جراحی بینی

ماندگاری پلاسما جت بینی و صورت چقدر است ؟

ماندگاری پلاسما جت بینی و صورت چقدر است ؟

ماندگاری پلاسما جت بینی و صورت چقدر است ؟

پلاسما جت بینی و صورت یک سیستم جایگزین جراحی است که با بهره گیری از خواص منحصر به فرد انرژی پلاسما ساخته شده است. این نوع سیستم به جراحان این توانایی را می دهد تا جراحی را بدون لمس توسط دست انجام دهند.

ماندگاری پلاسما جت بینی و صورت چقدر است؟

پلاسما جت بینی و صورت یک وسیله ایمن، موثر و با کاربرد آسان است که برای انواع جراحی های بینی و صورت کاربرد دارد؛ اما معمولاً به دلیل متفاوت بودن جراحی با این سیستم، در مورد ماندگاری آن نگرانی هایی وجود دارد. در این مقاله راجع به ماندگاری پلاسما جت بینی و صورت صحبت می کنیم.

دریافت تخفیف ویژه جراحی بینی به مدت محدود + مشاوره رایگان

پلاسما جت یک روش کاملا مدرن و غیرتهاجمی به شمار می رود که قرار است بدون مشکلات و عوارض مربوط به جراحی، افراد را به وضعیت ظاهری دلخواه خود برساند. به طور معمول پلاسما جت بینی، بیشتر برای افرادی که دارای بینی گوشتی هستند مورد استفاده قرار می گیرد اما افرادی با ویژگی های دیگر نیز می توانند از خواص پلاسما جت به خوبی بهره ببرند و با استفاده از آن به ظاهر دلخواه خود دست پیدا کنند.

پلاسما جت بینی و صورت چگونه کار می کند ؟

جمله معروف در رابطه با پلاسما جت این است که با قدرت پلاسما نیازی به جراحی نیست. پلاسما جت بینی و صورت می تواند به آسانی به جای جراحی های زیبایی صورت و بینی مورد استفاده قرار گیرد. فناوری پلاسما جت (plasma lift) بسیار نوین و درمان با آن بسیار موثر و جدید است.

از عمر این فناوری زمان زیادی نمی گذرد. در واقع در گذشته، اصلا چنین گزینه ای برای افراد وجود نداشت و چنین حق انتخابی به آن ها داده نمی شد اما در سال های گذشته، از پلاسما جت نیز به عنوان یکی از متد های رسیدن به زیبایی نام برده می شود. این روش رفته رفته محبوبیت زیادی در تمام دنیا به دست آورده و به یک متد قابل اعتماد تبدیل شده است.

پلاسما جت بینی و صورت گزینه ای مناسب برای درمان پیری پوست صورت است. پلاسما جت بینی و صورت باعث بهبود پوست آسیب دیده و ایجاد پوستی شاداب تر و جوان تر می شود. این سیستم همچنین می تواند خطوط ریز و آسیب های ناشی از آفتاب را بهبود دهد.

پوست افراد به دلایل زیادی مثل بالا رفتن سن و یا سبک زندگی، دستخوش تغییر می شود اما هیچ دلیلی وجود ندارد که آن ها برای همیشه با این شرایط ظاهری به زندگی ادامه بدهند. روش هایی مثل پلاسما جت می توانند جوانی و شادابی را دوباره به چهره فرد هدیه بدهند.

پلاسما جت بینی یک جایگزین اثبات شده و سریع و آسان برای تکنیک های جراحی تهاجمی است. در واقع پلاسما جت زیر سطح پوست کار کرده و از طریق دستکاری ساختار زیرین پوست باعث تولید کلاژن و الاستین جدید می شود.

در نتیجه تولید این مواد، رنگ، بافت و سستی پوست بهبود می یابد. همانطور که گفتیم این روش درمانی مبتنی بر پلاسما است. پلاسما چهارمین حالت ماده پس از جامد، مایع و گاز است. این ماده، گاز یونیزه ای است که به شدت شارژ شده و تقریباً شبیه صاعقه کار کرده و پوست را سفت و محکم می کند.

ماندگاری پلاسما جت بینی و صورت چقدر است؟

در حقیقت دستگاه پلاسما بر مبنای حرارت کار می کند. این دستگاه با کمک حرارت، سلول های موجود در لایه های پوست را تحریک می کند. این کار به تولید کلاژن و ایجاد تغییر مثبت در بافت پوست می انجامد.

پلاسما جت می تواند خطوط ایجاد شده روی پوست را از بین ببرد، افتادگی و شل شدگی پوست را درمان کند، ضایعات عروقی را برطرف کند و همچنین در جوانسازی پوست و چهره افراد تاثیر زیادی داشته باشد. افرادی که پلاسما جت بینی انجام می دهند بدون نیاز به جراحی، شرایط مطلوبی برای بینی خود ایجاد می کنند.

ماندگاری پلاسما جت بینی و صورت چگونه است ؟

همانطور که گفتیم پلاسما جت بینی و صورت یک روش درمانی است که جایگزین بسیار مناسبی برای روش های جراحی است. پلاسما جت بینی و صورت بدون هیچ گونه بیهوشی و بدون درد انجام می شود. مدت زمانی که طول می کشد تا پلاسما جت انجام شود معمولاً کمتر از یک ساعت است.

از آن جایی که برای این فرآیند از بیهوشی استفاده نمی شود، ریسک آن بسیار کم تر از روش هایی مثل رینوپلاستی خواهد بود. بسیاری از افراد به خاطر هراس از بیهوشی و یا مشکلات احتمالی در وضعیت بیهوشی، به سراغ انجام عمل بینی نمی روند و با وجود علاقه به ایجاد تغییر در بینی خود، عمل بینی را انجام نمی دهند. روش هایی مثل پلاسما جت به این افراد کمک می کند تا با ریسک پایین و عوارض جانبی بسیار کم، شکل ظاهری ایده آلی در بینی خود ایجاد کنند و از یک تغییر محسوس در ظاهر خود بهره مند شوند.

با این حال ممکن است با توجه به محل و نوع خدماتی که توسط این سیستم ارائه می شود، مدت زمان انجام آن متفاوت باشد؛ اما مسئله ای که همیشه برای مراجعه کنندگان مهم بوده است، مدت زمان ماندگاری درمان با پلاسما جت بینی و صورت است.

برای همه مراجعه کنندگان مهم است که اثرات درمان با این روش تا مدت زمان بیشتری باقی بماند تا نیازی به تمدید پلاسما جت بینی و صورت نباشد. بهتر است بدانید مدت زمان ماندگاری درمان با پلاسما جت بینی و صورت بسیار بیشتر از سایر روش های درمانی بدون جراحی مانند بوتاکس و غیره است.

روش هایی مثل بوتاکس و تزریق ژل، ظرف چند ماه از بین می روند و به مرور زمان جذب بدن می شوند اما نتایج ناشی از استفاده از پلاسما جت، دوام بسیار بیشتری خواهد داشت. در واقع پس از استفاده این دستگاه، افراد برای مدت بسیار زیادی از نتایج آن بهره مند می شوند. با این وجود میزان دقیق ماندگاری پلاسما جت، به شرایط خاص هر فرد نیز بستگی خواهد داشت. در واقع ممکن است پلاسما جت در بعضی از افراد، ماندگار تر از دیگران باشد.

همانطور که گفتیم پلاسما جت بینی و صورت می تواند پوست های اضافی صورت را از بین برده و با تولید کلاژن باعث جوان سازی پوست شود. این روش همچنین قادر است جوش ها و آکنه ها و جای آن ها را به خوبی بهبود دهد. نتایج پلاسما جت بینی و صورت می تواند تا ۵ سال ادامه داشته باشد.

بسیاری از افراد، تنها به یک جلسه از پلاسما جت نیاز دارند و در طول یک جلسه، به هدف دلخواه خود می رسند. به ندرت پیش می آید که افراد به جلسه های بیشتری برای رسیدن به نتایج مطلوب نیاز داشته باشند. با این حال اهمیت بسیار  زیادی دارد که این فرآیند حتما در شرایطی کاملا استاندارد صورت بگیرد. اگر برای انجام این فعالیت به یک کلینیک غیرمجاز مراجعه کنید، ممکن است سلامتی شما با مشکلات زیادی مواجه شود.

این مدت زمان ماندگاری برای یک روش بدون جراحی بسیار شگفتانه است. کمتر مراجعه کننده ای توقع دارد که یک روش درمانی بدون جراحی تا این مدت زمان ماندگاری داشته باشد. به عنوان مثال همه می دانیم که اثر برخی روش های درمانی غیر جراحی بسیار کمتر از ۵ سال است. به عنوان مثال نتایج بوتاکس حداکثر می تواند تا یک سال ماندگاری داشته باشد. این در حالی است که ماندگاری پلاسما جت بینی و صورت ممکن است تا ۵ سال ادامه داشته باشد.

در حقیقت ماندگاری بالا، مهم ترین مزیت پلاسما جت به شمار می رود. این مزیت، به افراد کمک می کند تا در یک دوره بسیار طولانی، زیبایی دلخواه خود را به دست بیاورند. استفاده از پلاسما جت بدون روش های پیچیده و خطرناک جراحی، اعتماد به نفس افراد را به اوج می رساند و احساس رضایت آن ها نسبت به خودشان را افزایش می دهد.

با توجه به ماندگاری مناسب پلاسما جت بینی و صورت، چه افرادی کاندید ایده آل انجام این روش هستند ؟

همانطور که گفتیم ماندگاری پلاسما جت بینی و صورت با توجه به روش غیر جراحی آن، این روش بسیار مناسب است؛ بنابراین ممکن است این ماندگاری طولانی مدت و ۵ ساله باعث شود که افراد بسیاری تمایل داشته باشند این روش را انجام دهند.

به همین دلیل در اینجا بررسی می کنیم که چه افرادی می توانند کاندید ایده آل تری برای استفاده از روش پلاسما جت بینی و صورت باشند. در ابتدا لازم است که مراجعه کننده هنگام مراجعه به کلینیک برای انجام این روش درمانی، از سلامت کامل برخوردار باشد.

حتی اگر به هنگام مراجعه دارای علائم سرماخوردگی یا آنفولانزا باشید، باید قرار ملاقات خود را برای زمان دیگری که کاملاً بهبود یافتید، تنظیم کنید. اگر احساس می‌کنید در قسمت هایی از پوست صورت یا بینی خود دارای التهاب هستید تا رفع کامل این التهاب ها نمی توانید کاندید مناسبی برای انجام پلاسما جت بینی و صورت باشید.

افرادی که مستعد ابتلا به زخم های کلوئیدی هستند به هیچ عنوان کاندید مناسبی برای انجام این روش درمانی نیستند. همچنین افراد مبتلا به دیابت، اختلالات بهبودی یا مشکلات تخلیه لنفاوی باید تا بهبود کامل این بیماری ها و مشکلات تحت درمان با پلاسما جت بینی و صورت قرار نگیرند.

بنابراین باید مراقب باشید که ماندگاری پلاسما جت بینی و صورت، افراد بیمار و با مشکلات خاص را به جهت انجام این روش وسوسه نکند. علاوه بر بیماری های خاص، برخی مشکلات معمولی پوست نیز ممکن است برای انجام پلاسما جت بینی و صورت اختلال ایجاد کند.

به عنوان مثال افرادی که پوستشان دچار آفتاب سوختگی شده است بهتر است درمان با این روش را به تعویق بیندازند. همچنین افرادی که سابقه هایپرپیگمنشن را دارند کاندید مناسبی برای انجام این روش درمانی نیستند. به طور کلی بهتر است قبل از انجام این روش با پزشک خود مشورت کنید. تمام سوابق پزشکی خود را در اختیار پزشک متخصص قرار دهید تا مناسب بودن این روش درمانی را برای شما بررسی کند.

حضور در جلسه مشاوره پیش از انجام این فعالیت، بسیار مهم به نظر می رسد. در این جلسه، پزشک شرایط انجام کار را به طور کامل برای فرد متقاضی توضیح می دهد تا او با آگاهی و اطلاعات کامل، این فرآیند را انجام بدهد.

این موضوع موجب می شود که فرد، انتظاراتی معقول و منطقی از نتایج نهایی کار داشته باشد. علاوه بر این در جلسات مشاوره، وضعیت سلامتی فرد به طور کامل مورد بررسی قرار می گیرد و معاینه های لازم روی او انجام می شود تا در زمان انجام فرآیند، هیچ مشکلی برای او به وجود نیاید.

روش های افزایش ماندگاری پلاسما جت بینی و صورت

همانطور که گفتیم ماندگاری پلاسما جت بینی و صورت معمولاً زیاد بوده و ممکن است تا ۵ سال ادامه داشته باشد؛ اما معمولاً افزایش این ماندگاری مستلزم انجام برخی مراقبت ها و تعداد جلسات درمان با این روش است. تعداد جلسات درمان با این روش با توجه به نوع پوست و نوع خدماتی که انجام می شود، متفاوت است.

انجام مراقبت های لازم به ویژه در روزهای پس از انجام فرآیند، تاثیر زیادی در افزایش ماندگاری آن خواهد داشت. همه توصیه های مراقبتی پس از انجام فرآیند از سوی پزشک در اختیار فرد قرار می گیرند.

عدم استفاده از مواد آرایشی برای چند روز، وارد نکردن فشار به منطقه انجام پلاسما، پرهیز از استفاده از آب گرم و حرارت زیاد و همچنین دوری از حرارت مستقیم خورشید، بخشی از این اصول مراقبتی به شمار می روند.

اکثر افراد تمایل دارند که نتایج را به سرعت مشاهده کنند. معمولاً اولین نتایج درمان با پلاسما جت بینی و صورت طی هشت هفته بعد از انجام این روش مشاهده می شود. معمولاً پزشکان این روش را تنها یک بار انجام می دهند؛ زیرا با همین یکبار نتایج مورد انتظار دریافت می شود.

اما ممکن است با یکبار درمان، ماندگاری پلاسما جت بینی و صورت به ۵ سال نرسد؛ بنابراین یکی از روش های افزایش ماندگاری پلاسما جت بینی و صورت، افزایش تعداد جلسات درمان است. برای دستیابی به ماندگاری بیشتر و نتایج بهتر می توان درمان های بیشتر را انجام داد.

اما بهتر است بدانید که معمولاً انجام بیش از دو جلسه درمان به این روش معمول نیست. فاصله بین جلسات درمان نیز در افزایش ماندگاری و دریافت نتایج بهتر موثر است. معمولاً توصیه می شود که فاصله بین جلسات درمان حداقل هشت هفته باشد. زودتر از این مدت ممکن است انجام این روش کارایی مفیدی نداشته باشد. همچنین تعداد جلسات زیاد با فاصله کم ممکن است باعث آسیب به بافت پوست شود.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *