پوست و مو

محافظت از پوست و چین و چروک در مقابل استرس

محافظت از پوست و چین و چروک در مقابل استرس

محافظت از پوست و چین و چروک در مقابل استرس

استرس می تواند واقعا برای پوست خطرناک باشد، مخصوصا در روزهایی این چنینی که نداشتن اضطراب و نگرانی، به امری اجتناب ناپذیر تبدیل شده است. حتی اگر شبانه روز از کلاس های یوگا و حرکات آرامش بخش آن استفاده کنید، درصد اینکه پوست و چهره شما همچنان از بابت استرس آسیب ببیند، بسیار زیاد است.

محافظت از پوست و چین و چروک در مقابل استرسدر چنین شرایطی این سوال پیش می آید که چه باید کرد تا پوست که یکی از مهم‌ترین اجزای بدن انسان در راه زیبایی محسوب می شود، همچنان طراوت و زیبایی خودش را حفظ کند. خب، راهکار زیاد است اما همه می دانیم تمامی آن ها جوابگو نیستند. در نتیجه شما به یک برنامه مراقبتی فوق العاده حرفه‌ای نیاز دارید. در ادامه با ما همراه باشید.

دریافت تخفیف نقدی خدمات کلینیک رز + مشاره رایگان

دکتر لارا دوگان، جراح پلاستیک معروف شهر نیویورک، نظر جالبی در مورد محافظت از پوست و چین و چروک پوست دارد. «هرنوعی از استرس می تواند تاثیرات مشخصی روی پوست بگذارد. پوست مهم ترین عضو بدن از لحاظ زیبایی شناسی است و از آنجا که استرس سطح هورمون کورتیزول را افزایش می دهد، باعث افزایش التهاب در لایه داخلی می شود. مهم نیست میزان استرسی که دارید چقدر است، اوضاع رفته رفته برای پوست بدتر خواهد شد.»

دوگان به عنوان یک قاعده کلی توصیه می کند از اکثر محصولات شیمیایی که رنگ ها و بوهای خاصی دارند، دوری کنید. در واقع برخی محصولات همچنان می توانند تاثیر استرس بر پوست را کم و باعث محافظت از پوست شوند اما پوست یکی از اجزایی است که نیاز به مراقبت و استراحت دارد. انجام آرایش های سنگین، باعث بسته شدن منفذهای پوست و در نتیجه ایجاد مشکلات فراوان می شود. بهتر است روزانه 6 الی 8 ساعت به پوست صورت خود استراحت بدهید.

محافظت از پوست و چین و چروک در مقابل استرسکدام محصولات برای محافظت از پوست مناسب هستند؟

در واقع با پیشرفت علم و انجام آزمایش های پیشرفته، نیازهای پوست با یک سری محصولات تولیدی برآورده می شود. قطعا می دانید وقتی استرس باعث چین و چروک پوست می شود، نمی توان کلا به درمان خانگی اتکا کرد و قطعا احساس نیاز به محصولات بهداشتی و زیبایی، پدیدار می شود. دکتر لارا دوگان باور دارد محصولاتی که طراوت و شادی را به پوست تزریق کنند، بهترین نوع برای از بین بردن این مشکلات هستند.

اولین کاری که باید انجام بدهید، از بین بردن لوازمی است که باعث تحریک پوست می شوند. دکتر دِوگان توصیه می کند از یک رتینول استفاده کنید زیرا رتینول باعث بهبود سلول در پوست و تکثیر آن ها می شود که در نتیجه باعث جوانسازی پوست می شود و این گونه از شر چین و چروک پوست خلاص می شوید. البته باید دقت داشته باشید این راهکار هم مراحل خاص خودش را دارد و باید طی 2 تا 3 مرحله لایه برداری، به شرایط دلخواهد برسید.

دیگر توصیه ساده، می تواند استفاده از یک کرم مربوط کننده باشد. این کرم نباید دارای چربی زیادی باشد زیرا نتیجه عکس می دهد. استفاده از کرم هیدروکورتیزون هم مزایای خوبی دارد و می توان حتی آکنه و سایر مشکلات پوستی را هم از بین ببرد.

نقش عمل زیبایی در محافظت از پوست در مقابل استرس

قطعا استرس در زندگی انسان ها به حدی زیاد می شود که بازیابی زیبایی پوست، نیاز به مداخله های بیشتری پیدا می کند و با کرم ها و مرطوب کننده ها درست نمی شود. در چنین شرایطی باید آگاهانه اقدام کرد. در علم پزشکی زیبایی، روش ها و متدهای زیادی وجود دارند تا پوست های آسیب دیده از استرس و اضطراب، دوباره به حالت ایده آل برگردند. فیلرها و ژل ها، تزریق چربی به پوست و استفاده از بوتاکس، محبوب ترین روش ها در کشور عزیزمان ایران به حساب می آیند.

تزریق چربی، فیلر و بوتاکس برای محافظت از پوست

بین متدهایی که نام برده شدند، تفاوت هایی وجود دارد. برای مثال استفاده از تزریق چربی به پوست، نه تنها در ایران، بلکه در کل جهان محبوب ترین روش به حساب می آید. در این عمل، چربی های اضافی بدن را با استفاده از بی حسی موضعی برداشت کرده و سپس، پس از گذراندن از دستگاه های مخصوص و به دست آوردن یک بافت چربی خالص، با استفاده از سوزن های بسیار ریز به نواحی مورد نظر تزریق می کنند. نحوه کارکرد این روش اینگونه است که سلول های بنیادی موجود در چربی، پس از تزریق در نواحی دارای چین و چروک پوست، تکثیر شده و پس از همراه شدن با گردش خون، در طول زمان باعث جوان و زیبا شدن پوست می شود.

برخی اما ممکن است چربی نداشته باشند و یا نخواهند به این روش روی بیاورند که تزریق ژل یا فیلر، گزینه‌ی مدنظر است. در این روش ژل های باکیفیت های مختلف – معمولا فرد مراجعه کننده تصمیم می گیرد از چه نوع ژلی استفاده کند  به بدن فرد تزریق می شود. با گذر زمان و چون اسید هیالورونیک در داخل این ژل ها موجود هستند، پوست از داخل شروع به جوانسازی و حجیم شدن می کند که نتایجش بسیار درخشان بوده است. البته باید در نظر داشت شاید حجیم شدن پوست فوری باشد اما نتایج آن از لایه های داخلی پوست، حتی تا 18 ماه هم به طول می انجامد.

مورد دیگر برای محافظت از پوست و درمان چین و چروک پوست، تزریق بوتاکس است. بوتاکس، توکسین باکتری است که در واقع با استفاده از فلج کردن ماهیچه ها، به درمان مشکلات ناشی از استرس در پوست می شود. این روش برخلاف باور عموم، هیچ گونه عوارض و آثار مخرب در دراز مدت ندارد. گرچه بوتاکس به خودیِ خود یک ماده خطرناک است اما وقتی در آزمایشگاه و به دستان متخصصان استخراج می شود، تبدیل به یک ماده نجات بخش می شود.

راه حل نهایی جهت مقابله با عوارض استرس بر پوست

بیرون کردن استرس از زندگی شخصی، کاری سخت اما شدنی است. تمام لازمه های آن، داشتن ذهنی آرام و بدون افکار منفی است. فقط در چنین وضعیتی بدن می تواند برابر ترش هورمون های مخرب ایستادگی کند و در نتیجه پوست و سایر اعضای بدن، به بهترین شکل به کار خود ادامه می دهند. سعی کنید مدیریت احساسات‌تان را در دست بگیرید و البته آن را به شکل یک وسواس درنیاورید که خود مشکلی جدی است.

دانستن اینکه هر مشکلی راه حلی دارد، ذهن افراد را آرام خواهد کرد. بسیار افراد، موفق می شوند دست استرس و اضطراب را از زندگی خود کوتاه کنند و در نتیجه زیبایی پوست آن ها در بالاترین حد خواهد بود اما افرادی که چنین شرایطی ندارند، می توانند از مزایای پیشرفت علم و پزشکی استفاده کرده و از یکی از روش های تزریق چربی، تزریق ژل و یا حتی بوتاکس، استفاده کنند.

در نهایت باید در نظر داشت تصمیم نهایی با پزشک است و در صورتی که تاثیر استرس بر پوست شما بسیار زیاد شده، بهتر است به یک متخصص مراجعه کنید تا نظر نهایی در مورد وضعیت شما، توسط یک شخص مطلع اعلام شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *