تزریق ژل

روش های اصلاح طبیعی فرم لب کدامند؟

روش های اصلاح طبیعی فرم لب کدامند؟

روش های اصلاح طبیعی فرم لب 

لب و چشم ها زیبایی صورت را تکمیل می کنند و از زمان های بسیار دور از اهمیت خاصی برخوردار بوده است. اصلاح طبیعی لب ها با پرکننده ها، غالباً اسید هیالورونیک (HA) یک روش معمول است که نیاز به تخصص و پزشک متبحر دارد.  هدف از این متن معرفی روش های اصلاح یا پروتز لب ها با جزئیات و توصیف جنبه های عملی تزریق لب با پرکننده ها است.

روش های اصلاح طبیعی فرم لب کدامند؟همانطور که اشاره شد لب ها از نظر زیبایی شناسی صورت ناحیه ای بسیار مهم برای انسان است.  از زمان های بسیار قدیم لب ها به همراه چشم ها به عنوان دو قسمت برجسته زیبایی در چهره زن یا مرد شناخته شده اند.

دریافت تخفیف نقدی تزریق ژل کلینیک رز + مشاوره رایگان

با گذشت زمان، اشعه های مضر، عوامل ارثی و سیگار کشیدن به از دست دادن حجم لب، ریتید های جانبی و  چین خوردگی های برجسته منجر می شود.  از نظر ژنتیکی لب های نازک و عدم تقارن در آن در زیبایی لبها نیز نقش مهمی دارند و از جمله مواردی هستند که می توان به شکل طبیعی آنها را اصلاح نمود، یعنی با تقویت بافت نرم لب ها با استفاده از پرکننده ها.  جوان سازی موفقیت آمیز در ناحیه perioral نیاز به پیشرفت در استفاده از ترکیبی از فناوری ها و تزریقی دارد.

به منظور اصلاح طبیعی فرم لب ها پرکننده های مختلف، موقتی و دائمی، با تاثیر خاص خود موجب شکل دادن طبیعی به لب ها می شوند.

اسید هیالورونیک (HA) و پلی آکریل آمید (PA) دو پرکننده اصلی هستند که بطور گسترده حال استفاده بیماران هستند. کاربرد HA عمدتا بیشتر است و PA به دلیل ترس از گرانولوما از این سبک درمان زیبایی خارج شده است.

کاربرد گسترده آن در سراسر جهان و گزارش های منتشر شده به روشنی تأثیر و ایمنی پرکننده های HA را تایید می کند.  آنها یکی از مولفه های اصلی درمان های ترکیبی موفقیت آمیز صورت و لب هستند.

روش های اصلاح طبیعی فرم لب کدامند؟چه افرادی کاندیدای مناسبی برای پروتز و اصلاح طبیعی فرم لب ها هستند؟

در گذشته، افراد مجبور بودند این واقعیت را بپذیرند که با یک شکل خاص از بدن یا ساختار صورت متولد شده اند; یا نهایتا سعی کرده اند از طریق ورزش و رویکردهای طبیعی کمی آن را تغییر دهند تا به شکل بهتری برسند.

هرچند ورزش برای زیباسازی برخی از قسمت های بدن بی اثر است. به عنوان مثال، ورزش هرگز نمی تواند بر روی برآمدگی بینی شما تأثیر بگذارد یا لب های نازک شما را توپر یا ضخیم کند.

امروزه می توان تقریبا، با استفاده از جراحی پلاستیک، شکل و فرم هر قسمت از بدن را اصلاح کرد. با این حال، این نباید به یک وسواس و تکرار مبدل شود چرا که درنهایت ممکن است منجر به بدشکلی اعضا شود.

هر نوع عمل جراحی باید فقط بر روی افرادی انجام شود که نامزد مناسبی برای این عمل هستند. داشتن لب های ضخیم و گوشتی و اصلاح فرم طبیعی لب با جراحی و تزریق، برای بیشتر خانم ها مطلوب است، اما لازم به ذکر است که این عمل ها فقط برای افراد زیر مناسب است:

  1.     کسانی که در مقایسه با بقیه صورتشان لب های بسیار نازکی دارند
  2.     کسانی که به دلیل پیری حجم و شکل لب خود را از دست داده اند
  3.     ظهور چین و چروک و خطوط عمیق روی لب

قبل از پروتز و حجم دهی لب چه کارهایی باید انجام داد؟

اگر قصد اصلاح طبیعی فرم لب را دارید سعی کنید چند هفته قبل و روز عمل جراحی نکات زیر را رعایت کنید:

اگر سیگاری هستید، حتما دو هفته قبل از جراحی سیگار را ترک کنید. سیگار کشیدن باعث کاهش جریان خون به بافت می شود و زمان بهبود شما را بعد از عمل به تاخیر می اندازد. برای به دست آوردن نتایج طولانی مدت، توصیه می کنیم سیگار را کنار بگذارید.

برای نگه داشتن یک سیگار بین آنها، باید لب هایتان را روی هم بگذارید. این باعث افزایش چین و چروک و خطوط اطراف لب ها می شود که برای خانم ها بسیار ناخوشایند و ناپسند است.

شما باید از مصرف داروهایی مانند آسپرین، داروهای غیر استروئیدی و مکمل های گیاهی که به عنوان رقیق کننده خون عمل می کنند، جلوگیری کنید.

در روز عمل یک پیراهن با دکمه راحت بپوشید تا مجبور نشوید آن را از سر خود در بیاورید.

در صورت رعایت موارد بالا و نکاتی که در کلینیک متذکر می شوند می توانید ساده ترین و بهترین عمل زیبایی لب را تجربه کنید.

چگونه روش های تزریق یا جراحی برای بیماران انتخاب می شود!

تکنیک تغییر شکل لب و یا اصلاح فرم طبیعی لب ها یک شاهکار نسبتاً ساده است که می توانید به عنوان یک روش سرپایی انجام دهید. اینکه انتخاب کدام روش برای پروتز لب مناسب است باید براساس وضعیت لب و انتظارات بیمار انجام شود.

بنابراین شما و جراح خود تصمیم می گیرید که تکنیک مناسب شما کدام می باشد. این تنها به شما و انتظارات شما بستگی دارد.

اصلاح طبیعی فرم لب با تزریق ژل یا فیلر

تزریق فیلر پوستی را به عنوان پرکننده داخل لب و یک روش غیر جراحی در نظر می گیرند. در این تکنیک، جراح کنترل کاملی روی نتایج عمل جراحی دارد و مدت زمان فرایند بسیار کوتاه است. ماده ای که در روش تزریق لب با فیلر استفاده می شود در صورت رعایت نکات لازم بسیار قابل اعتماد است. برای این منظور ما در کلینیک خود از اسید هیالورونیک استفاده می کنیم. این ماده در تراکم های مختلف موجود است.

متاسفانه، اسید هیالورونیک قابل جذب است؛ بنابراین، نتایج درمان قابل برگشت است؛ اما با پیشرفت های اخیر فناوری، ساختار مولکولی این ماده افزایش داده شده است که در نتیجه موجب دوام بیشتر می شود.

پرکننده های دیگری نیز وجود دارند اما خطر عدم تقارن و ناهمواری های مشخص در لب ها بسیار بیشتر است. این امر به این دلیل است که برخی ژل ها شروع به حرکت می کنند و در نهایت موجب آبسه می شوند.

عوارض جانبی فوق الذکر در اسید هیالورونیک کمتر دیده می شوند. اگر تزریق به درستی انجام شود، لب ها به بهترین شکل ممکن پر و جذاب می شوند و در هنگام صحبت و لبخند زدن، کاملا طبیعی به نظر می رسند.

این عمل جراحی می تواند به درخواست بیمار با بیهوشی عمومی، کرم بی حسی یا بی حسی موضعی (مشابه بیهوشی مورد استفاده در دندانپزشکی) انجام شود. پرکننده ها همچنین، خود حاوی مواد بی حس کننده هستند. در تقویت لب با فیلر، این ماده با سوزن نازک زیر پوست تزریق می شود.

بیماران معمولاً در مورد ماندگاری و اثربخشی بعد از اصلاح طبیعی فرم لب ها سوال می کنند. این مورد کاملاً نسبی است و در هر شخص متفاوت است. ممکن است بعد از عمل تزریق ژل یا فیلر، لب ها قرمز و متورم شوند؛ که با قرار دادن یک کیسه یخ روی آن برای چند دقیقه، می توانید تورم را کاهش دهید. علائم تورم بعد از 2 تا 5 روز کاهش می یابد.

اصلاح فرم طبیعی لب با تزریق چربی

یک روش معمول دیگر بزرگ کردن لب ها با استفاده از روش دریافت چربی، از سایر قسمت های بدن، با چربی بیشتر است. در این روش، به عنوان مثال، از چربی اطراف شکم، ران یا پهلوها استفاده می شود.

چربی استخراج شده بعداً به صورت یا لب ها تزریق می شود. از آنجا که چربی از بدن خود بیمار خارج می شود، احتمال عفونت و آلرژی از این تزریق به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. نکته منفی این روش این است که در صورت عدم توانایی دکتر و مراعات نکردن مراقبت های قبل و بعد، محل مورد نظر پس از تزریق باعث تورم زیاد شود.

این روش بسیار موثر و کارآمد است. اگرچه برخی از چربی های تزریق شده پس از مدتی جذب می شوند، اما به ندرت حدود 30 درصد از چربی های جذب شده در لب باقی می مانند. اثربخشی این روش دائمی است و نیازی به تجدید نظر ندارد.

این روش معمولاً تحت بیهوشی عمومی انجام می شود و حدوداً یک ساعت طول می کشد. اصلاح فرم طبیعی لب ها در زمینه زیبایی شناسی، در این روش می تواند به صورت جداگانه، یا همراه با جراحی دیگری مانند لیفت صورت انجام شود.

اصلاح فرم طبیعی لب ها با تزریق بوتاکس

همانطور که از این نام پیداست، پروتز لب با بوتاکس، شامل استفاده از بوتاکس برای جوان کردن و حجیم نمودن لب فوقانی است. این روش، یک جایگزین عالی برای حجیم و اصلاح کردن لب ها است. برای بیمارانی که می خواهند لب های لطیف تری نسبت به تزریق با پرکننده ها داشته باشند، یا برای کسانی که می خواهند به سختی، شکل لب فوقانی خود را اصلاح کنند استفاده می شود.

بیشتر بیماران در طی چند روز پس از درمان، متوجه نتایج کامل آن در حدود یک هفته بعد می شوند. تأثیر بوتاکس برای اکثر لب ها بین سه تا چهار ماه ادامه دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *