تزریق بوتاکس

دوران نقاهت تزریق بوتاکس

دوران نقاهت تزریق بوتاکس

دوران نقاهت تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس به عنوان روشی سرپایی برای ایجاد زیبایی در صورت افراد، شناخته می شود. این روش درمانی زمان بسیاری کمی را از فرد خواهد رفت. فرد متقاضی تزریق بوتاکس می تواند در بازه زمانی مخصوص استراحت خود، از محل کار خود مرخصی ساعتی گرفته و برای انجام بوتاکس به مطب بهترین دکتر تزریق بوتاکس مراجعه کند.

دوران نقاهت تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس 20 دقیقه به طول می انجامد و پس از این مدت، فرد می تواند به محل کار خود باز گردد و ادامه روند روزانه خود را از سر گیرد. از این رو تزریق بوتاکس تنها 24 ساعت نقاهت دارد. فرد پس از انجام تزریق می تواند به روند عادی زندگی خود بازگردد.

دریافت تخفیف ویژه تزریق بوتاکس + مشاوره رایگان

تنها سوالی در ذهن متقاضیان نقش خواهد بست، نحوه اجتناب از کبودی های پس از تزریق بوتاکس است. از این گذشته شما برای دستیابی به نتایج دلخواه خود باید از انجام برخی از فعالیت ها اجتناب کنید.

آیا تزریق بوتاکس دوران نقاهت دارد ؟

بله اما دوران نقاهت این تزریق تنها 24 ساعت است. یکی از دلایل محبوبیت تزریق بوتاکس نیز همین امر است. چرا که انجام بوتاکس زمان زیادی را از فرد نخواهد گرفت. از این گذشته فرد پس از انجام این روش نیازی به بستری شدن در منزل نیز نخواهد داشت.

در واقع بوتاکس هیچ محدودیتی برای برنامه های عادی زندگی فرد به وجود نمی آورد. پس از تزریق بوتاکس نیز همه چیز می تواند طبق همان برنامه های قبلی پیش برود و فرد حتی مشکلی با حاضر شدن در سرکار نخواهد داشت. این فرآیند کاملا امن و مطمئن است و در زمانی به اندازه خوردن یک وعده نهار، برای فرد رخ می دهد.

اما روی هم رفته فرد متقاضی پس از انجام بوتاکس تا 24 ساعت باید مراقب هایی را به عمل آورد. پزشک فرد را در جریان مراقبت های پس از تزریق بوتاکس قرار خواهد داد؛ اما به طور کلی باید گفت، فرد باید در طول 12 ساعت اولیه از ماساژ دادن محل تزریق اجتناب کند.

پس از پایان تزریق، پزشک باید همه دستورالعمل ها را به صورت کامل و شفاف در اختیار فرد بگذارد.

این مراقبت ها اصلا سخت و پیچیده به نظر نمی رسند اما تاثیر زیادی در رسیدن به بهترین و مطلوب ترین نتایج از تزریق بوتاکس دارند. به همان نسبت که مراقبت ها با دقت بیشتری انجام شوند، فرد مطمئن خواهد شد که هیچ آسیبی به نتایج تزریق وارد نکرده و با دقت و ظرافت، شرایط لازم را برای رسیدن به بهترین نتیجه به وجود آورده است.

همچنین مراجعه کننده از زمان تزریق تا 4 ساعت باید از دراز کشیدن خودداری کند. در شب اول پس از تزریق یک بالش دیگر نیز زیر سر خود بگذارید که ارتفاع سر شما را افزایش دهد. به این ترتیب  از میزان تورم های پس از تزریق کاسته خواهد شد.

پس از تزریق بوتاکس استفاده از داروها و پمادهای پوستی را برای چهار ساعت به تعویق بیاندازید. با انجام اقدامات لازم می توانید بهترین نتیجه را از تزریق بوتاکس به دست آورید.

دلیل دراز نکشیدن به محض تزریق بوتاکس، در این موضوع خلاصه می شود که فرآیند تزریق برای فرد، به صورت نشسته صورت می گیرد. در نتیجه در زمانی که تزریق انجام می شود، بدن فرد حالتی عمودی دارد و این حالت باید حداقل تا 4 ساعت حفظ شود.

این موضوع البته هیچ منافاتی با استراحت کردن نخواهد داشت. فرد می تواند به صورت نشسته استراحت کند و حتی به خواب برود اما تا 4 ساعت نباید حالت بدنی خود را از حالت عمومی به افقی تغییر بدهد. این کار ممکن است موجب جابجایی بوتاکس در صورت او شود.

حداقل تا دو شب پس از تزریق بوتاکس، نباید به روی ناحیه انجام تزریق خوابید. چرا که این کار فشار بسیار زیادی به این ناحیه وارد می کند. افرادی که تزریق بوتاکس را پشت سر گذاشته اند تا دو شب باید به پشت سر بخوابند و از ناحیه انجام تزریق، مراقبت های کافی را به عمل بیاورند.

دوران نقاهت تزریق بوتاکس

اجتناب از گرما برای تسریع روند بهبودی پس از تزریق بوتاکس

در طی 24 ساعت اولیه پس از تزریق بوتاکس (botax injection) خود را در معرض حرارت قرار ندهید. به این منظور از استحمام با آب داغ و آشپزی خودداری کنید. حرارت میزان کبودی های موجود در موضع را شدت می بخشد. سوزن های به کار رفته در تزریق بوتاکس بسیار نازک بوده و ضخامتی به اندازه سوزن های تزریق انسولین افراد مبتلا به دیابت  دارد.

حداقل تا یک هفته پس از تزریق بوتاکس، شنا کردن در استخر و رفتن به سونا نیز به هیچ وجه برای شما توصیه نمی شود. حتی در زمان شستشوی ناحیه تزریق بوتاکس، نباید از فشار بسیار زیاد آب استفاده کنید.

معمولا به جای دوش و شیر آب، توصیه می شود که این شستشو را با یک کاسه آب انجام بدهید. علاوه بر این بهتر است در اولین روزهای پس از انجام تزریق، خودتان را در معرض تابش مستقیم خورشید نیز قرار ندهید.

این سوزن ها بی درد است و آثار بسیار ظریفی را از خود برجای می گذارند. از این رو همه افراد کبودی پس از تزریق بوتاکس را تجربه نخواهند کرد. اجتناب از گرما در طول 24 ساعت نخست، پس از تزریق بوتاکس می تواند تا حد زیادی از میزان کبودی های احتمالی بکاهد.

در صورتی که می خواهید از قالب های یخ برای بی حس کردن موضع بهره ببرید، می توانید تنها برای مدت 20 ثانیه یا کمتر روی موضع مورد نظر یخ قرار دهید. بسیاری از افراد با قرار دادن یخ برای مدت طولانی دچار سوختگی در موضع شده اند.

فعالیت های ممنوع پس از تزریق بوتاکس

انجام فعالیت های پر تکاپو مانند پیلاتس و تنیس که نیاز به تحرک بسیار زیادی دارد، می تواند نتایج بوتاکس شما را با اشکال روبرو کند. از این رو بهتر است حداقل طی 24 ساعت اولیه از انجام فعالیت هایی مانند سقوط آزاد و دو ماراتن اجتناب کنید.

انجام فعالیت های سنگین ورزشی پس از بوتاکس، هم ممکن است موجب جابجایی آن در بدن فرد شود و هم می تواند عوارض جانبی ناشی از این کار را افزایش بدهد. این فعالیت ها جریان خون را تسریع می کنند و این موضوع اصلا برای ناحیه تزریق بوتاکس، مفید نخواهد بود و فشار زیادی به آن وارد خواهد کرد.

البته این موضوع تنها تا زمانی نگران کننده است که بوتاکس در صورت شما به تثبیت نرسیده باشد. پس از آن دیگر مشکل چندانی در این مورد وجود نخواهد داشت.

در طول 24 ساعت اولیه پس از تزریق، مقداری کبودی، تورم و قرمزی در موضع مشاهده خواهد شد. بهتر است با استراحت این زمان را به سلامت سپری کرده و دردهای خود را تشدید نکنید. به این ترتیب ژل تزریق شده جا به جا نشده و نتایج مورد نظر برای فرد به ارمغان خواهد آمد.

به طور کلی عواض جانبی ناشی از تزریق بوتاکس، کاملا موقتی هستند و در صورت انجام مراقبت های لازم، به سرعت و بدون ایجاد نگرانی برای فرد، از بین خواهند رفت.

انجام فعالیت های پر تنش علاوه بر جا به جا کردن ژل تزریق شده، دردهایی را برای فرد به وجود خواهد آورد.

ماساژ دادن موضع پس از تزریق بوتاکس

شاید ماساژ دادن موضع پس از تزریق ایده خوبی به نظر برسد، اما این کار می تواند نتایج حاصل از تزریق را به خطر بیاندازد. ماساژ موضع تزریق باعث جا به جا شدن ژل بوتاکس می شود. فرد متقاضی از جا به جا شدن بوتاکس تزریق شده رضایت نخواهد داشت.

وقتی بوتاکس از نقطه ای که برای آن در نظر گرفته شده و توسط پزشک به آن تزریق شده به نقطه دیگری برود، طبیعتا نتایج نهایی کار برای فرد اصلا رضایتبخش نخواهد بود. این موضوع موجب می شود که به جای ماهیچه های تعیین شده، حرکت ماهیچه های دیگری در صورت فرد متوقف شود. اتفاقی که عملا احتمال رسیدن به نتیجه مطلوب از این فرآیند را از بین می برد.

جابجایی ژل تزریق شده نتایج را به کلی متحول خواهد کرد. از این رو از ماساژ دادن موضع جدا خودداری کنید.  نتایج حاصل از تزریق بوتاکس پس از 2 تا 7 روز قابل مشاهده خواهند بود. تا بهبودی کامل و از بین رفتن آثار تورم، کبودی و قرمزی، از ماساژ دادن پوست اجتناب کنید.

قطع مصرف دارو های رقیق کننده

بهتر است قبل از انجام تزریق و تا زمان بهبودی کامل از مصرف دارو های ضد التهاب و دیگر رقیق کننده های خون اجتناب کنید. این داروها موجب شدت یافتن میزان کبودی های فرد می شوند.

از این رو باید مصرف داروهایی مانند ادویل و آسپرین ها به شدت خودداری شود. علاوه بر این بهتر است پزشک را در جریان داروهای مصرفی خود قرار دهید به این ترتیب می توانید با استفاده از راهنمایی های پزشک، مصرف دارو ها را تا زمان مقرر به تعویق بیاندازید.

ممکن است برخی از داروهای مورد استفاده شما از خانواده رقیق کننده ها باشند یا موجب وخامت تورم ها و کبودی های پس از تزریق شوند. از این رو بهتر است، قبل از انجام بوتاکس، پزشک را در جریان داروهای مصرفی خود قرار دهید.

پس از تزریق بوتاکس، همه داروها باید با مشورت کامل پزشک متخصصی که این تزریق را انجام داده صورت بگیرند.

حتی اگر داروها برای مقابله با یک بیماری دیگر از سوی یک پزشک متخصص دیگر تجویز شده باشند، باز هم باید بدون قید و شرط برای مصرف آن ها با پزشکی که تزریق بوتاکس را انجام داده مشورت کرد و نظر او را در مورد مصرف این داروها جویا شود. مصرف خودسرانه دارو در این دوره زمانی، برای نتایج نهایی کار بسیار مضر خواهد بود.

مصرف نکردن سیگار و الکل

الکل به خاطر خاصیت رقیق کنندگی خون، نباید حداقل تا چند روز پس از تزریق بوتاکس مصرف شود. استفاده از الکل، احتمال تورم و کبودی در صورت پس از بوتاکس را به شکل قابل توجهی افزایش می دهد. علاوه بر این، مصرف دخانیات نیز سلامتی بدن را تهدید می کند و روند رسیدن به بهبودی کامل را برای فرد، کند خواهد کرد.

اگر برای فرد اهمیت زیادی دارد که دوران بهبودی پس از تزریق بوتاکس را در کوتاه ترین زمان ممکن پشت سر بگذارد و خیلی زود به شرایط عادی و آرمانی برگردد، بسیار مهم است که او مصرف الکل و سیگار را برای مدتی از برنامه های زندگی خود خارج کند.

لزوم دوره نقاهت بوتاکس چیست ؟

همانطور که گفته شد، فرد پس از تزریق بوتاکس تا 24 ساعت باید اقدامات به خصوصی را به انجام رسانده و از انجام برخی از فعالیت ها اجتناب کند. روی هم رفته، فرد پس از انجام بوتاکس می تواند به محل کار خود بازگشته و باقی روز را به انجام وظایف محول شده سپری کند.

در صورتی که کار و حرفه فرد، با خم شدن و کار های بدنی همراه است. بهتر است ادامه روز را به انجام فعالیت های مذکور نپردازد. همانطور که گفته شد، فرد پس از تزریق باید تا 4 ساعت در حالت نشسته یا ایستاده قرار بگیرد.

به این ترتیب، ژل تزریق شده جا به جا نشده و نتایج دلخواه پس از 2 تا 7 روز قابل مشاهده خواهند بود. شما با اجتناب از انجام فعالیت های پر تنش هزینه و زمان خود را به هدر نداده و از تاثیرات شگفت انگیز بوتاکس بهره خواهید برد.

این مراقبت ها با وجود سادگی و سهل الوصول بودن، تاثیر شگرفی در بهره بردن از بهترین نتایج تزریق بوتاکس را دارند. بدون تردید افرادی که این مراقبت ها را جدی تلقی می کنند، به بهترین شکل ممکن از این نتایج بهره مند می شوند.

استفاده از راهنمایی های پزشک

در آخر باید بگویم که پزشک شما بارها این درمان را به انجام رسانده است. از این رو وی از تجربه کافی برای انجام این روش درمانی برخوردار است. او با افراد متفاوتی سرو کار داشته و تزریق بوتاکس را در موارد درمانی متفاوتی از زیبایی تا درمانی برای متقاضیان زیادی به انجام رسانده است.

از این رو، شما باید با فراغ بال و بدون کوچکترین واهمه یا خجالتی، دغدغه های خود را با پزشک خود در میان بگذارید. به این ترتیب او قادر خواهد بود که پاسخ ترس ها و نگرانی های شما را با صبوری هر چه تمام بدهد.

آسودگی خاطر و حفظ آرامش برای دستیابی به نتایج دلخواه بسیار موثر خواهند بود. از این رو بهتر است تمام نگرانی های خود را قبل و بعد از تزریق بوتاکس با پزشک خود در میان بگذارید. او با دل نگرانی های شما آشنا است و از پاسخ دادن به سوالات شما، خسته نخواهد شد.

با اتکا به تجربه پزشک و انجام اقدامات لازم در دوران نقاهت 24 ساعته پس از تزریق بوتاکس می توانید نتایج مورد نظر خود را به دست آورید.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک تزریق بوتاکس مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *