پوست و مو

دستگاه بادی اسکالپ شور چیست ؟

دستگاه بادی اسکالپ شور چیست ؟

دستگاه بادی اسکالپ شور چیست ؟

دستگاه بادی اسکالپ شور یکی از دستگاه های مدرن است که به منظور دستیابی به هدف تناسب اندام مورد استفاده قرار می گیرد. با شلوغی، فشار و استرسی که زندگی روزمره به همراه دارد، به سختی می توان برای ورزش یا به کارگیری رژیم های غذایی مختلف وقت گذاشت.

حتی هنگامی که افراد وقت خاصی را به ورزش و رعایت رژیم های غذایی اختصاص می دهند، امکان این وجود دارد که برخی از چربی ها در برابر رژیم و ورزش مقاومت کنند. این امر بدین معنی نیست که تنها با استفاده از جراحی می توان از شر چربی های اضافه خلاص شد.

دستگاه بادی اسکالپ شور

روش ها و راهکارهای درمانی دیگری نیز وجود دارند که به افراد کمک می کنند بدون رفتن زیر تیغ جراحی، چربی های اضافه و مقاوم خود را از بین ببرند. یکی از این روش ها استفاده از دستگاه بادی اسکالپ شور است. استفاده از چنین دستگاهی برای تناسب اندام یک روش غیر تهاجمی محسوب شده و افراد می توانند با اطمینان خاطر و بدون خطر بیهوشی از این راهکار برای تناسب اندام استفاده کنند.

دریافت تخفیف نقدی خدمات کلینیک رز + مشاره رایگان

دستگاه بادی اسکالپ شور ویژگی های منحصر به فردی دارد که این ویژگی ها، آن را از سایر دستگاه های مشابه موجود در بازار متمایز می کند. در مقاله پیش رو قصد داریم تا در مورد ویژگی های این دستگاه به بررسی پرداخته و مزایا و معایب استفاده از آن را برشماریم.

دستگاه بادی اسکالپ شور چیست؟

دستگاه بادی اسکالپ شور دستگاهی است که از انرژی لیزر هدفمند برای گرم کردن سلول های چربی و ذوب آنها استفاده می کند. در واقع در این تکنیک زیبایی که کمتر از یک ساعت به طول می انجامد، سلول های چربی را با تغییر دمای محیط از بین می برند.

دستگاه بادی اسکالپ شور

این دستگاه را می توان برای از بین بردن چربی های موجود در نواحی مختلف بدن مانند غبغب، شکم، بازوها، پهلوها، پشت و قسمت داخلی ران و سایر قسمت های بدن به کار برد. این دستگاه به منظور از بین بردن دو نوع چربی موجود در بدن کاربرد دارد.

برخی از چربی های موجود در بدن قابل لمس و برخی دیگر غیرقابل لمس هستند. این دستگاه در از بین بردن هر دو نوع چربی به خوبی عمل کرده و موثر است. دستگاه بادی اسکالپ شور برای متقاضیان در مدت زمان ۲۵ دقیقه مورد استفاده قرار می گیرد که از این جهت می تواند در صرفه جویی در زمان موثر باشد.

در مورد اینکه آیا استفاده از این دستگاه برای چربی های صورت موثر است یا خیر، باید بگوییم که به دلیل اینکه چربی های صورت و گونه در قسمت عمیق تری وجود دارند، استفاده از دستگاه اسکالپ شور به دلیل دسترسی سطحی آن نمی تواند نتایج دلخواه را به دنبال داشته باشد.

دستگاه بادی اسکالپ شور چگونه کار می کند؟

لیزر مورد استفاده در این دستگاه سبب انجام فرایندی به نام آپوپتوز می شود که سلول های چربی را به آرامی گرم می کند و آنها را خرد می کند تا از طریق سیستم لنفاوی تحت عنوان ضایعات از بدن خارج شوند. نتایج حاصل از استفاده ماشین بادی اسکالپ شور پس از گذشت هفته ها از درمان، مشخص خواهد شد و چربی های مقاوم به تدریج از بین خواهند رفت.

بسیاری از افرادی که قصد استفاده از این دستگاه را دارند، در مورد دائمی بودن نتایج حاصل از این روش شک دارند. در پاسخ باید بگوییم که استفاده از دستگاه بادی اسکالپ شور نتایج دائمی را برای متقاضی به همراه خواهد داشت.

از طرفی مطالعات بالینی نشان می دهد که استفاده از این دستگاه به نابودی ۲۵ درصد سلول های چربی در منطقه تحت درمان کمک خواهد کرد و در ضمن سلول های چربی از بین رفته مجدداً تولید نمی شوند. اما لازم به ذکر است که مراقبت های فرد پس از انجام این تکنیک درمانی تاثیر زیادی در کسب نتیجه نهایی دارد.

از جمله این مراقبت ها می توان به تنظیم رژیم غذایی و انجام ورزش به صورت منظم اشاره کرد. به عبارت دیگر به منظور برخورداری از نتایج پایدار بهتر است که تعادل در زندگی حفظ شود که این امر شامل خوردن غذاهای مغذی به میزان کنترل شده، خواب کافی و ورزش است.

چه افرادی کاندیدای مناسبی برای استفاده از دستگاه بادی اسکالپ شور هستند؟

اگر چه استفاده از دستگاه بادی اسکالپ شور یک روش درمانی برای کاهش چربی ها محسوب می شود، لازم است که افراد  با دیدی واقع بینانه برای انجام این تکنیک زیبایی اقدام کنند. چرا که استفاده از این دستگاه، برخلاف روش هایی مانند لیپوساکشن نتایج چشمگیری را ایجاد نمی کند.

دستگاه بادی اسکالپ شور بیشتر برای افرادی توصیه می شود که سن کمتر از ۳۰ سال دارند و با ورزش و یک رژیم غذایی متعادل زندگی می کنند. در ضمن دستگاه بادی اسکالپ شور بیشتر برای افرادی کاربرد دارد که تنها قصد دارند تا چربی های موجود در قسمتی خاص از بدن را از بین ببرند.

همچنین لازم است که پیش از اقدام برای استفاده از این دستگاه تمامی جوانب و عوارض ناشی از آن را در نظر گرفته و سوابق پزشکی خود را در اختیار یک پزشک متخصص گذاشته تا در صورت وجود هرگونه خطری، پزشک متخصص فرد متقاضی را از آن آگاه کند.

نتایج حاصل از استفاده از دستگاه بادی اسکالپ شور پس از چه زمانی ظاهر می شود؟

به منظور کسب نتیجه مطلوب از دستگاه بادی اسکالپ شور (sculpsure machine) لازم است که به مدت دو یا چند جلسه از این دستگاه استفاده کرد. نتایج حاصل از استفاده از این دستگاه پس از گذشت شش هفته از درمان خود را نشان خواهد داد. تا زمانی برنامه غذایی و ورزش خود را در نظر بگیرید، نتایج حاصل از استفاده از این دستگاه حفظ خواهد شد.

عوارض جانبی استفاده از دستگاه بادی اسکالپ شور

استفاده از این دستگاه، مانند هر ماشین دیگری نیز عوارضی را به همراه دارد. از جمله عوارض استفاده از دستگاه بادی اسکالپ شور می توان به تورم، سوزن سوزن شدن و قرمزی در ناحیه تحت درمان اشاره کرد. اما لازم به ذکر است که عوارض مطرح شده برای استفاده از این دستگاه موقتی بوده و پس از گذشت چند ساعت، اثرات ناشی از آن از بین خواهد رفت.

مراقبت های پس از استفاده از دستگاه بادی اسکالپ شور

از آنجا که استفاده از دستگاه بادی اسکالپ شور یک روش غیرتهاجمی برای تناسب اندام مطرح می شود، مانند جراحی اثرات ناگواری را به همراه ندارد. فعالیت های روزانه را می توان بلافاصله پس از استفاده از این ماشین انجام داد و این امر برای افرادی که نمی خواهند برنامه و فعالیت های زندگی خود را متوقف کنند، می تواند بسیار مفید باشد.

به طور کلی توصیه می شود که پس از استفاده از دستگاه بادی اسکالپ شور، دو بار در روز به مدت دو هفته، ماساژ ۵ دقیقه ای را در ناحیه تحت درمان اعمال کنید. این عمل سبب تخلیه لنفاوی شده و به از بین بردن سلول های چربی کمک می کند.

به طور کلی توصیه می شود که به مدت یک هفته از قرار گرفتن در معرض نور آفتاب خودداری کنید ولی در صورتی که ناچار به بیرون رفتن هستید لازم است که هنگام قرار گرفتن در معرض آفتاب از کرم های ضد آفتاب با SPF بالا استفاده کنید.

در نهایت باید بگوییم که استفاده از دستگاه بادی اسکالپ شور در حال حاضر به دلیل اینکه خطرات احتمالی ناشی از آن بسیار کم است، با استقبال زیادی مواجه شده و به دلیل اینکه استفاده از این دستگاه نیاز به گذراندن دوره نقاهت طولانی مدت ندارد، مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *