آیا جراحی بینی برای دیابتی ها مجاز است ؟

آیا جراحی بینی برای دیابتی ها مجاز است ؟

امروزه جراحی بینی یکی از رایج ترین روش های جراحی پلاستیک است. افراد بسیاری وجود دارند که بعد از رسیدن به سن بلوغ متوجه می شوند که از فرم بینی خود راضی نیستند؛ بنابراین تنها راه حل برای این افراد عمل زیبایی بینی است.

آیا جراحی بینی برای دیابتی ها مجاز است

اما همیشه این سوال پیش می آید که آیا تمام افراد با هر شرایطی می توانند جراحی بینی را انجام دهند. بسیاری از افراد به انواع دیابت مبتلا بوده و در عین حال از فرم بینی خود ناراضی هستند.

ما در این مقاله به بررسی این موضوع می پردازیم که آیا رینوپلاستی برای افراد دیابتی نیز قابل انجام است؛ و همچنین نکاتی که باید افراد دیابتی جهت رینوپلاستی رعایت کنند را عنوان می کنیم.

جراحی بینی چه خطراتی برای بیماران دیابتی به همراه خواهد داشت ؟

افراد دیابتی مستعد ابتلا به مسائل گردش خون هستند. این مسائل گردش خون می توانند روند بهبودی بعد از عمل زیبایی بینی را مختل کنند.

علاوه بر این استرس جسمی که هنگام جراحی بر بیمار غلبه می کند می تواند منجر به افت سطح قند خون شود. افت سطح خون علاوه بر اینکه منجر به اختلال در بهبود شده، عوارضی را نیز برای افراد دیابتی به دنبال دارد.

همچنین در صورت کنترل نشدن دیابت، این افراد به شدت در معرض خطر عفونت قرار دارند. ممکن است زخم بیماران دیابتی به علت بالا بودن سطح قند خون عفونت کند.

آیا جراحی بینی برای دیابتی ها مجاز است

به همین دلیل مهم است که این بیماران به صورت مداوم سطح قند خون خود را کنترل کنند. معمولا بهتر است جهت انجام جراحی بینی، سطح قند خون افراد دیابتی 150 یا کمتر از این مقدار باشد.

این عوامل برخی از خطراتی بودند که ممکن است جراحی بینی برای افراد دیابتی ایجاد کند. با این حال این افراد می توانند روش مناسب تری از عمل بینی را انتخاب کنند تا خطر کمتری برای آن ها داشته باشد. به عنوان مثال انجام عمل زیبایی بینی به صورت تزریقی می تواند بهترین روش برای این افراد باشد.

جراحی بینی های بزرگ چگونه است ؟

همچنین در صورتی که افراد دیابتی، دیابت خود را کنترل کنند و یک شیوه زندگی سالم را دنبال کنند، خطرات عمل بینی برای آن ها به حداقل خواهد رسید. در ادامه به شما خواهیم گفت که افراد دیابتی با انجام چه راهکارهایی قادر خواهند بود که کاندید خوبی برای رینوپلاستی باشند.

چه مراقبت های پزشکی به جهت انجام عمل بینی برای دیابتی ها وجود دارد ؟

جراحی بینی با انجام برخی مراقبت ها برای بیماران دیابتی نیز قابل انجام است. عمل بینی برای این افراد نیاز به تلاش و آمادگی بیشتر قبل از انجام جراحی بینی و مراقبت هایی بعد از انجام جراحی بینی است.

ابتدا مهم است که دیابت شما قبل و بعد از انجام عمل زیبایی بینی تحت نظارت کامل پزشک متخصص قرار گیرد؛ بنابراین دیابت کنترل شده خطرات کمتری برای رینوپلاستی ایجاد می کند.

یکی از مهم ترین مراقبت هایی که قبل و بعد از انجام جراحی بینی برای افراد دیابتی باید انجام شود، کنترل سطح قند خون است. قند خون افراد دیابتی باید به صورت مداوم اندازه گیری شده و در سطح نرمال نگه داشته شود.

افزایش قند خون می تواند خطراتی را در حین و بعد از جراحی بینی به دنبال داشته باشد. همچنین کنترل دیابت می تواند باعث کنترل بهبودی زخم ها و جلوگیری از عفونت شود. چرا که بیماران دیابتی به شدت در معرض خطر بهبود نیافتن زخم ها هستند.

بنابراین بیماران دیابتی باید قبل از انجام هرگونه جراحی از جمله عمل بینی، مطمئن شوند که دیابت آن ها تحت کنترل است. تا زمانی که دیابت تحت کنترل بوده و میزان قند خون در سطح نرمال باشد جای هیچ گونه نگرانی نیست.

آیا بیماران دیابتی می توانند عمل جراحی بینی را انجام دهند ؟

بیماران دیابتی هم می توانند مانند سایر افراد از جراحی بینی استفاده کنند؛ اما این بیماران باید آزمایشات پیش از جراحی بینی از جمله قند خون داده و نتیجه آزمایش را به جراح ارائه دهند. اگر قند خون بیماران دیابتی بالا باشد، پزشک باید اقداماتی را به جهت پایین آوردن قند خون انجام دهد.

قند خون مناسب این افراد برای انجام جراحی بینی باید حدود 150 یا پایین تر باشد. در این حالت هیچ مشکلی جهت انجام عمل بینی وجود ندارد؛ بنابراین لازم است که بیماران در صورت داشتن هرگونه مشکل خاصی آن را با پزشک مطرح کنند.

سپس پزشک بررسی خواهد کرد که آیا این مشکل قابل بهبودی هست یا نه. اگر جراح نتواند خطر انجام جراحی بینی را برای برخی بیماران دیابتی به حداقل برساند، از روش های کم خطر تر رینوپلاستی استفاده می کند؛ بنابراین جای هیچ گونه نگرانی نیست. چرا که بیماران دیابتی نیز می توانند عمل زیبایی بینی را انجام دهند.

چگونه می توان یک جراح بینی خوب انتخاب کرد ؟

عمل بینی برای بیماران دیابتی به چه صورت خواهد بود ؟

بیماران دیابتی می توانند در صورت عدم وجود هرگونه مشکل، جراحی بینی (Nose Surgery) معمولی را انجام دهند؛ اما در صورت وجود مشکل، معمولا بهترین روش انجام عمل بینی برای بیماران دیابتی، جراحی بینی تزریقی است. در این نوع از جراحی بینی از پرکننده ها استفاده می شود.

پرکننده ها در جراحی بینی تزریقی به جهت صاف کردن شیارها و زاویه های تیز بینی کاربرد دارند. برای انجام رینوپلاستی تزریقی نیازی به بیهوشی نداشته و ناراحتی و درد ناشی از این نوع جراحی بینی بسیار کم است.

در طول جراحی بینی تزریقی شما در طول عمل کاملا بیدار و هوشیار هستید و می توانید در صورت رضایت از نتایج جراحی بینی به پزشک اطلاع دهید. جراحی بینی تزریقی تنها چند دقیقه طول می کشد و جای هیچ گونه زخمی به جای نمی گذارد.

همچنین زمان بهبودی بعد از انجام این نوع جراحی بینی بسیار کم بوده و بیمار به محض خروج از کلینیک می تواند به فعالیت های روزانه خود ادامه دهد. به همین دلیل است که معمولا از این روش جهت انجام عمل زیبایی بینی افراد دیابتی استفاده می کنند.

در روش جراحی بینی تزریقی از موادی مانند جودرم، رادیس و غیره استفاده می شود. این پرکننده ها از مواد پوستی اسید هیالورونیک ساخته شده و کاملا بی خطر هستند. پزشک تشخیص خواهد داد که کدام پرکننده می تواند برای بیمار دیابتی مناسب تر و کم خطرتر باشد.

عمل بینی تزریقی هیچ مشکلی از نظر انسداد خون یا انسولین برای بیماران دیابتی ایجاد نمی کند؛ و همچنین پرکننده ها نیز بدون هیچ تهدید خاصی برای افراد دیابتی هستند.

در نهایت بهتر است بیماران دیابتی مناسب ترین روش جراحی بینی را در بهترین کلینیک انجام دهند. کلینیک و جراحی که این بیماران جهت انجام جراحی بینی انتخاب می کنند بسیار مهم است. چرا که جراح خوب، می داند که کدام روش جراحی بینی برای بیماران دیابتی کم خطرتر است.

همچنین اگر کلینیک مجهز به دستگاه اندازه گیری میزان قند خون باشد خیلی بهتر است. چرا که در این صورت پزشک می تواند به صورت مداوم سطح قند خون بیمار دیابتی را اندازه گیری کرده و آن را کنترل کند.

همچنین از آن جا که بیماران دیابتی بسیار بیشتر از سایر افراد در معرض خطر عفونی شدن زخم قرار دارند؛ بنابراین لازم است کلینیکی که بیماران دیابتی به جهت انجام رینوپلاستی انتخاب می کنند زیر نظر وزارت بهداشت باشد.

چرا که وزارت بهداشت تمامی مواد و ابزاری که در کلینیک برای بیماران مورد استفاده قرار می گیرد را مورد ارزیابی و سنجش قرار می دهد؛ بنابراین زمانی که کلینیک عمل زیبایی بینی زیر نظر وزارت بهداشت باشد، امکان عفونی شدن زخم بیماران دیابتی پس از عمل بینی به حداقل خواهد رسید.

تاثیر جراحی بینی بر حس بویایی

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک در رابطه با هزینه جراحی بینی و سایر موارد مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

جراحی بینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
مکان یاب