کاشت مو

کاشت مو خود را برنامه ریزی کنید!

کاشت مو خود را برنامه ریزی کنید!

کاشت مو خود را برنامه ریزی کنید!

با شایعاتی که پیرامون فوتبالیست هایی مانند دیوید بکهام و دیوید سیلوا در مورد پیوند مو ایجاد می شود، این روند امروزه بسیار رایج شده است. برنامه ریزی برای کاشت مو یک روند بسیار دشواری است.

شما باید با دقت در مورد چگونگی ادامه طاسی موهای خود به این فکر باشید که چگونه موهای خود را بازگردانید که در طبیعی ترین حالت خود باشد.

کاشت مو خود را برنامه ریزی کنید!در این متن برای شما اطلاعاتی در رابطه با خط موی شما و نوع کاشت مو قرار داده شده است که بهتر است تا پایان متن همراه ما باشید تا بتوانید برنامه ریزی درستی برای کاشت مو خود داشته باشید.

سوالات کلیدی در رابطه با برنامه ریزی کاشت مو

  1. خط رویش موی شما در حال حاضر کجاست؟
  2. موهای شما چقدر باید باشد تا بتوانید کاشت مو طبیعی انجام دهید.
  3. چند سال دارید و آیا موهای شما برمی گردد یاخیر؟
  4. آیا شما می توانید از ریزش موهای خود جلوگیری کنید؟

خط رویش موی شما در حال حاضر کجاست؟

برای مشخص شدن خط رویش مو شما و برنامه ریزی برای کاشت مو باید یکی از موارد زیر را با خود تطبیق دهید. شما با مقایسه موارد زیر می توانید برنامه ریزی و انتخاب درستی برای کاشت مو خود داشته باشید. این برنامه ریزی به کمک شما می آید تا بتوانید هرچه بهتر فرایند کاشت مو را به پایان برسانید!

  1. موهای شما به قدری ریزش دارد که هیچ خط مویی ندارید، انتخاب در این حالت با شماست!
  2. خط رویش مو شما در اطراف سرتان بسیار عقب نشینی کرده است، بنابراین باید الگوی خط مویی “M”برای شما در نظر گرفته شود.
  3. خط رویش مو شما در قسمت میانی پوست سر (بین تاج و پیشانی) عقب رفته است.
  4. خط رویش مو شما نازک شده است اما یک طرح کلی دارد که می توان بر اساس آن تصمیم گیری را برای کاشت مو انجام داد.

کاشت مو خود را برنامه ریزی کنید!بیشتر انواع طاسی سر اکثرا در آقایان مشاهده می شود این فرایند توسط DHT (دی هیدروتستوسترون) ایجاد می شود که باعث ضعیف شدن فولیکول های مو و ریزش آن ها می شود که به آن الگوی طاسی می گویند.

انواع مختلف الگوهای طاسی بستگی به این دارد که شما تا چه اندازه دچار ریزش مو شده اید. با توجه به مقیاس نوروود می توانید خط رویش مو خود و میزان ریزش موی خود را شناسایی کرده و با توجه به آن کاشت مو انجام دهید.

مقیاس نوروود در رابطه با ریزش مو مردانه

با نگاهی به مقیاس نوروود می توانید طبقه بندی موهای خود را در حال حاضر مشاهده کنید. اگر خط مو در نوروود 2/3 است پس باید خط موی خود را به جلو بکشید تا به چهره ی ایده آل خود برسید و موهای سابق خود را داشته باشید.

اگر در مرحله 4a / 5 / 5a / / 6 قرار دارید، باید به این فکر باشید که برای کاشت مو از چه نوع موهایی استفاده کنید که هم طبیعی جلوه کند و هم شما را راضی کند.

شما باید برنامه ی پیوند موی خود را به صورتی تنظیم نمایید که به حالت 2 یا 3 تبدیل شوید تا چهره ی ایده آلی داشته باشید.

موهای شما چقدر باید باشد تا بتوانید پیوند مو انجام دهید؟

میزان موهایی که در پشت سر خود دارید در رابطه با کاشت مو طبیعی بسیار مهم است. اگر موهای متراکمی در پشت سر دارید، به احتمال زیاد موهای شما برای رسیدن به یک خط موی عالی کافی می باشد و شما به راحتی می توانید کاشت مو انجام دهید.

اگر شما با ارزیابی مقیاس نوروود در مرحله 4/A / 5 / 5a / 6 هستید و در قسمت پشت سر خود مو با تراکم کافی ندارید باید به فکر باشید تا از یک روش دیگر کاشت مو طبیعی انجام دهید.

گاهی ممکن است موهای زیادی نداشته باشید اما تصمیم به پیوند مو بگیرید تا بتوانید ظاهر دلچسب تری را داشته باشید. امروزه روش های بسیار زیادی برای کاشت مو در افرادی که دارای موهای کم پشت و یا طاسی کامل هستند وجود دارد و فقط نیاز می باشد تا شما بهترین کلینیک را برای خود انتخاب نمایید.

چند سال دارید؟ آیا موهای شما برمی گردد یاخیر؟

اگر شما یک جوان 22 ساله هستید و دچار ریزش مو شده اید بهتر است کمی دست نگه دارید. در سن های کم تشخیص خط موی شما کار آسانی نمی باشد و پزشک باید بسیار ماهر و با تجربه باشد که بتواند روند ریزش موی شما را ارزیابی کند.

بعد از 26 سال ارزیابی الگوی موی شما بسیار راحت تر خواهد بود. برای شما این موضوع بسیار مهم می باشد که دیگر بعد از این سن موهای شما دچار ریزش نشود و نیاز می باشد تا پزشک برای شما بهترین خط مو را طراحی کرده و موهای شما را همانطور نگه دارد.

 آیا شما می توانید از ریزش موهای خود جلوگیری کنید؟

این احتمال وجود دارد که با گذر زمان ریزش موهای شما بیشتر شده و خط موی شما به طور کل از بین برود، به همین دلیل نیاز می باشد که قبل از اینکه خط موی شما به طور کامل از بین برود به فکر کاشت مو طبیعی برای آینده باشید.

همچنین شما به راحتی میتوانید برای جلوگیری از ریزش بیش از حد مو از داروهایی مانند Finasterid که موهای شما را تثبیت می کند استفاده نمایید.

مصرف فیناستراید نیز می تواند برای جلوگیری از ریزش مو بسیار موثر باشد ولی باید این موضوع را نیز در نظر داشته باشید که این دارو برای شما عوارض جانبی نیز خواهد داشت به خصوص اگر شما قصد دارید که بچه دار شوید توصیه می شود از این دارو استفاده نکنید و اگر حین مصرف می باشید با هماهنگی پزشک سریعا آن را متوقف کنید.

باید این موضوع را نیز در نظر داشته باشید که برای مصرف دارو ها و حتی شامپوهای تقویت مو باید حتما از یک پزشک متخصص در این رشته کمک بخواهید و طبق دستور و نظر دکتر کاشت مو از آنها استفاده نمایید.

برای کاشت مو دنبال چه نوع خط مویی باشیم؟

مشاوره با یک جراح کاشت مو اولین قدم برای پاسخ به این سوال است. متخصصان کاشت مو طبیعی قبل از تصمیم گیری در مورد پیوند مو، تمامی خواسته های شما را در نظر میگیرند و انتظارات شما را نیز به خوبی درک میکنند. در انتهای کار با توجه به انتظارات شما و تخصص های پزشکی خود بهترین خط مو را برای شما در نظر میگیرند و کاشت مو انجام میدهند.

بسیاری از افراد با در نظر گرفتن موهای دوران جوانی خود از پزشک خود می خواهند تا خط موی آنها را تا حد ممکن نزدیک به دوران جوانی خود تغییر دهند که این اصلا جالب نخواهد بود.

اگر متخصصان کاشت مو با این الگو برای شما خط مو در نظر بگیرند در حالت اول شما باید تعداد موی زیادی را از پشت موهای خود از دست بدهید که این باعث می شود موهای شما به شدت نازک و کم حجم دیده شود.

در حالت دوم نیز با در نظر گرفتن یک خط موی پر در قسمت جلویی سر بدون هیچگونه فرورفتگی موهای شما به حالت عجیبی در می آید که از 100 فرسخی هر فردی به راحتی تشخیص می دهد که شما کاشت مو انجام داده اید.

با گذر زمان کم کم قسمت هایی از خط موی شما فرورفته می شود و این روال عادی گذر سن شما را نشان میدهد که بسیار طبیعی می باشد.

طراحی مو برای پیوند موی کامل

توصیه ما به شما این است که برای یک پیوند موی کامل و طبیعی برنامه ریزی کنید. منظور از پیوند موی کامل این می باشد که پیوند موی شما به گونه ای انجام میگیرد که هم منطقه ی اهداکننده و هم منطقه ی گیرنده هیچ مشکلی با حجم مو نداشته باشند و موهای شما به صورت پراکنده در هر نقطه از سر شما قرار بگیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *