کاشت مو

دوران نقاهت کاشت مو چقدر است ؟

دوران نقاهت کاشت مو

دوران نقاهت کاشت مو

اگر دچار ریزش در موهای خود هستید می توانید از کاشت مو برای داشتن موهایی طبیعی استفاده کنید. برای اینکه بتوانید به صورت طبیعی موهای خود را برگردانید و یا طاسی در نواحی از سر خود را درمان کنید باید بدانید که درمان این ضایعه از طریق کاشت مو به راحتی میسر است.

دوران نقاهت کاشت مو چقدر است ؟در واقع پیوند مو را می توان درمانی دانست که به بالا بردن اعتماد به نفس افراد کمک بسیاری می کند. در برخی از مواقع ممکن است تارهای موی شما به حدی نازک باشد که به راحتی دچار شکنندگی شود و خاصیت خود را از دست بدهد.

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت مو + مشاوره رایگان

برای این منظور اگر درمان های دارویی جوابگو نباشد، پزشک می تواند پیوند مو را برای افراد پیشنهاد دهد. در واقع کاشت دائم مو درمانی است که می تواند این ضایعه را بدون ایجاد عوارضی برطرف کند و موهایی طبیعی و درخشان را برای شما ایجاد کند.

با این وجود در برخی از مواقع ممکن است دوران نقاهت در افراد بعد از کاشت مو طولانی شود. این امر در مواقعی اتفاق می افتند که افراد به مراقبت های بعد از پیوند مو توجه نکنند و این امر به ایجاد دوران نقاهتی طولانی بیانجامد.

پس از عمل زیبایی کاشت مو نیز مانند بسیاری از عمل های دیگر که افراد انجام می دهند ممکن است عوارضی برای فرد رخ دهد و نیاز خواهد بود تا فرد برای رسیدن به بهبودی کامل و نتیجه مورد نظر یک سری نکات را رعایت کند.

برای جلوگیری از این مشکل تا حد ممکن توصیه های پزشک را جدی بگیرید تا دوران نقاهت بعد از کاشت مو به حداقل زمان ممکن برسد. در این صورت نتایج بعد از کاشت مو به سرعت قابل مشاهده خواهد بود و نیازی به نگرانی در مورد نتایج مثبت این روش نیست.

دوران نقاهت کاشت مو چقدر است ؟دوران نقاهت کاشت مو چه مدت است؟

کاشت مو (hair transplant) از آنجایی که با استفاده از متد ها و روش های متفاوتی انجام می شود می تواند دوران نقاهت مشخصی را برای افراد در بر نداشته باشد. در واقع دوران نقاهت بعد از کاشت دائم مو به دلایل متفاوتی بستگی دارد. این امر می تواند در ایجاد نتایج متفاوت در هر فردی به نوعی تاثیر گذار باشد.

با این حال زمان کلی که برای دوران نقاهت بعد از کاشت مو در نظر گرفته می شود تا یک یا دو هفته ممکن است به طول بیانجامد. در واقع این مدت زمان برای از بین رفتن زخم ها و یا درد های احتمالی بعد از پیوند مو است. با توجه به روش کاشت مو ممکن است این دوره کمتر باشد.

در کسانی که برش در نواحی از سر آنها ایجاد شده است تا موهای مورد نیاز پیوند از این نواحی برداشته شود با توجه به ایجاد بخیه هایی که در این قسمت از سر افراد انجام شده است، باید تا مدت زمان یک هفته منتظر بمانید تا بخیه ها به طور کامل خوب شود و بتوان برای برداشت آنها توسط پزشک مربوطه اقدام کرد.

در اولین روز پس از انجام عمل زیبایی کاشت مو، بانداژ سر پس از تمیز کردن محل پیوند مو با استفاده از روش لیزر درمانی توسط کادر پزشکی کلینیکی که به آن مراجعه کرده اید باز می شود.

پس از گذشت 3 روز از انجام عمل زیبایی پیوند مو، می توانید به آرامی موهای خود را شستشو دهید؛ البته برای این کار حتماً باید از شامپوها و لوسیون های مخصوصی که توسط پزشک تجویز شده اند استفاده کنید.حواستان باشد تا قبل از بهبودی محل پیوند های فولیکول، نباید آن نقاط را لمس کنید تا دچار عفونت نشوید.

در این دوره ممکن است درد، کبودی، تورم بعد از کاشت را مشاهده کنید. زخم هایی نیز در نواحی کاشت موی افراد ممکن است دیده شود که در چند روز اول بعد از کاشت مو به سرعت از بین می رود. به همین دلیل نیاز نیست در مورد این مشکل نگران باشید.

برای تسکین دردهای خود کافیست این موضوع را با پزشک متخصص جراح خود در میان بگذارید تا مسکن مورد نیاز شما را معرفی کند.

کبودی ها نیز تا چند روز به طور کامل محو می شود. در واقع مهمترین عارضه ای که بعد از کاشت مو ممکن است ایجاد شود را می توان شیوع عفونت دانست. عفونت می تواند به سرعت در خون افراد پخش شود و نتایج پیوند مو را با مشکلات بسیاری روبرو کند که اگر کاشت مو در کلینیکی معتبر انجام شود این مشکل ایجاد نخواهد شد.

تقریباً پس از گذشت هفت روز از انجام عمل زیبایی کاشت مو، این عوارض کم رنگ تر شده و شما می توانید ناحیه پیوند شده را لمس کنید؛ چون در این مدت پیوندهای مو کمی قوی تر شده اند.

اما هنوز هم اندکی ضعیف هستند و ممکن است ریزش مو را تجربه کنید؛ البته جای نگرانی نیست زیرا این ریزش مو تا حدود سه ماه پس از عمل پیوند مو نیز ادامه خواهد داشت.

برای اینکه بتوانید از ایجاد این عارضه جلوگیری کنید باید از آنتی بیوتیک هایی که بعد از کاشت مو توسط پزشک برای شما تجویز شده است به طور مرتب استفاده کنید تا زخم های ایجاد شده در سر زودتر خوب شوند و عفونت نتواند از این طریق گسترش پیدا کند.

پس از گذشت مدت تقریبی دو هفته الی سی روز از انجام عمل زیبایی کاشت مو، فرد می تواند به زندگی عادی خود ادامه دهد؛ چرا که در طی این زمان ظاهر فرد به حالت طبیعی نزدیک شده و رعایت مراقبت های بعد از عمل کمی کم رنگ تر خواهند شد.

چه مواردی را باید در دوران نقاهت کاشت مو رعایت کرد؟

بعد از کاشت مو در واقع برای کاهش دوران نقاهت می توانید اقداماتی را انجام دهید تا طول این دوره را کمتر کنید. این دوره می تواند با توجه به مراقبتهای بعد از کاشت مو انجام می دهید طولانی و یا کوتاه شود. این امر تا حدود زیادی به خود شما بستگی دارد.

با این حال نمونه ای از این مراقبت های را در زیر برای شما عنوان می کنیم.

 1. از آنجایی که بعد از کاشت مو ممکن است درد در نواحی از سر خود را حس کنید، برای جلوگیری از ایجاد درد می توانید از مسکن هایی که پزشک مورد نظر شما تجویز می کند استفاده کنید.
 2. استفاده از آنتی بیوتیک ها یکی از مهمترین اقداماتی است که باید بعد از کاشت دائم مو انجام دهید. این داروهای می تواند از ایجاد عفونت های احتمالی بعد از پیوند مو بکاهد.معمولاً آنتی بیوتیک ها 2 بار در روز و به مدت 5 روز مصرف می شوند که البته بسته به نظر پزشک متخصص شما و تجویز می تواند تعداد و روزهای مصرف آن تغییر کند.
 3. استراحت و خواب کافی بعد از پیوند را باید در وهله اول انجام دهید. این امر می تواند به رشد فولیکول های مو کمک بسیاری کند.نحوه استراحت کردن و خوابیدن در دوران نقاهت مخصوصاً بلافاصله پس از عمل کاشت مو آنقدر مهم است که عدم رعایت آن، ممکن است نتایج نا خوشایندی را رقم بزند.اولین نکته قابل توجه این است که دمای محیطی که بعد از عمل پیوند مو قرار است در آنجا استراحت کنید را بررسی کنید؛ بهترین دما برای کمک به بهبود هر چه سریع تر تورم های شما، 45 درجه سانتی گراد می باشد.

  نحوه خوابیدن و استراحت کردن در چگونه طی کردن دوران نقاهت تاثیر زیادی دارد؛ برای خوابیدن در روزهای بعد از عمل زیبایی کاشت مو خصوصاً تا روز پنجم، بهتر است سر شما با کمک یک بالشت دیگر در زاویه 45 درجه قرار بگیرد.

 4. تغذیه مناسب را می توان از جمله عواملی دانست که در رشد موها به صورت طبیعی دارای تاثیرات شگفت انگیزی است. سعی کنید در این دوره از مواد و ویتامین ها استفاده کنید تا رشد فولیکول های پیوند شده سریع تر قابل مشاهده باشد.

عکس کاشت مو

استفاده از سبزیجات تازه، روغن های طبیعی و انواع آجیل ها می تواند تاثیر خوبی بر رشد و کیفیت فولیکول ها داشته باشد؛ زیرا این مواد حاوی مقدار قابل توجهی از ویتامین B، منیزیم و کلسیم بوده و در به نتیجه رسیدن بهتر کاشت مو موثر هستند.

همچنین بهتر است از نوشیدن قهوه و سایر نوشیدنی های کافئین دار تا چند روز پس از انجام عمل زیبایی کاشت مو جلوگیری کنید؛ زیرا کافئین موجود در قهوه فشار خون را بالا برده و می تواند باعث خون ریزی در ناحیه پیوند فولیکول ها شود.

البته نگران نباشید، چون شما فقط تا روز های اولیه پس از انجام عمل زیبایی پیوند مو موظف به رعایت رژیم های غذایی هستید و پس از طی دوران نقاهت، در صورتی که مشکلی وجود نداشته باشد، با نظر پزشک متخصص خود می توانید به رژیم غذایی سابق خود بازگردید.

چه ممنوعیت هایی در دوران نقاهت کاشت مو وجود دارد؟

زمانی که شما کاشت مو را انجام می دهید باید زمان تقریبا 9 ماهه ای را منتظر بمانید تا پیوند مو بتواند نتایج دائمی خود را نشان دهد. این زمان در هر فردی به گونه ای دیده می شود و ممکن است در افرادی نتایج کمتر از این زمان قابل مشاهده باشد.

این امر زمانی تحقق می یابد که مراقبت های لازم را بعد از کاشت دائم مو انجام داده باشید. در واقع نکاتی وجود دارد که باید بعد از کاشت مو از انجام آنها اجتناب کنید. این موارد می تواند نتیجه کاشت مو را با مشکل مواجه کند و یا در مواردی آن را بی نتیجه باقی بگذارد.

با توجه به رعایت موارد زیر می توانید مطمئن باشید که کاشت دائم مو می تواند نتایج موثری را در بر داشته باشد.

سر پا ایستادن ممنوع! تا چندیدن روز پس از انجام عمل زیبایی پیوند مو بهتر است تا حد امکان سرپا نایستید و راه نروید؛ زیرا ممکن است باعث تشدید تورم ها در ناحیه پیوندهای مو شود. پس تا می توانید استراحت کنید.

 1.   از سیگار کشیدن بعد از کاشت مو خودداری کنید. سیگار حاوی مواد نیکوتین است که می تواند طول دوره بهبودی را افزایش دهد.
 2.   شنا کردن و در معرض آب داغ و حرارت بالا قرار گرفتن می تواند فولیکول های موی پیوند شده را ضعیف کند و منجر به ریزش موهای کاشته شده شود. در هفته اول بعد از کاشت مو تا حد امکان از شنا کردن خودداری کنید.
 3.   ماساژ دادن نواحی از سر که تحت پیوند قرار گرفته است تا حدود زیادی می تواند منجر به ایجاد فشار شود و این امر می تواند ریزش در موها را افزایش دهد. البته این محدودیت نهایتاٌ تا روز هفتم یا هشتم ادامه خواهد داشت زیرا پس از آن پیوند های مو کم کم شروع به قوی تر شدن می کنند.
 4.   زاویه ای که بعد از کاشت مو بر روی آن می خوابید باید به نحوی باشد که فشاری بر روی موهای کاشته شده وارد نکند. در غیر این صورت ریزش در موها اتفاق می افتند.
 5.   مصرف برخی از داروها بعد از کاشت دائم مو می تواند نتایج پیوند مو را متوقف کند. قبل از کاشت از خوردن این داروها پرهیز کنید. در صورتی که از داروی خاصی استفاده می کنید، هم قبل از انجام عمل پیوند مو و هم بعد از آن، با مشاوره ای که توسط کادر پزشکی و مشاوره ای مجرب دریافت می کنید قادر خواهید بود تا از عدم مصرف و یا میزان مصرف داروها مطلع شوید تا آسیبی به روند درمانی شما وارد نشود.
 6. از دستکاری زخم های بعد از کاشت مو  که ممکن است در سر ایجاد شود خودداری کنید. این امر می تواند به ایجاد عفونت بیانجامد و نتیجه کاشت را با مشکل مواجه کند.از قرار گرفتن در محیط های آلوده و نا سالم و خوابیدن روی بالشت های آنتی باکتریال نشده پرهیز کنید؛ بهتر است قبل از خوابیدن از یک حوله تمیز که روی بالش خود قرار می دهید استفاده کنید زیرا عدم رعایت نکات بهداشتی و آلوده شدن محل زخم های پیوند مو ممکن است دچار عفونت در ناحیه پیوند مو شوید.

چرا دوران نقاهت کاشت مو مهم است؟

دوران نقاهت کاشت مو به دلیل اینکه مربوط به انجام کلیه اقداماتی می شود که می تواند نتایج را ثابت نگه دارد، بسیار مهم است. برای جلوگیری از ایجاد هرگونه ضایعه ای در این دوران باید اقدامات لازم را به این منظور انجام داد تا نتایج بعد از کاشت مو بتواند دارای تاثیرات مثبتی باشد.

می توان دوران نقاهت پس از انجام عمل پیوند مو را با نکات بسیار ساده از قبیل استفاده از قرص های تجویز شده توسط پزشک، رعایت بهداشت، اقدامات لازم جهت کاهش درد و تورم و استراحت کافی آن هم فقط به مدت دو الی سه هفته، به راحتی پشت سر گذاشت و نتایج مورد نظر را دریافت کرد.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک کاشت مو مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *