درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)
امتیاز نظرات ( امتیاز دهی)

مشکلات روش های کاشت ابرو چیست

مشکلات روش های کاشت ابرو

کاشت ابرو با ترفندها و روش های مختلفی که در حال حاضر در بین کلینیک های مختلف وجود دارد انجام می گیرد. روش هایی که هر کدام می توانند هم کیفیت کار بالایی داشته باشند و هم یک سری مزایا و معایب را در خود جای دهند.

این روش ها با توجه به زمان پیدایش خود و در وقت خود مناسب بودند و کم کم تکمیل تر شده و روش های جدیدی را به وجود آورده اند. برخی از پزشکان در بهترین روش برای کاشت نظرات متفاوتی را ارائه می کنند که نشان دهنده ی تخصص آن ها در بخش های مختلف این عمل است.

مشکلات روش های کاشت ابرو

ممکن است ظرافت یک پزشک بتواند تأثیر زیادی در نتیجه ی کاشت داشته باشد که تمامی این موارد را نیز دستخوش تغییر کند یا بالعکس.

کاشت ابرو به روش FIT

در کاشت ابرو بدین روش، فولیکول های مو یا گرافت ها با ابزار ظریف و تخصصی از کناره های سر به صورت تک تک خارج می شوند. این روش بدون استفاده از تیغ صورت می گیرد و سوراخ هایی در ناحیه بانک مو ایجاد می شود.

مشکلات روش های کاشت ابرو

روش کاشت ابروی FIT در برخی افراد قابل انجام نیست. افرادی که هنگام برداشت مو ممکن است موهای زیادی را از دست دهند نمی توانند از روش FIT استفاده کنند و نتیجه مطلوب نخواهد بود.

ممکن است نیاز باشد مراحل کاشت در ناحیه ابرو در چندین جلسه صورت گیرد. خطای انسانی در این روش زیاد است. گاهی اوقات خط رویش به صورت عروسکی است و ظاهر آن چندان خوب نیست.

دستگاه های قدیمی یا هولدرهای دستی که در این روش به کار می روند حفره هایی را در ناحیه بانک مو و بخش کاشت مو ایجاد می کند که تراکم موها را چندان که باید مناسب نمی سازد.

روش FUT کاشت ابرو و ایرادات آن

در روش کاشت ابرو به روش FUT جراحی صورت می گیرد که امروزه سعی می شود این بخش از کاشت تغییر یابد و با روش های بدون جراحی این کار انجام گیرد.

مشاهده مطلب
دلایل ریزش ابرو و درمان آن با کاشت ابرو در کلینیک پوست و مو

در روش FUT ممکن است چندین جلسه برای ترمیم ابرو نیاز به مراجعه داشته باشید و دوران پس از عمل کاشت ابرو نیز باید مراقبت های زیادی را از نواحی بانک مو با زخم های آن داشت.

این روش با وجود این که در اکثر اوقات بیهوشی یا بی حسی موضعی انجام می گیرد ولی باز هم درد زیادی پس از اتمام اثر مواد بی حس کننده یا بیهوش کننده احساس می شود. ممکن است خونریزی زیادی در این روش صورت گیرد و نیاز است از مسکن های قوی پس از کاشت ابرو استفاده شود.

همچنین تورم های ناحیه بانک مو و اطراف ابرو نیز وجود دارد. بعد از کاشت فرد نمی تواند سریعاً به کارهای خود برسد و باید مدتی را استراحت کند.

کاشت ابرو به روش SUT و معایب آن

در این روش که پیشرفته تر شده است بسیاری از معایب روش های قبلی از بین رفته است و دوران نقاهت و تحمل درد و خونریزی در این روش به حداقل رسیده است.

اما اگر در این روش ظرافت هنگام برداشت و کاشت مو بالا نباشد، هم آسیب به بخش بانک مو وارد می شود و هم از کاشت ابرو نتیجه ی مطلوبی به دست نمی آید.

گرافت هایی که در روش SUT توسط دستگاه برداشته می شود ممکن است در صورتی که سریع جایگذاری نشوند از بین بروند و بانک مو ضعیف شده و موهای زیادی از بین بروند.

در روش فوق از پانچ گرافت استفاده می شود که نسبت به دستگاه های جدید و لیزری معایبی دارد و نواحی دهنده و گیرنده را می تواند تخریب کند.

کاشت ابرو به روش BHT و معایب آن

در روش BHT برای کاشت ابرو از موی بدن استفاده می شود. این روش معمولاً زمانی به کار گرفته می شود که افراد ممکن است مشکلاتی در بانک مو داشته باشند و نتواند از ناحیه ی سر و پشت گوش برای بانک مو استفاده کنند. در روش فوق به علت داشتن اختلافات هورمونی در موهای بدن و ناحیه ابرو و سر ممکن است نتیجه کاشت چندان مطلوب نباشد.

در هنگام برداشت مو از نواحی مختلف بدن، درد زیاد است و اسکارهای به جا مانده ممکن است تا همیشه معلوم باشد.

در روش BHT موها ظرافت و زیبایی موهای سر و ابرو را ندارند و حتی حالت آن ها نیز ممکن است چندان مناسب نباشد. علاوه بر این رنگ موی بدن با رنگ مو در ناحیه ابرو و سر ممکن است تفاوت داشته باشد. این موها معمولاً نازک تر و با مقاومت کمتری هستند و باید تقویت بیشتری برای موهای بدن در ناحیه ابرو صورت گیرد.

مشاهده مطلب
کاشت ابرو چه تاثیری بر زیبایی صورت دارد؟

به طور کلی استفاده از روش BHT برای کاشت مو و ابرو فقط زمانی تجویز می شود که به هیچ عنوان نتوان از موهای ناحیه ی سر به عنوان بانک مو استفاده کرد.

سایر روش های کاشت ابرو

روش های دیگری نیز برای کاشت ابرو وجود دارد که می تواند شامل جراحی فلاپ باشد. این مدت زیادی است که انجام می گیرد و بخشی از پوست سر به ناحیه ابرو انتقال داده می شود. در این روش اسکار به جای مانده ممکن است چندان خوشایند نباشد.

روش های دیگری مانند FCI وجود دارند که هنوز به مرحله اجرایی نرسیده اند و ممکن است بتوانند بسیاری از معایب کاشت ابرو را رفع کرده و به سرعت آن را بهبود ببخشند. در این روش نیز مشکلات جراحی و … وجود ندارد.

نکاتی در مورد کاشت ابرو

به طور کلی روش های متفاوت کاشت در ناحیه ابرو آنقدر رضایت بخش بوده اند که افراد در سنین مختلف به آن روی آورند. حتی اکثر افراد آن را به عنوان یک جراحی زیبایی می شناسند و به کمک آن می توانند به راحتی ابروهایی زیبا و پرپشت داشته باشند.

اگر متقاضی کاشت ابرو هستید می توانید از تجربیات دیگران در این مورد استفاده کنید. انتخاب یک پزشک خوب که علاوه بر داشتن علم در مورد روش های مختلف کاشت، تجربه و ظرافت لازم را در کار خود داشته باشد می تواند نتیجه ی کاشت ابرو را به مقدار زیادی تغییر دهد.

کاشت در ناحیه ابرو باید با دقت بیشتری صورت گیرد و خواب ابرو در بخش های مختلف آن مد نظر قرار گیرد.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد کاشت ابرو برای مردان مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)
امتیاز نظرات ( امتیاز دهی)

کاشت ابرو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درحال ارسال

تماس سریع