پوست و مو

خواص پروبیوتیک ها برای لاغری

خواص پروبیوتیک ها برای لاغری

خواص پروبیوتیک ها برای لاغری

در میان باکتری های بیماری زا، گونه ای از این سلول های زنده وجود دارند که برای سلامتی مفید بوده و حضور آن ها در بدن لازم و ضروری است. پروبیوتیک ها که درواقع نوعی باکتری و مخمر زنده هستند و در دسته باکتری های مفید قرار و در برخی از شاخه ها پزشکی همچون لاغری مورد استفاده قرار می گیرند.

خواص پروبیوتیک ها برای لاغریاین پروبیوتیک ها به صورت طبیعی در برخی مواد غذایی وجود دارد و همچنین شما می توانید آن را به صورت مکمل ها مصرف نمایید. این باکتری های مفید خواص و فوایدی فروانی دارند که ما در این مقاله سعی داریم تاثیر مستقیم آن ها در لاغری را بررسی نماییم.

دریافت تخفیف نقدی خدمات کلینیک رز + مشاره رایگان

چاقی بیش از حد درواقع باعث می شود تا ساختار و عملکرد برخی از بافت های روده به نام میکروبیوتا تغییر کند. دانشمندان دریافته اند که می توان با پروبیوتیک ها بر روی این سلول ها تاثیر گذاشت و آن ها را به نفع سلامتی فرد تغییر داد. در حقیقت این تغییرات سبب اصلاح مسیرهای متابولیکی شده و باعث ایجاد لاغری می شود

خوردن غذاهایی که حاوی این پروبیوتیک ها هستند می تواند تاثیر بسزایی در لاغری شما داشته باشد؛ بنابراین می توانید به صورت طبیعی یا مکمل ها این پروبیوتیک ها را مصرف نمایید.

وجود این باکتری ها تاثیر 3 تا 4 درصدی در کاهش ورزن داشته و در مواردی برای حفظ وزن ایده آل نیز استفاده می شوند. تحقیقات نشان می دهد که این روش لاغری 50 درصد بیشتر از سایر روش های مصرف داروی لاغری موثر بوده است.

خواص پروبیوتیک ها برای لاغریچگونگی تاثیر پروبیوتیک در لاغری

روده بزرگ در بدن انسان مهم ترین مسیر متابولیکی محسوب می شود. وجود برخی باکتری ها مانند پروبیوتیک ها باعث می شود تا این مسیر متابولیک عاری از هرگونه عامل مزاحم شده و کاملا خنثی باشد. در صورتی که تعادل باکتری ها در لوله گوارشی به هم بریزد شما دچار اضافه وزن خواهید شد.

این پروبیوتیک برای لاغری مستقیما با چربی ها سرو کار ندارند. این باکتری های مفید بر روی رژیم غذایی فرد تاثیر گذاشته و باعث می شود تا در هنگام هضم و جذب غذا چربی های موجود در موادغذایی دفع شده و فقط به اندازه نیاز جذب بدن شوند.

این میکروارگانیسم زنده همچنین میزان دفع چربی را در متابولیسم افزایش می دهد و در نتیجه میزان کالری که از خوردن غذا به شما می رسد را تا حد قابل ملاحظه ای کاهش می دهد. از این جهت پروبیوتیک برای لاغری بسیار مهم و موثر است.

روش های لاغری با پروبیوتیک

علاوه بر موارد ذکر شده، این باکتری از شیوه های مختلفی برای مبارزه با چاقی استفاده می کند. برخی از این شیوه ها به ترشح هورمون ها و افزایش یا کاهش آن ها مرتبط می شوند.

افزایش ترشح GLP-1

هورمون GLP-1 یکی از هورمون هایی است باعث کاهش اشتها و ایجاد لاغری در فرد می شود. درواقع پروبیوتیک ها باعث افزایش ترشح این هورمون می شوند. GLP-1 ماده ای است که بسیار چربی سوز بوده و به پایین آوردن میزان کالری در بدن شما کمک شایانی می کند.

افزایش ANGPTL4

این ماده یک نوع پروتئین بوده و میزان آن در بدن تعیین کننده سطح چربی سوزی است. درواقع وجود این پروتئین باعث می شود تا ذخیره سازی چربی ها کاهش یابد. پروبیوتیک ها با افزایش دادن سطح پروتئین ANGPTL4 به لاغری فرد کمک خواهد کرد.

کاهش التهابات سیستمیک مغزی

تحقیقات نشان می دهد که برخی التهابات مغزی باعث ایجاد چاقی می شود. پروبیوتیک ها بر روی این التهابات تاثیر گذاشته و آن را کاهش می دهند. این تاثیر مثبت بر التهاب سیستمیک علاوه بر اینکه منجر به لاغری می شود، باعث محافظت از فرد در برابر بسیاری از بیماری ها خواهد شد. البته چگونگی این اتفاق هنوز در حال بررسی و تحقیقات است.

لاکتوباسیلوس گاسری و تاثیر آن در لاغری

پروبیوتیک های بسیاری وجود دارد که در لاغری موثر هستند؛ اما در میان انواع مختلف این باکتری، لاکتوباسیلوس گاسری از موثرترین ها به حساب می آید. تحقیقات انجام شده روی این میکروارگانیسم نشان می دهد که تاثیرات لاغری این پروبیوتیک امیدوارکننده تر از سایرین است.

مصرف این باکتری مفید به مدت 12 هفته توانسته است به کاهش وزن بدن، اندازه دور کمر، چربی اطراف اندام ها و BMI در افراد مورد آزمایش تاثیر گذار باشد. تحقیقات نشان داده است که این افراد با توقف مصرف پروبیوتیک ها دوباره دچار اضافه وزن شده اند.

جلوگیری از افزایش وزن

تناسب اندام تنها با کاهش وزن حاصل نمی شود. گاهی با جلوگیری از افزایش وزن می توانید لاغری خود را حفظ کرده و سلامتی تان را تضمین نمایید. جلوگیری از افزایش وزن درواقع یک نوع پیشگیری به حساب می آید.

بعضی از پروبیوتیک ها مانند VSL توانایی دارند تا در رژیم های غذایی پر کالری مانع جذب شده و از اضافه وزن جلوگیری کنند. این باکتری ها درواقع چربی که بیشترین میزان کالری را دارا است جذب نکرده و همچنین باعث افزایش دفع آن نیز می شوند. از این جهت این میکرو ارگانیسم ها قادر هستند تا از بروز چاقی جلوگیری کرده و باعث لاغری شوند.

بهترین پروبیوتیک ها برای لاغری

انواع مختلفی از این باکتری سودمند وجود دارد که باعث تاثیرات مستقیمی بر لاغری فرد می شوند؛ اما در این میان برخی از انواع این پروبیوتیک ها اثرگذاری بیشتری بر لاغری دارد که در ادامه به معرفی آن ها خواهیم پرداخت.

پلاتین کامل پروبیویک 1MD

این پروبیوتیک با داشتن 51 میلیارد CFU می تواند خواص بسیاری را دارا باشد. از این نظر این باکتری ها برای سلامتی مخصوصا لاغری بسیار مهم هستند. این پروبیوتیک برای افرادی مناسب است که برای اولین بار مصرف این گونه مواد را شروع کرده اند. این پروبیوتیک برای لاغری بسیار سودمند می باشد.

پروبیوتیک Hyperbiotics PRO-15

اندازه این پروبیوتیک ها اصلاح شده و برای بسیاری از افرادی که در بلع قرص های بزرگ مشکل دارند، مناسب می باشد. در ابتدای مصرف باید از دوز های کنترل شده استفاده نمایید اما اگر به اندازه ای که تمایل داشتید لاغر نشدید می توانید دوز آن را افزایش دهید. میزان مصرف این پروبیوتیک برای لاغری یک دوز در روز می باشد.

پروبیوتیک ProbioSlim

این محصول به صورت اختصاصی برای لاغری ساخته شده است. در این محصول می توانید طعم چای سبز را نیز احساس کنید؛ زیرا چای سبز را به این پروبیوتیک اضافه کرده اند تا بتوانید اشتهای خود را کنترل کنید.

در هر کپسول آن از میوه هایی نظیر پاپایا، انجیر و کیوی نیز استفاده شده تا به این طریق روده های شما تقویت شوند. این میکرو ارگانیسم علاوه بر کاهش وزن، باعث کاهش یافتن مشکلات هضم نیز می شود.

پروبیوتیک Fitbiotic

قند خون سالم و سیر ماندن برای مدت طولانی دو عامل مهمی هستند که باعث می شوند شما بتوانید به راحتی وزن خود را کنترل نمایید. پروبیوتیک Fitbiotic این دو عامل را هدف قرار داده و باعث کاهش وزن در افراد می شود. این محصول به دو صورت قرص و پودر وجود دارد که به همین علت ماندگاری بالایی را می توان برای این محصول در نظر گرفت. این پروبیوتیک برای لاغری استفاده های زیادی دارد.

پروبیوتیک BioSchwartz

این میکروارگانیسم زنده یک محصول عالی برای کاهش وزن می باشد. مواد سازنده این پروبیوتیک به نحوی عمل می کنند که می توانند روده بزرگ را پاکسازی کنند. این پاکسازی باعث می شود تا عملکرد گوارش شما بهبود یافته و در نتیجه باعث کاهش وزن شما خواهد شد.

در این فرآیند مشکلات مربوط به هضم غذا از بین رفته و سوخت و ساز بدن تنظیم می شود. مهم ترین نکته درباره این پروبیووتیک، طبیعی بودن آن است؛ بنابراین می تواند به بهترین شکل ممکن بدن شما را سم زدایی کند.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *