کاشت مژه

کاشت مژه عروسکی و مزایای آن چیست؟

کاشت مژه عروسکی و مزایای آن چیست؟

کاشت مژه عروسکی

داشتن مژه هایی زیبا و خوش حالت، دغدغه مشترک بسیاری از افراد به شمار می رود. به همین خاطر است که کاشت مژه، امروزه به یکی از فعالیت های زیبایی محبوب در دنیا تبدیل شده است.

کاشت مژه عروسکیمژه ها تاثیر فوق‌ العاده در زیبایی چشم ها و همین طور زیبایی چهره شما ایفا می کنند. بدون داشتن مژه هایی زیبا، همواره در صورت شما یک خلا بزرگ احساس خواهد شد. علاوه بر این، مژه ها نقش سایه بان چشم را ایفا می کنند و در مقابل ذرات گرد و غبار، محافظت از چشم را بر عهده دارند. در نتیجه نقش آن ها در چهره شما، کاملا مفید و کلیدی به نظر می رسد.

دریافت تخفیف ویژه کاشت مژه + مشاوره رایگان

مژه ها در گذر زمان، نازک می شوند و ریزش را تجربه می کنند. برای افرادی که زمینه های ارثی ریزش مژه را دارند، این موضوع بیشتر اتفاق خواهد افتاد. اگر به هر دلیلی مژه های خود را از دست داده اید، اصلا دلیلی برای نگرانی شما وجود ندارد. چرا که که امروزه فعالیت کاشت مژه به اشکال متنوعی صورت می گیرد.

خیلی ها ترجیح می دهند با کاشت دائمی مژه، برای همیشه صاحب مژه های طبیعی و مستحکم شوند اما بعضی ها نیز، کاشت مژه عروسکی را ترجیح می دهند. روشی که ماندگاری زیادی ندارد اما فرد را برای مدتی، صاحب مژه هایی زیبا و عروسک مانند می کند.

هر کس با توجه به سلیقه و شرایط خاص خودش، می تواند اقدام به انجام یک فعالیت زیبایی کند. اگر قصد دارید از روش های طبیعی یا مصنوعی کاشت مژه استفاده کنید، خواندن ادامه این مطلب برای شما مفید خواهد بود.

کاشت مژه عروسکیقبل از هر چیز، باید به این سوال اساسی بپردازیم که اصلا کاشت مژه عروسکی چیست و چه تفاوتی با سایر روش های کاشت مژه دارد؟

حقیقت آن است که کاشت مژه طبیعی، با فرآیندی شبیه کاشت مو و ابرو انجام می شود؛ یعنی در این فرآیند، گرافت های مو از نقطه ای در سر یا بدن فرد برداشته شده و سپس در ناحیه رشد مژه ها کاشته می شوند. پس از مدتی، رشد مژه های طبیعی فرد آغاز می شود و همه چیز به روال اول برمی گردد.

در مورد کاشت مژه عروسکی اما شرایط کاملا متفاوت است. در این فرایند، خبری از برداشت فولیکول ها از بانک مو نیست و اساسا به چنین مرحله ای نیاز نخواهد شد. در این فعالیت زیبایی، مژه های مصنوعی جایگزین مژه های از دست رفته شما می شوند. از آن جایی که این مژه ها معمولا شکل و شمایلی شبیه مژه عروسک ها دارند، این روش به کاشت مژه عروسکی معروف شده است.

البته برای کاشت مژه به شیوه مصنوعی، روش هایی غیر از کاشت مژه عروسکی نیز وجود دارد اما به طور معمول، این نوع مژه طرفداران بیشتری در بین افراد مختلف و به ویژه خانم ها، پیدا کرده است.

مژه عروسکی، چطور کاشته می شود؟

برای انجام این کار، هر تار مژه مصنوعی به کمک ابزاری بسیار ظریف و همچنین چسب های مخصوص، در اطراف چشم های فرد کاشته خواهد شد. این فعالیت معمولا چندان طول نمی کشد و به سرعت به پایان می رسد.

به طور کلی نتایج ناشی از این فعالیت، نهایتا حدود سه هفته ماندگار خواهند بود. این ماندگاری به انجام مراقبت های لازم از سوی شما نیز بستگی خواهد داشت.

البته شما ناچار نیستید در تمام این مدت، این مژه ها را برای خود حفظ کنید. شما می توانید در هر زمانی که خودتان خواستید، با استفاده از یک محلول ویژه که در اختیار شما قرار می گیرد، مژه ها را شستشو بدهید و آن ها را به آرامی خارج کنید.

مزایای کاشت مژه عروسکی

این فرآیند، هیچوقت قدرت و استحکام کاشت مژه طبیعی را نخواهد داشت اما با این وجود برخی از مزایای آن، افراد را به پشت سر گذاشتن این کار ترغیب می کنند.

 1. کاشت مژه عروسکی، نیازی به ایجاد خراش در سر و برداشت فولیکول های مو نخواهد داشت.
 2. در جریان این فعالیت، شما هیچ گونه درد و احساس ناخوشایندی را تجربه نمی کنید.
 3. نتایج نهایی این فرآیند، «نزدیک» به طبیعی است.
 4. داشتن مژه هایی بلند و زیبا، موجب بالا رفتن اعتماد به نفس شما و همچنین بیشتر شدن احساس رضایت شما نسب به خودتان می شود.
 5. این فعالیت، هزینه های بسیار پایینی را به همراه دارد.
 6. این فرآیند بسیار سبک است و هیچ نوع ریسکی را به شما تحمیل نمی کند.

معایب کاشت مژه عروسکی

به طور کلی کاشت مژه عروسکی، قابل مقایسه با کاشت مژه دائمی نیست. چرا که این فعالیت، تنها برای زمانی کوتاه صورت می گیرد و نتایج آن نیز به سرعت از بین می رود.

در واقع این روش به جای ایجاد یک تغییر بزرگ و ماندگار یک تغییر کوتاه مدت به وجود می آورد و به جای عوض کردن یک نقص، تنها برای مدتی روی آن سرپوش می گذارد. این فرآیند، معایب خاص خودش را نیز دارد.

 1. دائمی نبودن، بزرگ ترین مشکل این نوع از کاشت مژه به شمار می رود. شما در بهترین حالت تنها برای چند هفته از نتایج این فعالیت بهره مند می شوید.
 2. مژه های ایجاد شده به کمک این حالت، زیبا هستند اما باز هم در مقایسه با مژه های طبیعی، ضعیف تر به نظر می رسند.
 3. برای به وجود آوردن حالت مطلوب در این مژه ها، دائما باید فعالیت های ترمیمی انجام بدهید.
 4. شاید هزینه های اولیه این فعالیت بسیار پایین باشد اما شما برای حفظ حالت آن، دائما باید این هزینه ها را تکرار کنید.
 5. کاشت مژه عروسکی ممکن است در درازمدت به التهاب پوست و قرمزی اطراف چشم منجر شود.

مراقبت از مژه عروسکی

اگر کاشت مژه عروسکی انجام داده اید، به طور کلی نیاز به مراقبت گسترده و پیچیده ای نخواهید داشت. گاهی ممکن است ناچار به استفاده از ریمل شوید اما به طور کلی، نیازی به آرایش روزانه ابرو های خود نخواهید داشت.

برای مراقبت از این مژه، نباید دائما به آن ها دست بزنید، آن ها را در معرض حرارت شدید قرار دهید و همچنین باید جلوی وارد شدن هر ضربه بزرگی به این مژه ها را بگیرید. در این صورت، دیگر نگرانی چندانی درباره مژه های عروسکی خود نخواهید داشت.

کاشت مژه عروسکی در شرایط استاندارد

به طور کلی افراد متخصص و با تجربه در زمینه فعالیت های زیبایی، کاشت مژه عروسکی را توصیه نمی کنند. چرا که این تنها یک روش موقت است و آثار آن به سرعت از بین می رود. این در حالی است که با انجام کاشت مژه طبیعی، دیگر نگرانی خاصی در مورد مژه های خود نخواهید داشت.

شاید کاشت مژه طبیعی بیشتر طول بکشد، به دوران بهبودی نیاز داشته باشد و هزینه این کار نیز سنگین تر باشد اما نتایج حاصل از آن، برای همیشه همراه شما خواهند بود.

اگر تصمیم به کاشت مژه به شیوه عروسکی گرفتید، حتما این کار را در شرایط مطلوب و استاندارد انجام بدهید. چرا که در بعضی از کلینیک ها، از تار های مژه بسیار بی کیفیت و همچنین چسب های ارزان قیمت برای شما استفاده می شود. اتفاقی که می تواند از مژه عروسکی، یک کابوس بزرگ و بی پایان برای شما بسازد و این فرآیند ساده را با پیچیدگی های زیادی روبرو کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *