کاشت مو

آیا کاشت مو در ناحیه ی ورتکس سر مشکل ایجاد می کند؟

آیا کاشت مو در ناحیه ی ورتکس سر مشکل ایجاد می کند؟

کاشت مو در ناحیه ی ورتکس سر

کاشت مو با ابزار و وسایل و موادی صورت می گیرد که ممکن است برخی افراد را برای برخی از نواحی حساس سر دچار شک کند.

ناحیه ی ورتکس سر نیز یکی از بخش هایی است که به شدت حساس است و باید عمل ها و دست کاری در این ناحیه با دقت و بررسی های متعددی انجام شود.

کاشت مو در ناحیه ی ورتکس

ورتکس سر و کاشت مو

ناحیه ی ورتکس سر به بخشی از سر که فرق نام دارد گفته می شود. این بخش در اصل خلفی ترین بخش ناحیه ی سر است که کاشت مو در این بخش مشکل ترین بخش محسوب می شود. اگر در این بخش کاشت با دقت کافی صورت نگیرد و اصول صحیح در نظر گرفته نشود، نمایی غیر طبیعی به خود می گیرد که بسیار جلب توجه می کند.

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت مو + مشاوره رایگان

البته در این ناحیه به دلیل این که موهای قسمت جلو با شانه کردن روی آن قرار می گیرند ممکن است چندان کم پشتی آن به چشم نیاید ولی باز هم افرادی دوست دارند موهایی یک دست و پرپشت داشته باشند. برخی فکر می کنند که کاشت تعداد کمی مو در این بخش نیز می تواند جوابگوی نیاز بیماران حساس باشد.

کاشت مو در ناحیه ی ورتکس

ولی در طاسی های وسیع، باید این ناحیه با تراکم بیشتری پوشیده شود تا حالت گردبادی و چرخشی موها تامین شود.

شرایط کاشت مو در ناحیه ورتکس سر

راه حل های زیادی برای درمان ریزش مو وجود دارد ولی هنگامی که مشکل ریزش مو با دارو حل نمی شود و کم پشتی موها ایجاد می شود فرد به روش های مختلف کاشت مو در نواحی که دچار ریزش شده است روی می آورد.

معمولاً پزشکان با اطلاعاتی که دارند روش های مختلفی را بررسی کرده و هر کدام با شرایط فرد هم خوانی بیشتری داشته باشد برمی گزینند. از این رو می توان نتیجه ای مطلوب تر را شاهد بود.

اگر فرد گرافت مورد نیاز برای تمام نقاط کم پشت را داشته باشد مشکلی به وجود نمی آید ولی در بخش ورتکس به دلیل حساسیت و دقت مورد نیاز ممکن است این عمل کمی با مشکل مواجه شود. در بخش ورتکس سر باید کاشت مو با واحد های فولیکولی بین 2 تا 3 تار مو با تراکمی حدود 30 تا 40 سانتی متر مربع کاشته شود.

از این رو در طاسی های کامل این منطقه بین 1500 تا 2500 گرافت مو کافی است تا تراکم لازم ایجاد شود. مسئله ای که هنگام کاشت مو در این ناحیه باید به دقت مورد توجه قرار گیرد، زاویه و جهت موهایی است که کاشته می شوند.

به دلیل برآمده بودن این ناحیه اگر جهت رویش موها (خواب موها) به حالت طبیعی نباشد، به شدت جلب توجه می کند و نه تنها زیبایی را به دنبال ندارد بلکه جلوه ای نامطلوب به این بخش سر می دهد.

به همین خاطر سعی می شود تا کاشت مو در ناحیه ی سر به خصوص ورتکس به بعد از 30 سالگی به تعویق افتد تا در این صورت نتایج بهتر و مورد توجه تر باشد.

آیا کاشت مو در ناحیه ورتکس سر عوارض دارد؟

نظر ” بهترین دکتر کاشت مو ” در این زمینه این است که در این ناحیه مشکلی ایجاد نمی کند فقط مسئله نحوه ی کاشت است.

در دیگر بخش های سر، خواب موها به یک سمت است و می توان به راحتی کاشت را انجام داد؛ اما در ناحیه ی ورتکس اگر کاشت مو با دقت کامل انجام نشود و زاویه ی خواب مناسب تامین نشود، موهای تیز و ناهمگون به شدت جلب توجه می کند.

این بخش حالتی چرخشی در خواب موها را نشان می دهد که سبب می شود عمل کاشت ساعت ها بیشتر از دیگر بخش های سر طول بکشد و کاری خسته کننده است.

البته پزشکانی که مهارت کافی در کاشت مو دارند و دقت و هنرمندی لازم را از خود نشان داده اند در ناحیه ی ورتکس نیز کار خود را به خوبی انجام می دهند و مشکلی به وجود نمی آید. با توجه به این که ریزش مو در این ناحیه نیز زیاد است، متقاضیان کاشت در ناحیه ی ورتکس نیز کم نیستند.

علاوه بر این با توجه به این که بانک مو به ناحیه ی ورتکس سر نزدیک است اگر برداشت از این بخش زیاد باشد، پرپشتی زیادی را در یک بخش سر نشان می دهد که ممکن است تا مدت ها جلوه ی طبیعی به خود نگیرد.

از این رو کاشت مو در ناحیه ی ورتکس تا جایی که بتوان از آن صرف نظر کرد نادیده گرفته می شود. معمولاً کاشت مو از ناحیه ی جلوی سر شروع می شود و موهایی که رشد می کنند بر روی ناحیه ی ورتکس شانه می شوند و این بخش را هم می پوشانند.

محافظت هایی که پس از کاشت مو در ناحیه ورتکس باید داشته باشید

کاشت مو در این ناحیه چندان مشکلی ایجاد نمی کند و فقط دقت پزشک را می تواند بیشتر نیاز داشته باشد. ” نحوه مراقبت از موی سر بعد از کاشت مو ” در این ناحیه باید انجام دهید، مربوط به داروها و شامپوهایی است که باید استفاده کنید.

این مواد شوینده و دارویی با تجویز پزشک برای شما تعیین می شود و باید طبق دستور پزشک مصرف شوند. ناحیه ی ورتکس در هنگام خواب پس از عمل کاشت مو باید مورد محافظت قرار گیرد.

البته این دقت در نواحی دیگر زمان کاشت باید صورت گیرد ولی به دلیل این که این ناحیه ممکن است بیشتر در معرض آسیب باشد باید دقت بیشتری نسبت به آن داشت.

اگر منطقه ورتکس طاسی وسیع دارد مشکل بیشتر است و هنگام خواب باید پشتی زیر سر خود را به گونه ای قرار دهید که اصطکاکی بین ناحیه ی کاشت مو و پشتی صورت نگیرد.

موهایی که تازه منتقل شده اند هنوز نتوانسته اند مقاومت لازم را کسب کنند و ممکن است فولیکول های آن ها آسیب ببیند.

علاوه بر این حتی اگر نیاز باشد باید چند روز اول را حالتی نیم خیز خوابید تا مقاومت موها ایجاد شود. علاوه بر این در صورتی که اصطکاکی صورت گیرد ممکن است خواب موها نیز تغییر کرده و نتیجه ی کاشت مو چندان جالب نباشد.

پس از چند هفته که موها شروع به ریزش می کنند نیز سعی کنید مراقبت های توصیه شده توسط پزشک را جدی بگیرید تا موهای پرپشت و زیبایی به حالت طبیعی داشته باشید.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد کاشت مو مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *