بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی بدون جراحی

بلفاروپلاستی بدون جراحی

انجام بلفاروپلاستی بدون جراحی ممکن است؟

بلفاروپلاستی یک  عمل جراحی زیبایی محسوب شده که بر روی پوست بیرونی پلک ها انجام می شود و باعث جوان‌سازی پوست خواهد شد.

دریافت تخفیف نقدی بلفارپلاستی + مشاوره رایگان

برخی از بیماران و مراجعه‌کنندگان ممکن است تمایلی به انجام جراحی نداشته باشند لذا با توجه به پیشرفت تکنولوژی روش جدید ابداع شد که از آن با نام بلفاروپلاستی بدون جراحی یاد می‌شود.

در بلفاروپلاستی بدون جراحی با استفاده از تکنیک‌هایی عمل سفت کردن پوست اطراف پلک و چشم انجام خواهد شد. این روش علاوه بر برطرف نمودن و درمان پوست های شل اطراف چشم، برای رفع افتادگی پوست گردن نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

بلفاروپلاستی بدون جراحی

( کلینیک رز اولین ارائه دهنده مقالات پزشکی صوتی و متنی در ایران )

اگر قصد دارید این مقاله را به صورت صوتی گوش نمایید، بر روی player زیر کلیک نمایید.

بدون اینکه هیچ برشی بر روی پلک‌ها ایجادشده یا بخیه‌ای زده شود تنها با استفاده از تکنیک‌های پزشک توسط بلفاروپلاستی بدون جراحی چین‌وچروک و افتادگی پلک از بین رفته و مشکل مرتفع خواهد شد.

البته پزشکان معتقد هستند که انجام جراحی پلک بدون جراحی تنها موجب سفت شدن پوست پلک‌ها شده و مشکلات پیری و چروک آن را تا حد زیادی برطرف نخواهد کرد و درنتیجه جوان‌سازی پوست نیز انجام نخواهد شد.

اما با توجه به درخواست مراجعین برای جایگزینی روش‌هایی برای جراحی انجام بلفاروپلاستی بدون جراحی به آن‌ها پیشنهاد می‌شود.

تکنیک بلفاروپلاستی بدون جراحی چگونه انجام می‌شود؟

درواقع بلفاروپلاستی بدون جراحی باعث فشرده شدن و سفت شدن پوست‌های اطراف پلک خواهد شد.

برای این روش در برندهای مختلف تجاری تبلیغات بسیاری انجام‌گرفته است و به روش‌های مختلفی صورت می‌پذیرد که به‌نوعی بازار نیز تبدیل‌شده که همین موضوع باعث افت کیفیت جراحی پلک بدون جراحی خواهد شد.

بلفاروپلاستی بدون جراحی چگونه انجام میشود

اما در حالت کلی تمامی تکنولوژی‌های موجود به‌نوعی باعث انقباض پوست خواهد شد و با تحریک سلول‌های پوستی باعث می‌شود تا کمی سفت‌تر شوند.

در برخی موارد در حین انجام بلفاروپلاستی بدون جراحی از لیزر دی اکسید کردن استفاده می‌شود که با ایجاد سوختگی‌های ریز و کوچک موجب سفت شدن پوست می‌گردد.

لیزر دی اکسید کربن به همراه نوعی دستگاه فوژیون کننده از تکنولوژی جریان الکتریسیته استفاده کرده و سوختگی‌هایی در حدود 500 میکرون را در پوست ایجاد می‌کند.

بلفاروپلاستی بدون جراحی با علامت گذاری شبکه کوچکی بر پوست موجب احتراق قرنیه های پوستی شده و به سفت شدن پوست کمک می کند. یکی از مهمترین مزایای استفاده از این روش درمان و از بین بردن پوست های اضافی بدون آسیب دیدگی به بافت های اطراف می باشد.

اگرچه این روش باعث خواهد شد تا تمامی سوختگی‌ها کاملاً واضح و نمایان باشند اما پس از 1 تا 2 روز رفته‌رفته مشکلات مرتبط با این نقاط سوختگی برطرف می‌شود.

درباره انجام تکنیک جراحی پلک بدون جراحی نظرات مختلفی وجود دارد که برخی این تکنیک را تأیید و برخی آن را رد می‌کنند و معتقدند درمانی‌های دیگری وجود دارند که می‌تواند گزینه مناسب‌تری برای جایگزینی عمل بلفاروپلاستی باشد.

آن دسته از پزشکانی که این روش را تأیید می‌کنند معتقد هستند که انجام بلفاروپلاستی بدون جراحی موجب می‌شود تا از عوارض جانبی و خطرات ناشی از جراحی اجتناب کرده و به نتایجی که تا حدودی مشابه عمل جراحی زیبایی بلفاروپلاستی است دست‌یافت.

انجام تکنیک جراحی پلک بدون جراحی توسط دستگاه پلکسر

یکی از روش‌های دیگر انجام بلفاروپلاستی بدون جراحی استفاده از دستگاه پلکسر است، درواقع این دستگاه یکی از بروزترین تکنولوژی‌های مرتبط با عمل‌های زیبایی پلک محسوب می‌شود.

در ابتدا یک آزمایش پچ گرفته شده تا در صورت بروز مشکل و عوارضی بتوان آن را پیش بینی و جلوگیری کرد. پس از انجام این تست یک کرم بی حسی برای جلوگیری از هرگونه درد اعمال می شود. این کرم بی حسی در اطراف و فوق چشم اعمال شده و پس از مدت 30 دقیقه عملکرد خود را آغاز خواهد کرد.

سپس ناحیه تحت درمان با آنتی سپتیک تمیز و ضدعفونی می شود. سونی با ضخامت 0.3 میلی متری نزدیک سطح پوست قرار گرفته و یک میکرو سطحی ایجاد می نماید.

در این زمان بیمار تنها کمی گرمی حس می کند.

پلکسر دستگاهی است که باعث ایجاد مقدار زیادی پالس‌های پلاسما می‌گردد و مانند یک ژنراتور عمل خواهد کرد تا درنتیجه پلاسما باعث ایجاد تغییرات و شروع تحریک پوست گردد.

این دستگاه با تصعید پوست موجب بازگشت جوانی خواهد شد. به این صورت که از گازهای یونیزه کننده اتمسفر برای تحریک انقباضات پوستی استفاده شده و این نقاط از پوست با تبدیل حالت از جامد به گاز دچار تغییر و تحول می شوند.

انرژی حاصل از پلاسما و دستگاه پلکسر تنها بر روی سلول‌های سطح پوست تأثیر خواهند گذاشت و موجب سفتی آن‌ها می‌شود ولی هیچ تأثیری در بافت‌ها زیرپوست نخواهد داشت.

دلیل این بی‌تأثیری در بافت‌های داخلی پلک این است که قدرت نفوذ پلاسما کم بوده و به عمق پوست وارد نخواهد شد!

درنتیجه پس از انجام بلفاروپلاستی بدون جراحی توسط دستگاه پلکسر به‌صورت فوری شاهد تغییراتی خواهیم بود که موجب سفت شدن پوست بیرونی پلک خواهد شد.

این نتایج هم در مورد پلک‌های بالایی و هم در مورد پلک‌های پایینی صدق می‌کند.

روند انجام درمان توسط پلکسر ممکن است تا 3 بار در طول 4 الی 6 هفته انجام گیرد.

ماهیت دستگاه پلکسر این امکان را به معالجه گر می‌دهد تا به بیماران اجازه دهد بین روند درمان پلک‌های خود را باز و بسته کنند، ازاین‌رو این روش را نوعی روش پویا یا دینامیک می‌شناسند.

رفع افتادگی پلک بدون جراحی چه مزایایی دارد؟

واضح‌ترین مزیت تکنیک بلفاروپلاستی بدون جراحی این است که بیمار از هرگونه جراحی اجتناب خواهد کرد و درواقع هیچ جراحی وجود ندارد که به‌اندازه جراحی پلک بدون جراحی بی‌خطر باشد اما هر چیز مفیدی نیز قطعاً مضراتی را به همراه خواهد داشت.

 1. یکی از متداول‌ترین مزیت‌هایی که بیماران و مراجعه‌کنندگان به آن اشاره می‌کنند موضوع حل مشکل چین‌وچروک پلک است که این کاملاً بدیهی می‌باشد و غیرازاین اصلاً پذیرفته نیست زیرا این تکنیک به‌عنوان جایگزین بلفاروپلاستی در نظر گرفته می‌شود.
 2. روند درمان توسط تکنیک بلفاروپلاستی بدون جراحی بسیار سریع‌تر از روش‌های همراه با جراحی بلفاروپلاستی است زیرا تنها در کمتر از 30 دقیقه بیمار به نتیجه موردنظر خود خواهد رسید و حتی نیازی به بیهوشی هم ندارد.
 3. کبودی‌ها و تورمی که پس‌ازاین کار ایجاد خواهد شد به نسبت جراحی بلفاروپلاستی سریع‌تر بهبود خواهد یافت و شما می‌توانید شاهد از بین رفتن آثار و تورم‌ها پس از یک یا دو هفته باشید.
 4. بیمارانی که از این تکنیک استفاده می‌کنند در کمتر از یک هفته می‌توانند به‌صورت عادی و کامل به زندگی معمولی خود بپردازند که به نسبت روش‌هایی که شامل جراحی می‌شود بسیار کمتر است.
 5. بلفاروپلاستی بدون جراحی موجب از بین رفتن گودی زیر چشم و حذف پوست های اضافی از پلک های فوقانی می شود. در نتیجه خستگی موجود در چشم ها را کاهش داده و موجب افزایش هوشیاری ظاهری فرد می شود.
 6. برخی از افراد برای درمان مشکلات بینایی خود از بلفاروپلاستی استفاده می کنند. این روش با حذف چربی ها و رسوبات اطراف چشم موجب بهبود دید شخص می شود.
 7. برخی از افراد بر این باورند که درمان هایی که به روش جراحی انجام می گیرند، دارای اثرات و نتایج بهتری نسبت به درمان های بدون جراحی می باشند. این در حالی است که جراحی پلک بدون جراحی تاثیراتی مشابه با نوع جراحی این درمان دارد.
 8. این روش بدون جراحی پوست انجام شده و به بافت های اطراف چشم آسیبی وارد نمی کند.
 9. به هیچگونه بخیه ای برای پیوند پوست پلک نیاز ندارد.
 10. برخلاف جراحی پلک، عوارض جانبی پرخطری نخواهد داشت. یکی از عوارض خطرناک بلفاروپلاستی به روش جراحی، احتمال بروز عوارضی نظیر کوری می باشد.

این مزایا موجب شده که افراد بیشتر به سمت نوع بدون جراحی بلفاروپلاستی سوق پیدا کرده تا عوارض کمتری گریبان گیر آنها شود.

چه نواقصی در تکنیک رفع افتادگی پلک بدون جراحی وجود دارد؟

باوجود مزایایی که برای این تکنیک نام بردیم باید بگوییم که این تکنیک دارای مضراتی نیز می‌باشد که قطعاً موجب خواهد شد تا برخی مراجعین برای استفاده از این تکنیک و هزینه‌ای که می‌پردازند کمی بیشتر تأمل کنند.

1- بزرگ‌ترین محدودیت تکنیک بلفاروپلاستی بدون جراحی این است که شما تنها شاهد سفت شدن پوست پلک خود خواهید بود و مشکلاتی مانند افتادگی شدید، چین‌وچروک حاصل از پیری و سلول‌های متورم چربی زیرپوست پلک با این تکنیک برطرف نخواهند شد.

2- در طول زمان بهبودی که حدوداً 2 هفته طول خواهد کشید پوست پلک به‌شدت تیره شده و زمان بیشتری نیز نیاز دارد تا از این حالت خارج شود و به حالت عادی خود برگردد.

اگرچه این روش به‌نوعی جراحی پلک بدون جراحی شناخته می‌شود اما کاملاً شبیه به عمل بلفاروپلاستی پلک بالایی بوده و بیمار یک هفته زمان نیاز دارد تا به شرایط عادی زندگی خود برگردد.

3- تکنیک جراحی پلک بدون جراحی می‌تواند موجب ایجاد زخم‌های شدیدی در پوست شود که در برخی موارد غیرقابل‌جبران بوده و عوارض بیشتری را به بیمار منتقل خواهد کرد.

4- بلفاروپلاستی موجب زیبایی و جوان‌سازی پوست پلک نیز خواهد شد اما بلفاروپلاستی بدون جراحی برای هر فردی مناسب نیست در درازمدت هیچ‌گونه اطمینانی برای بازگشت‌ناپذیر بودن بلفاروپلاستی وجود ندارد.

بطور مثال زنان باردار و یا افرادی با پوست تیره دارای شرایط لازم برای بلفاروپلاستی بدون جراحی نمی باشند؛ زیرا در این شرایط دارای لکه هایی کم رنگ و یا لکه هایی با درجه تیره به وجود می آیند.

حتی زخم‌هایی که ایجادشده ممکن است باعث بروز مشکلاتی گردد که خود نیازمند عمل جراحی جداگانه‌ای برای رفع است.

5- بیماران به دلیل نوع درمان صورت گرفته ممکن است درد شدیدی را تجربه کنند که گاها تا 7 روز ادامه خواهد داشت و موجب اذیت و آزار مراجعین می‌گردد.

مراقبت‌های پس از بلفاروپلاستی بدون جراحی

علیرغم اینکه در این تکنیک هیچ‌گونه جراحی انجام نمی‌شود اما باز هم درد و تورم احساس شده و بیمار باید برای رفع این درد و تورم و همچنین بهبود بهتر مراقبت‌هایی را انجام داده و نکاتی را رعایت کند.

رعایت این مراقبت ها موجب افزایش روند بهبودی و بازگشت سریعتر به جامعه می شود.

بیشتر افراد عموما به مدت دو هفته استراحت کرده و پس از آن به راحتی می توانند فعالیت های خود را انجام دهند. یکی از بهترین راهکارها برای استراحت و عدم استرس برای عقب افتادگی مسئولیت ها، آماده کردن غذاهای مصرفی مورد نیاز و برنامه ریزی برای فعالیت های کودکان می باشد.

در این صورت در زمینه های ذکر شده استرسی نداشته و بدون استرس استراحت می کنید.

درنتیجه دقت به موارد زیر پس از عمل جراحی پلک بدون جراحی بسیار حائز اهمیت است.

 1. استفاده از قرص‌های مسکن مانند ایبوپروفن یا ژلوفن می‌تواند برای تسکین درد مؤثر باشد.
 2. تداخل بینایی عادی بوده و سعی کنید آرامش خود را حفظ کرده و نگران نباشید.
 3. از کمپرس‌های آب سرد برای تسکین تورم استفاده کنید.  در روز اول درمان استفاده از وسایل سرمایشی مانند بسته های یخ به گونه ای است که باید هر ساعت به مدت 10 دقیقه مورد استفاده قرار گیرند؛ اما در روزهای بعد در طول روز باید 4 الی 5 بار بر چشم ها قرار گیرند.
 4. اگر تورم شدید بود از قرص‌های ضدهیستامین استفاده نمایید.
 5. ممکن است پوست شما پس از روند درمانی تکه‌تکه شود، برای جلوگیری از مشکلات جانبی به آ«دست نزنید و اجازه دهید به‌صورت طبیعی جدا شوند.
 6. برای تمیزی سطح پلک‌ها از پنبه‌های الکی و مواد ضدعفونی‌کننده استفاده کنید.
 7. آلودگی موجب بروز عوارض و خطراتی خواهد شد بنابراین چشم ها را تمیز کرده و از پماد و داروهایی موضعی که تجویز پزشک می باشند، استفاده نمایید.
 8. به مدت یک هفته از انجام فعالیت هایی نظیر شنا و یا بلند کردن اجسام سنگین که فعالیت هایی شدید برای بدن محسوب می شوند، خودداری نمایید. برخلاف سایر درمان های آرایشی از انجام فعالیت های آرامی نظیر دویدن و ایروبیک نیز باید در این مدت پرهیز شود.
 9. همانطور که میدانید استعمال دخانیاتی نظیر سیگار و قلیان نیز بر بهبودی اثری منفی داشته و می تواند روند درمان را به تعویق بیندازد.
 10. مالش چشم ها بر پلکها، مژه ها و داخل چشم ها فشار وارد می نماید بنابراین از اعمال فشار و مالیدن چشم ها پرهیز نمایید.
 11. برخی از افراد از لنز به صورت روزانه استفاده می نمایند. سعی کنید تا دو هفته از قرار دادن لنز در داخل چشم ها خودداری نمایید.
 12. به مدت چند روز به هنگام خواب، به نحوی بخوابید که سر شما بالاتر از سینه قرار گیرد. این امر به دلیل آن است که احتمال آسیب به پلک ها کاهش یابد.
 13. استفاده از عینک های آفتابی تیره در جهت محافظت از پوست نازک و حساس پلک ها مفید می باشد. بعلاوه عینک به جلوگیری از ورود باد به داخل چشم ها و آسیب پلک ها نیز کمک می نماید.

بر روی محل درمان هیچ‌گونه پانسمانی قرار ندهید.

در صورت داشتن عوارضی نظیر تنگی نفس، احساس درد در قفسه سینه، ضربان قلب نامنظم، خونریزی، مشکلات بینایی و چشم درد به پزشک متخصص اطلاع داده و در صدد درمان آنها برآیید.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد عمل بلفاروپلاستی مشورت نمایید.

جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *