جراحی بینی

جراحی بینی برای افرادی که تیروئید دارند چگونه است ؟

جراحی بینی برای افرادی که تیروئید دارند چگونه است ؟

جراحی بینی برای افرادی که تیروئید دارند چگونه است ؟

تیروئید را می توان از جمله بیماری هایی دانست که ارتباط مستقیمی بر حفره های بینی دارد. به همین دلیل جراحی بینی برای افرادی که مبتلا به تیروئید هستند باید تحت شرایط خاصی انجام گیرد. متخصصانی که در زمینه پوست و غدد دارای فعالیت هستند می توانند در این زمینه مشورت های لازم را برای افرادی که متقاضی رینوپلاستی هستند ارائه دهند.

جراحی بینی برای افرادی که تیروئید دارند چگونه است

در واقع دو نوع مشکل در رابطه با افرادی که تیروئید دارند مشاهده می شود. تیروئید کم کار و پر کار .که هر کدام از این معضلات می تواند در رابطه با جراحی بینی مشکلاتی را برای افراد ایجاد کند.

دریافت تخفیف ویژه جراحی بینی به مدت محدود + مشاوره رایگان

تیروئید می تواند هورمون های موجود در بدن افراد را با اختلال روبرو کنند و از این طریق در فیزیولوژی بدن و کلیه کارهایی حیاتی آنان مانند تعداد ضربان قلب، ایجاد تعریق بیش از حد، مصرف انرژی بالا و بسیاری از عوامل دیگر تاثیر گذار باشد.

غددی که در تیروئید می توانند تاثیر گذار باشند شامل غده هیپوفیز، آدرنال، پاراتیروئید و سلول های موجود در لوزالمعده هستند. هر گونه تغییری در عملکرد این غدد می تواند کل سیستم بدن فرد را با مشکل روبرو کند.

به همین دلیل جراحی بینی ممکن است در این افراد مشکلاتی را ایجاد کند. برای جلوگیری از ایجاد عارضه باید قبل از رینوپلاستی بافت شناسی و تغییراتی که این عارضه بر مخاط بینی می گذارد مورد بررسی کامل قرار گیرد تا بعد از آن جراحی بینی بتواند برای افراد انجام شود.

انجام جراحی بینی برای این دسته از افراد با حساسیت هایی روبرو می باشد زیرا اینگونه افراد باید هنگام انجام این عمل مراقبت های بیش تری را در مقایسه با حالت عادی رعایت کنند.

در صورتی که افراد انجام این مراقبت ها را جدی نگرفته و ضمن انجام عمل دقت و حوصله ی کافی به خرج ندهند ممکن است مشکلاتی برای آن ها به وجود آید که جبران آن برایشان گران تمام شده و موجب آزرده خاطر شدن آن ها شود.

از جمله مواردی که بهتر است افراد قبل از انجام جراحی بینی درباره ی آن تحقیقات و همچنین حساسیت هایی را نشان دهند موضوع انتخاب یک پزشک متخصص خوب و با سابقه می باشد.

معمولا در ذهن همه ی افراد معیارهایی برای انتخاب پزشک معتبر و با تجربه وجود دارد که ویژگی های ذکر شده را دارا بوده و برای انجام درمان مناسب می باشد. بهتر است کمی در این باره حساسیت بیش تری توسط شخص نشان داده شود تا بهترین انتخاب پزشک برای انجام عمل بینی صورت پذیرد.

وجود پزشک کاردان و ماهر بنا به دلایلی از جمله بروز مشکلاتی برای مراجعه کننده در حین انجام جراحی بینی تسلی بخش بوده و نگرانی های ممکن را از بین می برد زیرا در این صورت وی از دانش کافی برای بر طرف نمودن مشکلات برخوردار خواهد بود.

همچنین اگر پزشک متخصص از دانش روز برخوردار باشد فرد می تواند از تمام مزایای انجام این عمل به طور تمام و کمال برخوردار شود؛ بنابراین برای انتخاب پزشک بهتر است از افرادی که سابقه ی انجام این عمل را تحت نظر پزشک مورد نظر داشته سوالاتی کرده تا با نوع عملکرد وی بیش تر آشنا شوید.

مورد دیگری که افراد باید ملاحظات زیادی درباره ی آن نیز داشته باشند مسئله ی انتخاب یک کلینیک معتبر و همچنین با سابقه می باشد. کلینیک های زیادی در سراسر کشور وجود دارند که جراحی بینی را برای افرادی که دچار مشکل تیروئید می باشند انجام می دهند. این افراد می توانند یکی از این کلینیک هایی که ویژگی های لازم برای انجام Rhinoplasty داشته را انتخاب کرده و برای انجام عمل به آن کلینیک مراجعه کنند.

از ویژگی هایی که یک کلینیک باید از آن برخوردار باشد داشتن یک تیم پزشکی و همچنین پرسنل مجرب می باشد. کلینیک مورد نظر باید گواهینامه لازم از وزرات مربوطه را داشته باشد.

در غیر این صورت نباید به آن کلینیک برای انجام عمل جراحی مراجعه نمود. همچنین کلینیک های معتبر امروزه در فضای مجازی صفحاتی داشته که در آنها نمونه ای از خدمات خود را منتشر می کنند.

باید بگوییم که برخی از کلینیک ها که تعداد آنها نیز کم می باشد با دریافت مبالغ زیادی از مراجعه کنندگان خود برای آن ها خدمات خوبی ارائه نمی دهند. همچنین برخی از کلینیک ها هم کلاهبرداری هایی را در این زمینه انجام می دهند. افراد باید مراقب باشند در دام این موارد نیفتند. گفتنی است که با پیگیری های که توسط وزارت بهداشت انجام می شود این کلینیک ها به سرعت شناسایی شده و اجازه ی کلاهبرداری به آن ها داده نمی شود.

تیروئید چه تاثیری بر جراحی بینی دارد ؟

همان طور که گفته شد تیروئید نوعی بیماری است که می توان در هورمون های بدن اختلال ایجاد کند و با توجه به نوع کم کار و پرکاری که دارد در هر قسمت از بدن تاثیری متفاوت را بر جای بگذارد. کم کاری تیروئید می تواند باعث ایجاد گرفتگی بینی و عارضه ای به نام رینوسینوزیت شود.

در واقع غده تیروئید با قرارگیری در زیر گلو می تواند فعالیت های سیستم بدن را کنترل کند. این غده با توجه به کارایی که دارد می توانند سوخت و ساز بدن را تنظیم کند و از این طریق به کنترل ترشح هورمون ها می انجامد.

جراحی بینی برای افرادی که تیروئید دارند چگونه است

در مواردی که فرد دارای پرکاری تیروئید است این غدد دارای فعالیت زیادی هستند و می توانند ترشح هورمون ها را در بدن به مقدار قابل توجهی بالا ببرند. این امر می توانند سیستم کلی بدن را تحت تاثیر قرار دهد. همچنین کم کاری تیروئید نیز از جمله مشکلات دیگری است که دقیقا نتیجه عکس را در مقابل پرکاری تیروئید بر بدن دارد.

به این صورت که در اثر ایجاد این عارضه بدن و غدد تیروئید به اندازه کافی هورمون ترشح نمی کنند که این امر نیز به خودی خود تاثیرات منفی بر بدن باقی می گذارد. همچنین این عارضه می تواند عمل زیبایی بینی را با مشکلاتی روبرو کند. در طی این بیماری التهابات درونی در افراد ایجاد می شود که این امر می تواند در جراحی بینی تاثیرات منفی داشته باشد.

البته کسانی که به کم کاری یا پرکاری تیروئید دچار هستند سطح هورمون های بدن آنها توسط داروهایی که در این زمینه وجود دارد در حد نرمالی قرار داده می شود. دارو درمانی می تواند التهابات و ورم ناشی از کم کاری تیروئید را در بدن کاهش دهد.

افراد مبتلا به تیروئید چه ممنوعیت هایی به جهت انجام عمل بینی دارند ؟

فارغ از نوع انجام عمل های جراحی برخی مسائل وجود دارند که در تمامی آن ها مشترک بوده و افراد باید آن ها را برای رسیدن نتایج کامل تر و همچنین جلوگیری از به وجود آمدن مشکلات مختلف رعایت کنند.

برای مثال محدودیت ها و همچنین ممنوعیت های مختلف و منحصر به فردی برای عمل های جراحی وجود دارد که فرد بیمار باید آن ها را رعایت کرده تا دچار مشکل نشود.

کسانی که به مشکلاتی تیروئید مبتلا هستند در ابتدا باید این مشکل را تا حد بسیار زیادی حل کنند تا از این طریق بتوانند اقدام به جراحی بینی کنند. با توجه به پیشرفت علم پزشکی داروهای متنوعی برای کاهش این عارضه تولید شده است که می تواند مورد توجه قرار گیرد.

افرادی که تمایل به انجام عمل زیبایی بینی دارند باید در ابتدا توسط پزشک مورد معاینه کامل واقع شوند و آزمایشات متعددی از آنها گرفته شود تا در صورت صلاحدید پزشک جراحی بینی یا رینوپلاستی در صورت وجود نداشتن مشکلی بر روی این افراد انجام شود.

مصرف داروهایی که می تواند این عارضه را از بین ببرد یا را درمان کند به شدت قبل از رینوپلاستی توصیه می شود. با این حال این افراد باید از کلیه کارهای زیر قبل از جراحی بینی خوددای کنند.

  1. یکی از مواردی که باید قبل از جراحی بینی از انجام آن اجتناب کنید کشیدن سیگار و مصرف الکل است. این امر می تواند مشکلات تنفسی را در افراد مبتلا به تیروئید ایجاد کند. همچنین زخم هایی که در اثر جراحی بینی در اثر برش ایجاد می شود، در صورت مصرف سیگار بهبودی در آنها دیرتر مشاهده می شود. این عارضه در بیماران تیروئیدی که دارای التهابات درونی هستند مشکلات بی شماری را ایجاد خواهد کرد.
  2. کنترل فشار خون و ضربان قلب دو مولفه ای است که باید قبل از جراحی بینی در این افراد به طور مرتب چک شود. تعادل در ایجاد فشار خون و ضربان قلب تا حدودی به بیماران این امکان را می دهد تا جراحی بینی را بتوانند در شرایط مناسب تری انجام دهند.

موارد ذکر شده جزو مهم ترین نکاتی است که افراد باید آن ها را رعایت کنند. در صورتی که افراد در رعایت این موارد سهل انگاری کنند ممکن است انجام جراحی بینی برای آن ها بیهوده باشد و یا پس از انجام عمل، نتایج مورد انتظار یا هدف آنها از عمل بینی برآورده نشود؛ بنابراین بهتر است این موارد را جدی گرفته تا علاوه بر رسیدن به انتظارت و اهداف خود از درمان، از نتایج نهایی نیز رضایت کامل کسب نمایید.

آیا مشکل تیروئید می تواند از انجام عمل بینی جلوگیری کند ؟

جراحی بینی یکی از محدود جراحی های زیبایی است که هر فردی تمایل به انجام آن دارد تا چهره خود را تغییر دهد و از این طریق زیبایی در خود را بیش از پیش در معرض دید قرار دهد. به همین دلیل پزشکان بسیاری وجود دارند که عمل زیبایی بینی را بدون هیچ گونه مسئولیتی انجام می دهند.

رینوپلاستی نوعی از عمل زیبایی بینی (nose surgery) است که می تواند بر روی عده ای از افراد نتایج منفی را به بار آورد. برای جلوگیری از ایجاد هر گونه عارضه در ابتدا باید آزمایشات و معاینات کاملی بر روی افراد انجام شود تا آنها در حین و بعد از عمل زیبایی بینی با مشکل روبرو نشوند.

افرادی که مبتلا به تیروئید هستند را می توان جز این دسته از افراد دانست که باید احتیاط های لازم را قبل از رینوپلاستی برای آنان در نظر گرفت. با این حال مشکلات دیگری وجود دارد که می توان به حساسیت این افراد به داروهای بیهوشی که طی عمل جراحی بینی در افراد استفاده می شود اشاره کرد.

داروهای بیهوشی می تواند جریان خون این افراد را کند کنند و این عارضه می تواند کما یا تاخیر در به هوش آمدن  بعد از جراحی بینی را برای افراد ایجاد کند. هر گونه زخم و یا آسیبی در پوست این افراد می تواند به کلی سلامت آنها را تحت تاثیر قرار دهد.

امروزه به دلیل این که متخصصان هوشبری از دانش کامل و همچنین از تجربه ی کافی برخوردار می باشند نیازی به نگرانی خاصی در این مورد نیست و افراد می توانند به راحتی این عمل را با استفاده از بی هوشی انجام دهند. این دسته از افراد به دلیل اینکه سخت گیری های زیادی به دلیل حساسیت این شغل وجود دارد معمولا حرفه ای بوده و افرادی شایسته می باشند.

اما ممکن است برخی از افراد به دلیل ترس خود از بی هوشی نتوانند جراحی بینی را انجام دهند. این دسته از افراد بهتر است قبل از انجام عمل با پزشک متخصص جلسات مشاوره ای برگزار کنند زیرا این جلسات سبب کاهش استرس و نگرانی های ناشی از انجام جراحی بینی خواهد شد.

از آنجایی که کم کاری تیروئید به کاهش سطح هورمون ها در غدد مختلف از جمله غده هیپوفیز می انجامد، زمانی که فرد تحت عمل جراحی بینی قرار می گیرد این غده نمی تواند دستورالعمل های لازم برای به هوش آمدن یا تنظیم هورمون های دیگر را به سیستم بدن برساند.

در نتیجه در اثر گردش خون ضعیف، عملکرد مغز در حد پایینی قرار می گیرد. این امر به کاهش ضربان قلب و همچنین افت و کاهش فشار می انجامد. در نتیجه این امر تنفس برای این افراد را بعد از جراحی بینی با مشکل روبرو می شود.

برای جلوگیری از ایجاد مشکل در زمان عمل زیبایی بینی در افراد مبتلا به تیروئید باید چکار کرد ؟

برای این منظور در ابتدا باید با پزشک خود در این باره مشورت های لازم را انجام دهید و بعد از آن در صورتی که سطح خون شما در حد نرمالی قرار داشت و در آن موارد خطرناک و مشکوکی دیده نشود عمل جراحی بینی ممکن است برای شما انجام شود.

همچنین اگر داروهای استروئیدی برای کم کاری تیروئید را به طور مرتب مصرف کرده باشید ممکن است پزشک عمل جراحی بینی را انجام دهد. البته تا حد امکان از انجام جراحی بینی قبل از درمان تیروئید خودداری کنید تا مشکلات تنفسی در شما شدت پیدا نکند.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک در رابطه با هزینه جراحی بینی و سایر موارد مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *