ارتباط لیزر موهای زائد و تیروئید

>> لیزر موهای زائد و تیروئید چه ارتباطی باهم دارند؟

لیزر موهای زائد یکی از بهترین راهکارها برای از بین بردن موهای زائد است. در این روش چون ریشه مو به صورت کامل می‌سوزد، رشد مجدد آنها به تاخیر می‌افتد.

این روش از بین بردن موهای زائد، یک روش نوین، علمی و تایید شده از مجامع پزشکی بین المللی است و باید زیر نظر متخصصین انجام گیرد. از آنجایی که این روش از بین بردن موهای زائد، روشی نوپا و جدید محسوب می‌شود، باید اصول علمی آن رعایت شود.

 

ارتباط لیزر موهای زائد و تیروئید

 

اصول و بایدها و نبایدهای علمی‌ای که در زمینه لیزر موهای زائد پا به پای ورود فناوری و تکنولوژی‌های جدید برای دستگاه‌های آن در حال نوسازی است. بنابراین این روش از بین بردن موهای زائد نباید در مکان‌های غیر مجاز و زیر نظر افراد نا کارآمد و آموزش ندیده صورت گیرد.

در صورتی که اصول ایمنی و علمی آن در این مراکز رعایت نشود؛ ضررهای جبران ناپذیری برای فرد بیمار در پی خواهد داشت.

رشد موهای زائد دلایل مختلفی دارد. یکی از این دلایل اختلال در عملکرد تیروئید ولی نه به صورت مستقیم است. خود اختلال در عملکرد تیروئید به صورت مستقیم باعث افزایش موهای زائد نمی‌شوند بلکه عوامل دیگری در این زمینه نقش دارند.

 

ارتباط لیزر موهای زائد و تیروئید

 

حتی پرکاری یا کم کاری تیروئید باعث ریزش مو و مشکلات پوستی می‌شوند. زمانی که ترشح هورمون‌ها از غده تیروئید دچار اختلال می‌شود، متابولیسم فولیکول مو دچار مشکل شده و ریزش مو اتفاق می‌افتد. اگر بخواهیم موی بدن ما به صورت عادی و نرمال رشد کند باید ترشح هورمون‌های بدن به اندازه‌ی کافی و لازم اتفاق بیفتد.

بنابراین این تصور اشتباه است که پرکاری یا کم کاری تیروئید باعث افزایش موهای زائد می‌شود بلکه این مصرف داروها برای درمان این اختلالات هستند که پیاز مو را تحریک می‌کند تا موی زائد بیشتری تولید کند.

 

>> لیزر موهای زائد برای از بین بردن موهای زائد ناشی از اختلال در عملکرد تیروئید

تیروئید غده‌ای مهم در بدن است که تمامی اعمال بدن را کنترل می‌کند. غده‌ای پروانه‌ای شکل که جایش در پایین حنجره و بالای استخوان‌های ترقوه است. کار اصلی تیروئید تنظیم سوخت و ساز بدن است.

او این کار را با تولید هورمون انجام می‌دهد. تنظیم عملکرد غده تیروئید توسط غده هیپوفیز انجام می‌شود.جای غده هیپوفیز در مغز است که با تولید هورمون‌های محرک، موجب افزایش ترشح هورمون‌های غده تیروئید می‌شود و عملکرد آن را تنظیم می‌کند.

لیزر موهای زائد بهترین روش برای از بین بردن موهای زائد

تیروئید دو نوع هورمون تولید می‌کند، به نام‌های T3 و T4 که آنها وظیفه تنظیم چگونگی مصرف و ذخیره انرژی را دارند. عملکرد تیروئید ممکن است دچار اختلال شود، اختلالی که از آن به عنوان پرکاری و یا کم کاری تیروئید نام برده می‌شود.

کم کاری و پرکاری تیروئید هر دو علائم و نشانه‌هایی دارند که هیچ کدام باعث افزایش تولید موهای زائد نمی‌شوند و به طور مستقیم در این زمینه نقش ندارند. بلکه پرکاری و کم کاری تیروئید خودشان باعث ریزش مو می‌شوند.

آن چیزی که باعث افزایش موهای زائد به خاطر اختلال در عملکرد تیروئید می‌شود، مصرف داروهایی برای درمان این بیماری است. داروهایی که برای تنظیم هورمون‌های تولید شده توسط غده تیروئید هستند؛ می‌تواند منجر به افزایش رشد موهای زائد شوند.

در این زمینه لیزر موهای زائد می‌تواند بهترین راه برای از بین بردن موهای زائد باشد. البته داروهایی برای کم کردن رشد موهای زائد و از بین بردن آنها وجود دارد اما هیچکدام مانند لیزر موهای زائد بدن تاثیر گذار نخواهد بود.

لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی، لیزر موهای زائد زیر بغل، لیزر موهای زائد صورت، لیزر موهای زائد بیکینی و لیزر موهای زائد پا، همگی با جدیدترین دستگاه لیزر موهای زائد 2018 در کلینیک‌ها و مراکز تخصصی زیبایی پوست و مو زیر نظر پزشکان متخصص و تکنسین و اپراتورهای مجرب و کارآزموده به بهترین نحو صورت می‌پذیرد.

 

>> از بین بردن موهای زائد با لیزر موهای زائد

همانگونه که در بالا گفته شد، اینکه تصور می‌شود افزایش موهای زائد به دلیل پرکاری یا کم کاری تیروئید است؛ تصوری اشتباه است. آن چیزی که باعث افزایش موهای زائد به ویژه در ناحیه صورت می‌شود، پرکاری یا کم کاری تیروئید نیست بلکه داروهایی است که برای درمان این اختلال مصرف می‌شود.

اختلال در عملکرد تیروئید به خودی خود تاثیری بر عکس این داروها می‌گذارند. آنها باعث ریزش مو و ایجاد مشکلات پوستی و بسیاری از مشکلات دیگر برای بدن می‌شوند. افزایش موهای زائد به دلایل مختلف ممکن است اتفاق بیفتد.

یکی از این دلایل به ویژه در زنان مسئله نژادی است. مثلا زنان در شمال اروپا و کشورهای اسکاندیناوی کم مو اما در  کشورهای جنوب اروپا و خاورمیانه پرمو هستند. مسئله دیگر نامنظم بودن عادت ماهیانه و اختلالات هورمونی است. مسئله آخر دلایل افزایش رشد موهای زائد، جنبه ارثی بودن مسئله است.

داروهایی که برای تنظیم عملکرد غده تیروئید مصرف می‌شود، می‌تواند عاملی برای افزایش موهای زائد در همه جای بدن از جمله در صورت باشد.

راجع به لیزر موهای زائد بالای لب چه می‌دانید.

موهای زائد اگر در صورت وجود داشته باشد، می‌تواند منظره بدی به ویژه برای زنان ایجاد کند. لیزر موهای زائد صورت یکی از بهترین راهکارها برای از بین بردن موهای زائد این ناحیه است.

برای اینکه لیزر موهای زائد کمترین مشکلی را برای سلامت انسان ایجاد کند؛ اصول ایمنی و علمی آن باید رعایت شود. از اولین و مهمترین اصول ایمنی این روش زدن عینک مخصوص این کار است. این مسئله را هم اپراتور و تکنسین و هم فرد بیمار باید رعایت کنند؛ به ویژه اگر لیزر موهای زائد در ناحیه صورت باشد.

چرا که اشعه‌های لیزر می‌تواند تاثیر خطرناک و ناگواری بر سلامت و عملکرد چشم بگذارد. از طرفی دیگر این اصول ایمنی و مشاوره‌های پزشکی در مراکز و کلینیک‌های معتبر و تخصصی زیبایی پوست و مو و توسط پزشکان متخصص ارائه می‌شود. بنابراین بهتر است افراد برای گرفتن نتیجه مطلوب تر به این مراکز مراجعه کنند.

مشاوره‌های قبل از انجام لیزر درمانی، اینکه هر دستگاه متناسب با چه نوع پوست و مویی است و میزان تابش طیف اشعه‌های لیزر هر دستگاه برای نوع پوست و موی شما چه میزان باید باشد تا پوستتان دچار سوختگی نشود؛

همه این موارد در این کلینیک‌ها و مراکز معتبر و تخصصی توسط افراد متخصص داده می‌شود و لیزر موهای زائد توسط تکنسین‌ها و اپراتورهای مجرب و کارآزموده صورت می‌پذیرد.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد لیزر موهای زائد صورت مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

 

لیزر موهای زائد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
مکان یاب