تزریق چربی

همه چیز درباره مرحله دوم تزریق چربی

همه چیز درباره مرحله دوم تزریق چربی

مرحله دوم تزریق چربی

مرحله دوم تزریق چربی یکی از مراحل با اهمیت و مهم در امر تزریق می باشد که باید با دقت و با توجه خاصی انجام شود.

دریافت تخفیف ویژه تزریق چربی + مشاوره رایگان

با پیشرفت تکنولوژی و علم روشی برای جوان سازی و زیبایی شناخته شده است که تزریق چربی نام دارد. این روش به دلیل استفاده از چربی های اضافی بدن فرد بهترین و ایده آل ترین روش های جوان سازی برای خانم ها و آقایان در سنین مختلف به شمار می رود.

مرحله دوم تزریق چربی

 

( کلینیک رز اولین ارائه دهنده مقالات پزشکی صوتی و متنی در ایران )

اگر قصد دارید این مقاله را به صورت صوتی گوش نمایید، بر روی player زیر کلیک نمایید.

 

چربی به عنوان حجم دهنده طبیعی شناخته شده است که با تکنیک خاصی توسط پزشک متخصص در این امر از بدن بیمار گرفته می شود و جهت تزریق به ناحیه مورد نظر مورد استفاده قرار می گیرد.

تزریق چربی به عنوان یکی از پرطرفدارترین تکنیک های جوان سازی پوست و کم خطرترین روش ها شناخته شده است و به منظور حجم سازی بافت نواحی مختلف بدن و با هدف اصلاح مشکلات ظاهری بیمار انجام می شود.

به طور کلی می توان گفت تزریق چربی شامل سه مرحله می باشد.

مرحله دوم تزریق چربی

مرحله اول تزریق چربی : در این مرحله ناحیه ای از بدن بیمار که مطابق نظر پزشک برای برداشت چربی مناسب می باشد در ابتدا ضد عفونی می گردد و سپس از بی حس کننده برای بی حسن کردن این ناحیه و کاهش درد بیمار استفاده می شود.

پس از آن با استفاده از کانول های مخصوصی که به منظور تزریق چربی به تولید رسیده است، بافت چربی با دقت و حداقل آسیب توسط پزشک معالج برداشته می شود.

به طور معمول شکم و پهلوها و ناحیه بالایی باسن، بهترین نقاط برای برداشت چربی از بدن به شمار می رود. در برداشت چربی ها باید به این موضوع توجه شود که چربی برداشته شده از بدن، نسبت به ورزش و رژیم های غذایی مقاوم باشد و به سادگی از بین نرود. به همین خاطر چربی های شکم و پهلو بهترین انتخاب برای چنین کاری محسوب می شوند.

چربی انباشته شده برای تزریق به بدن، معمولا در بسیاری از افراد وجود دارد. تنها افرادی که بیش از حد لاغر هستند و یا سطح چربی بدن آن ها به خاطر تحرک بسیار زیاد و یا ورزش حرفه ای بیش از حد پایین است، نمی توانند این تزریق را پشت سر بگذارند. در مجموع اولین مرحله از تزریق چربی، شامل برداشت بخشی از چربی های غیرضروری و زائد از بخش هایی از بدن شما می شود.

مراحل مختلف تزریق چربی

مرحله دوم تزریق چربی : این مرحله نقش مهمی در تزریق موفق چربی به ناحیه مورد نظر دارد زیرا در مرحله دوم تزریق چربی فورا چربی برداشته شده در سانتریفیوژ قرار داده می شود سپس با سرعت زیاد چرخانده می شود تا مایعات و ناخالصی هایی که اطراف چربی وجود دارد جدا شود و چربی خالص بدست آید.

به کمک چرخش زیاد در سانتریفیوژ، چربی ها از خون و سایر مایعات جدا می شوند. از آن جایی که این امکان وجود ندارد تا در مرحله اول، فقط چربی ها از بدن خارج شوند، مرحله دوم یا همان مرحله خالص سازی، اهمیت بسیار زیادی پیدا می کند و نقشی کلیدی در این فرآیند دارد.

در پایان مرحله دوم تزریق چربی از نمونه گرفته شده، چربی های آسیب دیده از چربی های زنده جداسازی می شود و چربی های زنده برای تزریق به ناحیه مورد نظر آماده است.

این مرحله به عنوان یکی از مراحل مهم در تزریق چربی شناخته می شود و لازم است که انجام کارهای مربوط به این مرحله با دقت و ظرافت مطلوبی انجام شود.

اگر چربی ها به خوبی خالص شوند و همچنین زنده و سالم بمانند، قدم بلندی به سوی یک تزریق موفقیت آمیز برداشته خواهد شد. در واقع در مرحله دوم، مقدمات اصلی تزریق فراهم می شود و در این مرحله همه چیز مهیا خواهد بود تا تزریق به خوبی و به درستی صورت بگیرد.

مرحله سوم تزریق چربی: این مرحله که مرحله پایانی تزریق چربی می باشد چربی با بافت های زنده و خالص سازی با استفاده از سرنگ های مخصوص در زیر پوست ناحیه مورد نظر با دقت و ظرافت توسط پزشک تزریق می شود.

در این مرحله اهمیت بسیار زیادی دارد که پزشک، چربی را درست به ناحیه تعیین شده، تزریق کند. چربی به لایه های زیرین پوست تزریق می شود و اولین تغییرات در ظاهر فرد پس از تزریق، پس از مدت کوتاهی نمایان خواهد شد.

پزشک قبل از انجام تزریق، ناحیه درست برای این کار را علامت گذاری می کند و سپس تزریق را انجام می دهد. اهمیت بسیار زیادی دارد که نقطه انجام تزریق، به درستی انتخاب شود و تزریق نیز درست در همان نقطه صورت بگیرد تا فرد بتواند به نتایج مطلوبی از این فرآیند دست پیدا کند.

مهم ترین کاربرد های تزریق چربی شامل موارد زیر می باشد:

1- افزایش حجم مناسب به لب های باریک

2- افزایش حجم گونه برای صورت های لاغر و استخوانی

3- افزایش حجم باسن برای افرادی که دارای باسن تخت و بد فرم می باشند

4- برطرف کردن عیوب و فرورفتگی های پوستی که موجب کاهش اعتماد به نفس افراد می شود.

5- برطرف کردن جای جوش های عمیق

6- جوان سازی پوست

7- جوان سازی دست ها برای افرادی که پوست آنها بر اثر افزایش سن چروک شده است.

مهم ترین ” فواید تزریق چربی ” به عنوان روشی ایده آل برای رفع عیوب و افزایش زیبایی ظاهری افراد شامل موارد زیر می باشد:

1- از بافت های بدن خود بیمار برای ناحیه مورد نظر استفاده می شود به همین دلیل برای مدت زمان طولانی ماندگاری دارد و احتمال بروز آلرژی و عفونت را در این روش دیده نمی شود.

در واقع بدن فرد به هیچ وجه چربی های تزریق شده را پس نمی زند و این چربی ها را به عنوان ماده بیگانه نمی شناسد. به همین خاطر ریسک تزریق چربی بسیار پایین است و این فرآیند، روش بسیار امن و مطمئنی به شمار می رود.

2- برداشت چربی و استفاده از چربی آماده شده در مرحله دوم تزریق چربی به راحتی در دسترس می باشد.

3- با تولید کلاژن موجب جوان سازی و شادابی پوست بیمار می شود.

4- تزریق چربی علاوه بر حجم بخشیدن با ناحیه در نظر گرفته شده و رساندن فرد به شرایط ظاهری دلخواه در آن نقطه از بدن، می تواند بخشی از چربی های زائد و غیرضروری را نیز از نقاط دیگر بدن بگیرد.

یکی از مزیت های مهم تزریق چربی این است که می توان این فرآیند را به صورت همزمان با فعالیت های دیگر مربوط به زیبایی انجام داد. برای مثال فرد می تواند با انجام همزمان لیپوساکشن و تزریق چربی، هم چربی های انباشته شدن در بدن را خارج کند و هم به بخش های دیگری از بدن خود، شکل مطلوب تری بدهد.

5- در فرآیند تزریق چربی، جای زخم چندانی روی بدن فرد باقی نمی ماند و به همین خاطر، دوران بهبودی برای او خیلی زود به پایان می رسد. افراد پس از تزریق چربی در زمانی بسیار کوتاه می توانند همه فعالیت های معمول زندگی خود را از سر بگیرند.

6- نتایج تزریق چربی کاملا طبیعی خواهد بود و ماندگاری آن نیز به مراتب بیشتر از روش های دیگر به نظر می رسد.

7- تزریق چربی شرایط ظاهری مطلوب فرد را برای او به ارمغان می آورد و به این فرد کمک می کند تا اعتماد به نفس به مراتب بیشتری داشته باشد. این یکی دیگر از مزیت های مهم تزریق چربی به شمار می رود.

ماندگاری چربی تزریق شده به بافت های بدن

میزان ماندگاری تزریق چربی به عوامل مختلفی بستگی دارد که مهم ترین آنها تبحر و تجربه پزشک می باشد. اگر پزشک از تجربه و تخصص کافی برای این کار برخوردار نباشد، ممکن است بسیاری از سلول های چربی پس از تزریق از بین بروند و این فرآیند عملا برای فرد بی ثمر شود.

علاوه بر این پزشک فاقد تخصص و تجربه کافی، نمی تواند میزان درستی از چربی را برای تزریق انتخاب کند و این موضوع نیز در نهایت به ضرر فرد تمام خواهد شد.

به همین دلیل انتخاب پزشک مجرب که برای انجام این روش درمانی از تجربه و دقت کافی برخوردار می باشد حائز اهمیت است. به طور کلی می توان گفت زمانی که تزریق چربی به ناحیه ای غیر از صورت بیمار انجام شده باشد، ورزش کردن موجب کاهش ماندگاری آن می گردد.

از دیگر عوامل تعیین کننده ماندگاری تزریق چربی می توان به سن، جنسیت، ژنتیک، آب و هوا و….. اشاره کرد. پس از تزریق چربی به ناحیه مورد نظر پزشک توصیه هایی به بیمار می کند که با رعایت آنها بیمار می تواند زمان ماندگاری این روش درمانی را افزایش دهد و به نتیجه مطلوب دست پیدا کند.

تزریق چربی به عنوان یکی از مطرح ترین روش های درمانی شناخته شده غیر جراحی می باشد که به دلیل دوران نقاهت کمی که دارد بسیار محبوب و پرطرفدار می باشد.

به طور کلی میزان دقیق ماندگاری تزریق چربی، در هر فرد متفاوت با افراد دیگر است. چرا که سوخت و ساز بدن و همچنین سبک زندگی نیز در افراد مختلف، با هم فرق می کند.

با این وجود ماندگاری تزریق چربی نسبت به روش هایی مثل تزریق فیلر و یا بوتاکس به مراتب بالاتر است. چربی ها می توانند برای چند سال در نقطه تزریق شده باقی بمانند و پس از آن نیز امکان تزریق مجدد آن برای فرد وجود خواهد داشت.

مراقبت های لازم پس از تزریق چربی

مهم ترین مراقبت هایی که پس از تزریق چربی به صورت و نواحی دیگر بدن باید رعایت شود شامل موارد زیر می باشد:

1- به بیمار توصیه می شود فردی را برای رساندن او به خانه به همراه داشته باشد و برای مدت زمان دو تا سه روز در انجام کارهای منزل به بیمار کمک کند.

2- محل برداشت چربی با استفاده از گن های مخصوص برای مدت زمان دو هفته پوشانده شود.

3- بیمار از فشار آوردن به محل تزریق به منظور جلوگیری از تکان خوردن چربی برای مدت زمان 7 تا 10 روز خودداری کند. فرد نباید به هیچ وجه در روزهای پس از تزریق، به نقطه انجام تزریق چربی دست بزند و آن را ماساژ بدهد.

4- در سه هفته اول تزریق، بیمار از قرار گرفته طولانی در آفتاب خودداری کند و از فضاهای گرم مانند سونای خشک و بخار و حمام های طولانی پرهیز کند.

5- از انجام ورزش های شدید برای مدت زمان چند هفته خودداری شود. این کار موجب وارد شدن فشار زیاد به نقطه انجام تزریق چربی می شود و عوارض جانبی زیادی برای فرد به وجود می آورد.

6- داروهای تجویز شده توسط پزشک تا آخر مصرف شوند. همچنین فرد باید از مصرف خودسرانه دارو ها و مصرف سیگار و الکل در این دوره زمانی به شدت پرهیز کند.

7- در صورت مشاهده آبسه، التهاب شدید و پیش رونده در محل برش های کوچک ( سوراخ محل وارد کردن چربی) و یا خروج ترشحات بدبو و زرد رنگ مایل به سبز به پزشگ مراجعه شود.

8- بیمارانی که تزریق چربی در پاها و ران آنها انجام شده است باید از پیاده روی و تردمیل برای مدت زمان دو هفته خودداری کنند و به این نکته توجه داشته باشند که سرپا ماندن طولانی مدت موجب افزایش تورم در ناحیه می شود.

9- خوابیدن روی نقطه انجام تزریق برای فرد به هیچ وجه توصیه نمی شود و ممکن است نتایج ناخوشایندی به دنبال داشته باشد.

پس از آماده شدن چربی در مرحله دوم تزریق چربی به ناحیه مورد نظر این امکان وجود دارد که نیاز به اصلاحات جزئی وجود داشته باشد که در این صورت حداقل 6 هفته و در بهترین حالت 4 ماه تا 6 ماه پس از عمل نسبت به عمل اصلاحی تصمیم گیری می شود.

با توجه به این که میزان تورم، طول مدت تورم و میزان زنده ماندن چربی در بیماران مختلف کاملا متفاوت می باشد افرادی که قصد دارند از این روش درمانی به منظور جوان سازی و زیبایی ظاهری خود استفاده کنند باید صبر و حوصله کافی برای رسیدن به نتیجه مطلوب داشته باشند.

زیرا گاهی اوقات چندین ماه طول می کشد تا چربی تزریق شده بر روی صورت بیمار جا بیفتد.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد تزریق چربی مشورت نمایید.

جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *