پوست و مو

پلاسما جت بینی چیست ؟

پلاسما جت بینی چیست ؟

پلاسما جت بینی چیست ؟

بسیاری از افراد اعم از خانم ها و آقایان علاقه زیادی به انجام جراحی زیبایی بینی دارند؛ اما برخی از آنها به دلیل ترس از جراحی بینی یا هزینه سنگین جراحی بینی از اصلاح فرم بینی خود منصرف می شوند. خوشبختانه به دلیل پیشرفت هایی که در حوزه زیبایی وجود داشته روش های جایگزین دیگری برای فرم دهی بینی وجود دارد.

پلاسما جت بینی چیست ؟

یکی از روش های جایگزین جراحی زیبایی بینی که روش بسیار موثری برای اصلاح فرم بینی به شمار می رود، پلاسما جت دماغ است. در این روش از اصلاح فرم بینی، شما به راحتی می توانید بینی خود را به هر فرم دلخواهی که می خواهید در بیاورید.

دریافت تخفیف نقدی خدمات کلینیک رز + مشاره رایگان

نحوه عملکرد روش پلاسما جت بینی چگونه است ؟

برای انجام این روش دستگاه های مخصوص دستی که با سطح انرژی بالا و گازهای مخصوص حرارتی بر سطح بینی وارد می کنند تا از این طریق بینی را اصلاح کنند. این حرارت های وارد شده با کمترین میزان عارضه همراه بوده و مشکلی مانند سوزش و درد را برای شما ایجاد نخواهد کرد.

متخصص پوست برای انجام این نوع روش اصلاح بینی در ابتدا از بی حسی های موضعی بر سطح بینی به منظور بی حسی استفاده می کند. سپس با استفاده از دستگاه مخصوص کوچک با گرمای زیاد و به صورت سوزنی برای سطح بیرونی بینی به منظور اصلاح فرم بینی مراجعه کننده وارد می کند.

جراحت های ایجاد شده بر سطح بینی برای رفع نواقص بینی و کوچکتر شدن بینی ایجاد می گردد اما جای هیچ گونه نگرانی وجود نخواهد داشت بلکه پس از پس از بهبودی کامل پلاسما جت بینی رفع خواهد شد.

معمولا از این نوع روش درمان اصلاح بینی، بیشتر در نوک بینی استفاده می کنند تا بینی شما کوچک تر شده و به سمت بالا کشیده می شود.

پلاسما جت بینی چیست ؟

پلاسما جت بینی برای چه افرادی مناسب است ؟

همانطور که گفته شد پلاسما جت بینی از سطح بیرونی بینی به اصلاح فرم آن می پردازد. پلاسما جت دماغ قادر به تغییر بینی های استخوانی نیست. بهتر است اینگونه افراد برای اصلاح نواقصی بینی خود از جراحی های زیبایی بینی بهره ببرند.

در نتیجه می توان گفت که پلاسما جت بینی برای افرادی که بینی گوشتی دارند، مناسب است زیرا این گونه افراد به راحتی می توانند از روش های غیر جراحی برای رفع نواقصی بینی خود استفاده کنند. عملکرد پلاسما جت به گونه ای است که تمام قسمت اضافه و گوشتی بینی را به طور کامل کوچک کرده و به سمت بالا می کشد.

پلاسما جت بینی چه مزایایی برای مراجعه کنندگان دارد ؟

یک از مزایای این نوع روش اصلاح نواقص بینی، به دلیل این که به جراحی نیاز ندارد دارای طرفداران زیادی است. مزایای استفاده از پلاسما جت بینی را در ادامه برای شما بازگو خواهیم کرد.

 1. پلاسما جت بینی بر خلاف عمل جراحی بینی به مدت زمان کمی برای انجام زیبایی دماغ نیاز دارد. می توان گفت که اکثر مراجعه کنندگان در مدت زمان 15 دقیقه نواقصی بینی خود را با استفاده از این روش اصلاح می کنند.
 2. شما برای انجام دادن این نوع روش زیبایی بینی نیازی به بی هوشی نداشته و به راحتی در مدت زمان کوتاهی اصلاح فرم دهی بینی انجام خواهد شد. پزشکان برای برخی از افراد که تحمل زیادی ندارند، از بی حسی های موضعی قبل از شروع کار استفاده می کنند تا انها هیچ درد و سوزشی را احساس نکند.
 3. جراحت های ایجاد شده پس از انجام پلاسما جت دماغ بسیار سطحی بوده و به عمق پوست و بینی شما آسیب یا جراحتی را وارد نمی کند. در نتیجه شما پس از انجام این نوع روش اصلاح بینی احساس درد و ناراحتی در بینی خود نخواهید داشت.
 4. پس از انجام پلاسما جت بینی شما جراحت هایی خاصی را مشاهده نخواهید کرد. در نتیجه به مراقبت های ویژه پس از این اقدام، نیاز نخواهید داشت. کافی است که به یکسری از نکات پس از انجام پلاسما جت دقت داشته تا به سرعت بهبود یابد.
 5. برای انجام پلاسما جت دماغ نیازی نیست تا به پزشک متخصص پوست مراجعه کنید. بیشتر پزشکان عمومی و افرادی که آموزش هایی در خصوص پلاسما جت دیده اند به راحتی می توانند این نوع روش زیبایی بینی را انجام دهند.
 6. شما نتایج نهایی پس از انجام این نوع زیبایی بینی را برعکس عمل جراحی بینی پس از مدت کوتاهی مشاهده خواهید کرد.

معایب استفاده از پلاسما جت بینی چیست ؟

این نوع روش اصلاح نواقصی بینی علاوه بر مزایای زیادی که دارد، معایبی را نیز برای مراجعه کنندگان به همراه دارد. در ادامه معایب استفاده از پلاسما جت بینی را برای شما خواهیم گفت.

 1. پلاسما جت بینی به این دلیل که به صورت جراحی انجام نمی شود، نتایج پس از انجام آن به صورت دائمی نبوده و باید پس از دوسال پلاسما جت دماغ را تکرار کنید؛ اما گاهی اوقات ممکن است افرادی که در سنین بالا این نوع فرم دهی بینی را استفاده می کنند به طور دائمی نتایج آن باقی بماند.
 2. همه افراد نمی توانند از این نوع روش بهره ببرند؛ زیرا دماغ های استخوانی با استفاده از پلاسما جت دماغ امکان پذیر نبوده و نتایجی را مشاهده نخواهند کرد. به این افراد توصیه می شود از روش های غیر جراحی دیگر مانند تزریق پرکننده استفاده کنند. این نوع روش غیر جراحی می تواند تا حد زیادی به رفع نواقص بینی آنها کمک کند.

آیا پس از انجام پلاسما جت بینی باید مراقبت های ویژه ای را انجام داد ؟

پس از انجام این نوع زیبایی بینی عارضه های کمی بر بینی شما وارد می شود. به همین دلیل نیاز به مراقبت های ویژه پس از فرم دهی بینی خود نخواهید داشت؛ اما باید برخی از نکات مهم پس از انجام پلاسما جت (jett plasma) بینی توجه داشته باشید تا جراحت ایجاد شده به سرعت بهبود بیابند.

 1. شما پس از انجام فرم دهی بینی باید پوست بینی خود را تمیز نگه داشته و با استفاده از پاک کننده های ملایم همراه با آب ولرم شستشو دهید.
 2. تا زمان بهبودی کامل باید از کرم های ضدآفتاب به طور مداوم استفاده کنید تا نور آفتاب به طور مستقیم بر صورت و جراحت ایجاد شده پوست بینی شما وارد نشود؛ زیرا ممکن است برخورد نور آفتاب سبب تورم و تشدید جراحت های شما شود. به طور کلی استفاده از کرم های ضد افتاب در هر شرایطی ضروری بوده و باید به طور مداوم استفاده شود.
 3. تا بهبودی کامل نباید لوازم های آرایشی استفاده کنید زیرا ممکن است برخی از لوازم ها مانند براش، آلوده بوده و استفاده از این گونه لوازم سبب مشکلات پوستی مانند عفونت های پوست شود و درنهایت نیاز به درمان های جدی تری داشته باشید.

در پایان، با توجه به پیشرفت هایی که در حوزه زیبایی وجود داشته روش های گوناگونی برای رفع اصلاح نواقص بینی وجود دارد. یکی از روش های پرطرفدار که برای بسیاری از افراد نتایج مثبتی به همراه داشته است، پلاسما جت بینی است.

با استفاده از این روش می توانید بینی خود را به روش غیر تهاجمی در کوتاه ترین زمان به فرم ایده آل خود تبدیل کنید؛ اما این روش برای همه افراد مناسب نیست، تنها افرادی از این نوع روش زیبایی بینی می توانند استفاده کنند که بینی گوشتی دارند.

اما ممکن است در بسیاری از افراد این نتایج دائمی نبوده و پس از مدتی نیاز به انجام مجدد پلاسما جت بینی داشته باشند.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *