ژل پرفکتا  چه نوع ژلی است؟

ژل پرفتکا 

تزریق ژل از جمله تکنیک های زیبایی است که با هدف جوان سازی صورت، افزایش حجم و مواردی از این قبیل صورت می گیرد. در حقیقت انتخاب نوع ژل یا فیلری که در این متد زیبایی مورد استفاده قرار می گیرد از اهمیت بالایی برخوردار است.

ژل پرفکتا چه نوع ژلی است ؟تزریق ژل برای رفع چروک های دور چشم ، خط خنده ، چروک های پیشانی و مواردی از این قبیل ، به کار رفته می شود. تکنیک تزریق ژل به افراد امکان می دهد تا هزینه کمتر به آنچه در نظر دارند ، دست یابند. اما نکته ای که در رابطه با تزریق ژل وجود دارد ، انتخاب یک فیلر مناسب برای افرادی است که قصد انجام تزریق فیلر را دارند.

انتخاب نوع ژل به عوامل مختلفی بستگی دارد که از جمله آنها می توان به نظر پزشک و نیاز های فرد متقاضی اشاره کرد. یکی از انواع ژل هایی که در متد تزریق ژل مورد استفاده قرار می گیرد ، ژل پرفکتا است. در واقع این نوع ژل به دلیل ویژگی های مختلفی که دارد ، در موارد بسیاری موارد استفاده قرار می گیرد.

بنابراین در این مقاله قصد داریم تا در مورد تزریق ژل با استفاده از ژل پرفکتا به بحث و بررسی پرداخته و مزایا و معایب این فیلر را مورد ارزیابی قرار دهیم.

ژل پرفکتا چه نوع ژلی است ؟ژل پرفکتا چه نوع ژلی است؟

ژل پرفکتا در واقع یک نوع ژل پر کننده اسید هیالورونیک بسیار پیشرفته است که برای پر کردن چین و چروک ها ، آبرسانی پوست و افزایش حجم به کار برده می شود. این نوع ژل توسط یک شرکت فرانسوی تولید شده و در سراسر دنیا توزیع می شود.

در واقع اسید هیالورونیک به کار رفته در این روش از نوع غیر جانوری است و از مواد حیوانی در ساخت آن استفاده نمی شود. ژل پرفکتا شامل هیالورونیک اسید است که در واقع ماده ای غیر حیوانی است که با اندازه ذرات متفاوت موجود بوده که برای فرایند های درمانی مورد استفاده قرار می گیرد.

هر نوع ژل پرفکتا شامل 20 میلی گرم اسید هیالورونیک است. در واقع انواع مختلف ژل پرفکتا برای اهداف مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد که توسط تزریق ژل انجام می شود. از نوع ضعیف تر آن برای درمان چین و چروک های سطحی استفاده شده و در حالی که از انواع قوی تر آن به منظور برطرف کردن چین و چروک های عمیق تر ، افزایش حجم گونه ها و لب ها استفاده می شود.

تزریق ژل در پیشانی و مراقبت های بعد از آن

این نوع ژل از تخمیر باکتری های اصلاح شده بیوتکنولوژی تهیه می شود و برای اهدافی که پیش تر مطرح شده، مورد استفاده قرار می گیرد. در حقیقت بسیاری از ژل ها یا فیلر هایی که برای تزریق ژل مورد استفاده قرار می گیرند ، پیش از مصرف نیاز به تست حساسیت دارند.

در حالی که در استفاده از ژل پرفکتا نیازی به انجام تست حساسیت نیست و به دلیل اینکه این نوع ژل ماهیتی غیر حیوانی دارد ، در بدن انسان سبب بروز واکنش های آلرژیک نمی شود.

این نوع ژل با بافت های صورت ارتباط برقرار کرده و به همین جهت از ماندگاری خوبی برخوردار است. میزان ماندگاری این نوع ژل بین 4 تا 12 ماه خواهد بود و پس از پایان این دوره لازم است که فرد برای ترمیم و تزریق ژل مجددا به کلینیک های زیبایی مراجعه کند.

مزایا ژل پرفکتا چیست؟

از ژل پرفکتا (perfectha gel)برای رفع چین و چروک های سطحی از جمله چروک پنجه کلاغی استفاده شده و  همچنین از تزریق ژل پرفکتا برای برطرف کردن خطوط اخم نیز استفاده می شود. این نوع ژل با استفاده از سوزن ها مخصوص به بافت زیر پوست و یا لب ها تزریق خواهد شد.

همچنین می توان از این نوع ژل برای افزایش حجم چانه و یا تغییر زاویه فک نیز استفاده کرد. در ضمن تزریق ژل پرفکتا برای درمان اثرات ناشی از سم بوتولینوم نیز مورد استفاده واقع می شود. یکی از مهم ترین مزایای این نوع ژل ماندگاری طولانی مدت آن است که ممکن است که این پایداری بین 4 تا 18 ماه باشد.

البته لازم به ذکر است که میزان ماندگاری این نوع ژل به مراقبت های فرد پس از تزریق ژل نیز بستگی دارد و در صورتی که فرد به توصیه های پزشکی عمل کند ، دوام این نوع ژل بیشتر خواهد بود. پس از تزریق ژل و گذشت دوره ماندگاری آن این نوع ژل جذب بدن می شود.

بنابراین در صورتی که فردی از استفاده از این متد زیبایی یعنی تزریق ژل راضی نباشد ، می تواند اطمینان یابد که اثرات ناشی از این نوع ژل پس از گذشت مدتی از بین رفته و اثرات آن دائمی نخواهد بود.

از دیگر مزایای این نوع ژل می توان به تزریق آسان آن اشاره کرد. دلیل این امر آنست که این نوع ژل به عنوان یک روان کننده عمل می کند و به همین دلیل است که سبب سهولت تزریق ژل می شود.

آیا تزریق ژل به لب مدل های متفاوتی دارد ؟

در ضمن پس از اینکه تزریق ژل به پایان رسید ، این نوع ژل یک لایه محافظ مایع در اطراف خود ایجاد می کند ، که این امر ماندگاری این نوع ژل را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد و به ژل اجازه می دهد که مدت طولانی تر در پوست باقی بماند.

معایب ژل پرفکتا  چیست؟

این نوع ژل علاوه بر مزایایی که برای آن مطرح شد ، معایبی نیز به همراه دارد. البته باید بگوییم که معایب مطرح شده در رابطه با این نوع ژل بیشتر ناشی از عوارض آن می شود.  پس از تزریق ژل پرفکتا ممکن است که فرد با عوارضی همچون قرمزی در ناحیه مورد نظر ، تورم ، درد ، خارش ، تغییر رنگ و ایجاد لک روی صورت مواجه شود.

همچنین امکان این وجود دارد که لک های ایجاد شده در اثر تزریق ژل گسترش یابند اما لازم به ذکر است که عوارض بیان شده هیچ یک دائمی نیستند و پس از گذشت دوره ای کوتاه مدت ، برطرف می شوند. در صورتی که عوارض ناشی از تزریق ژل پس از گذشت حداکثر دو هفته برطرف نشدند ، بهتر است که فرد متقاضی این موارد را با پزشک خود در میان بگذارد.

تزریق ژل به لب ها نیز اثرات قرمزی بیشتری را به وجود می آورد و دلیل این امر نیز آن است که این بخش از صورت منطقه ای بسیار حساس تر به حساب می آید و در مقابل تزریق ژل بسیار آسیب پذیرتر است.

از دیگر معایب ژل می توان به این مورد اشاره کرد که حتی با اینکه این نوع ژل به صورت غیر حیوانی تهیه شده است ، ممکن است که در برخی افراد سبب بروز حساسیت و واکنش های آلرژیک شود. بنابراین ممکن است که این نوع ژل برای همه افراد مناسب نباشد.

چرا از ژل پرفکتا استفاده کنیم؟

استفاده از این نوع ژل برای مصارف مختلفی استفاده می شود که در بخش های قبلی به آن اشاره کردیم. در واقع این نوع ژل به دلیل مزایای مختلفی که بیان شد ، بسیار مناسب بوده و عوارض نامطلوبی برای فرد به همراه نخواهد داشت.

استفاده از ژل پرفکتا برای افرادی که به فرآورده های حیوانی حساسیت دارند ، بسیار مناسب است و به آنها امکان می دهد تا با استفاده از این نوع ژل به آنچه در نظر دارند ، دست یابند.

در مورد هزینه های مربوط به ژل پرفکتا باید بگوییم که این امر بیشتر به نیاز متقاضی و خواسته او بستگی دارد و بنا به آنچه بیان شد ، ممکن است هزینه های مربوط به آن بیار متغیر باشد.

تزریق ژل کمر و مزایای استفاده از آن

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک تزریق ژل مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

تزریق ژل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
مکان یاب