تزریق بوتاکس

شستشو بعد از تزریق بوتاکس

شستشو بعد از تزریق بوتاکس

شستشو بعد از تزریق بوتاکس

شستشوی بعد ازتزریق بوتاکس در قسمت هایی که تزریق صورت گرفته است از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. در مراقبت های پوست توجه کافی به این نکات سبب می شود بهترین نتیجه پس از تزریق حاصل شود و فرد رضایت کافی از انجام تزریق داشته باشد.

شستشو بعد از تزریق بوتاکس

دریافت تخفیف ویژه تزریق بوتاکس + مشاوره رایگان

( کلینیک رز اولین ارائه دهنده مقالات پزشکی صوتی و متنی در ایران )

اگر قصد دارید این مقاله را به صورت صوتی گوش نمایید، بر روی player زیر کلیک نمایید.

بوتاکس یکی از روش های زیبایی و جوانسازی می باشد که مانند روش های دیگر به مراقبت های خاصی نیاز دارد. به طور کلی می توان گفت بوتاکس یک ماده مفید می باشد که جهت درمان و از بین بردن چین و چروک های پوستی و جوانی و زیبایی در پوست تزریق می شود.

شستشو بعد از تزریق بوتاکس

این خطوط به هر دلیل ایجاد شده باشند با استفاده از بوتاکس قابل رفع شدن هستند.

ممکن است بسیاری از افراد را دیده باشید که با افزایش سن و یا به دلایل دیگر چین و چروک هایی بر روی پوست صورتشان ایجاد شده است، ممکن است خودتان نیز جزو این دسته از افراد باشید.

روش های مختلفی برای از بین بردن چین و چروک ها در مراقبت های پوست وجود دارد اما تزریق بوتاکس یکی از پر طرفدارترین و محبوب ترین روش های زیبایی و جوانسازی پوست محسوب می شود. اثرات تزریق بوتاکس بسته به تعداد تزریق قبلی بین 4 تا 6  ماه طول می کشد.

اگر هر 3 ماه به مدت یک سال تزریق بوتاکس انجام شد به تدریج فواصل تزریق های بعدی بیشتر می شود.

بوتاکس با از بین بردن چین و چروک های روی صورت، ظاهر به مراتب جوان تری برای فرد به وجود می آورد. تزریق بوتاکس فرآیند ساده ای به نظر می رسد اما توجه به چند نکته ضروری در این فرآیند اهمیت بسیار زیادی دارد.

فردی که تزریق بوتاکس را برای خودش انتخاب می کند، باید بداند که بوتاکس برای چه خطوطی و چه نقطه هایی از صورت مناسب خواهد بود. علاوه بر این، او باید از مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس نیز آگاه باشد تا بتواند به خوبی از نتایج تزریق، محافظت کند.

یکی از مهم ترین مراقبت های پوست که بعد از بوتاکس باید توسط بیمار انجام شود، نحوه شستشوی صورت می باشد. شستن صورت و استحمام پس از تزریق بوتاکس مانعی ندارد و تنها چیزی که می تواند اثر منفی بر روی پوست ایجاد کند، درجه حرارت آب می باشد.

گرمای زیاد آب موجب می شود که جریان خون در صورت بیمار بالا برود و وضعیت بوتاکس را در پوست بیمار تغییر می دهد. مهم ترین کارهایی که پس از تزریق بوتاکس جهت مراقبت های پوست نباید انجام دهید شامل موارد زیر است:

  1. از ماندن طولانی مدت در وان حمام خودداری کنید. درجه حرارت آب درون وان نیز نباید چندان زیاد باشد. زمانی که در وان حمام هستید، بهتر است از فرو بردن سر خود به درون آب، خودداری کنید. این کار ممکن است برای نتایج نهایی تزریق بوتاکس، مضر باشد.
  2. از نشستن در حمام بخار خودداری کنید. رفتن به سونا نیز در اولین روزهای پس از تزریق بوتاکس، توصیه نمی شود. بهتر است در این بازه زمانی، در استخر نیز شنا نکنید. چرا که ترکیب های موجود در آب استخر ممکن است برای شما ضرر داشته باشند.
  3. از پاک کردن صورت خود با آب داغ خودداری کنید. آب داغ ممکن است شرایطی را به وجود بیاورد که بوتاکس در صورت شما جابجا شود. وقتی بوتاکس تزریق شده هنوز به طور کامل در صورت شما تثبیت نشده، امکان جابجایی و حرکت آن وجود خواهد داشت. اگر این حرکت صورت بگیرد، نتیجه تزریق بوتاکس شما اصلا طبیعی از کار در نمی آید.
  4. از فشار زیاد آب برای شستن صورت خودداری کنید. این یکی دیگر از توصیه های مهم برای شستن صورت پس از بوتاکس به شمار می رود. بسیار مهم است که صورت خود را با فشار آب کم بشویید. فشار آب زیاد هم یکی از دلایل دیگری است که می تواند موجب حرکت کردن بوتاکس در صورت شما شود.

نکات مهم در شستشو بعد از بوتاکس

در ارتباط با این موضوع که برای چه مدت باید از استحمام با آب داغ پرهیز کنید می توان گفت مراقبت های ویژه پس از عمل برای 24 ساعت بسیار مهم است. در طول این مدت این امکان وجود دارد که بوتاکس زیر پوست حرکت کند و تغییر مکان بدهد.

اما خوشبختانه این قضیه فقط در روز اول ممکن است اتفاق بیفتد و در صورتی که نکات مهم پس از تزریق بوتاکس توسط بیمار رعایت شود هیچ گونه مشکلی برای وی ایجاد نخواهد شد. شستشوی صورت پس از تزریق بوتاکس مانعی ندارد اما باید نکات زیر را رعایت کنید:

  1. برای پیشگیری از تورم صورت خود را به آرامی و بدون فشار بشویید.
  2. برای این که بوتاکس در صورت تغییری نکند از آب سرد و یا ولرم برای شستشو استفاده کنید.
  3. در صورت نیاز به پوست صورتتان جهت مراقبت های پوست استراحت دهید.
  4. از ماساژ دادن صورت دست زدن به منطقه تزریق بوتاکس نیز خودداری کنید. حداقل تا 24 ساعت، هیچ فشاری نباید به این منطقه وارد شود. پس مهم است که در هنگام شستن صورت، آن را ماساژ ندهید و به نقطه دقیق انجام تزریق، دست نزنید.

با انجام کارهای بالا می توانید این اطمینان را داشته باشید که بهترین نتیجه را پس از عمل دریافت خواهید کرد. پس از مراقبت های پیشرفته روز اول می توانید به مراقبت های روزانه برگردید.

برای تزریق بوتاکس پیشنهاد می شود به پزشک متخصص و با تجربه که سال هاست در این زمینه فعالیت دارد مراجعه کنید زیرا علاوه بر این که رعایت نکات مهم مراقبت های پوست قبل از تزریق بوتاکس و پس از تزریق آن نقش مهمی در گرفتن بهترین نتیجه نهایی دارد، نوع شیوه تزریق پزشک نیز از مهم ترین عوامل تاثیرگذار در زیبایی صورت و جوانسازی پوست می باشد.

اگر پزشک از تجربه و تبحر کافی برخوردار نباشد، ممکن است تزریق بوتاکس را به درستی انجام ندهد.

بوتاکس باید مستقیما به یکی از ماهیچه های صورت شما تزریق شود. این ماده با تزریق شدن به ماهیچه ها، جلوی رسیدن پیام مغز به آن را خواهد گرفت و حرکت آن ماهیچه را متوقف خواهد کرد. اساس کار بوتاکس، جلوگیری از حرکت ماهیچه ها برای از بین بردن چین و چروک و خطوط روی صورت است.

پس اگر بوتاکس به ماهیچه اشتباهی تزریق شود و یا اگر میزان آن به درستی انتخاب نشود، برای صورت فرد مشکلاتی ایجاد خواهد شد. یک فرد بی تجربه و فاقد تخصص، با تزریق بوتاکس عوارض جانبی زیادی را برای فرد متقاضی رقم خواهد زد.

در اینجا به چند مورد کلی که پس از بوتاکس باشد انجام آنها پرهیز شود اشاره می شود:

1- از دست زدن به قسمتی که بوتاکس تزریق شده است خودداری کنید.

2- از ماساژ دادن منطقه تزریق شده برای مدت زمان 24 ساعت بپرهیزید

3- به هیچ عنوان فعالیت های سنگین و یا ورزش هایی که موجب فشار آوردن به صورت می شود را انجام ندهید. این فعالیت ها موجب خواهد شد  که فشار خون فرد بالا برود و این موضوع برای بوتاکس بسیار مضر به نظر می رسد.

علاوه بر این ممکن است انجام فعالیت های سنگین ورزشی، جابجایی بوتاکس در صورت فرد را نیز رقم بزند.

4- از مصرف الکل و سیگار کشیدن خودداری کنید. الکل خاصیت رقیق کنندگی خون را دارد و تهدیدی برای نتایج مطلوب پس از تزریق بوتاکس به شمار می رود. سیگار نیز به طور کلی سلامتی بدن را مورد تهدید قرار می دهد و ممکن است نتایج ناخوشایندی از تزریق بوتاکس برای فرد بسازد.

5- برای مدت زمان 24 ساعت از انواع لایه برداری شیمیایی پوست، میکرودرم و … خودداری کنید.

6- در روزهای پس از تزریق بوتاکس، مصرف هر دارویی باید حتما با مشورت پزشک اتفاق بیفتد. مصرف خودسرانه داروها، ممکن است عوارض زیادی برای فرد به همراه داشته باشد.

پزشک ممکن است پس از تزریق، داروهایی مثل تیلنول را برای تسکین درد تجویز کند. پس از تزریق بوتاکس، مصرف داروهای رقیق کننده خون مثل آسپرین به هیچ وجه توصیه نمی شود.

7- نحوه خوابیدن پس از تزریق بوتاکس، اهمیت بسیار زیادی برای رسیدن به نتایج مطلوب دارد. افراد حداقل برای دو شب، باید حتما از خوابیدن به روی صورت خود پرهیز کنند.

این کار فشار زیادی را به منطقه انجام تزریق وارد خواهد کرد. در این دو شب، افرادی که تزریق را پشت سر گذاشته اند حتما باید به پشت بخوابند و تلاش کنند تا سر خود را نیز بالاتر از سایر اعضای بدن نگه دارند.

سایر نکات در مراقبت های پوست بعد از بوتاکس

از انجام کارهایی که موجب کم خونی موقتی می شود خودداری کنید

در صورت مشاهده کبودی و ورم بعد از تزریق بوتاکس می توانید از ویتامین k و آرینکا استفاده کنید. همچنین می توانید از کانسیلرهای زرد و سبز نیز برای پوشاندن آثار کبودی استفاده کنید و یا با انواع لیزر اثر کبودی را از بین ببرید.

در صورت عدم رضایت بیمار از نتیجه تزریق بوتاکس، امکان مراجعه مجدد به پزشک معالج و تزریق مجدد وجود دارد. البته فرد باید حتما به اندازه کافی صبر کند تا نتایج نهایی این تزریق بر روی صورت او پدیدار شود.

گاهی افراد در اولین روزها از نتیجه کار راضی نیستند اما پس از سپری شدن زمان، متوجه تغییرات مفید در ظاهر خود می شوند  و از نتیجه تزریق، رضایت پیدا می کنند.

در صورتی که عوارض جانبی بر روی پوستتان مشاهده شد به پزشک معالج خود مراجعه کنید.

عوارض جانبی ناشی از تزریق بوتاکس، معمولا در زمانی بسیار کوتاه از بین می روند. در روزهای بعد از تزریق، این موضوع نگرانی چندانی ندارد اما اگر این عوارض بیش از حد ادامه پیدا کردند، فرد حتما باید وضعیت سلامتی خود را پیگیری کند.

از آن جایی که فرد تزریق بوتاکس را به صورت نشسته انجام داده، حداقل تا 4 ساعت پس از تزریق باید از دراز کشیدن خودداری کند و به حفظ حالت عمودی خود ادامه بدهد.

ده تا دوازده ساعت پس از تزریق بوتاکس از مواد آرایشی استفاده نکنید و برای مدت زمان 2 هفته بند انداختن صورت و یا استفاده از وکس خودداری کنید

از قرار گرفتن در معرض نور شدید آفتاب خودداری کنید

2 الی 3 روز طول می کشد تا بوتاکس تاثیر خود را بگذارد، هر چند نتایج بدست آمده به شرایط بدن بیمار و قدرت ماهیچه ها نیز بستگی دارد.

در صورتی که 2 تا 3 روز بعد از تزریق بوتاکس با افتادگی پلک مواجه شدید باید به متخصص مراجعه کنید.

بعد از تزریق بوتاکس در صورتی که صورتتان را شستید از حوله نرم برای پاک کردن صورت استفاده کنید

بسیاری از افراد که شستشو با آب داغ را برای از بین بردن آلودگی های ایجاد شده بر روی پوست صورت مفید می دانند باید گفت که دمای آبی که موقع استحمام از آن استفاده می کند نقش مهمی بر روی سلامت پوست شما دارد.

در رماقبت های پوست ذکر شده که آب گرم باعث انبساط رگ های خونی شده و موجب قرمز شدن پوست می شود. همچنین استفاده از آب گرم موجب از بین رفتن چربی های طبیعی پوست شده و حتی باعث التهاب پوست نیز می شود.

استفاده از آب سرد جهت مراقبت های پوست مشکلات کمتری را ایجاد می کند. آب سرد می تواند چربی های اضافی پوست را از بین ببرد اما نسبت به آب گرم تاثیر کمتری در از بین بردن آلودگی های ایجاد شده بر روی پوست دارد.

مهم ترین فواید استفاده از آب سرد موقع استحمام در مراقبت های پوست این است که درد چشم ها و صورت را تسکین می دهد و در جمع شدن منافذ پوست تاثیر مستقیم دارد.

استفاده از آب داغ ممکن است بتواند پوست را کاملا تمیز کند اما احتمال دارد پس از آن تاول بزنید. بر اساس تحقیقات انجام شده، استفاده از آب ولرم بهترین دما برای شستشوی صورت پس از تزریق بوتاکس می باشد.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد تزریق بوتاکس مشورت نمایید.

جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *