پوست و مو

مراقبت های بعد از هایفو برای لاغری چیست ؟

مراقبت های بعد از هایفو برای لاغری چیست ؟

مراقبت های بعد از هایفو برای لاغری چیست ؟

هایفو در موارد متفاوتی و برای قسمت های متفاوتی از بدن مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از موارد استفاده از هایفو، استفاده از آن به منظور لیپولیز بدن است که به معنی استفاده از این روش برای لاغری است. افراد با شرایط مختلفی برای این منظور مراجعه می کنند، اما معمولاً هایفو برای افرادی با چربی های محدود تر توصیه می شود.

مراقبت های بعد از هایفو برای لاغری چیست ؟

در کاربرد این روش از امواجی با شدت بالا استفاده می شود که این امواج سلول های چربی بدن را هدف قرار می دهد. گرمای اولتراسوند ناشی از این تابش از سطح پوست عبور کرده و سلول های چربی زیر آن را به صورت دائمی از بین می برند. این روش برای مردان و زنان مورد استفاده قرار می گیرد و معمولاً بی خطر است.

دریافت تخفیف نقدی خدمات کلینیک رز + مشاره رایگان

اما در این روش نیز مانند هر روش دیگری برای کسب نتایج مطلوب و مد نظر باید یک سری نکات و توصیه ها را در نظر گرفت و به آن ها عمل کرد تا بتوانید از فرایند لاغر سازی خود نتیجه مطلوب را دریافت نمایید. در این مقاله به دنبال بررسی مواردی در خصوص مراقبت ها و نکات اساسی بعد از هایفو برای لاغر شدن هستیم.

مدت زمان ریکاوری و درمان روش هایفو برای لاغری چقدر است ؟

معمولاً نتایج مناسب برای انجام هایفو برای لاغر شدن بین 4 هفته تا نهایت 12 هفته مشاهده می شود و این بازه زمانی را باید به عنوان طول دوره درمان با این روش در نظر گرفت. این بازه زمانی در واقع مدت زمانی است که بدن برای پردازش چربی ها در ناحیه تحت درمان نیاز دارد.

البته ممکن است گاهی برای مشاهده نتایج و اثرات کامل هایفو به یک بازه زمانی 9 ماهه نیاز باشد؛ یعنی افراد باید 9 ماه شرایط مورد نیاز برای مشاهده نتایج مطلوب را رعایت کنند. رعایت کردن مواردی در این دوره می تواند تاثیر به سزایی در نتیجه نهایی داشته باشد.

در خصوص بازه زمانی ریکاوری بعد از انجام این عمل نیز باید گفت به دلیل این که فرایند غیر تهاجمی است و جراحی صورت نمی گیرد، فرد معمولاً سریعاً به روال عادی زندگی خود باز می گردد و در کل این روش، روشی ایمن و بی خطر در نظر گرفته می شود.

از این رو بیش تر افراد بعد از انجام هایفو دوره نقاهت خاصی را پشت سر نمی گذارند و معمولاً سریعاً به روند عادی زندگی خود بر می گردند؛ اما باید این نکته را اشاره کرد که نداشتن دوره نقاهت به خصوص مبنی بر این نیست که نکات مراقبتی بعد از این عمل وجود نخواهد داشت. در ادامه به یک سری از این نکات خواهیم پرداخت.

مراقبت های بعد از هایفو برای لاغری چیست ؟

رعایت چه دستورالعمل هایی بعد از انجام هایفو لازم است ؟

افرادی که هایفو را به عنوان روشی برای لاغری انتخاب کرده اند باید در نظر داشته باشند که در این روش چربی ها کوچک تر می شوند اما این به معنی کاهش وزن نیست. برای دریافت نتیجه بهتر در این فرایند باید یک سری نکات مراقبتی را مد نظر قرار داد.

یکی از مواردی که به این گروه از افراد توصیه می شود این است که حتماً بعد از انجام هایفو تنها به این عمل برای کاهش سایز خود اکتفا نکرده و رژیم های غذایی خود را همچنان حفظ کرده و ادامه دهند. خوردن غذا های چرب و پر کالری می تواند در دریافت نتیجه مطلوب تاثیر داشته باشد.

ورزش کردن نیز بعد از گذشت دوران نقاهت بعد از عمل توصیه می شود. البته این کار را باید با توصیه پزشک و مطابق شرایط فرد انجام داد؛ اما به صورت کلی داشتن یک شیوه زندگی سالم می تواند در کسب نتیجه بهتر هایفو برای لاغر شدن تاثیر زیادی داشته باشد.

نکته دیگری که در خصوص دریافت نتیجه بهتر به افرادی که این عمل را انجام داده اند توصیه می شود، نوشیدن زیاد آب است. نوشیدن آب می تواند علاوه بر آبرسانی و بهبود نتایج مانع از بروز اشتهای کاذب نیز شود و به این طریق منجر به رضایت بیش تر افراد از نتیجه نهایی شود.

ممانعت از در معرض قرار گرفتن گرما یا سرمای شدید

یکی از نکات مراقبتی بعد از انجام هایفو برای لاغر شدن پرهیز از قرار گرفتن در برابر گرمای شدید است. از این رو باید تا جای ممکن از تماس و تابش مستقیم نور خورشید به بدن خودداری نمایید. در صورت الزام نیز توصیه می شود از کرم های ضد آفتاب و مراقبت کننده از پوست نیز استفاده کنید.

همچنین در ادامه این موضوع باید گفت قطعاً بر اساس توصیه های پزشک انجام هر گونه سولاریوم یا حمام آفتاب نیز بعد از انجام هایفو توصیه نمی شود و باید از این موارد نیز اجتناب کرد. البته دوره اعلام شده بسته به نظر پزشک دارد.

علاوه بر گرمای شدید، اجتناب از سرما نیز جز مواردی است که باید بعد از انجام هایفو برای لاغری به آن توجه داشته باشید. از این رو از قرار گرفتن در معرض سرمای شدید نیز خودداری کنید.

آیا رعایت نکات مراقبتی از اهمیت خاصی برخوردار است ؟

علی رغم موارد اشاره شده در بالا که فرایند هایفو برای لاغری را یک عمل غیر جراحی و ایمن در نظر می گیرد، اما باید این نکته را در نظر داشت که این عمل نیز مانند هر فرایند درمانی دیگری به یکسری نکات مراقبتی نیاز دارد که در صورت رعایت نکردن این موارد ممکن است علاوه بر بروز یک سری عوارض، نتایج دلخواه را نیز به دست نیاورید.

از این رو توصیه می شود حتماً در خصوص مواردی که متخصص به مراجعه کنندگان ارائه می دهد توجه کافی شود و این موارد را رعایت کنند. نکات ارائه شده ممکن است بسته به نوع افراد مراجعه کننده و نتیجه مورد انتظار آن ها متفاوت باشد.

برای مثال شاید با توجه به میزان چاقی افراد و میزانی که توقع دارند لاغر شوند، رژیم غذایی توصیه شده برای افراد متفاوت باشد. همچنین باید در نظر داشت که برای دریافت نتیجه نهایی باید طول دوره تعیین شده برای دریافت نتیجه ناشی از انجام هایفو را نیز در نظر داشت.

آیا انتخاب مرکز معتبر در دریافت مراقبت های بعد از درمان اهمیتی دارد ؟

در ارائه نکاتی در خصوص درمان خصوصاً ذکر اهمیت مراقبت های بعد از هایفو، باید در پاسخ به این سوال گفت قطعاً انتخاب مرکز معتبر و متخصص مجرب در این زمینه اهمیت زیادی دارد.

در این زمینه بسیاری از مراکز معتبری که خدمات هایفو را ارائه می دهند دوره های آموزشی و مشاوره رایگان را در اختیار مراجعه کنندگان قرار می دهند تا از این طریق آن ها بتوانند راهنمایی های درستی را در این زمینه دریافت کرده و آگاهی لازم را به دست بیاورند.

متخصص مجرب نیز می تواند آگاهی لازم را در خصوص موارد مهمی که افراد بعد از هایفو باید برای لاغری خود در نظر بگیرند و رعایت کنند را در اختیار مراجعه کنندگان قرار دهد. از طرفی برخی از این مراکز معتبر از متخصصین تغذیه و ورزش استفاده کرده که می توانند به افراد برنامه هایی مختص با شرایط شان را ارائه دهند.

در نهایت با توجه به مواردی که در بالا نیز به آن اشاره شد باید این طور نتیجه گرفت که دوره ریکاوری و مراقبتی خاصی برای هایفو وجود ندارد و افراد معمولاً به سرعت به شرایط عادی زندگی خود باز گشته و دوران نقاهت به خصوصی نخواهند داشت.

نکات مراقبتی اشاره شده بیش تر مختص طول دوره درمانی است که برای دریافت نتایج نهایی مطلوب اتخاذ می شوند. این مراقبت ها بر اساس شرایط افراد و موارد مختلفی توسط متخصص هایفو (hifu) تعیین می شود و از این رو می توان گفت که انتخاب مرکز معتبر و متخصص مجرب اهمیت ویژه ای دارد.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *