پوست و مو

لاغری غیر تهاجمی و مزایای آن چیست ؟

لاغری غیر تهاجمی و مزایای آن چیست ؟

لاغری غیر تهاجمی

بسیاری از افراد، انجام ورزش های روتین را اقدامی عذاب آور تلقی می کنند. این افراد پس از مدت ها تلاش و انجام برنامه های ورزشی متنوع، دچار ناامیدی شده اند در نتیجه علاقه به استفاده از روش های طبیعی برای لاغری غیر تهاجمی دارند.

این افراد در کنار برنامه های ورزشی فشرده از رژیم های گوناگونی نیز بهره برده اند؛ اما هیچ یک از این روش ها نتایج دلخواه را برای آنها به همراه نداشته است. ناامیدی ناشی از ناتوانی در انتخاب یک روش لاغری غیر تهاجمی می تواند بسیار آزار دهنده باشد.

لاغری غیر تهاجمی و مزایای آن چیست ؟برخی از افراد با وجود انجام ورزش ها و پیروی از رژیم های غذایی متنوع موفق به از بین بردن چربی های انباشته شده در شکم، پهلو، ران و گردن خود نشده اند. چرا که چربی های انباشته شده در این مناطق بسیار سخت تر از چربی های دیگر مناطق بدن از بین می روند.

دریافت تخفیف نقدی خدمات کلینیک رز + مشاره رایگان

به همین دلیل بسیاری از افرادی که با وجود پیروی از یک برنامه سالم برای زندگی موفق به آب کردن چربی های انباشته شده در نواحی مختلف بدن خود نشده اند، به دنبال روش های نوینی برای لاغری هستند.

در سال های اخیر و در پاسخ به نیاز این متقاضیان روش های لاغری غیر تهاجمی و تهاجمی مورد استفاده قرار گرفته است. پزشکان غالباً استفاده از روش لاغری تهاجمی یا همان جراحی را به متقاضیان پیشنهاد نخواهند داد. چرا که این روش عوارض جانبی بسیاری برای بیمار به همراه خواهد داشت.

روش جراحی بسیار دردناک بوده و از طول درمان بسیار بالایی نیز برخوردار است. از این گذشته، احتمال بروز عفونت در این شیوه درمانی بسیار بالا است. در ادامه با معایب و مزایا و روش های مورد استفاده در روش لاغری غیر تهاجمی آشنا خواهید شد.

لاغری غیر تهاجمی و مزایای آن چیست ؟چرا روش لاغری غیر تهاجمی در مقایسه با روش جراحی مناسب تر است؟

روش های لاغری غیر تهاجمی بدن را تحت فشار بسیار کمتری قرار می دهند. طول درمان و بهبودی فرد پس از استفاده از این روش ها در مقایسه با روش جراحی به مراتب کوتاه خواهد بود.

برای مثال استفاده از روش پیکر تراشی غیر تهاجمی با لیزر به دلیل امنیت بسیار بالا به شدت مورد استقبال متقاضیان قرار گرفته است. این روش درمانی در کمترین زمان ممکن و با استفاده از اشعه لیزر بافت چربی های انباشته شده در نواحی مختلف بدن را شکسته و از بین می برد.

از این گذشته انجام روش های جراحی، روند زندگی طبیعی را مختل می کند. فرد برای انجام جراحی های لاغری نیاز به مرخصی ها طولانی مدت و بستری شدن در بیمارستان نخواهد داشت. علاوه بر این عوارض ناشی از انجام جراحی های لاغری در مقایسه با لاغری غیر تهاجمی بسیار بیشتر هستند.

همین موضوع باعث شده است که افراد بیشتری برای استفاده از روش های لاغری غیر تهاجمی به پزشک مراجعه کنند. متقاضیان این روش به دنبال روشی مطمئن هستد که در کمترین زمان ممکن، نتایج مورد نظر آنها را به همراه داشته باشد.

به همین دلیل می توان گفت، با پیشرفت هایی که در زمینه درمانی های لاغری غیر تهاجمی به عمل آمده و با شناسایی عوارض ناشی از انجام جراحی های لاغری، همواره افراد بیشتری از روش های غیر تهاجمی استقبال می کنند. به این ترتیب جراحی های لاغری در آینده ای نه چندان دور به کلی از میان برداشته و جز در موارد محدودی مورد استفاده قرار نخواهند گرفت.

لاغری غیر تهاجمی با استفاده از پیکر تراشی با لیزر

در این روش درمانی از هیچگونه برش یا بریدگی استفاده نمی شود. فرد پس از انجام این روش شاهد آثار زخم و بریدگی روی اندام های خود نخواهد بود. به همین دلیل این روش درمانی در مقایسه با دیگر روش های درمانی آسیب کمتری به فرد می رساند.

جلسه درمانی لاغری غیر تهاجمی با استفاده از لیزر تنها چند دقیقه به طول می انجامد. این روش درمانی مانع بازگشت فرد به جریان طبیعی زندگی نخواهد شد. در واقع فرد در کمترین زمان ممکن و پس از انجام لیزر درمانی برای لاغری غیر تهاجمی، به منزل بازگشته و روند بهبودی را طی می کند.

این شیوه درمانی برای از بین بردن بافت های ضخیم چربی نیز کاربرد دارد. نتایج استفاده از روش لاغری غیر تهاجمی بسیار حیرت آور است. فرد متقاضی با صرف تنها چند دقیقه می تواند به نتایج دلخواه خود دست پیدا کند.

لیزر در مقایسه با تیغ جراحی گزینه بسیار قابل قبول تری  به شمار می رود. افراد زیادی برای استفاده از این روش درمانی داوطلب می شوند. چرا که حتی افرادی که از برنامه بسیار فشرده ای برخوردار هستند، نیز می توانند زمانی را در برنامه روزانه خود برای شرکت در جلسات لیزر در نظر گرفته و شاهد نتایج شگفت انگیز این روش درمانی خواهند بود.

چه کسانی می توانند از روش های لاغری غیر تهاجمی استفاده کنند؟

افرادی که از اضافه وزن بالایی رنج نمی برند و تنها به چاقی موضعی در بخش هایی از بدن خود مبتلا هستند، استفاده از لاغری غیر تهاجمی گزینه بسیار مناسبی خواهد بود. علاوه بر این، فرد متقاضی پس از انجام این روش نیازی به استراحت های طولانی مدت نخواهد داشت.

شما باید انتظارات واقع گرایانه ای داشته باشید. این روش درمانی در کمترین زمان ممکن، چربی انباشته شده در مناطق مورد نظر را از میان بر می دارد.

مزایای استفاده از لاغری غیر تهاجمی

در ادامه برخی از مزایای این روش درمانی را بر می شماریم:

  1.     دوره درمان کوتاه مدت
  2.     عدم استفاده از بیهوشی عمومی و در نتیجه حذف عوارض ناشی از استفاده از این بیهوشی ها
  3.     عوارض جانبی بسیار ناچیز
  4.     پیشروی گام به گام در حذف چربی ها که به فرد متقاضی اجازه می دهد نظرات خود را با پزشک در میان بگذارد.
  5.     نتایج حاصل از انجام لاغری غیر تهاجمی تا زمانی که فرد وزن خود را ثابت نگه دارد، ماندگار خواهد بود.

معایب و محدودیت های استفاده از لاغری غیر تهاجمی

  1. میزان چربی برداشته شده با استفاده از این روش در مقایسه با روش لیپوساکشن به مراتب کمتر است. به همین دلیل افرادی که از چاقی های موضعی برخوردار هستند گزینه های مناسبی برای استفاده از این روش های درمانی به شمار می روند.
  2. از این گذشته در درمانهای مورد استفاده در لاغری غیر تهاجمی نمی توان میزان دقیق چربی های برداشته شده را مشخص کرد. بلکه تنها می توان به طور تخمینی میزان را برای برداشتن حجم چربی ها برآورد کرد.
  3. فرد متقاضی لاغری غیر تهاجمی ممکن است برای دستیابی به نتایج دلخواه خود چندین بار تحت درمان قرار بگیرد. در واقع ممکن است فرد به دفعات برای انجام لاغری غیر تهاجمی به پزشک مراجعه کنند تا به نتیجه دلخواه دست پیدا کند. برای مثال در روش لیزر درمانی، فرد متقاضی برای دستیابی به نتایج دلخواه باید چندین جلسه به پزشک خود مراجعه کند.
  4. افرادی که دارای توده های حجیم چربی در نواحی مختلف بدن خود هستند ممکن است از نتایج انجام لاغری غیر تهاجمی رضایت نداشته باشند. چرا که آن روش درمانی نتیجه قابل توجهی را در حذف توده های کوچک چربی به ثبت رسانده است

اما حذف توده های بزرگ چربی ممکن است به روش های تخصصی تری نیاز داشته باشد. در مواردی نیز برای حذف یک توده چربی بزرگ به جلسات بسیار طولانی تری نیاز خواهد بود و فرد به دفعات بیشتری به مطب پزشک مراجعه خواهد کرد.

در آخر این نکته را به خاطر داشته باشید که درمان های لاغری غیر تهاجمی (non invasive slimming) و تهاجمی با هدف کاهش وزن فرد به انجام نمی رسند. از این رو بیمار باید در حین استفاده از تکنیک های مورد استفاده در لاغری غیر تهاجمی تغییراتی را در شیوه زندگی خود نیز به وجود آورد.

به این منظور رژیم غذایی و برنامه ورزشی منظمی را باید در نظر گرفت. شما می توانید با اندام تازه خود زندگی تازه ای را شروع کنید و با انتخاب شیوه سلامتی برای زندگی، نتایج حاصل از لاغری غیر تهاجمی برای همیشه در اندام خود ثابت نگه دارید.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک لاغری مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *