کاشت مو

مدل های جدید کاشت مو مردانه در سال 1402 (2023)

مدل های جدید کاشت مو مردانه در سال 1402 (2023)

مدل های جدید کاشت مو مردانه

یکی از دغدغه های مردان به هنگام انجام کاشت مو، مدل موی انتخابی پزشکان به هنگام کاشت می باشد. در این مقاله درباره مدل موی انتخابی با توجه به فرم صورت ها و تکنیک های جدید پیوند مو توضیحاتی آورده شده است.

مدل های جدید کاشت مو مردانهاز سوالات رایج متقاضیان کاشت مو مردانه این است که پزشکان چه مدل مویی برای وی انتخاب خواهند کرد؟ در این باره باید گفت که هر شخص فرم صورت مخصوص به خود را داشته و نمی توان برای تمامی افراد الگویی خاص پیاده نمود.

دریافت مشاوره رایگان و تخصصی کاشت مو

بطور مثال در برخی از افراد نیاز است که خط رویش موها نزدیکتر به پیشانی انتخاب شود این در حالی است که در برخی دیگر از افراد ممکن است برای ظاهر بهتر خط رویش کمی عقب تر انتخاب شود.

مدل موی مناسب با هر فرم صورت

در ابتدا باید بدانید چه مدل مویی مناسب با چهره شماست. داشتن مدل موهایی متناسب با فرم صورت باعث می شود تا زیبایی و جذابیت چهره چندین برابر شود.

 1. مردانی با فرم صورت بیضی می توانند از هر مدل مویی استفاده نمایند.
 2. مردانی که دارای پیشانی بلندی می باشند، یکی از بهترین گزینه ها موهای چتری می باشد؛ زیرا این مدل مو باعث می شود تا اجزای صورت نسبت به یکدیگر هماهنگ تر به نظر برسند.
 3. برخی از مردان دارای مهره و استخوان هایی در خط رویش موهای خود هستند. این افراد می توانند مدل مویی انتخاب نمایند که بتوان با ژل مو ظاهری مناسب ایجاد نمود.
 4. مردانی که دارای صورت های گرد می باشند، نمی توانند از تمامی مدل ها بهره گیرند. این افراد باید از مدل هایی استفاده کنند که موها به سمت بالا روند.
 5. افراد با صورت های کشیده می توانند از مدل موی دم اسبی بهره ببرند.

حال با توجه به نکات ذکر شده باید دریافته باشید که مدل مناسب موهای شما چیست.

پزشکان به تمام این نکات آگاه بوده و بر طبق دانش و آگاهی های خود و با جدیدترین متدها به کاشت مو می پردازند.

روند مدل موی مردان

مدل موهای متنوعی برای مردان مخصوصا افرادی که دارای موهای کوتاه هستند، وجود دارد. این مدل ها از مدل جوجه تیغی تا OlaSeku متغیر می باشند. OlaSeku مدلی است که موها در اطراف سر کوتاه بوده اما در وسط سر بلند می باشند.

بسیاری از مردان سراسر جهان به دنبال مدل موهای جدید هر سال بوده و بر طبق مد هر سال، موهای خود را اصلاح می کنند اما باید گفت که در سال 2020 هیچ گونه مدل مویی به عنوان مد سال انتخاب نشد بنابراین روندی از مدل مو را نمی توان بیان نمود.

اما می توان گفت در بین مدل موهای کوتاه، مدل موی ورزشی به عنوان مدلی کلاسیک شناخته می شود. مدل موی ورزشی بگونه ای است که طی آن موهای اطراف سر کوتاه و سایر موهای موجود روی سر کمی بلندتر می باشند. اگر موهای وسط سر بلند شوند، مدل موهای جیمز دین ساخته خواهد شد.

می توانید از مدل موهای افراد مشهور و محبوب مانند دیوید بکهام، بردلی کوپر، برد پیت، رابرت پتینسون و آدام لوین نیز ایده بگیرید.

جدیدترین روش های کاشت موی طبیعی

تاکنون روش های متعددی برای پیوند مو ارائه شده است. هر یک از این روش ها به مرور زمان اصلاح شده روش های پیشین می باشند. به عنوان مثال کاشت مو به روش FUE یکی از بهترین های حال حاضر در زمینه پیوند مو می باشد؛ اما پس از FUE روش های دیگری نیز در زمینه Hair transplant ابداع شدند.

در زیر به برخی از جدیدترین روش های Hair transplant اشاره شده است.

 • پیوند مو به روش DHI

از روش های کاشت موی جدید DHI می باشد. در این روش 2000 الی 4000 پیوند مو در 5 الی 7 ساعت انجام پذیر است. افرادی که برای بازیابی موهای از دست رفته خود از موهای این روش بهره برده اند، در مقابل روش FUE خونریزی کمتری را گزارش کرده اند. همچنین یکی از مزایای کاشت مو به روش DHI تراکم بالای موهای کاشته شده می باشد.

در این روش از پیوند مو نیازی به اصلاح کامل موهای مراجعه کننده نیست بلکه تنها نواحی اهداکننده اصلاح خواهند شد به همین دلیل این روش جزو روش های محبوب از نظر زنان شناخته شده است.

این در حالی است که در کاشت مو به روش FUE مراجعه کننده ملزم است تا تمام موهای خود را بتراشد. طی انجام این روش از درمان نیز در 4 الی 7 ساعت حدود 2000 الی 4000 پیوند انجام می گیرد.

انجام کاشت مو به روش DHI به تخصص و مهارت بیشتری نیاز داشته و پزشکانی که موهای مراجعه کنندگان خود را به این روش ترمیم می کنند، طی آموزش های طولانی مدت قرار گرفته اند و اما درباره هزینه ناشی از این درمان ها نیز باید گفت که به طبع بکارگیری دقت و مزایای بیشتر در DHI Hair transplant هزینه بیشتری نیز از مراجعه کننده دریافت خواهد شد.

 • کاشت مو به روش HST

Hair Stem Cell Transplantation که با نام اختصاری HST شناخته می شود یکی از جدیدترین روش های کاشت مو می باشد. در این روش از سلول های بنیادی ناحیه اهدا کننده استفاده خواهد شد.

در این روش از پیوند مو، موهای جدا شده از ناحیه اهدا کننده نیز قابلیت رشد خواهند داشت در صورتی که در روش های پیشین موهایی که از ناحیه اهدا کننده برداشته می شدند و در ناحیه گیرنده کاشته می شدند قابلیت رشد در ناحیه اهدا کننده نداشتند اما این امر به چه صورت ممکن است؟

در روش های قبلی برای کاشت مو از تمامی فولیکول موجود استفاده می شد اما در این روش تنها بخشی از فولیکول مو استفاده خواهد شد و بخش دیگر در ناحیه اهدا کننده باقی خواهد ماند.

همین امر موجب می شود تا سلول های بنیادی باقی مانده در ناحیه اهدا کننده موجب رشد مجدد این موها می شوند.

رشد موهای باقی مانده و موهای کاشته شده مشابه می باشد. هر دو مورد طی 9 الی 12 ماه رشد می کنند. برخی از افراد گمان می کنند که استفاده از بخشی از فولیکول موها موجب کاهش تراکم خواهد شد. در حالی که مطالعات انجام شده نشان داده است با استفاده از این روش کاشت مو تراکم موها کاهش نخواهد یافت.

مزایای استفاده از کاشت مو به روش DHI

از جمله مزایای DHI Hair transplant موارد زیر می باشند.

 1. بهره گیری از بی حسی موضعی در حین درمان
 2. عدم نیاز به بستری در بیمارستان
 3. عدم نیاز به تراشیدن موهای ناحیه گیرنده
 4. تراکم بیشتر موها پس از درمان
 5. دارا بودن انواع مختلفی از کاشت با توجه به قطر موها
 6. دقت بالاتر کاشت
 7. عدم دخالت دهی پوست و فولیکول های اطراف
 8. ایجاد نشدن زخم
 9. راحتی در کنترل زاویه و شیب موها با استفاده از ایمپلنت
 10. بازگشت به روال عادی زندگی پس از اتمام درمان
 11. طبیعی بودن نتایج

موارد ذکر شده موجب شده که این روش از کاشت مو به سرعت در بین افراد محبوب شده و نظر تعداد بسیاری از افراد متقاضی کاشت مو را به خود جلب نماید.

مزایای استفاده از کاشت مو به روش HST

پیوند مو به روش HST نیز دارای مزایای متعددی است اما همانطور که گفته شد آنچه که موجب تمایز این روش با سایر روش های موجود می شود، توانایی رشد مجدد فولیکول های ناحیه اهدا کننده می باشد. به مزایای دیگر این روش نیز توجه فرمایید.

 1. در صورت بروز هرگونه زخم، بهبودی تنها طی دو روز ممکن خواهد بود.
 2. مراجعه کننده طی این روش هیچ گونه دردی حس نخواهد کرد زیرا سوزن هایی که در این روش بکار گرفته می شوند، بسیار ریز و کوچک می باشند.
 3. نتایج نهایی کاملا طبیعی و نرمال خواهند بود.
 4. برای ترمیم ریش، سبیل و ابرو نیز مناسب می باشد.
 5. می توان برای ترمیم موها بر نواحی دارای زخم نیز از این روش بهره گرفت.

شاید برای شما نیز این سوال پیش آمده باشد که با توجه به روش های متفاوت از کاشت مو، کدام یک برای شما مناسب است؟

اینکه برای ترمیم موهای از دست رفته باید از کدام روش کاشت مو استفاده شود بسته به عوامل متعددی نظیر درجه ریزش مو، کیفیت و کمیت موهای ناحیه اهدا کننده و نواحی کم پشت مو متفاوت می باشد. نوع روش انتخابی توسط پزشک تعیین می گردد.

لازم به ذکر است که در هر دو روش نام برده شده پزشک فرم صورت را مدنظر قرار داده و بر طبق آن فولیکول ها را در محل های مناسب خواهد کاشت. این امر موجب می شود تا فرد به راحتی بتواند موهای خود را به فرم دلخواه شکل دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *