پوست و مو

جلوگیری از پیری زودرس پوست

جلوگیری از پیری زودرس پوست

>> جلوگیری از پیری زودرس پوست

جلوگیری از پیری زودرس پوست صورت و بدن برای ممانعت از ایجاد چین و چروک های مختلف روی پوست به کار گرفته می شوند. روش زندگی و عادات مختلف می توانند تاثیر بسزایی بر جوانی و شادابی پوست داشته باشند.

 

جلوگیری از پیری زودرس پوست

 

مراقبت های پوست برای انواع پوست در سنین مختلف راهکارهایی هستند تا پیری پوست را به تعویق انداخته و جوانی را برای پوست بدن و صورت در سنین مختلف برای افراد به ارمغان آورند.

دریافت تخفیف نقدی خدمات کلینیک رز + مشاره رایگان

 

جلوگیری از پیری زودرس پوست

 

یکی از منابع ضروری برای جلوگیری از پیری زودرس پوست در مراقبت های پوست ویتامین D و تامین این ویتامین به شکل مطلوب در بدن می باشند که می توان به راحتی آن را از طریق آفتاب جذب نمود.

این ویتامین به شکل مناسبی سلامت پوست را تضمین می نماید.

البته باید توجه داشت که قرارگیری در زیر آفتاب مستلزم استفاده از کرم های ضد آفتاب مخصوص برای پوست است و همین طور نباید مدت طولانی زیر نور آفتاب قرار بگیرید.

قرار گرفتن بیش از اندازه زیر نور آفتاب بدون راهکارهای مناسب سبب می شود که کلاژن و الاستین پوست شما آسیب ببینند و در نهایت پوست شما زودتر چروک شود.

لوازم آرایشی نامرغوب از عواملی هستند که می توانند سبب خشکی و آسیب رساندن به پوست شوند. از این رو در مراقبت های پوست توصیه می شود تا حد ممکن کمتر از لوازم آرایشی استفاده کنید و اگر نیاز به استفاده بود از نوع مرغوب آن مصرف شود.

خشکی ایجاد شده روی پوست به هر دلیل که باشد می تواند پیری را در پوست تحریک کند و از طراوت پوست به میزان زیادی کم کند.

یک روش مناسب برای این که بتوانید جوانی و شادابی پوست را حفظ کرده و از پیری زودرس پوست جلوگیری کنید دوری از استرس می باشد.

در مراقبت های پوست به عنوان یکی از راهکارهای بسیار مناسب برای پوست دوری از اضطراب و استرس با استفاده از ورزش و راهکارهای مناسب دیگر توصیه می شود.

موارد مهم در مراقبت های پوست برای جلوگیری از پیری زودرس پوست

یکی از مواردی که باعث می شوند پوست دچار پیری زودرس و یا چروک شود استفاده از رژیم های لاغری غیر استاندارد می باشد. رژیم هایی که سبب می شوند فرد به یکباره وزن زیادی را از دست بدهد در نتیجه از کشیدگی پوست که بر اثر چاقی ایجاد شده بود کم می کنند.

در نهایت پوست شل و دارای چین و چروک می شود. بهتر است رژیم های لاغری طبق اصول استاندارد پیگیری شوند.

در ضمن جهت مراقبت های پوست توصیه می شود که از مصرف مواد غذایی که دارای نمک زیاد هستند و سرخ کردنی ها همین طور شیرینی به میزان زیاد خودداری کنید تا پیری را در پوست خود به تعویق اندازید.

مواد غذایی و نوع مصرف آنها از فاکتورهای مهم و موثر بر سلامت پوست می باشند.

اگر بتوانید روزانه به میزان کافی آب بنوشید و میزان آب و مایعات مورد نیازخود را به بهترین شکل ممکن تامین کنید از پیری زودرس در پوست خود ممانعت کرده و سلول های پوستی خود را به بهترین شکل ممکن مرطوب و سرحال نگه می دارید.

پوستی که از رطوبت بالایی برخوردار است دیرت چروک می شود و مدت زمان بیشتری سالم باقی خواهد ماند.

یکی از موارد مهم در مراقبت های پوست توصیه به خواب و استراحت به اندازه کافی می باشد. کم خوابی باعث می شود که سلول های پوستی تحت فشار قرار بگیرند و سیستم بدن مختل شود. در نتیجه برای زیبایی پوست خود و جوان ماندن آن از خواب به اندازه لازم و کافی غافل نشوید.

برای مراقبت های پوست در جهت جوانی و سلامت آن بهتر است که مواظب باشید پوست خود را تمیز و عاری از آلودگی های محیطی نگهداری کنید. شستشوی مناسب پوست البته نه در حد افراط سبب باطراوت ماندن پوست خواهد شد.

البته شستشو باید با ملایمت باشد و در مورد انواع پوست هم شستشو متفاوت می باشد.

یکی از موارد بسیار مهمی که ممکن است از آن غافل شوید تجلی احساسات درونی شما می باشد که می تواند بر چهره و حالات چهره شما تاثیر بسزایی داشته باشد.

هر گونه حالت درونی که دارید در نهایت عضلات چهره خود را متناسب با آن تغییر می دهید و این تغییرات می توانند در ایجاد خطوط بر روی پوست شما موثر باشند. پس سعی کنید همیشه شاد و سرحال باشید تا کمتر با حرکاتی از قبیل اخم و ناراحتی چهره خود را پیر کنید.

 

>> نکات مهم برای جلوگیری از پیری زودرس پوست

از آنجایی که خواب تاثیر زیادی در مراقبت های پوست برای جوانی آن دارد اما باید توجه کرد که نحوه خوابیدن هم در این امر مهم می باشد. در واقع اگر به میزان زیادی روی شکم و پهلو بخوابید به گونه ای که صورت شما زمانی طولانی با بالش در تماس باشد در نتیجه خطوط چهره شما نیز افزایش پیدا می کنند و پیری زودرس نیز در پوست شما ایجاد خواهد شد.

انواع ویتامین هایی که می توانند بر جوانی و سلامت پوست شما موثر باشند شامل ویتامین های E  و C هستند. اگر به میزان کافی از موادی که دارای این ویتامین ها استفاده کنید در نتیجه پوست خود را با طراوت نگه می دارید.

این ویتامین ها سبب کلاژن سازی شده و در نتیجه جوانی و جلوگیری از ایجاد خطوط را برای چهره و پوست شما در مراقبت های پوست به ارمغان می آورند.

غذاهایی که سرشار از آنتی اکسیدان هستند شناسایی کرده و جهت مراقبت های پوست برای جلوگیری از چین و چروک مورد استفاده قرار بدهید. آنتی اکسیدان ها باعث می شوند که روند مناسبی برای بازسازی پوست فراهم شود و در نتیجه نرمی و لطافت مناسبی برای پوست صورت و بدن فراهم شود. در نتیجه روند پیری پوست به شکل مناسبی به تاخیر می افتد.

در مراقبت های پوست استفاده از لایه بردارهای مناسب برای هر پوستی در فواصل زمانی معین توصیه می شود. استفاده مناسب از لایه بردارهای پوستی سبب می شود که سلول ها و یا انواع ناخالصی هایی که روی پوست به وجود آمده اند به شکل مناسبی حذف شوند.

در نتیجه پس از لایه برداری منافذ پوست باز می شوند و به همین ترتیب طراوت خاصی بر روی پوست شما ایجاد می گردد.

لایه بردارها سبب پاکسازی پوست می شوند و در نتیجه با داشتن مواد معدنی مناسب می توانند از پیری زودرس در روی پوست جلوگیری کنند.

زمانی که در مراقبت های پوست از لایه بردارها در زمان مناسب استفاده شود گردش خون نیز روی پوست به شکل مناسب به وجود می آید. در نهایت با ایجاد گردش خون مطلوب اکسیژن به بافت های پوست می رسد و از خطوط پوست و ایجاد چین و چروک جلوگیری خواهد شد.

البته استفاده از لایه بردارها باید با در نظر گرفتن نوع پوست انجام شود تا بهترین نتیجه ممکن را بدهد.

کلینیک پوست و مو رز ارائه دهنده تمامی خدمات پوست و مو و زیبایی اعم از تزریق چربی و … می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *