کاشت ابرو

مشکلات روش های کاشت ابرو چیست

مشکلات روش های کاشت ابرو چیست

مشکلات روش های کاشت ابرو

کاشت ابرو به قدری با پیشرفت علم و تکنولوژی پیش رفته که امروزه انواع ترفندها و روش های مختلفی در بین کلینیک های مختلف شکل گرفته و انجام می گیرد. روش هایی که هر کدام می توانند هم کیفیت کار بالایی داشته باشند و هم یک سری مزایا و معایب را در خود جای دهند.

این روش ها با توجه به زمان پیدایش خود و در وقت خود مناسب بودند و کم کم تکمیل تر شده و روش های جدیدی را به وجود آورده اند. برخی از پزشکان در بهترین روش برای کاشت نظرات متفاوتی را ارائه می کنند که نشان دهنده ی تخصص آن ها در بخش های مختلف این عمل است.

مشکلات روش های کاشت ابرو

ممکن است ظرافت یک پزشک بتواند تأثیر زیادی در نتیجه ی کاشت داشته باشد که تمامی این موارد را نیز دستخوش تغییر کند یا بالعکس.

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت ابرو + مشاوره رایگان

در کل تمامی روش های کاشت ابرو، نقاط ضعف و قوت خودشان را دارند که انتخاب آن ها بر عهده پزشک یا فرد مراجعه کننده است. از آنجایی که حق دارید در خصوص تمام جوانب عمل زیبایی بدانید، قصد داریم مشکلات کاشت ابرو را با شما در میان بگذاریم.

کاشت ابرو به روش FIT

در کاشت ابرو بدین روش، فولیکول های مو یا گرافت ها با ابزار ظریف و تخصصی از کناره های سر به صورت تک تک خارج می شوند. این روش بدون استفاده از تیغ صورت می گیرد و سوراخ هایی در ناحیه بانک مو ایجاد می شود.

مشکلات روش های کاشت ابرو

در طول انجام این روش، حتی ذره ای احساس درد و ناراحتی نخواهید کرد. حتی بسیاری از افراد، پس از اتمام عمل، بازهم دردی را حس نمی کنند که نشانه آستانه تحمل بالا است. در برخی افراد، کمی درد پدیدار می شود که با برخی مسکن های سبک، این درد هم از بین می رود.

پیش از این و در تکنیک های قدیمی، معمولا مراجعه کنندگان مجبور می شدند چند روز استراحت مطلق داشته باشند و یا چند روز بستری شوند که با پیشرفت علم و تکنولوژی، نیاز انسان به این استراحت ها هم کاهش یافته است.

روش کاشت ابروی FIT در برخی افراد قابل انجام نیست. افرادی که هنگام برداشت مو ممکن است موهای زیادی را از دست دهند نمی توانند از روش FIT استفاده کنند و نتیجه مطلوب نخواهد بود.

برای مثال در این روش، به مدت یک تا دو ماه، فولیکول های مو هیچ تحرکی نشان نمی دهد تا اینکه پس از گذشت این بازه زمانی، همه چیز به حالت رشد و عادی برمی گردد.

ممکن است نیاز باشد مراحل کاشت در ناحیه ابرو در چندین جلسه صورت گیرد. خطای انسانی در این روش زیاد است. گاهی اوقات خط رویش به صورت عروسکی است و ظاهر آن چندان خوب نیست.

شاید در این روش رشد ابرو زمان نسبتا زیادی بخواهد که خب طبیعتا باید این مدت را هم تحمل کنید و سپس به ابروهای مورد نظر خود دست یابید. شایان ذکر است این روش، سریعترین روش برای دادن ابروهایی پرپشت به متقاضیان است.

دستگاه های قدیمی یا هولدرهای دستی که در این روش به کار می روند حفره هایی را در ناحیه بانک مو و بخش کاشت مو ایجاد می کند که تراکم موها را چندان که باید مناسب نمی سازد.

پس از کاشت ابرو، زخم ها و علائم کوچکی در ناحیه کاشت زده شده ایجاد می شود که معمولا نهایتا 3 روز زمان می برد تا کاملا خوب شود. همانطور که گفته شد، زمان در این عمل بسیار اهمیت دارد. شاید یک سال یا کمتر زمان لازم باشد تا ابروهای شما، به حالتی که دوست دارید، در بیایند.

روش FUT کاشت ابرو و ایرادات آن

در روش کاشت ابرو به روش FUT جراحی صورت می گیرد که امروزه سعی می شود این بخش از کاشت تغییر یابد و با روش های بدون جراحی این کار انجام گیرد.

در روش FUT ممکن است چندین جلسه برای ترمیم ابرو نیاز به مراجعه داشته باشید و دوران پس از عمل کاشت ابرو نیز باید مراقبت های زیادی را از نواحی بانک مو با زخم های آن داشت. این عمل معمولا حداقل چهار ماه زمان می خواهد تا نتیجه بدهد و معمولا صبر، کلید اصلی گذر از این برهه زمانی است.

این روش با وجود این که در اکثر اوقات بیهوشی یا بی حسی موضعی انجام می گیرد ولی باز هم درد زیادی پس از اتمام اثر مواد بی حس کننده یا بیهوش کننده احساس می شود. ممکن است خونریزی زیادی در این روش صورت گیرد و نیاز است از مسکن های قوی پس از کاشت ابرو استفاده شود.

باید دقت کنید پیش از انجام عمل، به مدت یک هفته از رژیم غذایی خاصی که پزشک توصیه می کند، پیروی کنید. همچنین با توجه به اینکه در حین عمل، کانال هایی برای کاشت باز می شوند و آن کانال ها مستعد خونریزی و عفونت هستند، نباید هر دارویی را مصرف کنید. حتی مصرف برخی ویتامین ها هم مشکل دارد.

همچنین تورم های ناحیه بانک مو و اطراف ابرو نیز وجود دارد. بعد از کاشت فرد نمی تواند سریعاً به کارهای خود برسد و باید مدتی را استراحت کند. چهار روز پیش از شستن مجدد ابروها، باید در پانسمان باقی بمانند. همچنین اجازه نخواهید داشت تا مدت معینی ورزش کنید.

کاشت ابرو به روش SUT و معایب آن

در این روش که پیشرفته تر شده است بسیاری از معایب روش های قبلی از بین رفته است و دوران نقاهت و تحمل درد و خونریزی در این روش به حداقل رسیده است. دوره‌ای که فقط موفقیت عمل مدنظر بود، گذشته و امروزه افراد، می خواهند حین عمل درد کمتری را متحمل شوند. گرچه در روش Sut، درد به کمترین حالت رسیده اما بازهم معایب خودش را دارد.

اما اگر در این روش ظرافت هنگام برداشت و کاشت مو بالا نباشد، هم آسیب به بخش بانک مو وارد می شود و هم از کاشت ابرو نتیجه ی مطلوبی به دست نمی آید.

گرافت هایی که در روش SUT توسط دستگاه برداشته می شود ممکن است در صورتی که سریع جایگذاری نشوند از بین بروند و بانک مو ضعیف شده و موهای زیادی از بین بروند.

در روش فوق از پانچ گرافت استفاده می شود که نسبت به دستگاه های جدید و لیزری معایبی دارد و نواحی دهنده و گیرنده را می تواند تخریب کند.

همچنین امکان دارد پس از اتمام عمل و از بین رفتن اثر بی حسی موضعی، دردی ایجاد شود که کمی شما را سردرگم کند. اگر در این روش، انتقال مو به شکل صحیحی انجام نشود، ابروها ظاهر زشتی به خود خواهند گرفت.

در واقع این عملی است که باید پزشک، فوق العاده ماهر باشد. سوزن هایی که در این عمل مورد استفاده قرار می گیرد، باید استریل شوند و اگر در استریل کردن آن ها کوتاهی شود، راه برای عفونت باز می شود! دوران نقاهت پس از عمل، نیاز به رژیم غذایی خاص و منحصر به‌فرد دارد.

کاشت ابرو به روش BHT و معایب آن

در روش BHT برای کاشت ابرو از موی بدن استفاده می شود. این روش معمولاً زمانی به کار گرفته می شود که افراد ممکن است مشکلاتی در بانک مو داشته باشند و نتواند از ناحیه ی سر و پشت گوش برای بانک مو استفاده کنند. در روش فوق به علت داشتن اختلافات هورمونی در موهای بدن و ناحیه ابرو و سر ممکن است نتیجه کاشت چندان مطلوب نباشد.

در هنگام برداشت مو از نواحی مختلف بدن، درد زیاد است و اسکارهای به جا مانده ممکن است تا همیشه معلوم باشد.

یکی از اشکال های این روش، این است که موهای پیوند زده شده از یک بخش دیگر بدن، زمان می برد تا در محل جدید به رشد و پیوند عادت کنند. معمولا پزشکان این عمل را توصیه نمی کنند اما اگر در بانک موی خود، به اندازه کافی فولیکول نداشته باشید، چاره‌ای جز انجام این روش ندارید.

همانطور که گفته شد، قرار گرفتن این موهای زائد در ناحیه ابرو، زمان زیادی می خواهد، که یکی از معایب این روش است. از دیگر معایب این روش، این است که باید و قطعا استراحت کنید. بدون استراحت ممکن است فرآیند دوره نقاهت، پیچیده شود.

در روش BHT موها ظرافت و زیبایی موهای سر و ابرو را ندارند و حتی حالت آن ها نیز ممکن است چندان مناسب نباشد. علاوه بر این رنگ موی بدن با رنگ مو در ناحیه ابرو و سر ممکن است تفاوت داشته باشد. این موها معمولاً نازک تر و با مقاومت کمتری هستند و باید تقویت بیشتری برای موهای بدن در ناحیه ابرو صورت گیرد.

علاوه بر تقویت هم، باید به رژیم غذایی خود در حد بسیار زیادی اهمیت بدهید و این کاملا با سایر عمل های کاشت ابرو، متفاوت است.

به طور کلی استفاده از روش BHT برای کاشت مو و ابرو فقط زمانی تجویز می شود که به هیچ عنوان نتوان از موهای ناحیه ی سر به عنوان بانک مو استفاده کرد.

سایر روش های کاشت ابرو

روش های دیگری نیز برای کاشت ابرو وجود دارد که می تواند شامل جراحی فلاپ باشد. این مدت زیادی است که انجام می گیرد و بخشی از پوست سر به ناحیه ابرو انتقال داده می شود. در این روش اسکار به جای مانده ممکن است چندان خوشایند نباشد.

روش های دیگری مانند FCI وجود دارند که هنوز به مرحله اجرایی نرسیده اند و ممکن است بتوانند بسیاری از معایب کاشت ابرو را رفع کرده و به سرعت آن را بهبود ببخشند. در این روش نیز مشکلات کاشت ابرو و مشکلات جراحی و غیره وجود ندارد.

نکاتی در مورد کاشت ابرو

به طور کلی روش های متفاوت کاشت در ناحیه ابرو آنقدر رضایت بخش بوده اند که افراد در سنین مختلف به آن روی آورند. کاشت ابرو نه جنسیت می شناسد و نه سن؛ اگر فرد جوانی هستید که از نازکی ابروهای خود شاکی هستید، می توانید این عمل را انجام دهید و اگر فردی هستید که به تازگی دچار ریزش (به هر دلیلی) شده اید، کاندیدای مناسبی برای عمل کاشت ابرو به حساب می آیید. حتی اکثر افراد آن را به عنوان یک جراحی زیبایی می شناسند و به کمک آن می توانند به راحتی ابروهایی زیبا و پرپشت داشته باشند.

اگر متقاضی کاشت ابرو هستید می توانید از تجربیات دیگران در این مورد استفاده کنید. انتخاب یک پزشک خوب که علاوه بر داشتن علم در مورد روش های مختلف کاشت، تجربه و ظرافت لازم را در کار خود داشته باشد می تواند نتیجه ی کاشت ابرو را به مقدار زیادی تغییر دهد. فراموش نکنید کاشت ابرو یک فرآیند زمان ‌بر است و شما در این راه، به یک پزشک مطمئن و خوب نیاز خواهید داشت.

کاشت در ناحیه ابرو باید با دقت بیشتری صورت گیرد و خواب ابرو در بخش های مختلف آن مد نظر قرار گیرد.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد کاشت ابرو برای مردان مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *