پوست و مو

کاهش سایز بازو و افتادگی بازو

کاهش سایز بازو و افتادگی بازو

کاهش سایز بازو و افتادگی بازو

آیا تا به حال به بازوهای خود دقت کرده اید؟ به نظر شما بازوهایتان فرم مناسبی داشته و دارای افتادگی نیست؟ برای تشخیص این موضوع، کافی است جلوی آینه رفته و بازوهای خود را با زاویه ۹۰ درجه بالا نگه دارید. اگر احساس می‌کنید که بازوهایتان دارای چربی اضافه بوده و شل و آویزان است، نگران نباشید. ما به شما می گوییم که چگونه می توانید با برخی روش های ساده به کاهش سایز بازو و افتادگی بازو کمک کنید.

کاهش سایز بازو و افتادگی بازو

چربی های اضافی بازوهایتان را با دمبل مورد هدف قرار دهید

دمبل یکی از رایج ترین وسایل ورزشی است که باعث کاهش سایز بازو می شود. کار با دمبل ساده ترین راه برای خلاصی از چربی های اضافی بازو و کاهش افتادگی بازو است. دمبل ها را در دو دست خود گرفته و آن ها را با زاویه ۱۸۰ درجه به سمت بالا و پایین حرکت دهید.

دریافت تخفیف نقدی خدمات کلینیک رز + مشاره رایگان

به همین آسانی به کاهش سایز بازوهایتان کمک کنید. انجام این تمرینات ورزشی نیازی به باشگاه رفتن ندارد. دمبل ها را با قیمت بسیار کمی می توانید خریداری کنید. برای شروع کار بهتر است دمبل های نیم یا یک کیلویی تهیه کنید.

در ادامه و در صورت تداوم این تمرینات می توانید دمبل های سنگین تر خریداری کنید. حتی اگر توانایی یا دسترسی به خرید دمبل نداشته باشید نیز جای هیچ نگرانی نیست. با استفاده از هر وسیله سنگینی که در منزل دارید نیز می توانید به کاهش سایز بازو کمک کنید.

کاهش سایز بازو و افتادگی بازو

کاهش سایز بازو با مصرف مواد غذایی مناسب

برخی مواد غذایی این توانایی را دارند که به صورت انحصاری منجر به کاهش افتادگی بازو شوند. به عنوان مثال مصرف مواد غذایی حاوی پروتئین، سنتز ماهیچه های بازو را افزایش داده و منجر به کاهش سایز بازو می شود. تخم مرغ از جمله مواد غذایی سرشار از پروتئین است.

مصرف این مواد غذایی باعث می شود که بازوهای شما از حالت چربی به حالت عضلانی تبدیل شوند؛ بنابراین گنجاندن تخم مرغ در برنامه غذایی، به کاهش افتادگی بازو بسیار کمک می کند. تحقیقات متخصصان تغذیه نشان داده است که مصرف پروتئین ها باعث افزایش ۲۵ درصدی سوخت و ساز بازوها شده و به همان میزان نیز منجر به کاهش سایز بازو می شود.

یکی دیگر از برنامه های غذایی که منحصراً باعث کاهش سایز بازو می شود، مصرف نوشیدنی های مناسب است. بهترین نوشیدنی برای کاهش سایز بازو، آب گریپ فروت است.

محققان دریافته اند که مصرف یک و نیم لیوان آب گریپ فروت قبل از غذا به طور قابل توجهی میزان تجمع چربی در بازوها را کاهش می دهد؛ بنابراین مصرف آب گریپ فروت تازه و طبیعی و همچنین بدون قند، تاثیر قابل توجهی در کاهش سایز بازو می گذارد.

کاهش سایز بازو با صندلی که روی آن می نشینید!

شاید باورتان نشود اما شما با استفاده از صندلی که روی آن می نشینید نیز می توانید سایز بازوهای خود را کاهش دهید. بسیاری از افراد در محیطی کار می کنند که ساعت ها روی صندلی نشسته و امکان انجام تمرینات ورزشی را ندارند. اگر شما هم همچنین شغلی دارید و از افتادگی بازوهای خود رنج می برید، نگران نباشید.

همان صندلی که روی آن می نشینید کمک بزرگی به کاهش سایز بازوهایتان می کند. برای رسیدن به این هدف، کافی است که از صندلی بلند شده و دستان خود را روی آن قرار دهید. سپس با زاویه ۹۰ درجه آرنج هایتان را باز و بسته کنید.

همین حرکت ساده را اگر روزانه به مدت حداقل ۵ دقیقه انجام دهید، بعد از یک ماه از کاهش سایز بازوهایتان شگفت زده خواهید شد. گاهی اوقات همین صندلی که روی آن نشسته اید در کاهش افتادگی بازو، بسیار موثر تر از دستگاه های ورزشی موجود در باشگاه ها عمل می کند. این حرکات ورزشی با صندلی، علاوه بر کاهش سایز بازو، باعث تقویت بازوهایتان نیز می شود.

کدام تمرین های ورزشی برای کاهش سایز بازو موثرتر هستند؟

برخی افراد تصور می کنند که انجام ورزش های قدرتی تاثیر بیشتری در کاهش سایز بازو می گذارد. در صورتی که این تصور اشتباه است. محققان برای اثبات این موضوع یک آزمایش را طراحی کردند. آن ها از افراد متفاوتی که از سایز بازوهایشان ناراضی بودند درخواست کردند که تمرینات ورزشی متفاوتی را انجام دهند.

این افراد به دو گروه تقسیم شدند. گروهی به انجام ورزش های آرام که تنها ضربان قلب را افزایش می دادند، پرداختند. گروه دوم نیز انجام ورزش های سرعتی و قدرتی را در برنامه خود گنجاندند. بعد از گذشت ۴۷ هفته، نتایج نشان داد که کاهش افتادگی بازو در گروه اول که تمرینات آرام اما مداوم را انجام می دادند بسیار بیشتر از گروه دوم بود.

بنابراین بهتر است بدانید که چیزی که در ورزش کردن مهم است افزایش ضربان قلب و انجام ورزش های آرام اما مداوم است. این تمرینات، بسیار بیشتر از تمرینات قدرتی و سرعتی در کاهش چربی های بازو موثر خواهند بود. در واقع در هنگام ورزش کردن باید به تکرار، بیشتر از قدرت اهمیت دهید.

مطالعات متفاوت نشان داده است که افزایش تکرار و تداوم در ورزش، بسیار موثرتر از کار با وسایل سنگین تر است. به عنوان مثال اگر می خواهید سایز بازوهایتان را کاهش دهید، بهتر است به جای خرید دمبل های سنگین تر، از یک دمبل سبک استفاده کنید. در عوض تکرار حرکات ورزشی با این دمبل سبک را افزایش دهید. مواردی که گفتیم تمرینات ورزشی مناسبی هستند که به کاهش افتادگی بازو منجر می شوند.

چه زمانی برای انجام تمرینات ورزشی با هدف کاهش سایز بازو، مناسب است؟

شاید شما هم مانند اکثر ورزشکاران تصور کنید که زمان ورزش کردن مهم نیست؛ اما باید بگوییم که زمان انجام تمرینانت ورزشی در رسیدن به هدف شما از ورزش کردن بسیار موثر است. با توجه به اینکه شما چه هدفی از ورزش کردن دارید، زمان انجام تمرینات ورزشی باید متفاوت باشد.

اگر قصد دارید که با ورزش کردن سایز بازوهایتان را کاهش دهید، صبح زود بهترین زمان برای انجام تمرینات ورزشی است. افرادی که صبح زود و قبل از صرف صبحانه ورزش می کنند، روند کاهش سایز بازوهایشان را سریعتر می کنند.

کاهش سایز بازو (reduce Arm size) در این ساعات روز حدوداً ۲۰ درصد بیشتر از ورزش کردن در سایر زمان ها است؛ بنابراین مناسب ترین برنامه ورزشی به جهت داشتن بازوهای عضلانی و لاغر این است که صبح زود و قبل از صرف صبحانه تمریناتی که گفتیم را انجام دهید.

بعد از انجام این تمرینات نیز لازم است قبل از خوردن صبحانه حداقل یک لیوان آب گریپ فروت بنوشید. سپس با صرف صبحانه ای سرشار از پروتئین، به راحتی به بازوهایی عضلانی و بدون افتادگی دست پیدا کنید. همانطور که می دانید فرم بازوها تاثیر به سزایی در زیبایی اندام شما دارد.

به خصوص افرادی که لباس های آستین کوتاه می پوشند، باید فرم بازوها و عدم افتادگی آن ها برایشان بسیار مهم باشد. بازوهای عضلانی همیشه و برای همه افراد دارای جذابیت خاصی است؛ بنابراین بهتر است همین حالا تصمیم بگیرید تا با انجام راهکارهایی که در این مقاله گفته شد، به عضلانی شدن بازوهایتان کمک کنید.

بازوهای عضلانی علاوه بر جذابیت، قدرت بدنی شما را نیز افزایش می دهد. به خصوص خانم ها که ممکن است از بازوهای ضعیف تری برخوردار باشند، لازم است که این تمرینات را انجام دهند. با انجام مداوم این تمرینات دیگر لازم نیست بلند کردن وسایل سنگین منزل را به آقایان بسپارید.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *