کاشت ابرو

کاشت ابرو با موی بدن چیست؟

کاشت ابرو با موی بدن چیست؟

کاشت ابرو با موی بدن 

ابروها یکی از قسمت های صورت می باشد که ترکیب چهره را تحت تاثیر قرار می دهد کم پشت بودن ابرو و ریزش باعث بد فرم شدن چهره می گردد.

امروزه افراد به دنبال یک راه حل برای زیباتر شدن ابروهای خود می گردند، کاشت ابرو با موی بدن یکی از راه های ترمیم ابرو در چهره می باشد.

کاشت ابرو با موی بدن

( کلینیک رز اولین ارائه دهنده مقالات پزشکی صوتی و متنی در ایران )

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت ابرو + مشاوره رایگان

اگر قصد دارید این مقاله را به صورت صوتی گوش نمایید، بر روی player زیر کلیک نمایید.

زیبایی ظاهری چیزی است که همه مردم به آن توجه می نمایند کاشت ابرو با مو بدن یک روش پیچیده می باشد که با برداشتن فولیکول های مو و پیوند زده به منطقه خالی ابرو سبب پرپشت شدن ابرو می گردد.

کاشت ابرو با موی بدن

این روش یک روش دائمی می باشد و اگر از منطقه درست مو ها انتخاب گردد می تواند علاوه بر زیبایی بهتر از ریزش ابرو ها به علت های متفاوت مانند ژنتیک، باکتری ها و بیماری ها، برداشتن بیش از حد کمک شایانی می نماید.

علت کم پشتی و ریزش ابرو چیست

به ریزش موی بدن از جمله ابرو در علم پزشکی آلوپسی می گویند. علل مختلفی منجر به ریزش ابرو می شود که عبارتند از: مشکلات پوستی، برداشتن ابرو بیش از حد، ژنتیکی، شیمی درمانی و … .

آلوپسی یک بیماری خود ایمنی می باشد که در آن سیستم ایمنی بدن دچار اختلال شده و با خود بدن به مقابله می پردازد و به سلول های سالم بدن حمله می کند.

در ریزش ابرو به دلیل بیماری آلوپسی سیستم ایمنی فولیکول های مو را یک عامل خارجی دانسته و باعث ریزش و از بین رفتن آن می شود و ابرو قسمتی از آن یا همه آن می ریزد.

این بیماری قابل درمان بوده و بعد از مدتی دوباره فولیکول های مو شروع به رشد می نماید و ابرو به حالت قبل بر می گردد ولی در بعضی موارد این ابرو در نمی آید و یا به علت زمان زیادی که احتیاج دارد فرد به دنبال راه حل دیگری برای درمان می باشد کاشت ابرو با موی بدن یک راه مناسب برای پر پشت نمودن ابرو می باشد.

به جز بیماری خودایمنی، کمبود بعضی از مواد مغذی در رژیم غذایی موجب ریزش ابروها می شود. برای مثال افرادی که از فقر شدید بیوتین، ویتامین ها، آهن و اسیدهای چرب امگا 3 رنج می برند، بیشتر از دیگران در معرض ریزش ابروهای خود قرار می گیرند. گنجاندن این مواد در برنامه غذایی، روش مهمی برای جلوگیری از ریزش ابروها به شمار می رود.

ریزش ابرو در بعضی از افراد به صورت ارثی اتفاق می افتد. در واقع اگر برخی از نزدیکان فرد در گذشته دچار این معضل شده باشند، ممکن است خود او نیز در معرض چنین اتفاقی قرار بگیرد.

اگزمای پوستی، کم کاری تیروئید، کاهش سطح تولید هورمون استروژن در زنان و تستوسترون در مردها، استرس شدید و کنترل نشده و همچنین شیمی درمانی و بارداری، می توانند از عوامل مهم دیگر ریزش ابرو ها تلقی شوند.

هر چند که به طور معمول ریزش ابروی ناشی از بارداری، شیمی درمانی و مصرف بعضی از دارو های خاص، موقتی است و به مرور زمان برطرف می شود.

کاشت ابرو با موی بدن

درمان ریزش ابرو با استفاده از داروهای استروئیدی، داروهای موضعی، مینوکسیدیل ممکن می باشد ولی کمی زمان بر بوده و دوره درمان بسیار به کندی پیش می رود.

ماینوکسیدیل برای سال ها در درمان ریزش مو به شمار رفته و هنوز یک درمان کاملا تایید شده برای ریزش ابرو محسوب نمی شود. علاوه بر این مصرف این دارو ممکن است عوارضی مثل سوزش، خارش، قرمزی پوست و خشکی را در مدت زیادی برای فرد رقم بزند.

این روش جایگزین مناسبی برای تتوی ابرو می باشد زیرا ابرو از حالت غیر طبیعی خارج نمی گردد و زیبایی و طبیعی بودن چهره را حفظ می نماید.

کاشت ابرو با موی بدن، یک شیوه برای افرادی می باشد که از جای اسکار، زخم و بخیه بر ناحیه ابروی خود رنج می برند که باعث پوشش این قسمت شده و ابرو را به حالت عادی بر می گرداند و زیبایی فرد به خطر نمی افتد. وقتی ابروها دچار ریزش شدید می شوند، حالت چهره فرد نیز به شدت تغییر می کند.

این تغییر برای افراد چندان دلچسب نیست و موجب می شود که آن ها تا حدودی اعتماد به نفس خودش را در روابط شخصی و اجتماعی از دست بدهند. به کمک کاشت ابروها، می شود این اعتماد به نفس را دوباره در فرد احیا کرد. امروزه روش های متعددی برای کاشت ابرو وجود دارند که هر کدام می توانند برای افرادی با شرایط خاص، مفید و موثر واقع شوند.

بسیاری از افراد از ریزش ابرو و یا طاسی در ناحیه ی ابروی خود رنج می برند و احساس ناخوشایندی نسبت به چهره و صورت خود دارد.

این افراد کاشت ابرو با موی بدن را یکی از اولویت های خود می دانند و سعی بر این دارند که ابروهای خود را ترمیم نمایند.برای کاشت ابرو با موی بدن می توان از موی سر نیز برای ابرو ها استفاده نمود پزشک متخصص با برداشتن فولیکول مو و کاشت آن در ناحیه ابرو به ترمیم چهره می پردازند.

به طور کلی برای کاشت ابروها، موهای ناحیه پشت سر و به ویژه پشت گوش ها به عنوان بانک مو در نظر گرفته می شود. فولیکول هایی که در این منطقه قرار دارند، از استحکام کافی برخوردار هستند و نسبت به ریزش نیز، مقاومت ویژه ای از خودشان نشان می دهند.

به همین خاطر در کاشت ابروها، انتخاب اول پزشک و فرد، باید فولیکول های این ناحیه از سر باشد. با این وجود در برخی از افراد، امکان برداشت گرافت ها از این نقطه وجود ندارد و یا اینکه بسیار ضعیف است.

برداشتن فولیکول های مو از سر به کم حجم شدن و از بین رفتن مو نمی گردد زیرا ا ز هر ناحیه 3 الی 4 فولیکول استخراج می نمایند که ای امر هیچ تاثیری بر زیبایی و کم حجم شدن مو ندارد و قابل رویت نیست.

کاشت ابرو با موی بدن به افرادی که دچار بیماری تیروئید و ریزش ابرو هستند توصیه می گردد و کاشت ابرو سبب کاهش ریزش ابرو نیز می گردد.

کاشت ابرو با موی بدن چگونه صورت می گیرد

در وهله اول ابرو ها را طراحی می نمایند تا با چهره و میمیک صورت هم خوانی داشته باشد و در عین حال باید به خواسته فرد نیز توجه نمود.

هر فرد ایده های شخصی خودش را برای طراحی حالت ابروها دارد. این یکی از مزیت های مهم کاشت ابرو به شمار می رود که امکان طراحی حالت ابروها را برای فرد به وجود می آورد.

البته فرد متقاضی عمل کاشت ابرو، باید حتما به این موضوع توجه کند که شکل ابرو ها باید در تناسب کامل با فرم چهره باشد. برای گرفتن ایده آل ترین نتیجه، فرد باید طراحی از ابرو را با مشورت پزشک انتخاب کند که بیشترین همخوانی را با حالت و فرم چهره خود او داشته باشد. پزشک تلاش می کند در طول فرآیند کاشت ابرو، انتظارات فرد را برآورده کند. البته مهم است که این انتظار، کاملا معقول و منطقی باشد.

شکل قوس ابرو و پر پشتی مو بسیار حائز اهمیت می باشد با استفاده از فولیکول های استخراج شده از سر یا قسمت های مختلف بدن و کاشت آن ها در ناحیه ابرو باعث پر پشت نمودن ابرو می گردند.

در حین کاشت ابرو هوشیار بوده و با بی حسی موضعی این شیوه صورت می گیرد. در کاشت ابرو هیچ نیازی به استفاده از بی هوشی نیست و همین اتفاق، بسیاری از ریسک های این کار را به شکل قابل توجهی کاهش می دهد.

تنها برای تحمیل نشدن درد به فرد متقاضی انجام کاشت مو، پزشک از بی حس کننده های موضعی استفاده می کند تا حین برداشت فولیکول ها و یا کاشتن آن ها، احساس ناخوشایندی برای فرد به وجود نیاید.

کاشت ابرو با موی بدن به مدت 4 الی 5 ساعت طول می کشد که نصف این زمان برای برداشت فولیکول های مو به دلیل حساسیت های بالای بدن می باشد و نصف دیگر آن به دلیل کاشت ابرو با موی بدن استخراج شده می باشد.

کیفیت بانک مو، تاثیر بسیار مهمی در شرایط کاشت ابرو ایفا می کند. هر چقدر که بانک مو فولیکول های بیشتری داشته باشد و از شرایط بهتری نیز برخوردار  باشد، عوارض جانبی کاشت ابرو به حداقل خواهد رسید. از طرفی به هر اندازه که بانک مو ضعیف تر باشد، ریسک ها و پیچیدگی های عمل بیشتر می شود.

معمولا به ندرت از موی بدن فرد، برای کاشت ابروها استفاده می شود. چرا که کیفیت موی بدن، هرگز به کیفیت موی سر نخواهد بود. این روش البته امروزه ممکن شده اما همچنان انتخاب اول پزشک ها در کاشت ابرو به شمار نمی رود.

باید به این نکته نیز توجه نمود که رشد موی سر بیشتر از ابرو بوده و به سرعت رشد می نماید در نتیجه بعد از کاشت ابرو رشد زیادی داشته و باید آن را در زمان های کوتاه مرتب نمود این نکته در خانم ها که به تمیزی و زیبایی صورت خود توجه می نمایند بسیار حاز اهمیت می باشد.

تعداد فولیکول های پیوندی برای کاشت ابرو با موی برای فرم دهی و حجیم کردن ابرو بین 50 الی 250 می باشد که از قسمت های مختلف سر استخراج و قابل استفاده می باشد.

این میزان، البته به وضعیت اولیه ابروهای فرد و خواسته های او از عمل کاشت ابرو نیز مربوط می شود و به همین خاطر، عدد آن در افراد مختلف، متفاوت به نظر می رسد.

انجام این شیوه برای فرد خطری ندارد و به دلیل سطحی بودن این امر هیچ آسیبی به فرد وارد نمی گردد و عفونت در این ناحیه بسیار کم رخ می دهد و تنها عارضه ایی که ممکن است رخ دهد به مدت یک الی دو روز فرد دور چشمانش ورم نموده و بعد از این مدت ورم از بین رفته و به حالت قبل بر می گردد.

کاشت ابرو یک روش بسیار امن محسوب می شود و اگر در شرایط استاندارد صورت بگیرد، هیچ خطری برای فرد به دنبال نخواهد داشت.

افرادی که برای کاشت ابرو به کلینیک های ارزان و غیرمجاز مراجعه می کنند، هم نتایج نهایی کار و هم سلامتی خودشان را به خطر می اندازند. این فرآیند به دلیل حساسیت بیشتری که نسبت به کاشت مو دارد، حتما باید نزد پزشک متخصص انجام شود.

اساسا کاشت ابرو، شباهت های زیادی نسبت به کاشت مو دارد اما در ابرو ها، زاویه، عمق و جهت کاشت گرافت ها نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. همین موضوع موجب می شود که فرآیند کاشت ابرو نسبت به کاشت مو، به حساسیت و ظرافت بیشتری نیاز داشته باشد.

در هنگام کاشت ابرو با موی بدن نیز شاید فرد احساس درد در ناحیه کاشت نماید ولی درد آن قابل تحمل بوده و به دلیل بی حس کردن این منطقه کمتر حس می گردد.

کاشت ابرو با موی بدن مدت زمان یک الی دو ماه اول به دلیل شک شدن ناحیه کاشت ابرو دچار ریزش شده و بعد از گذشت این دوره ابرو کم کم رشد نموده و نتیجه نهایی مشخص می گردد.

برای داشتن ابرویی زیبا و خوش فرم بهتر است کاشت ابرو با مو بدن  زیر نظر یک متخصص دارای صلاحیت کاشت صورت گیرد تا فرد با مهارت و ذکاوت خود بتواند فرم ابرو را طبیعی و با زیبایی فراوان ایجاد نماید تا نتیجه نهایی کار باب میل فرد باشد.

هزینه کاشت ابرو با موی بدن

هزینه کاشت ابرو با موی بدن در مطب هر دکتر متفاوت می باشد و بر اساس تعداد فولیکول های احتیاجی، زمان انجام ، مهارت، کلینیک کاشت ابرو و عوامل دیگر متفاوت بوده و مشخص نمی باشد می توان برای دانستن هزینه و انجام این امر به کلینیک های متفاوت جویای قیمت کاشت ابرو با موی بدن شد.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد کاشت ابرو برای مردان مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *