کاشت ابرو

آیا کاشت ابرو با موی دیگران امکان دارد؟

آیا کاشت ابرو با موی دیگران امکان دارد؟

کاشت ابرو با موی دیگران

کاشت ابرو سالهاست که مورد توجه افراد به خصوص خانم هایی که به زیبایی صورت خود اهمیت می دهند قرار گرفته است. این عمل حاصل علم پزشکان در زمینه ی پوست و مو و هنر دست آن ها است. برای اولین بار کاشت مو در ناحیه ی سر صورت گرفت.

به دلیل حساسیت ابرو نسبت به موی سر کاشت در این ناحیه باید بسیار با دقت بیشتر صورت گیرد تا بتواند به خوبی خواب و زیبایی مورد نظر فرد متقاضی را ایجاد کند. داشتن چهره ای جذاب بدون نیاز به ابروی زیبا نیست و این بخش از صورت تأثیر فوق العاده ای بر چهره می گذارد.

کاشت ابرو با موی دیگران

همین امر باعث شده تا روش هایی متعددی برای زیباسازی ابرو پا به عرصه ی وجود بگذارد.

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت ابرو + مشاوره رایگان

کاشت ابرو یکی از بهترین و تخصصی ترین عمل هایی است که در ناحیه ی ابرو چه در سنین پایین و برای زیبایی و پرپشت کردن موها و چه در سنین بالا و به دلیل ریزش ابرو بر اثر بیماری های مختلف و اختلالات هورمونی ناشی از آن ها انجام می گیرد.

روش کاشت ابرو نسبت به دیگر روش ها طبیعی تر و زیباتر است به همین علت بین افراد محبوبیت بیشتری دارد.

کاشت ابرو با موی دیگران

کاشت ابرو در یک نگاه

کاشت ابرو به روش های مختلفی صورت می گیرد که در همه ی روش ها از موی نقاط خاصی از سر (پشت گوش) به عنوان بانک مو استفاده می شود.

این ناحیه به این خاطر به عنوان بانک مو در نظر گرفته می شود که فولیکول های آن نسبت به فولیکول های بخش های میانی و جلویی سر، در مقابل ریزش مقاوم تر هستند و به طور کلی، استحکام بیشتری از خودشان نشان می دهند.

فولیکول های مو در ناحیه پشت گوش، ایده آل ترین انتخاب برای کاشت ابروها به شمار می روند. به طور کلی هر چقدر که فولیکول های ناحیه بانک مو بیشتر و قدرتمند تر باشند، عمل کاشت ابرو پیچیدگی کمتری خواهد داشت و ساده تر صورت خواهد گرفت و هر چقدر که بانک موی فرد دچار مشکل باشد، عمل کاشت ابرو نیز سخت تر خواهد شد.

فولیکول های جدا شده از سر آماده ی کاشت می شود و در ناحیه ی ابرو با توجه به طرحی که فرد متقاضی به کمک پزشک انتخاب کرده است در شکاف های کوچکی قرار داده می شود.

این موها بعد از مدتی شروع به ریزش می کنند و دوباره رشد می کنند. بانک مو در این روند بسیار مهم است.

چرا که اساسا در این فرآیند همه چیز بر پایه و اساس بانک مو اتفاق می افتد. فرآیند کاشت ابروها در یک نگاه کلی، شامل برداشتن فولیکول ها از نقطه ای از سر و کاشتن آن ها در ابروهای فرد می شود.

وقتی یکی از فعالیت های مربوط به کاشت و یا برداشت فولیکول ها با دردسر همراه شود، طبیعتا نتایج نهایی کاشت ابروها برای فرد رضایتبخش نخواهد بود. به همین خاطر است که یکی از معاینه های اولیه پزشک بر روی فرد متقاضی انجام کاشت ابرو، مربوط به معاینه بانک موی این فرد می شود.

در اصل کاشت ابرو باید بر اساس معیارهای خاصی صورت گیرد که بانک مو در آن بیشتری اهمیت را دارد. حال می خواهیم ببینم آیا می توان از بانک موی افرادی دیگر برای کاشت ابرو در فردی دیگر استفاده کرد؟

امکان پیوند موهای فردی دیگر برای کاشت ابرو

یکی از سوالات متداول کاشت ابرو که برای افراد بسیاری  پیش می آید این است که آیا می توان از موهای فردی دیگر استفاده کرد؟ ممکن است فرد دارای مشکلاتی در بانک موی خود باشد و نتواند از آن استفاده کند.

در بعضی از الگوهای مربوط به ریزش مو، موهای پشت سر و ناحیه پشت گوش نیز دچار ریزش می شوند. ممکن فردی که قصد انجام کاشت ابرو را دارد، با مشکل ریزش همه موهای سر خود نیز روبرو شود.

هر راه حلی که باید در مورد این فرد در نظر گرفته شود، باید حتما در بدن خود او وجود داشته باشد. بسیاری از افراد اما تصور می کنند که می توانند از فولیکول های موهای افراد دیگر برای کاشت ابروهای خود بهره ببرند.

هر چند برای ابرو تعداد فولیکول موی زیادی نیاز نیست ولی باز هم اگر بانک موی پشت گوش ضعیف باشد، نمی توان پرپشتی لازم را برای ابروها ایجاد کرد.

از این رو می بینیم که گاهی اوقات افراد این سؤال برایشان پیش می آید که بانک موی دیگران مناسب است یا نه؟

ولی بهتر است که بدانید تاکنون هیچ راهی برای استفاده از موی دیگران به عنوان بانک مو برای فرد دیگری وجود ندارد. بدن هر کس دارای آنزیم ها و موادی در خود است که توسط بدن دیگران به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند و با آن ها مبارزه می کند.

از آن جایی که در کاشت ابروها، فولیکول ها از بدن خود فرد گرفته می شوند، طبیعی به نظر می رسد که ابروها آن ها را بپذیرند و هیچ نوع واکنش منفی به کاشت این نوع فولیکول ها از خود نشان ندهند. به همین خاطر است کاشت مو و کاشت ابرو، فعالیتی امن و بی خطر برای فرد به شمار می رود.

اگر قرار باشد در جریان این کار از فولیکول های دیگران استفاده شود، بلافاصله بدن این فولیکول ها را بیگانه تشخیص می دهد و روند از بین بردن آن ها را آغاز می کند. به همین خاطر فرد برای انجام کاشت ابرو، حتما باید روی فولیکول های خودش حساب باز کند.

چرا نمی توان از فولیکول های موی دیگران برای کاشت ابرو استفاده کرد؟

دلیل این که نمی توان از موی دیگران برای پیوند در ناحیه ی ابرو استفاده کرد به دلیل عدم تطابق ویژگی های بافتی و سیستم های ایمنی بین بدن انسان های مختلف است. به همین علت هنگامی که از موی افراد دیگری استفاده شود این موها پس زده می شوند و شروع به ریزش کامل می کنند.

بدن هر کس فولیکول های مربوط به موهای خودش را می پذیرد و موهای دیگران را پس می زند. برای کاشت ابرو، در درجه اول باید به سراغ مو های ناحیه بانک مو در پشت گوش ها و یا پشت سر رفت.

در مواردی می توان از موهای سایر نقاط بدن نیز استفاده کرد اما موهای بدن، هیچوقت بهترین انتخاب برای کاشت ابرو به شمار نمی روند. چرا که ممکن است کیفیتی در حد و اندازه موی های سر برای کاشته شدن روی ابروها نداشته باشند.

موهای بدن در کاشت ابرو با درصد پایین از موفقیت، قابل استفاده هستند اما این موضوع برای موهای دیگران صدق نمی کند. استفاده از فولیکول موی دیگران نه تنها منجر به کاشت ابروی موثر نمی شود، بلکه حتی ممکن است مشکلات بزرگی  را برای فرد به وجود بیاورد.

حتی ممکن است در مواردی عفونت شدید و بیماری را هم در بدن فرد ایجاد شود. از این رو فرآیند کاشت ابرو از بانک موی دیگران به هیچ عنوان و توسط هیچ پزشکی در دنیا صورت نمی گیرد.

حتی در مورد دیگر اعضای بدن که قابل پیوند هستند باید این نکته را در نظر داشته باشیم که حتی اعضایی مانند قلب، کلیه و … هم ممکن است پس از پیوند پس زده شوند و برای جلوگیری از این مشکلات فرد تا پایان عمر داروهایی را باید مصرف کند.

مصرف این داروها باعث ریزش مو در فرد می شود ولی به دلیل این که برای ادامه ی حیات نیاز به عضو مورد نظر دارد ریزش مو را تحمل می کند و آن را می پذیرد.

پس می بینید که این وضعیت برای خود موها نمی تواند قابل پذیرش و پیوند باشد. همچنین استفاده از داروهایی که به طور دائم باید مصرف شوند نمی تواند فرد را ترغیب کند که کاشت مو یا ابرو حتی در صورتی که مقدور باشد انجام دهد.

شاید در آینده بتوان با روش های دیگری از موهای افراد دیگر استفاده کرد ولی تاکنون پیشرفت تکنولوژی و پزشکی هم نتوانسته به این نوع درمان کمک کند.

فراموش نکنید که علم، هیچ وقت متوقف نمی شود. شاید تا چند دهه قبل، روش هایی که امروز برای کاشت ابرو مورد استفاده قرار می گیرند و هواداران زیادی را هم در سراسر دنیا پیدا کرده اند، کاملا غیرممکن به نظر می رسیدند.

در گذشته هیچکس تصور نمی کرد برای ریزش ابرو ها، روش های امن و مطمئنی به وجود بیاید و این موضوع، زمانی به راحتی قابل حل باشد اما حالا این باورها کاملا تغییر کرده اند. پیشرفت علم و تکنولوژی شاید در آینده، دریافت فولیکول مو از دیگران برای کاشت ابرو را نیز ممکن کند.

در آن صورت عمل های کاشت ابرو با یک تحول بزرگ روبرو می شوند و به یک فاز کاملا جدید می رسند. بعید نیست که تا چند سال و یا چند دهه دیگر، انجام این کار ممکن شود.

چرا از پشت گوش برای بانک مو جهت کاشت ابرو استفاده می شود؟

تجربه و علم در کنار هم باعث شده تا کاشت ابرو امروزه در بهترین وضعیت خود قرار گرفته باشد.

از این رو نتیجه انتخاب بهترین منطقه برای کاشت ابرو بخش پشت گوش است. در این ناحیه موها نرم تر و دارای ظرافت بیشتری هستند و به راحتی می توان در آن ها خواب مناسب بخش های مختلف ابرو را ایجاد کرد.

ظرافت در کاشت ابرو حساسیت آن را بالا می برد و هر پزشکی پس از سال ها کاشت مو اقدام به کاشت در بخش ابرو می کند؛ زیرا علاوه بر تخصص باید هنرمندی و دقت لازم نیز در این ناحیه اعمال شود.

کاشت ابرو نه فقط یک فرآیند زیبایی، بلکه یک «هنر» است و به همین خاطر باید ظرافت کافی در آن مورد توجه قرار بگیرد. اگر این کار را نزد یک پزشک ماهر انجام بدهید، نتایج بهتری به دست خواهید آورد اما اگر فردی که این کار را انجام می دهد فاقد تخصص و تبحر لازم باشد، نتایج نهایی این کار برای فرد اصلا خوشایند نخواهد بود.

برای رضایت داشتن از نتایج نهایی کار، مراجعه به یک کلینیک استاندارد در جهت کاشت ابرو ضروری به نظر می رسد. این کار یک قدم موفقیت آمیز به طرف داشتن یک نتیجه دلچسب است.

موهای پشت گوش پس از تجربه های زیادی که در کاشت ابرو به دست آمد بهترین قسمت شناخته می شوند و امروزه از این ناحیه به عنوان بانک موی ابرو استفاده می شود.

البته در حال حاضر پزشکان متخصص و محققان در حوزه ی بر روی کاشت مو دیگر نقاط بدن هم کار می کنند و حتی برخی مواقع هم از آن استفاده می شود.

البته این عمل در زمانی صورت می گیرد که بانک مو در بخش سر ضعیف باشد و شرایط خاصی را می طلبد که موی بدن بتواند زیبایی و تقارن لازم را در ناحیه ی کاشت داشته باشد و همین طور ماندگاری لازم را داشته باشد.

ولی به هر حال رایج ترین بانک موی ابرو همان ناحیه ی پشت گوش می باشد. با برداشتن مو از این ناحیه، پیچیدگی ها در مورد کاشت ابرو به حداقل می رسند و عوارض جانبی ناشی از این کار نیز به کمترین سطح ممکن خواهد رسید.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد عمل زیبایی کاشت ابرو مشورت نمایید.

جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *