پوست و مو

پلاسما جت پلک چیست ؟

پلاسما جت پلک چیست ؟

پلاسما جت پلک چیست ؟

با توجه به پیشرفت های اخیری که در زمینه جوانسازی پوست و صورت انجام شده است، می توان گفت که پلاسما جت نوعی جوانسازی پلک است که به منظور از بین بردن چروک های سطح پلک، چربی های اضافی این نواحی و سفت کردن پوست پلک مورد استفاده واقع می شود.

پلاسما جت پلک چیست ؟

در واقع پلاسما جت نوعی فناوری جدید است که توانسته مخاطبان بسیاری را به سمت خود جذب کند. همانطور که می دانید پلک ها عضو بسیار حساسی در پشت چشم هستند که می توانند زیبایی افراد را به سمت خود جذب کنند.

دریافت تخفیف نقدی خدمات کلینیک رز + مشاره رایگان

به همین منظور از اهمیت بالایی برخوردار هستند. در برخی از مواقع در اثر از دست دادن کلاژن، پوست صورت نمی تواند خاصیت ارتجاعی خود را حفظ کند و این امر به ایجاد چین و چروک های پوستی در سطح پلک می انجامد.

در واقع چروک ها می توانند در اثر افزایش سن نیز در نواحی پوست به خصوص پلک ها که دارای پوستی نازک و نرم تر از بقیه قسمت ها هستند، ایجاد شوند. به همین دلیل برای درمان آنها می توان از روش های متنوعی استفاده کرد.

یکی از این روش ها را می توان پلاسما جت پلک نامید. در روش ایجاد جوانسازی به واسطه پلاسما جت، از تخلیه الکتریکی با پلاسما استفاده می شود. این تخلیه پلاسما که توسط ولتاژ مورد نظر از طریق نوک دستگاه به نواحی پلک منتقل می شود بسیار ایمن است و نگرانی در مورد آن می تواند بیهوده باشد.

برای اینکه در مورد این روش درمانی اطلاعات بیشتری را کسب کنید به شما توصیه می کنیم تا در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

پلاسما جت چیست ؟

پلاسما را جز چهارمین ماده بعد از مواد جامد، مایع و گاز می نامند. به همین دلیل متخصصان، دستگاهی را در عرصه پزشکی تولید کرده اند که از طریق این ماده می تواند به ایجاد انقباض در بافت ها و ماهیچه های زیر پوستی کمک کرده و از این طریق کلاژن مورد نیاز پوست را تامین کند.

پلاسما جت نوعی فناوری و دستگاه پیشرفته الکترونیکی است که می تواند پلاسما را با شرایط ایمن و از طریق بارهای الکترونیکی بر روی سطوحی از پوست که نیاز به درمان دارد به خصوص چشم ها، تخلیه کند و از این طریق باعث تحریک سطوح زیرین پوست می شود و آنها را وادار به تولید کلاژن و الاستین مورد نیاز پوست می کند.

پلاسما جت پلک چیست ؟

با نزدیک کردن نوک دستگاه مورد نظر، پلاسما از این طریق به سطح پوست نفوذ پیدا کرده و به بافت های زیرین پوست می رسد. از آنجایی که در پلاسما جت (jett plasma) بافت های آسیب دیده به سرعت درمان می شود و لایه های چروک خورده پلک از بین می رود می تواند به عنوان درمانی مناسب برای از بین بردن چین و چروک ها و افتادگی های پلک در نظر گرفته شود.

جوانسازی پلک می تواند روشی مناسب به جای جراحی های پلک باشد. در واقع در بسیاری از نواحی پوست که پزشک جراحی را برای مراجعه کننده پیشنهاد نمی دهد، استفاده از پلاسما جت می تواند پرکاربرد باشد. همچنین پلاسما جت می تواند برای درمان بیماری های پوستی دیگری نظیر لک های پوستی، خال های گوشتی، کراتوز سبورئیک و سیرینگوما نیز مثمر ثمر واقع شود.

سفت شدن پوست پلک از طریق پلاسما جت چگونه انجام می شود ؟

همانطور که گفته شد پلاسما نوعی از حالت های ماده است که از طریق یونیزه شدن گازهای موجود در جو تولید می شود. در واقع پلاسما را می توان نوعی گاز یونیزه شده دانست که در خود دارای یون ها و الکترون است. زمانی که الکترون ها از اتم های گاز یا یونیزاسیون جدا می شوند پلاسما می تواند ایجاد شود.

از این طریق با استفاده از فناوری به نام پلاسما جت روی سطوح نزدیک پوست قرار می گیرد تا بتواند از این طریق پلاسما مورد نیاز را به بافت های زیرین پوست انتقال دهد. در واقع پلاسما جت می تواند عضلات پلک را منقبض کرده و آنها را به واکنش بیاورد.

در این صورت انرژی مورد نیاز برای جوانسازی پلک، می تواند کلاژن های جدید را در پوست تشکیل دهد، پوست پلک را از افتادگی درمان کند، چروک های این نواحی را از بین ببرد و از این طریق الاستین مورد نیاز برای سفت شدن پوست را برای افراد به ارمغان بیاورد.

در نتیجه در مدت زمان بسیار کوتاهی درمان ها دیده خواهد شد و شما می توانید پوستی صاف را در خود مشاهده کنید. پلاسما جت هیچ گونه برش، سوختگی، تزریق یا هیچ گونه از بین بردن پوست یا بافت را در افراد ایجاد نمی کند.

در واقع دستگاه جوانسازی پلک از طریق سطوح نقطه ای بسیار ریز روی پوست می تواند درمان را انجام دهد. با توجه به کوچک بودن این دستگاه می توان از پلاسما جت برای نواحی از پوست مانند پلک ها، خطوط اطراف لب، خطوط شکم و بسیاری از نواحی دیگر که لایه های پوستی بیشتر است، استفاده کرد.

پلاسما جت بر روی پلک دارای چه عوارض جانبی است ؟

پلاسما جت از آنجایی که هیچ گونه بریدگی و سوختگی در سطح پوست ایجاد نمی کند می توانید مطمئن باشید که عوارض جانبی خاصی را روی پوست شما ایجاد نخواهد کرد. به همین دلیل درمان پلک های چروکیده و افتاده از طریق پلاسما جت می تواند در مدت زمان بسیار کمی و بدون هیچ گونه عارضه دردناکی مشاهده شود.

برای اینکه بتوانید نتیجه نهایی جوانسازی پلک را ببینید باید حداقل یک هفته منتظر بمانید تا برخی از عوارضی که برای شما ایجاد شده است از بین برود. در واقع بعد از پلاسما جت ممکن است عوارض زیر را مشاهده کنید.

  1. تورم در نواحی از پلک ها
  2. درد
  3. قرمزی پوست پلک
  4. التهاب
  5. پوسته پوسته شدن پوست پلک

در صورت مشاهده عوارض بالا در پلک خود نیازی به نگرانی نیست؛ زیرا این علائم خود به خود و با مصرف برخی از پمادها که توسط پزشک تجویز می شود، به راحتی از بین می رود. در واقع تورم و درد ممکن است از ۲ تا ۳ روز باقی بماند.

همچنین پوسته پوسته شدن نیز جزئی از روند درمان به حساب می آید. در واقع بهبودی کامل را می توانید از ۷ تا ۱۰ روز بعد از پلاسما جت مشاهده کنید. در صورت مراقبت هایی که پزشک به شما توصیه می کند می توانید به کاهش این علائم و سرعت بخشیدن به بهبودی خود کمک کنید.

همچنین می توانید تا ۲۴ ساعت بعد از پلاسما جت از آرایش به منظور پوشاندن این علائم استفاده کنید. البته باید ۲۴ ساعت از جوانسازی پلک گذشته باشد. در این صورت در کمتر از ۴ هفته می توانید نتایج شگفت انگیز پلاسما جت را به وضوح ببینید.

آیا پلاسما جت، درمانی مناسب برای پلک ها است ؟

پلاسما جت از آنجایی که دستگاهی کوچک است بیشتر برای نواحی از پوست استفاده می شود که دارای چروک های ریز و خطوط نازکی است. به همین دلیل برای درمان پلک های افتاده همراه با چروک، می تواند درمانی مناسب باشد.

در واقع نواحی پلک ها نقاطی بسیار حساس هستند که ممکن است در صورت انجام درمان های دیگر نظیر جراحی پلک و تزریق مشکلات جدی برای عصب های چشم افراد پیش بیاید.

به همین دلیل پلاسما جت می تواند در دوره ای کوتاه مدت و بدون هیچ گونه مشکلی درمان ها را برای افراد به وجود آورد. همچنین نیاز به بیهوشی در پلاسما جت نیست و تنها بی حسی موضعی روی نواحی تحت درمان صورت خواهد گرفت.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *