پوست و مو

دستگاه کیوسوئیچ (Q-Switch) چیست ؟

دستگاه کیوسوئیچ (Q-Switch) چیست

دستگاه کیوسوئیچ (Q-Switch) 

دستگاه کیوسوئیچ را می توان نوعی لیزر درمانی برای از بین بردن جای لک های روی پوست دانست. هر نوع لک پوستی با هر نوع رنگی می تواند توسط این لیزر از بین برود. همچنین از بین بردن خالکوبی که بر روی پوست شما وجود دارد از طریق دستگاه کیوسوئیچ به راحتی قابل از بین رفتن است.

دستگاه کیوسوئیچ (Q-Switch) چیست ؟در دستگاه کیوسوئیچ پرتویی که از آن ساطع می شود، انرژی گرمایی با پالس بالایی را تولید می کند که در کسری از ثانیه می تواند رنگدانه های موجود در پرتوهای خود را در سطح پوست آزاد کند و از این طریق به جذب لک های پوستی بیانجامد.

دریافت تخفیف نقدی خدمات کلینیک رز + مشاره رایگان

درمان با استفاده از لیزر دستگاه کیوسوئیچ چگونه صورت می گیرد؟

برای اینکه بتوانید از دستگاه کیوسوئیچ برای از بین بردن  لکه های رنگی روی پوست استفاده کنید، می توانید این کار را تحت نظر پزشکی متخصص در این زمینه انجام دهید تا از آسیب های پوستی در امان بمانید.

انرژی گرمایی که در پرتوهای دستگاه کیوسوئیچ وجود دارد می تواند نور بسیاری را ایجاد کند. برای اینکه از ایجاد سوختگی و آسیب روی پوست های شما جلوگیری شود در این دستگاه جریان هوای سرد در زمان درمان لکه های پوستی روی این نقاط هدایت می شود تا گرمای ایجاد شده نتواند روی مناطق دیگر پوست تاثیر بگذارد.

دستگاه کیوسوئیچ با تحریک کلاژن های پوست می تواند به از بین رفتن لک ها و خال های رنگی روی پوست کمک کند. با توجه به اینکه این دستگاه با پوست تماس مستقیمی ندارد نمی تواند بافت های اطراف آن را دچار آسیب کند.

دستگاه کیوسوئیچ (Q-Switch) چیست ؟برای از بین بردن تاتو روی پوست، دستگاه کیوسوئیچ روی خال کوبی مورد نظر نور خود را می تاباند. در این صورت این انرژی به سمت رنگ های موجود در جوهر تاتو کشیده می شود. این نور می تواند توسط این رنگ ها جذب شود و رنگ های جوهر را به سطوح کوچکتری تبدیل کند.

بعد از لیزر توسط این دستگاه به طور خودکار سیستم ایمنی بدن می تواند ذرات رنگی کوچک شده در پوست را از بین ببرد. در  صورتی که درمان ها در چند جلسه صورت گیرند این سطوح رنگی به کلی از روی پوست محو می شوند. هیچ گونه عارضه جانبی را نمی توانید بعد از لیزر توسط دستگاه کیوسوئیچ مشاهده کنید.

در برخی از مواقع که نیاز به برداشتن خالکوبی وجود دارد ممکن است درد در این نواحی را بیشتر از پیش حس کنید. برای این منظور قبل از استفاده از دستگاه کیوسوئیچ از نوعی بی حس کننده در این محدوده استفاده می شود.

مزایای استفاده از دستگاه کیوسوئیچ چیست؟

دستگاه کیوسوئیچ از آنجایی که برای درمان های متفاوتی مورد استفاده قرار می گیرد می تواند دارای مزایای بسیاری باشد. در واقع استفاده از این دستگاه یکی از بهترین روش هایی است که دارای مخاطبان زیادی را به خود علاقه مند کرده است.

تکنولوژی های جدید و پیشرفته ای که در ساخت دستگاه کیوسوئیچ استفاده شده است تا حدود زیادی توانسته نیاز مخاطبان را برطرف کند. برای این منظور می توانیم نمونه ای از این مزایا را برای شما مورد بررسی قرار دهیم.

 1.   برداشتن خالکوبی هایی که بر روی پوست به صورت نامناسبی ایجاد شده است.
 2.   درمان قارچ ناخن پا با استفاده از دستگاه کیوسوئیچ امکان پذیر است.
 3.   لکه هایی که بر روی پوست ایجاد می شود می تواند از طریق دستگاه کیوسوئیچ درمان شود.
 4.  برطرف کردن لک های پوستی مادرزادی روی پوست
 5.   از بین بردن کک و مک موجود روی پوست
 6.   محو کردن خال های پوستی
 7.   رگ های واریس موجود در زیر پوست
 8.   درمان لک هایی که از طریق آفتاب ایجاد شده است.
 9.   جوانسازی پوست

در صورتی که همچنین عوارضی را روی پوست خود مشاهده کردید می توانید با مراجعه به پزشک متخصص در زمینه پوست و زیبایی به از بین بردن این لک ها بپردازید. در واقع دستگاه کیوسوئیچ می تواند در درمان این لک ها بسیار کارآمد باشد و نوعی دستگاه مدرن در صنعت پزشکی محسوب می شود.

مراقبت های بعد از لیزر با دستگاه کیوسوئیچ چگونه است؟

بعد از درمان لک های پوستی و ایجاد جوانسازی از این طریق، باید مراقبت هایی را انجام دهید تا هیچ گونه عارضه ای را در پوست خود مشاهده نکنید. در صورتی که دارای سابقه برخی از بیماری های ویروسی مانند تبخال هستید در ابتدا باید به پزشک خود اطلاع دهید.

زیرا لیزر می تواند ویروس مورد نظر را در بدن شما فعال کند. همچنین ممکن است در نواحی از بدن که تحت لیزر قرار گرفته است پوسته پوسته شدن را مشاهده کنید. این عارضه می تواند تا دو هفته نیز ادامه داشته باشد.

می توانید از وازلین و سایر نرم کننده های پوستی برای برطرف کردن این عارضه استفاده کنید. همچنین تا زمان بهبودی کامل استفاده از بانداژ در این نواحی می تواند مفید واقع شود. این امر می تواند روند بهبودی شما را سریع تر کند.

سعی کنید تا حد امکان از آرایش صورت در روزهای اول بعد از لیزر در این نواحی خودداری کنید؛ زیرا ممکن است به تحریکات پوستی و قرمز شدن نواحی پوست صورت منجر شود. همچنین ایجاد قرمزی و سوزش در سطح پوست شما بعد از لیزر طبیعی است.

تا حد امکان از کلیه کارهایی که باعث تحریکات پوستی می شود اجتناب کنید تا بتوانید در کمترین زمان ممکن این عوارض را کاهش دهید و بهبودی خود را مشاهده کنید. سعی کنید در روزهای اول بعد از لیزر لک ها یا خالکوبی های خود در معرض نور شدید خورشید قرار نگیرید.

این امر می تواند تحریکات پوستی در نواحی که تحت لیزر با دستگاه کیوسوئیچ قرار گرفته است، متورم کند و التهابات جدی را در این نواحی ایجاد کند.

انواع دستگاه کیوسوئیچ

این دستگاه لیزر از آنجایی که دارای انواع متفاوتی است می تواند برای هر درمانی به صورت اختصاصی مورد استفاده قرار گیرد.

هر کدام از دستگاه های  لیزر کیوسوئیچ دارای ویژگی های مشخصی هستند که می توانند به درمان عارضه های پوستی به شما کمک کنند. در ادامه این مطلب شما را با انواع دستگاه کیوسوئیچ و مزایای آنها بیشتر آشنا خواهیم کرد.

 1. Nd: YAG را می توان یکی از انواع برتر دستگاه کیوسوئیچ نامید. با استفاده از این لیزر می توان جای زخم ها، لک های پوستی قهوه ای و تیره را به راحتی از بین برد. همچنین این دستگاه کیوسوئیچ می تواند برای جوانسازی پوست مورد استفاده واقع شود.

با توجه به پرتوی نوری با پالس بالا در این لیزر انواع رنگ های موجود در خالکوبی نیز از طریق این دستگاه به راحتی از بین می رود.

 1. لیزر روبی یکی دیگر از لیزرهای مناسب دستگاه کیوسوئیچ است. در این لیزر از بین بردن رنگ های سبز و آبی که در تاتو استفاده شده است می تواند بدون هیچ گونه سختی از بین برود.
 2. لیزر الکساندرایت نیز یکی دیگر از نمونه های بسیار مناسبی است که برای از بین بردن لکه های قهوه ای روی پوست، لکه های ناشی از نور خورشید، زخم های تیره و همچنین خالکوبی هایی با رنگ های تیره و سبز مورد استفاده قرار گیرد.

در واقع با طول موج های متفاوتی که در هر یکی از انواع لیزر های موجود در دستگاه کیوسوئیچ وجود دارد می توان گفت که برای از بین بردن رنگ های متفاوتی که روی پوست ایجاد شده است بسیار مناسب هستند. در این صورت هرگونه لک پوستی توسط این دستگاه ها به راحتی از بین می رود.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *