پوست و مو

مراقبت های بعد از هایفوتراپی چیست؟

مراقبت های بعد از هایفوتراپی چیست؟

مراقبت های بعد از هایفوتراپی

بالا رفتن سن و عوامل متعدد دیگری، می توانند کیفیت پوست شما را تحت تاثیر قرار دهند و چین و چروک هایی روی سطح آن به وجود بیاورند. هایفوتراپی یک روش نوین برای از بین بردن خط و خطوط و زیبایی بخشیدن به پوست محسوب می شود.

مراقبت های بعد از هایفوتراپی چیست؟

این روش بیشتر به خاطر خاصیتی که در از بین بردن تومور ها دارد شناخته می شود اما در یک دهه گذشته، از هایفو برای بالا بردن کیفیت پوست نیز استفاده شده است.

دریافت تخفیف نقدی خدمات کلینیک رز + مشاره رایگان

در هایفوتراپی، از امواج فراصوت متمرکز برای تحریک تولید کلاژن بیشتر در پوست استفاده می شود. تولید کلاژن بیشتر، کیفیت پوست را به شکل قابل توجهی افزایش می دهد و چین و چروک ها را تا حدود زیادی از بین می برد.

این فرآیند از سوی سازمان غذا و داروی آمریکا نیز تایید شده و تا امروز مورد استفاده افراد زیادی قرار گرفته است. افراد مناسب برای هایفوتراپی کسانی هستند که نمی خواهند در فعالیت های زیبایی برای چهره خود، از ابزار جراحی استفاده کنند. این فرآیند به کمک ریسک پایینی که دارد، می تواند جایگزین مناسبی برای لیفت صورت تلقی شود.

مراقبت های بعد از هایفوتراپی

اگر قصد انجام هایفوتراپی را دارید، بهتر است اطلاعات مربوط به این فعالیت را به خوبی بشناسید. یکی از نکات مهم در مورد هایفو، شناخت مراقبت های بعد از انجام این فرآیند است.

از آن جایی که این فعالیت زیبایی به سادگی انجام می شود، در نتیجه شما پس از آن به مراقبت های خاص و پیچیده ای نیاز ندارید اما رعایت چند نکته برای شما، بسیار موثر به نظر می رسد.

اگر می خواهید بدانید که پس از انجام این فعالیت باید چه کارهایی انجام دهید و از انجام چه کارهایی خودداری کنید، خواندن ادامه این مطلب به شما توصیه می شود.

1- از دوش آب گرم استفاده نکنید

پس از انجام هایفوتراپی، ترجیحا با آب سرد یا نهایتا آب ولرم دوش بگیرید و از حمام کردن با آب گرم یا داغ، به شدت خودداری کنید. حرارت ملایم آب، جلوی آسیب دیدن پوست شما را می گیرد و عارضه های جانبی پس از هایفو را به حداقل می رساند.

استفاده از آب، روند ریکاوری شما را به تاخیر می اندازد و ممکن است عوارض جانبی خاصی نیز برای پوست شما به وجود بیاورد.

پس از انجام هایفوتراپی، پزشک اصول مراقبتی را با شما در میان خواهد گذاشت. تا زمانی که پزشک به شما اطمینان نداده، بهتر است به هیچ وجه از آب گرم یا داغ برای شستن صورت خود استفاده نکنید.

مراقبت های بعد از هایفوتراپی چیست؟

2- به اندازه کافی آب بنوشید

پس از پشت سر گذاشتن هایفوتراپی، آب باید به محبوب ترین نوشیدنی شما تبدیل شود! در این دوره زمانی شما باید آب را بیشتر از هر نوشیدنی دیگری بنوشید.

نوشیدن آب هم به سلامت ماندن شما کمک می کند و هم شرایط ایده آلی برای تولید کلاژن بیشتر در پوست شما به وجود می آورد.

در این دوره باید تا جایی که می توانید، از خشک شدن بدن خود جلوگیری کنید. نوشیدنی آب یک فعالیت بسیار ساده است اما باز هم خیلی ها آن را نادیده می گیرند و به نتایج حاصل از هایفوتراپی خود، لطمه می زنند.

3- پوست خود را نخارانید

وقتی پوست شما دچار خارش می شود، خاراندن آن یک فعالیت دلچسب به نظر می رسد اما پس از هایفوتراپی، بهتر است تا جایی که می توانید از انجام این کار پرهیز داشته باشید.

پس از پشت سر گذاشتن هایفو، پوست شما دچار حساسیت زیادی خواهد شد. در نتیجه خاراندن پوست احتمال زیادی برای آسیب دیدن آن به وجود می آورد.

در روزهای پس از هایفوتراپی اگر جای زخمی روی صورت شما بود، بهتر است اجازه بدهید که این زخم ها به صورت طبیعی التیام پیدا کنند. شما باید از دست زدن به این زخم ها خودداری نمایید. چرا که در این صورت ممکن است یک جای زخم بزرگ تر برای شما ایجاد شود و همچنین خطر بروز عفونت افزایش پیدا خواهد کرد.

در نتیجه پس از انجام هایفو برای مدتی، پوست صورت خود را خارش ندهید و تا جایی که می توانید از دست زدن به صورت خود نیز خودداری کنید.

4- نوشیدنی الکلی مصرف نکنید

مصرف الکل و نوشیدنی های الکلی برای مدتی پس از هایفوتراپی ممنوع است.

نوشیدن الکل، فعالیت اضافه ای برای کبد شما به وجود می آورد. پس از هایفو، ماموریت اصلی کبد شما، کمک به شکستن چربی های غیرفعال است اما وقتی الکل مصرف می کنید، کار بیشتری برای کبد خود به وجود می آورید و این موضوع ممکن است اثرات مخربی بر نتایج حاصل از هایفوتراپی داشته باشد.

نوشیدن الکل به کبد شما فشار می آورد و همچنین چگالی خون در بدن شما را کاهش می دهد. در نتیجه احتمال خونریزی شدید برای شما افزایش پیدا می کند.

اگر پس از هایفوتراپی به سلامتی خود و نتایج نهایی این فرآیند اهمیت می دهید، بهتر است به هیچ وجه به سراغ مصرف نوشیدنی های الکلی نروید.

5- از اشعه خورشید دور بمانید

پس از انجام هایفوتراپی، بسیار مهم است که خود را در معرض هوای بیش از حد گرم یا بیش از حد سرد قرار ندهید. یکی از کار هایی که باید در این بازه زمانی آن را جدی بگیرید، دور ماندن از اشعه مستقیم خورشید است.

قرار گرفتن در معرض تابش مستقیم خورشید، احتمال آسیب دیدن پوست شما را بالا می برد.

اگر به دلایل کاری ناچار هستید در معرض تابش مستقیم خورشید باشید، بهتر است حتما از ضد آفتاب های خوب و باکیفیت برای پوست خود استفاده کنید.

حتی زمانی که روند بهبودی شما به صورت کامل طی شد نیز استفاده از ضد آفتاب ها برای حفاظت از پوست شما در مقابل اشعه خورشید، مفید خواهد بود.

سوالات متداول درباره مراقبت های هایفوتراپی

1- آیا استفاده از کمپرس یخ پس از هایفوتراپی لازم است؟

برای رسیدن به بهترین نتایج از هایفوتراپی، بهتر است قید استفاده از کمپرس یخ را بزنید. چرا که درجه حرارت آن ممکن است برای پوست شما مشکل ساز شود. اگر احساس درد داشتید، می توانید با مشورت پزشک قرص های مسکن مصرف کنید. از یاد نبرید که در این دوران مصرف هر دارویی تنها باید با مشورت پزشک صورت بگیرد.

2- آیا می توان پس از هایفو، آرایش صورت انجام داد؟

به محض پایان این فرآیند، می توانید بدون هیچ مشکلی آرایش صورت انجام دهید. البته به طور کلی برخی از مواد شیمیایی ممکن است به پوست شما آسیب برسانند اما معمولا مشکلی با آرایش کردن پس از پایان هایفوتراپی وجود ندارد.

3- آیا می توان پس از هایفو، ژل یا بوتاکس تزریق کرد؟

بعضی از افراد، هایفوتراپی را به صورت ترکیبی با فعالیت های زیبایی دیگر انجام می دهند. برای مثال آن ها پس از هایفو، یک مرحله تزریق ژل یا بوتاکس را نیز پشت سر می گذارند. این کار تا یک هفته پس از انجام هایفو نباید صورت بگیرد اما پس از آن، هیچ مشکلی ندارد.

4- چرا مراقبت های پس از هایفوتراپی، مهم هستند؟

هایفوتراپی می‌تواند یک تغییر محسوس و بسیار مطلوب برای ظاهر شما به وجود بیاورد.

البته همه افرادی که این فرآیند را تجربه می کنند، به بهترین نتایج ممکن از آن نمی رسند. دلیل این اتفاق، این است که این افراد معمولا مراقبت های پس از انجام فرایند را جدی نمی گیرند. مراقبت های پس از هایفوتراپی، از این جهت مهم هستند که تنها راه رسیدن به بهترین نتیجه ممکن به شمار می روند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *