کاشت ابرو

کاشت ابرو روی اسکار

کاشت ابرو روی اسکار

کاشت ابرو روی اسکار

جای زخم، اسکار و بخیه اصولا حس ناخوشایندی را در فرد ایجاد می کند. رنگ اسکار ها اصولا با پوست خود فرد متفاوت می باشد و خالی از مو هستند بودن اسکار بر روی ابروی فرد آزار دهنده می باشد.

کاشت ابرو روی اسکار یکی از راه حل هایی می باشد که می توان اسکار را کم رنگ تر نمود و زیبایی بیشتری را در ابرو ها به وجود آورد.

کاشت ابرو روی اسکار

 

( کلینیک رز اولین ارائه دهنده مقالات پزشکی صوتی و متنی در ایران )

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت ابرو + مشاوره رایگان

اگر قصد دارید این مقاله را به صورت صوتی گوش نمایید، بر روی player زیر کلیک نمایید.

 

ابروها یکی از قسمت های صورت می باشد که ترکیب چهره را تحت تاثیر قرار می دهد کم پشت بودن ابرو و وجود اسکار در این ناحیه باعث بد فرم شدن چهره می گردد. امروزه افراد به دنبال یک راه حل برای زیباتر شدن ابروهای خود می گردند، کاشت ابرو روی اسکار یکی از راه های ترمیم ابرو در چهره می باشد.

کاشت ابرو روی اسکار

زیبایی ظاهری چیزی است که همه مردم به آن توجه می نمایند کاشت ابرو با موی بدن یک روش پیچیده می باشد که با برداشتن فولیکول های مو و پیوند زده به منطقه خالی ابرو سبب پرپشت شدن ابرو می گردد.

درمان و ترمیم اسکار ها سخت بوده  و هزینه هنگفتی را فرد متحمل می گردد و هنوز راه حل قطعی برای درمان و از بین رفتن این عارضه وجود ندارد.

اسکار ها به دلیل تغییر رنگ در پوست و جلب توجه بقیه باعث کاهش اعتماد به نفس می شود با به وجود آمدن این اسکارها باید به دکتر کاشت ابرو مراجعه نمود تا راه حلی برای از بین بردن و کم رنگ نمودن اسکارها به شما توصیه نمایند.

اسکار ها اصولا در اوایل به صورت قرمز و بزرگ ایجاد می گردند و بعد از چند وقت روی پوست کم رنگ می گردد. برای ترمیم و درمان اسکار توصیه می شود به مدت 1 سال صبر نمایید و بعد اقدام به درمان کنید.

بافت اسکار دارای ویژگی های می باشد که عبارتند از

 1. در منطقه اسکار و آسیب دیده هیچ اعصابی وجود ندارد. در واقع در اثر جراحت و زخمی که در این ناحیه ایجاد شده ، راه های ارتباطی بین مغز و این ناحیه به کلی قطع شده است.
 2. در این منطقه دردهای غیر طبیعی و به طور ناخودآگاه ایجاد می گردد و فرد را آزار می دهد.
 3. این منطقه عاری از غدد چربی و بافت مو می باشد. این ویژگی نیز عمدتا به دلیل از بین رفتن یا آسیب دیدن غده های چربی و فولیکول های مو در این ناحیه می باشد و دیگر کارایی مانند سابق نخواهند داشت. به همین علت هیچ مویی در این ناحیه رشد نمی کند.
 4. رنگ پوست متفاوت از بقیه پوست می باشد و پوست نازک تر بوده و کشش و سفتی قبلی را ندارد.

کاشت ابرو روی اسکار

کاشت ابرو روی اسکار یک شیوه برای افرادی می باشد که از جای اسکار روی ابروی خود رنج می برند که باعث پوشش این قسمت شده و ابرو را به حالت عادی بر می گرداند و زیبایی فرد به خطر نمی افتد.

بسیاری از افراد از ریزش ابرو و یا طاسی در ناحیه ی ابروی خود رنج می برند و احساس ناخوشایندی نسبت به چهره و صورت خود دارد. این افراد کاشت ابرو روی اسکار را یکی از اولویت های خود می دانند و سعی بر این دارند که ابروهای خود را ترمیم نمایند .

برای کاشت ابرو روی اسکار می توان از موی سر برای ابرو ها استفاده نمود پزشک متخصص با برداشتن فولیکول مو و کاشت آن در ناحیه ابرو به ترمیم چهره می پردازند.

برداشتن فولیکول های مو از سر به کم حجم شدن و از بین رفتن مو نمی گردد زیرا ا ز هر ناحیه 3 الی 4 فولیکول استخراج می نمایند که این امر هیچ تاثیری بر زیبایی و کم حجم شدن مو ندارد و قابل رویت نیست.

البته نقطه های موی بسیار کوچکی در ناحیه ای که برداشت صورت می گیرد ظاهر خواهند شد که به سادگی می توان در بین سایر موهای دیگر پنهان کرد.

روش های برداشت نیز بسته به روش و متدی که پزشک متخصص برای این اقدام انتخاب کرده است متفاوت می باشد.

پس از اتمام مرحله برداشت، پزشک در ناحیه اسکار با استفاده از ابزار مخصوص سوراخ هایی را به منظور قرار دادن فولیکول های مو در آن ایجاد می نماید و سپس اقدام به کاشت می کند.

عکس کاشت ابرو

در حین کاشت ابرو اصولا فرد هوشیار بوده و با بی حسی موضعی این شیوه صورت می گیرد. البته میزان استفاده از داروهای بی حس کننده موضعی نیز بسیار کم خواهد بود و تنها از آن برای این که بیمار احساس ناراحتی در حین برداشت یا کاشت ابرو نکند، استفاده می شود.

کاشت ابرو روی  در اسکار در چند جلسه به مدت چهار الی پنج ساعت طول می کشد که نصف این زمان برای برداشت فولیکول های مو به دلیل حساسیت های بالای بدن می باشد و نصف دیگر آن برای کاشت ابرو روی اسکار به دلیل عمق و نبودن عروق خونی در سطح پوست می باشد.

لذا انجام این اقدام نیاز به داشتن دانش و مهارت بسزایی در این زمینه می باشد و برای رسیدن به نتایج مطلوب و دلخواه حتما باید در انتخاب پزشک متخصص دقت شود.

باید به این نکته نیز توجه نمود که رشد موی سر بیشتر از ابرو بوده و به سرعت رشد می نماید در نتیجه بعد از کاشت ابرو رشد زیادی داشته و باید آن را در زمان های کوتاه مرتب نمود .

برای کاشت ابرو روی اسکار با چه مشکل هایی مواجه هستیم؟

طبیعتا برای رسیدن به نتایج مطلوب و عالی باید زحمات و سختی های بیشتری متحمل شد. از جمله اقداماتی که دارای سختی های زیادی است و نیاز به توجه و حساسیت های بسیاری می باشد، کاشت ابرو بر روی اسکار است.

 1. در اسکار ها بافت عروق خونی وجود ندارد د نتیجه کاشت ابرو روی اسکار بسیار سخت می باشد و ممکن است این کاشت نگیرد و در یک جلسه نمی توان تراکم دلخواه را ایجاد نمود و به تعداد جلسات زیادی احتیاج دارد تا نتیجه دلخواه آشکار گردد.
 2. اسکار به دلیل جنس که دارا می باشد، کاشت ابرو روی اسکار سخت می باشد و به دقت و زمان بیشتری احتیاج دارد و این امر بسته به مهارت و تکنیک پزشک می باشد.
 3. در اسکارها جهت رویش موها را نمی توان به صورت دلخواه ایجاد نمود در نتیجه باید این امر را قبل از کاشت ابرو روی اسکار به بیمار اطلاع داد تا بعد از نتیجه ی نامطلوب شک نشود.
 4. کاشت فولیکول ها باید به صورت عمیق تر صورت گیرد تا عروق خونی بتوانند به ابروی کاشته شده روی اسکار کمک نماید تا رشد کافی را دارا باشد.
 5. خون رسانی بعد از کاشت ابرو روی اسکار بسیار کم بوده و این امر سبب پس زدن کاشت می شود و کاری بی فایده می باشد. برای پس نزدن کاشت باید اسکار را گرم و مرطوب نگه داشته شود.

نکاتی در خصوص کاشت ابرو

امروزه تقریبا همه عمل ها و اقداماتی که در دنیا به منظور زیبایی و یا درمان انجام می گیرند دارای برخی نکات مهمی می باشند که افراد با انجام و رعایت آن ها به خوبی می توانند به نتایج دلخواه و بسیار بهتری دست یابند.

همچنین علاوه بر مورد ذکر شده، برخی از این اقدامات در پیشگیری از بروز عوارض جانبی و مشکلات ناشی از کاشت بر روی اسکار نقش بسزایی دارند.

لذا توصیه می شود نکته های ذکر شده در زیر را مورد توجه قرار دهید و در انجام آن ها کوتاهی نکنید.

 1. قبل از عمل به مدت 5 روز سعی نمایید از داروهای ضد التهابی مانند ایبوپروفن استفاده نکنید. داروهایی که سبب رقیق شدن خون شما می شوند را باید مصرف کرد. استفاده از این نوع دارو ها احتمال بروز مشکلاتی همچون خون ریزی در حین کاشت ابرو را افزایش می دهد.
 2. سعی نمایید بعد از کاشت ابرو روی اسکار در معرض نور خورشید قرار نگیرید و سعی نمایید از عینک آفتابی بزرگ برای پوشاندن منطقه کاشت استفاده نمایید و قسمت اسکار را گرم و مرطوب نگه دارید.
 3. استفاده و مراجعه به مکان هایی از جمله استخر، سونا و جکوزی در هفته اول پس از انجام این اقدام ممنوع است و ممکن است سبب تغییر در نتایج حاصل از کاشت ابرو در ناحیه اسکار شود.
 4. نحوه و تکنیک صحیح شستشو در روز های ابتدایی بسیار مهم است و شخص نباید به هیچ وجه دست یا شئ دیگری را روی ابروهای خود بکشد. بهتر است با استفاده از یک اسفنج تمیز آغشته به آب، روی نواحی کاشت شده به صورت آرام و ضربه های متوالی کوچک شستشو انجام گیرد.
 5. از برخورد ضربه های محکم، ماساژ دادن یا تماس دادن سایر اشیاء با این نواحی خودداری نمایید. زیرا این عوامل سبب می شود که زاویه و جهت موهای کاشت شده تغییر یابد و یا حتی از جای خود کنده شوند و دیگر نتایج مورد انتظار را برای فرد به همراه نداشته باشند.
 6. برای بعضی از افراد از داروی بیهوشی استفاده می گردد در نتیجه داشتن یک همراه برای بازگشت به منزل امری ضروری می باشد. اما در صورتی که از بی حس کننده موضعی برای برداشت یا کاشت استفاده شود نیازی به داشتن همراه نمی باشد.
 7. از استعمال دخانیات و سیگار خودداری کنید زیرا بهبود زخم ها را به تعویق می اندازد. در واقع دخانیات به طور کلی روند بهبودی و ریکاوری بدن را آهسته تر می کند و برای رسیدن به نتایج در زمان سریع تر می بایست حتما سیگار و دخانیات را حداقل به مدت چند هفته قطع نمایید.
 8. برای رشد موی کاشته شده احتیاج به یک رژیم غذای مناسب دور از غذاهای چرب و کنسروی نیاز می باشد. سعی کنید با توجه به نظر پزشک متخصص خود، غذاها و خوراکی هایی را مصرف نمایید که حاوی انواع ویتامین ها و مواد معدنی از جمله ویتامین های C و B و همچنین آهن و اسید فولیک باشد تا مواد مغذی مورد نیاز فولیکول ها برای رشد به خوبی تامین گردد.
 9. استفاده از ویتامین E به صورت روزانه و طبیعی به شما توصیه می گردد زیرا به تقویت و بهبود شما کمک می نماید. در صورتی که نتوانستید از طریق تغذیه این ویتامین را برای بدن خود تامین کنید، می توانید از مکمل ها و مولتی ویتامین ها برای رفع نیاز آن در بدن اقدام نمایید.
 10. از لباسی استفاده نمایید که در قسمت یقه تنگ نباشد و به صورت شما برخورد نکند. به ویژه سعی کنید در روز های ابتدایی بیشتر از پیراهن های دکمه ای استفاده نمایید که در حین پوشیدن و درآوردن آن با موهای کاشته شده در ابرو تماسی نداشته باشد.
 11. برای کاهش درد می توانید بعد از کاشت ابرو از قرص مسکن استفاده نمایید التهاب ایجاد شده بعد از چند روز از بین می رود و از خاراندن محل کاشت خودداری کنید.
 12. از آرایش کردن صورت مخصوصا ابرو تا یک هفته خودداری نمایید تا منجر به عفونت نگردد. زیرا در اغلب مواد آرایشی و بهداشتی ماده های شیمیایی و گاها آلوده موجود می باشد و از طرف دیگر به علت حساسیت روز های ابتدایی پس از کاشت، در این ناحیه احتمال بروز چرک یا عفونت وجود دارد.
 13. بعد از رشد ابرو رنگ کردن ابرو بلامانع می باشد.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد کاشت ابرو در مردان و شرایط آن مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند شوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *