پوست و مو

مزوتراپی دور چشم چیست ؟

مزوتراپی دور چشم چیست ؟

مزوتراپی دور چشم چیست ؟

آیا تاکنون به این فکر کرده اید که با بهره مندی از روش مزوتراپی راهکاری برای از بین گودی و چین و چروک اطراف چشم به دست آورید.

تردیدی نیست که با گذر زمان و البته استرس و خستگی همه ی ما شاهد چین و چروک ، گودی  و البته سیاهی اطراف چشم هایمان هستیم، درملن های بسیاری برای رهایی از چین و چروک اطراف چشم موجود است .

مزوتراپی دور چشم چیست ؟بسیاری از درمان های خانگی با استفاده از مواد طبیعی به ما کمک می کند که از تشدید یافتن و البته به وجود آمدن گودی و چین و چروک اطراف چشم جلوگیری کنیم.

دریافت تخفیف نقدی خدمات کلینیک رز + مشاره رایگان

مزوتراپی دور چشم یکی از جدیدترین روش ها می باشد که به دلیل نداشتن هیچ گونه درد و نیاز به بیهوشی از محبوبیت بالایی برخوردار است ، در این بخش از مقاله سعی داریم با ارائه ی اطلاعات کامل در مورد روش مزوتراپی دور چشم و البته فواید و مزایای آن شما را در انتخاب این روش یاری کنیم.

مزوتراپی دور چشم چیست ؟اطلاعاتی که به حضورتان ارائه می شود سبب خواهد شد که تصمیم گیری مطلوبی با در نظر گرفتن شرایط موجود انجام دهید. عواملی که سبب گودی و سیاهی چشم با گذر زمان می شود شامل موارد:

 1. بی خوابی
 2. عادت غذایی نامناسب
 3. عدم تحرک و ورزش

می باشد. مزوتراپی دور چشم توانایی آن را دارد علاوه بر چین و چروک به درمان سیاهی و گودی چشم نیز کمک کند .مزیوتراپی اگر چه یک روش جوانسازی می باشد ولی بیشتر برای درمان مشکلات به وجود آمده برای پوست زیر چشم به کار می رود.

روش انجام مزوتراپی دور چشم

برای اولین بار مزوتراپی دور چشم در کشور فرانسه مورد استفاده قرار گرفت و سپس با توجه به مزیت های فوق العاده ای که این روش داشت به  سرعت در سراسر  جهان مورد استفاده قرار گرفت .

در روش مزوتراپی دور چشم یک محلول تهیه شده از مواد و یا ترکیب های خاص به پوست زیر چشم تزریق می شود و از این طریق می توان به طور قابل ملاحظه ای چین و چروک اطراف چشم و البته گودی و سیاهی آن را برطرف کرد.

اگر چه روش مزوتراپی بدون درد است ولی همواره از بی حس موضعی استفاده می شود . در نظر داشته باشید با بهره مندی از آن به طور ویژه کلاژن های موجود بر روی پوست شما و تقویت می شود و همین امر باعث ” جوانسازی پوست ” شما خواهد بود.

برای تزریق کردن مزیوتراپی از سوزن های بسیار کوچکی استفاده می شود . ناگفته نماند که در این روش برای رسیدن با نتیجه ی دلخواه باید چندین جلسه در نظر گرفته شود ، معمولا ایده آل ترین تعداد می تواند ۸ جلسه در نظر گرفته شود.

با تزریق مواد جوانسازی در جلسات مختلف می توانید شاهد تغییرات به وجود آمده باشید. یکی از مهمترین ویژگی های این روش در مقایسه با سایر جراحی های زیبایی می توان به :

 1. بدون درد بودن
 2. بدون نیاز به بیهوشی

اشاره کرد.

بعد از دومین و سومین جلسه نیز تغییرات به وجود آمده قابل تشخیص است . تعداد جلسات مزوتراپی به طور ویژه به

 1. سن
 2. محل مورد استفاده
 3. عادت های نامطلوب: سیگار کشیدن ، مصرف الکل و …

وابسته است.

مراقبت بعد از مزوتراپی چشم

مراقبت هایی که بعد از مزوتراپی دور چشم انجام می شود تاثیر بسیار مهمی در کارایی این روش دارد از جمله مهمترین مواردی که به عنوان مراقبت بعد از این روش مطرح می شود استفاده از کرم های خاص که طول عمر این روش را ارتقا می دهد .

از دیگر توصیه هایی که به طور اصولی باید در نظر گرفته شود آن است که برای مدت طولانی از حضور در محیط های گرم و یا سرد شدید و البته مرطوب جدا خودداری کنید.  بعد از انجام شدن مزوتراپی دور چشم ممکن از میداری تورم و قرمزی در ناحیه دیده شود ولی بعد از گذر چند روز به طول کامل از بین خواهد رفت .

بلافاصله بعد از تزریق می توانید به کار خود ادامه دهید، با گذر زمان نیز شاهد نتایج مثبت آن خواهید بود. از مهمترین اقداماتی که بعد از مزوتراپی دور چشم باید در نظر بگیرید این است که مطابق به پیش بینی پزشک مربوط ، دو مرتبه باید این روش در سال تکرار شود.

فواید مزوتراپی دور چشم

فواید مزوتراپی دور چشم سبب شده است که افراد با اطمینان بیشتری استفاده از این روش را در اولویت خود قرار دهند. از جمله مهمترین فواید آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1.     سادگی و آسان بودن درمان
 2.     آبرسانی به پوست
 3.     بهبود کشسانی پوست
 4.     تولید کلاژن پوست
 5.     بدون درد و بدون عوارض جانبی خاص
 6.     کوتاه بدون دوران نقاهت
 7.     افزایش درخشش پوست و کاهش چین و چروک پوست

برای اینکه مزوتراپی تاثیر گذاری بیشتری داشته باشد معمولا با روش های دیگری مانند لیپولیز اقدام می شود. استفاده از مزوتراپی دور چشم برای خانم هایی که باردار هستند و البته افرادی که مشکلات فشار خون بالا دارند و همچنین به برخی از عفونت های پوستی مبتلا هستند امکان بهره مندی از این روش را ندارند.

مواد به کار رفته نیز در مزوتراپی شامل ویتامین های مختلف است که بسته به هدفی که دنبال می شود پزشک مربوطه می تواند مطلوب ترین آن را انتخاب کند.

Figure 4بررسی مزوتراپی دور چشم

عوارض مزوتراپی دور چشم

در بین روش های مختلف جراحی برای جوانسازی و زیبایی استفاده از روش مزوتراپی دور چشم یک گزینه ی مناسبی است، زیرا در مقایسه با فواید آن ، عوارض بسیار جزیی و البته بی خطر نصیب شما خواهد بود به همین دلیل کاربران با اطمینان بیشتری می توانند استفاده از این روش را در اولویت خود قرار دهند .

پیشنهاد ما این است که قبل از تصمیم در  انتخاب مزوتراپی دور چشم حتما با پزشک مربوطه مشاوره ی لازم را انجام دهید زیرا ایشان با ارزیابی های لازم می تواند تشخیص دهد که شما گزینه ی مناسبی برای این منظور هستید یا نه .

از مهمترین عوارض مزوتراپی دور چشم می توان موارد زیر را در نظر گرفت:

 1.  تورم ناحیه تزریق
 2.  خارش و قرمزی ناحیه
 3.  کبودی
 4.  احساس درد خفیف
 5.  زخم و عفونت
 6.  تهوع
 7.  درد در ناحیه تزریق
 8.  حساسیت پوست

درد  یاد شده اگر چه در برخی مواقع احساس می شود ولی خفیف بوده و از آنجا که از بی حسی موضعی استفاده می شود بیمار هیچ گونه دردی را احساس نخواهد کرد.

هزینه ی مزوتراپی دور چشم

هزینه ی مزوتراپی دور چشم به عوامل مختلفی وابسته است و تعداد جلساتی که برای درمان در نظر گرفته می شود معمولا بیشترین تاثیر را در قیمت نخواهی خواهد داشت .

از مهمترین عوامل دیگر که قیمت نهایی این روش را کنترل می کند می توان به تخصص پزشک مربوطه و البته ماده ی مورد استفاده اشاره کرد .

خبر خوب در به کارگیری روش مزوتراپی دور چشم آن است که هزینه های درخواستی برای این روش در مقایسه با سایر روش های جراحی بسیار مقرون به صرفه است به همین دلیل بیماران با یک بودجه ی مشخص می توانند از عهده ی آن بر آیند .

البته از آنجا که به احتمال  دو مرتبه در سال نیازمند آن خواهید بود که آن را تکرار کنید ممکن است هزینه های یاد شده افزایش یابد . در نظر داشته باشید با بهره مندی از مزوتراپی نمی توانید مانع پیرشدگی بدائمی باشید ولی تا حدود قابل توجهی می توان به وجود آمدن چین و چروک را به تاخیر بیندازید.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *