بخصوصی مورد استفاده قرار گیرد.

چرا که در صورتی که دوز بیهوشی به میزان کافی به کار برد نشود ممکن است بیمار در طول جراحی بینی به هوش آمده و حرکت کند. در مواردی نیز به دلیل عدم استفاده  از لوله تنفسی در این روش بیهوشی تنفس بیمار قطع شد است. اینها موارد بسیار نادری هستند که به ندرت در جراحی بینی روی می دهند.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک در رابطه با هزینه جراحی بینی و سایر موارد مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *