لیپوماتیک

در مورد برگشت چاقی بعد از لیپوماتیک چه می دانید؟

برگشت چاقی بعد از لیپوماتیک

چاقی بعد از لیپوماتیک

جراحی لیپوماتیک یک روش غیرتهاجمی جهت لاغری اندام های بدن به شمار می رود که از آن به عنوان روش لاغری یک روزه نیز یاد می شود.

لیپوماتیک اثرات مثبت فراوانی دارد و نکته حائز اهمیت در این روش عدم برگشت چاقی بعد از لیپوماتیک است که آن را به یک شیوه مطمئن و پرطرفدار تبدیل  کرده است.

چاقی بعد از لیپوماتیک

دریافت کد تخفیف لیپوماتیک در کلینیک رز + مشاوره رایگان

با لیپوماتیک از برگشت چربی های اضافی خداحافظی کنید

زنان و مردان در جامعه امروزی به داشتن یک اندام زیبا و متعادل اهمیت فراوانی می دهند. نداشتن چربی های اضافی در نواحی مختلف بدن و دارا بودن یک استایل جذاب و خواستنی سبب می شود که آن ها انگیزه بیشتری برای رجوع به جراحی های زیبایی داشته باشند.

لیپوماتیک آقایان ” و بانوان یکی از روش های مدرن و امروزیست که به آرزوی این افراد تحقق می بخشد و با خارج نمودن چربی های موضعی زیر پوست، موجبات لاغری را برای آن ها فراهم خواهد کرد.

چاقی بعد از لیپوماتیک

در واقع نباید فراموش کرد که افراد دارای اضافه وزن که بیش از همه چاقی اندام های شکم و پهلو آن ها را رنج می دهد، به دنبال جراحی های زیبایی هستند که قابل اطمینان بوده و پس از مدتی با برگشت چاقی مواجه نشوند.

چربی برخی از اندام های بدن از جمله چربی شکم، باسن و زیر چانه نسبت به سایر اندام های بدن مقاوم تر بوده به همین دلیل از بین بردن چربی های این نواحی با ورزش و یا رژیم غذایی سخت بوده و ممکن نخواهد بود. در این زمان می توان برای نابودی این چربی ها از لیپوماتیک استفاده نمود.

در این میان بهترین روشی که برای لاغری موضعی بدون بازگشت چربی ها، به این افراد پیشنهاد می شود لیپوماتیک است.

لیپوماتیک روش دائمی حذف چربی های اضافی بدن است که اثراتی معجزه آسا از بازگشت چربی ها پس از عمل نیز جلوگیری خواهد کرد.

نگرانی افراد از برگشت چاقی بعد از لیپوماتیک

یکی از مهم ترین نگرانی هایی که افراد پس از تخلیه چربی های اضافی اندامشان دارند اینست که آیا ممکن است مجددا چاق شوند و به حالت اولیه قبل از جراحی لیپوماتیک بازگردند و ” آیا لیپوماتیک قابل برگشت است ” ؟

در واقع در پاسخ به این دل نگرانی باشد گفت که چربی های برداشته شده از ناحیه برای همیشه و بطور مداوم از بین خواهند رفت و حتی اگر فرد چاق شود حداقل در ناحیه ای که لیپوماتیک برایشان انجام شده است این اتفاق نمی افتد.

دلیل عدم برگشت چاقی بعد از لیپوماتیک چیست؟

اگر مایلید تا در مورد حقایق پشت پرده جراحی لیپوماتیک و دلیل عدم برگشت چاقی بعد از لیپوماتیک بیشتر بدانید پیشنهاد می کنیم تا در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

مهم ترین و اصلی ترین دلیل عدم برگشت چاقی بعد از لیپوماتیک خروج سلول های چربی از بدن و عدم توانایی آن در تولید و ساخت مجدد این سلول ها به میزان خارج شده است. در نتیجه توان چاق شدن ناحیه بسیار کم خواهد شد.

در واقع در بدن هر فرد به علت تجمع سلول های چربی در اندام های بدن، استعداد وی را برای چاق شدن یا نشدن مشخص خواهد کرد. نکته بسیار جالب اینست که تنها تا شش سالگی تعدا سلول های چربی افزایش پیدا می کنند و پس از این سن این امر متوقف خواهد شد.

پس از شش سالگی فقط حجم سلول های چربی است که زیادتر می شود. بدین ترتیب باید بسیار مراقب بود که از چاق شدن تا سن شش سالگی تا حد ممکن جلوگیری کرد. بدیهی است که اگر تعدا این سلول ها تا شش سالگی زیاد باشد پس از آن فرد از استعداد چاقی بالایی برخوردار خواهد بود.

در بانوان چاق، چاقی در اندام های ران و باسن و در آقایان چاق این موضوع بیشتر در پهلو ها و شکم نمایان می شود.

زمانی که فرد رژیم غذایی می گیرد و یا با ورزش خود را لاغر می کند، تنها حجم سلول های چربی خود را کم کرده است و عملا بر میزان و تعداد سلول های چربی هیچ اثری نگذاشته است.

لذا به راحتی می توان نتیجه گرفت که با اندکی نارعایتی و یا شکستن رژیم سریعا به چاقی اولیه خود بازمی گردد.

افرادی که با این شیوه لاغر می شوند همیشه باید میزان کالری های ورودی به بدن خود را کنترل نمایند و توازن و تعادل ایجاد شده را برهم نزنند.

اما کسانی که جراحی لیپوماتیک را انجام می دهند با برداشت و حذف سلول های چربی برای همیشه از چاق موضعی اندام مورد نظر رهایی می یابند و نتایجی مطلوب و دلخواه را بدست خواهند آورد.

میزان برگشت چاقی بعد از لیپوماتیک

با توجه به مطالب ذکر شده اکنون شما به راحتی می توانید نتیجه بگیرید که در میان تمامی روش های موجود جهت لاغری موضعی بدن، لیپوماتیک بهترین اثربخشی را دارا می باشد.

جراحی لیپوماتیک به ماندگاری سایز بدن کمک می کند و بدون اینکه فرد در آینده با چاقی اندام جراحی شده مواجه شود می تواند به زندگی خود ادامه دهد.

جراحی لیپوماتیک مفیدترین و مطمئن ترین روشی است که سبب کاهش تعداد سلول های چربی بدن می شود و در نهایت می توان اینگونه بیان کرد که میزان برگشت چاقی بعد از لیپوماتیک به زیر دو درصد خواهد رسید.

آیا احتمال برگشت چاقی بعد از لیپوماتیک وجود دارد؟

عامل اصلی چاقی و اضافه وزن در افراد، تعداد سلول های چربی و حجم هر سلول چربی می باشد. هنگامی که فرد از عادت های بد غذایی پیروی کرده و تحرک کمی در زندگی خود داشته باشد، به صورت روزانه و یا هفتگی بر حجم سلول های چربی موجود در بدن افزوده خواهد شد.

هر یک از سلول های چربی تا اندازه ی مشخص و خاصی قابلیت رشد دارند. بعد از اینکه تا آخرین حد ممکن، سلول ها رشد کردند، سپس سلول های جدیدی از فیبروبلاست ها ایجاد خواهد شد.

در این بین افراد پس از اینکه نسبت به سبک نادرست زندگی و رژیم غذایی خود آگاهی پیدا کردند، به دنبال کاهش وزن اقداماتی انجام می دهند.

بسیاری از افراد رژیم های غذایی را بهترین عامل برای کاهش وزن و از بین بردن چربی ها می دانند. در این زمان با رعایت رژیم های غذایی حجم و اندازه سلول های چربی کاهش خواهد یافت اما لزوما از تعداد آنها کاسته نخواهد شد. با وجود این شرایط، برای کم کردن تعداد سلول های چربی، لیپوماتیک بهترین گزینه خواهد بود.

در صورتی که فرد بعد از جراحی لیپوماتیک دچار اضافه وزن شود، سلول های چربی در نقاط مختلف بدن تقسیم خواهند شد.

توجه کنید که به دلیل انجام لیپوماتیک در اندامی که دچار چاقی بوده، تعداد سلول ها در آن منطقه همانند سابق افزایش نخواهد یافت در نتیجه اگر بدن فرد چاق تر شود باز هم این چاقی در اندام جراحی شده مشاهده نمی شود.

در نتیجه احتمال چاقی بدن بعد از لیپوماتیک وجود دارد اما در ناحیه ای که لیپوماتیک انجام شده است بسیار جزئی و اندک خواهد بود. در اینصورت افراد ابتدا باید سعی کنند که یک زندگی سالم و رژیم غذایی مناسب داشته باشند و نگران چاقی و برگشت چاقی بعد از لیپوماتیک نباشند.

با این توصیفات جراحی لیپوماتیک به عنوان یک شیوه جادویی شناخته می شود که با تکنیک منحصربفردی که دارد جهت تخلیه چربی ها بکار می رود. لیپوماتیک نتایجی دائمی دارد، بدون بازگشت است و هیچ خطری سلامتی فرد را تهدید نمی کند.

ماندگاری عدم برگشت چاقی بعد از لیپوماتیک چقدر است؟

جراحی لیپوماتیک شیوه ای مدرن است که به سادگی یک اندام ایده آل و زیبا را برای افراد چاق به وجود می آورد.

در لیپوماتیک با بیرون کشیده شدن چربی های قدیمی از زیر پوست، اندام بدن تراشیده و خوش فرم خواهد شد. هنر نگه داشتن این اندام زیبا و ماندگاری اثرات مثبت و مفید آن تا حد زیادی به خود فرد نیز بستگی دارد چرا که در صورت رها کردن ورزش و رژیم ممکن است تا حد کمی با چاقی اندام مواجه شود.

اما نباید نگران چاقی اندامی که تحت جراحی لیپوماتیک قرار گرفته است بود چرا که این چاقی جدید در سایر اندام های بدن پخش می شود و آن ها را با خطر تجمع چربی های اضافی مواجه می کند.

طبق مطالعه ای که بین چندین مراجعه کننده لیپوماتیک انجام شده، نیمی از این افراد پس از گذشت 6 ماه کمی افزایش وزن داشته اند و این افزایش وزن ناشی از چربی های احشایی است که به دلیل بیماری های قلبی عروقی به وجود آمده اند نه چربی های زیر جلدی.

در نتیجه علاوه بر چربی های زیر جلدی به چربی های احشایی نیز توجه فرمایید. بهتر است برای ماندگاری اثرات و عدم برگشت چاقی بعد از لیپوماتیک رعایت های غذایی و ورزش را فراموش نکنید.

هنگامی که صحبت از تناسب اندام و حفظ فرم ایده آل و دلخواه افراد به میان می آید، همه به فعالیت های ورزشی و رژیم های غذایی فکر کرده و این دو روش را تنها راه برای حفظ و تناسب اندام می دانند.

اگرچه پیروی از سبک زندگی سالم با انجام فعالیت های ورزشی و انتخاب صحیح در مواد غذایی مصرفی، ممکن خواهد بود اما راه های دیگری نیز برای رسیدن به فرم دلخواه و حفظ وزن پس از لیپوماتیک وجود دارد.

1- داشتن برنامه و سبک زندگی سالم

دنبال کردن برنامه غذایی روزانه ای که باعث تنظیم کالری های دریافتی شده و به سلامت عمومی بدن شما کمک نماید، یکی از مفیدترین عامل برای تناسب اندام خواهد بود.

همچنین توجه داشته باشید که در کنار توجه به کالری های دریافتی، بالا بردن سوخت و ساز بدن برای از بین بردن کالری های اضافی  از اهمیت بالایی برخوردار است.

2- عضلات موجود در بدن خود را افزایش دهید

برای سوزاندن بیشتر کالری دریافتی پس از لیپوماتیک می توانید از ورزش های قدرتی کمک بگیرید. زیرا ورزش های قدرتی همراه با حرکات هوازی، موجب ایجاد توده های عضلانی خواهند شد.

3- استفاده از پروتئین ها به صورت روزانه

اجزای تشکیل دهنده ماهیچه های بدن، پروتئین ها و اسیدهای آمینه می باشند. پروتئین های کم چربی نیز برای ساخت توده های عضلانی مفید واقع خواهند شد. در نتیجه با مصرف پروتئین ها در صبحانه، متابولیسم بدن در اول صبح حفظ شده، قند و انرژی خون تثبیت می شود و به ساخت عضلات کم حجم نیز کمک خواهد شد.

4- پس از انجام لیپوماتیک، حجم وعده های غذایی خود را کم کنید.

یکی از بیشترین توصیه های پزشکان تغذیه، کم کردن حجم وعده های مصرفی می باشد.

در واقع می توان گفت که هرچه حجم وعده های غذایی بیشتر باشد، توانایی بدن برای سوختن کالری ها کاهش خواهد یافت و این امر عامل چاقی و افزایش وزن خواهد بود. برای معکوس کردن این روند، بهترین کار این است که حجم وعده ها را کاهش داده و تعداد وعده های مصرفی را افزایش دهید.

همچنین توصیه می شود که از مصرف موادی که مغذی نبوده و دارای ارزش غذایی نمی باشند، خودداری شود.

5- آب بنوشید

مزیت های فراوان آب بر همه کس آشکار می باشد. برای کنترل و حفظ وزن پس از پیکرتراشی آب بنوشید. نوشیدن زیاد آب می تواند سوخت و ساز بدن را بالا برده و میزان سوختن کالری ها را افزایش دهد. همچنین به دلیل حجمی که آب دارد، موجب پر شدن معده و در نتیجه کاهش اشتهای فرد نیز خواهد شد.

6- تحرک داشته باشید

دنیای کنونی و پیشرفت تکنولوژی موجب شده که تحرک کلی بدن فرد در روز کاهش یابد. سعی کنید تحرک خود را افزایش دهید بطور مثال به جای استفاده از آسانسور می توانید از پله ها برای رفت و آمد استفاده نمایید. همچنین سعی نکنید برای مدت طولانی در محلی بشینید. در هر 20 الی 30 دقیقه یک بار بلند شده و پاهای خود را حرکت دهید.

7- از استرس به دور باشید.

آزاد شدن هورمون کورتیزول موجود در بدن باعث افزایش وزن خواهد شد و تنها زمانی این هورمون آزاد می شود که استرس داشته باشید. با آزاد شدن کورتیزول، فرد تحریک به پرخوری می شود و کالری بیشتری جذب بدن خواهد شد. در نتیجه از استرس دوری کنید.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد لیپوماتیک و مراقبت های بعد از آن مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *