لیپوماتیک

تاثیر بارداری بعد از لیپوماتیک

تاثیر بارداری بعد از لیپوماتیک

بارداری بعد از لیپوماتیک

لیپوماتیک، یکی از پرطرفدارترین فرآیندهای جراحی زیبایی است؛ مخصوصا در بین خانم ها. در طی لیپوماتیک، حجم کمی از چربی های موضعی از بخش هایی از بدن برداشته می شوند.

این بخش ها شامل ” لیپوماتیک شکم ” ، ران، پشت بدن، ” لیپوماتیک سینه ” ، باسن و غیره است. یکی از مهمترین مزیت های لیپوماتیک این است که به محض اینکه سلول های چربی از بخش مورد نظر خارج بشوند، دوباره به بدن برنمی گردند و درست است که بدن بیمار در طول زمان تغییرات زیادی می کند ولی اثرات لیپوماتیک همچنان پابرجاست.

بارداری بعد از لیپوماتیک

دریافت کد تخفیف لیپوماتیک در کلینیک رز + مشاوره رایگان

در اینجا نگاهی کلی به لیپوماتیک اندام هایی که پس از بارداری انجام می شود، شده است.

1- سینه

سینه ها پس از بارداری دچار تغییرات زیادی خواهند شد و شیردهی یکی از عوامل ایجاد تغییرات در حجم، بافت و پوست سینه زنان می باشد. اگر تصمیم دارید فرزند شما از شیر مادر تغذیه نماید، باید تا زمانی که شیردهی متوقف نشده و بافت و پوست سینه تثبیت نشده اند، از انجام lipomatic  خودداری نمایید.

حداقل 3 الی 6 ماه زمان پس از بارداری و توقف شیردهی به فرزند برای انجام لیپوماتیک سینه نیاز خواهد بود.

2- شکم

حتی 6 ماه پس از بارداری نیز ممکن است پوست، چربی و دیواره های شکمی شما دچار تغییراتی شوند. به همین دلیل 6 ماه زمان کافی برای بروز تغییرات ناحیه شکم پس از بارداری نمی باشد.

بهتر است حدود یک سال و یا بیشتر برای انجام لیپوماتیک ناحیه شکم صبر نموده و سپس برای انجام آن اقدام نمایید.

3- پهلو ها

نوسانات هورمونی به خودی خود می توانند بر کاهش و یا افزایش چربی های این ناحیه تاثیر بگذارند. حال فرض کنید که هورمون های مربوط به شیردهی نیز به آن اضافه شده اند. برای تنظیم مجدد هورمون ها و بازگشت به حالت اولیه، بدن حدودا به یک سال زمان احتیاج خواهد داشت.

اکثر خانم هایی که برای لیپوماتیک شکم خود اقدام می کنند، نگران این هستند که آیا بارداری آنها درآینده تاثیر بدی بر نتایج لیپوماتیک می گذارد یا خیر.

در مورد اثرات بارداری بر لیپوماتیک سوالات زیادی می شود که در این مقاله به تمام سوالات شما جواب میدهیم.

آیا بارداری در نتایج لیپوماتیک تاثیر بدی می گذارد؟

اگر بخواهیم به این سوال جواب کوتاهی بدهیم، می توانیم بگوییم که بارداری بر نتایج لیپوماتیک تاثیر زیادی نمی گذارد.

لیپوماتیک می تواند اثرات طولانی مدتی را برای فرد به دنبال داشته باشد.

بارداری بعد از لیپوماتیک

اگر خانمی اقدام به لیپوماتیک کرده است و بعد باردار بشود، وزن اضافه کند، نوزاد را به دنیا بیاورد و در آخر هم وزن اضافی دوران بارداری خود را از دست بدهد، تغییراتی که در طی لیپوماتیک شاهد آنها بوده است، دوباره در ناحیه شکم او بوجود می آیند؛ درست همانطور که قبل از بارداری شاهد آن تغییرات بوده است.

به عنوان یک قاعده کلی به افرادی که در پی تاثیر بارداری بر نتایج لیپوماتیک می باشند، می توان گفت که هر عاملی که موجب نوسانات وزن شده می تواند بر نتیجه درمان شما تاثیر بگذارد. پس سعی کنید دوران بارداری  را پشت سر گذاشته و سپس برای حذف چربی های بدن خود اقدام نمایید.

همچنین سعی کنید در زمان بارداری با رژیم های غذایی سالم و انجام فعالیت های ورزشی مناسب از افزایش وزن بیش از حد جلوگیری کرده و پس از آن نیز با سبک زندگی سالم، برای کاهش وزن خود تلاش نمایید.

بعضی از بیماران هم اعلام کرده اند که لیپوماتیک به آنها کمک کرده است تا نتوانند در دوران بارداری، وزن زیادی بدست بیاورند.

بارداری دوره ای است که مادر افزایش وزن و کاهش وزن متعددی در طول زندگی خود تجربه خواهد کرد در نتیجه این نوسانات وزن، پوست صورت وی نیز دچار تغییراتی خواهد شد.

برخی از بیماران برای از بین بردن افتادگی های ناحیه گردن خود از جراحی و درمان های زیبایی استفاده می کنند. یکی از سوالات رایج مراجعه کنندگان  باردار درباره انجام درمان های زیبایی در دوران بارداری می باشد.

اگرچه بارداری تاثیری بر نتایج درمان نداشته و درمان ها برای نوزاد و مادر بی خطر می باشند، اما توصیه نمی شود که در دوران بارداری به انجام درمان های زیبایی بپردازید.

همه ی ما می دانیم که بدن زنها در هنگام بارداری دچار تغییرات زیادی می شوند و تجربه هر زنی از بارداری متفاوت با دیگران است. یک خانم باردار باید توقع این را داشته باشد که در دوره بارداری هم به وزنش اضافه بشود؛ حتی اگر قبل از آن لیپوماتیک انجام داده باشد. افزایش وزن یک بخش طبیعی از دوران بارداری است. مامای شما در مورد نحوه بدست آوردن وزن سالم در طول هر دوره بارداری به شما راهنمایی های لازم راخواهد کرد.

لیپوماتیک شکم بعد از بارداری

بساری از زنها بعد از بارداری خود اقدام به لیپوماتیک شکم می کنند که می تواند نتایج خوبی را برای آنها به دنبال داشته باشد ولی لیپوماتیک محدودیت هایی هم دارد که شما باید از آنها آگاه باشید.

لیپوماتیک میتواند سلول های چربی را از بدن خارج کند ولی نمی تواند پوست اضافه ای که در اطراف شکم وجود دارد را هم از بین ببرد.

در واقع انجام لیپوماتیک شکم در شرایطی که پوست شما دچار افتادگی است، باعث می شود که مشکلات شما بیشتر بشوند و تورم در ناحیه شکم هم افزایش پیدا کند.

اگر میخواهید از پوست شل و افتاده اطراف شکمتان مواظبت کنید، باید از روش های دیگری برای حل این مشکل کمک بگیرید؛ مثل عمل جراحی شکم که می تواند پوست های اضافه را بردارد و پوست شکم را سفت تر کند.

همواره به متقاضیانی که قصد انجام لیپوماتیک را داشته و باردار نیز می باشند، توصیه می شود که پس از اتمام دوران بارداری و به دنیا آوردن فرزند خود، اقدام به انجام لیپوماتیک کنند.

حدودا 6 ماه صبر کرده تا بدن تنظیمات مجدد خود را پس از بارداری انجام دهد و تمامی تورمات ناشی از بارداری فروکش نماید. سپس می توانید برای فرم دهی بدن خود پس از بارداری اقدام کرده و از داشتن بدنی خوش فرم و بدون شل شدگی پوست پس از بارداری لذت ببرید.

آیا لیپومانیک در قابلیت باروری خانم ها هم تاثیر می گذارد؟

لیپوماتیک بر روی قابلیت بارداری خانم ها تاثیری نمی گذارد. لیپوماتیک فقط چربی های موضعی را هدف می گیرد و هیچ خطری برای ارگان های تناسلی خانم ها و یا دیگر ارگان های بدن به دنبال ندارد.

اگر قصد بارداری را در آینده ینده نزدیک دارید، متخصص ها پیشنهاد می دهند که فعلا برای لیپوماتیک اقدام نکنید و بعد از بارداری برای لیپوماتیک خودتان برنامه ریزی کنید. لیپوماتیک شکم از ذخیره شدن چربی در بخش های دیگر بدن در حین بارداری نمی تواند جلوگیری کند.

اگر میخواهید بعد از بارداری اقدام به لیپوماتیک کنید، بهتر است کمی صبر کنید تا ابتدا کاملا بهبود پیدا کنید.

برخی از افراد پس از بارداری قادر به شیردهی فرزند خود نمی باشند و گمان می کنند که انجام لیپوماتیک قبل از بارداری بر میزان شیر موجود در سینه و یا توانایی شیردهی مادر تاثیر منفی می گذارد.

در این زمینه باید گفت که عدم توانایی شیردهی مادر به دلیل ضعف در تولید شیر و سایر دلایل نظیر عوامل روانی واجتماعی می باشد. پیکرتراشی به طور معمول با میزان شیردهی رابطه ای نخواهد داشت اما لازم به ذکر است که هنگام انجام هرگونه درمان های زیبایی، تضمینی وجود ندارد.

اما در مقایسه با سایر روش های کاهش حجم سینه، lipomatic کم خطر تر میباشد. به طور مثال ماموپلاستی گاها موجب بروز خطرات و آسیب هایی به مجاری شیردهی مادران خواهد شد زیرا در این روش محل قرارگیری نوک پستان و بافت ها تغییر خواهند کرد در حالی که پیکرتراشی چنین خطراتی نخواهد داشت.

همچنین در روش ماموپلاستی از برش هایی برای کاهش حجم سینه ها استفاده خواهد شد اما در پیکرتراشی تنها به چند برش برای جابجایی کانول نیاز خواهد بود.

دوره ریکاوری وبهبود هر بیمار با دیگری کاملا متفاوت است ولی متخصص ها پیشنهاد می دهند که حداقل باید 6 ماه صبر کنید تا بتونید برای لیپوماتیک اقدام کنید.

همچنین اگر قصد باردار شدن پس از انجام لیپوماتیک را ندارید، روش های جلوگیری از بارداری توصیه می شود.

چگونه می توان در دوران بارداری وزن سالمی بدست آورد؟

افزایش وزن یکی از دغدغه های خانم ها در طی دوران بارداری است. یک رژیم غذایی سالم و متعادل به جنین کمک می کند تا مواد مغذی که احتیاج دارد را از خون مادر بگیرد و بتواند به خوبی رشد کند.

اگرچه در دوران بارداری به کالری های بیشتری نیاز دارید ولی لازم نیست به اندازه دو نفر غذا بخورید. زنان باردار به طور متوسط به 300 کالری بیشتر در طول روز احتیاج دارند. دانستن تعداد کالری مورد نیاز به زنان باردار کمک می کند تا بتوانند وزن سالمی را در دوران بارداری بدست بیاورند.

برای اینکه بتوانید وزن سالمی را در دوران بارداری خودتان بدست بیاورید، یک سری نکات وجود دارد که میتوانید رعایت کنید :

  1. هر روز 5 الی 6 میان وعده کوچک بخورید
  2. همیشه از مواد غذایی مثل میوه خشک، پنیر، بستنی یا ماست استفاده کنید
  3. از محصولات لبنی پر چرب خودداری کنید. شما میتوانید از شیر 1 درصد یا 2 درصد استفاده کنید تا میزان کالری هایی که از غذاها دریافت می کنید را کاهش بدهید. در مورد پنیر و ماست هم همین نکته را رعایت کنید.
  4. به غذاهایتان نمک زیاد اضافه نکنید زیرا نمک، آب را در خودش نگه می دارد.
  5. غذاها را به طرز سالمی بپزید. سرخ کردن غذا در روغن یا کره به میزان کالری و چربی های بدن شما اضافه میکند. پختن، کباب کردن و بخار پز کردن غذاها روش های سالم تری هستند.
  6. از غذاها و نوشیدنی های شیرین استفاده نکنید. لیموناد، آب میوه و غیره دارای کالری ریادی هستند. بجای این نوشیدنی ها از آب استفاده کنید.
  7. اگر میخواهید گهگاهی از غذاهای فست فود استفاده کنید، می توانید از غذاهای کم چرب تر مثل سینه مرغ سوخاری، ساندویچ یا گوجه و کاهو (بدون سس) و یا سیب زمینی پخته شده استفاده کنید. از مصرف غذاهایی مثل سیب زمینی سرخ کرده خودداری کنید.
  8. ورزش هم می تواند به سوزاندن چربی های اضافه بدن شما کمک زیادی بکند. پیاده روی یا شنا کردن برای زنان باردار کاملا بی خطر است. البته از قبل با متخصص خودتان در مورد ورزش هایی که باید انجام بدهید مشورت کنید.
  9. از غذاهای حاوی پروتئین نظیر گوشت های بدون چربی، تخم مرغ، مرغ، ماهی، حبوبات، آجیل و لبنیات استفاده نمایید. مطالعات نشان می دهند که برای هضم پروتئین های بدن انرژی بیشتری مصرف خواهد شد و در نتیجه آن، هضم اینگونه مواد غذایی با سوزاندن کالری بیشتری همراه خواهد شد.
  10. خواب کافی داشته باشید. طبق مطالعات انجام شده، افرادی که مشکل کمبود خواب دارند، دچار افزایش وزن خواهند شد.

نکته آخر

هیچ بیماری شبیه دیگری نیست و اهداف بیماران از لیپوماتیک هم با یکدیگر فرق می کند. اگر بیماری قصد بارداری دارد، متخصص میتواند به  او راهنمایی های لارم را بکند. لیپوماتیک، قبل و بعد از بارداری میتواند انجام بشود برای دانستن جزئیات این روند با متخصص مشورت کنید.

از آنجایی که بارداری موجب افزایش پوست شکم خواهد شد، برخی از افراد پس از بارداری نیازمند برداشتن و حذف پوست های اضافی نیز می باشند.

در نتیجه برخی از زنان تنها خواستار حذف چربی های انباشته شده در ناحیه شکم می باشند در حالی که برخی دیگر علاوه بر کاهش چربی، خواستار حذف پوست های اضافی ناحیه شکم نیز خواهند بود.

بنابراین نمی توان درباره هزینه ناشی از پیکرتراشی در این شرایط بطور دقیق توضیح داد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه بهتر است با پزشک خود صحبت کرده تا از هزینه های دریافتی وی مطلع شوید.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد لیپوماتیک و مراقبت های بعد از آن مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *