کاشت ابرو

کاشت ابرو طبیعی آری یا خیر ؟

کاشت ابرو طبیعی آری یا خیر ؟

کاشت ابرو طبیعی آری یا خیر ؟

شاید شما هم این جمله را شنیده باشید که می گویند اگر ابرو نداشته باشید، صورت هم ندارید؛ اگر چه این جمله تا حدی اغراق آمیز است ولی بیانگر اهمیت ابروها در صورت است.

اینکه یک نفر را بدون مو ببینید چیز کاملا طبیعی است ولی اینکه یک نفر بدون ابرو باشد، قطعا توجه افراد زیادی را به خودش جلب می کند.

کاشت ابرو طبیعی آری یا خیر

( کلینیک رز اولین ارائه دهنده مقالات پزشکی صوتی و متنی در ایران )

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت ابرو + مشاوره رایگان

اگر قصد دارید این مقاله را به صورت صوتی گوش نمایید، بر روی player زیر کلیک نمایید.

 

اگر دوست ندارید به دلیل از دست دادن ابروها در کانون توجه قرار بگیرید، راه های زیادی برای پایان دادن به این وضعیت در مقابل شما خواهد بود. بعضی از این روش‌ ها، مشکل را برای چند ساعت و یا چند روز حل می کنند اما بعضی از روش های دیگر، دائمی هستند و ابروهای سابق خودتان را به شما برمی گردانند.

همه چیز بستگی به این دارد که شما چه خواسته‌ ای داشته باشید و چه متدی را برای بازگرداندن ابروها در نظر بگیرید. اگر به دنبال یک روش همیشگی و مطمئن هستید، کاشت ابرو می تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد.

هر چند که در عمل های زیبایی، هیچوقت نمی شود بدون انجام آزمایش های اولیه با قطعیت در مورد یک موضوع نظر داد.

افراد به دلایل مختلفی ابروهایشان را از دست می دهند و یا با کارهای نادرست باعث کم پشت شدن ابروها می شوند؛ البته بعضی ها در ریزش ابروهایشان هیچ نقشی ندارند ولی بقیه خودشان باعث ریزش ابروهایشان می شوند.

بهترین روش درمان ریزش و یا کم پشت شدن ابرو

برای تعیین بهترین روش، اول باید علت ریزش ابرو را مشخص کنیم:

1- اگر ریزش ابروها بخاطر استرس باشد، می توانید با کاهش میزان استرس خود از ریزش ابروهایتان جلوگیری کنید.

2- اگر ریزش ابروها بخاطر نوع رژیم غذایی تان است، باید نوع مواد غذایی که مصرف کنید را تغییر بدهید. برای مقابله با ریزش ابروها، شما به یک رژیم سالم و کاملا مغذی نیاز دارید.

استفاده از ویتامین ها در این رژیم، کاملا ضروری به نظر می رسد. همچنین مصرف آهن نیز برای شما توصیه می شود. اسیدهای چرب امگا 3، می توانند کمکی طبیعی برای جلوگیری از ریزش ابروها باشند.

این اسیدها در غذاهای دریایی و به ویژه ماهی سالمون، به وفور یافت می شود. رژیم مناسب برای جلوگیری از ریزش مو و ابرو، باید حاوی مقادیر زیادی سولفور باشد. مصرف به اندازه بیوتین و نوشیدن مقدار آب زیاد در طول روز، از اقدامات طبیعی مقابله ای با ریزش ابروها به شمار می‌ روند.

3- اگر ریزش ابروهایتان بخاطر بیماری تیروئید است، ابتدا باید این بیماری را درمان کنید و بعد از درمان و در صورت تمایل برای کاشت ابرو اقدام کنید.

4- اگر بر اثر سانحه یا تصادف و بیماری سرطان ابروهایتان را از دست داده اید، می توانید با کاشت، ابروهای از دست رفته تان را جبران کنید.

5- اگر ریزش ابروها به خاطر سبک زندگی شماست، حتما باید برای تغییر دادن این شیوه از زندگی تلاش کنید. زندگی های امروزی عموما رابطه مستقیمی با سلامت فردی ندارند و این موضوع تهدیدی برای موهای شما نیز خواهند بود.

استفاده از مواد طبیعی مثل روغن نارگیل برای حفظ سطح پروتئین مو به جای استفاده از مواد شیمیایی، برای ابرو های شما مفید خواهد بود.

6- اگر ریزش ابروهای شما به دلیل برداشتن بیش از حد ابروهاست، باید بدانید که این کار آسیب زیادی به ابرو می زند و همین حالا استفاده زیاد از آن باید متوقف شود. چرا که ممکن است فولیکول ها در این روند، آسیب ببیند. استفاده افراطی از لوازم آرایشی نیز در این دوره توصیه نمی شود.

7- اگر ریزش ابروی شما به خاطر سیگار و دخانیات است، بهتر است خیلی زود مصرف این مواد مضر را ترک کنید.

کاشت ابرو طبیعی آری یا خیر

 کاشت ابرو خوب است یا بد؟

کاشت ابرو به فرآیندی گفته می شود که ابروها به طور دائمی جایگزین می شوند و حتی شکلشان هم تغییر می کند. هدف از کاشت ابرو، بهبود ظاهر ابروها یا برطرف کردن هر گونه ایراد و نقص است.

البته بیمار نباید منتظر نتایج کاملا ایده آلی از کاشت ابروهای خود باشد زیرا کاشت ابرو در همه بیماران موفقیت آمیز انجام نمی شود؛ بخاطر همین است که بیمار باید توقعات خود را از کاشت ابرو ارزیابی کند.

هر فرد نهایتا پس از انجام این کار، نتایج خاص خودش را خواهد گرفت. چرا که ویژگی های جسمی دو فرد، تفاوت های بسیار زیادی با هم دارند و قرار نیست نتیجه کاشت ابروی یک فرد، عینا برای فرد دیگری نیز تکرار شود.

اینکه دو فرد از قبل در چه وضعیتی باشند، در منطقه اهدا کننده چقدر مو داشته باشند، عمل چقدر در شرایط استاندارد صورت بگیرد و فرد چقدر از نتیجه کاشت مو مراقبت کنند، برای مقایسه نتایج مطلوب بین دو نفر، بسیار ضروری و پر اهمیت به نظر می رسد.

در کاشت ابرو هم مانند کاشت مو، موهای پشت سر به عنوان نقاط اهدا کننده فولیکول انتخاب می شوند؛ در بیمارانی که بانک موی خوبی ندارند از موهای بدن هم می توان برای کاشت ابرو استفاده کرد.

موهای سر نسبت به موهای ابرو به شیوه ای کاملا متفاوت رشد می کنند. هر کدام از واحدهای فولیکولی در سر شامل 1 الی 4 تار مو می شود ولی موهای ابرو به صورت کاملا مجزا رشد می کنند و بنابراین لازم است که هر کدام از واحدهای فولیکولی استخراج شده از نقاط اهدا کننده در زیر میکروسکوپ به گرافت های مجزا تقسیم بشوند.

حقیقت آن است که مو های پشت سر نسبت به مو های قسمت های میانی و جلویی سر، نسبت به ریزش مقاوم تر هستند و همین موضوع، این ناحیه را به «بانک مو» برای کاشت ابرو های جدید تبدیل می کند.

فرد پس از کاشت ابرو، دیگر دلیلی برای نگرانی ندارد. چرا که ابرو ها به خوبی در فضای جدید رشد می کنند و همه چیز دوباره برای فرد مثل سابق می شود. مهم ترین مزیت این روش، در همین نکته خلاصه می شود. دائمی بودن، یک برگ برنده بزرگ در کاشت ابرو ها به حساب می آید.

هر کدام از میکرو- گرافت ها در نقاط مشخصی از ابرو قرار داده می شوند و از آنجایی که ابروها بعد از رشد زاویه ی تیزتری در مقایسه با سطح پوست دارند، این فرآیند به مهارت و تجربه زیادی احتیاج دارد.

متخصص باید بر اساس انحنای طبیعی ابروها، گرافت ها را در پوست جای گذاری کند. ابروها به صورت مورب رشد می کند و توجه به تمامی این نکات در حین کاشت ابرو الزامی است.

اینکه کاشت ابرو خوب است یا بد، باید پاسخ به این سوال را با بررسی وضعیت بیماران بدهیم؛

هر بیماری شرایط کاملا متفاوتی با دیگران دارد و از همه مهم تر تجربه و مهارت متخصص ها هم با یکدیگر متفاوت است. برای اینکه کاشت ابرو به خوبی پیش برود، باید اول از همه به دنبال بهترین دکتر کاشت ابرو و باتجربه باشید.

 

فرد پس از انجام کاشت ابرو، تا حدود زیادی مشخص می کند که به چه مدلی از ابرو برای آینده نیاز خواهد داشت. این کار باید با مشورت کامل پزشک صورت بگیرد. در بسیاری از موارد، افراد به دنبال مدلی از ابرو هستند که کوچک ترین سنخیتی با صورت خودشان ندارد اما از آن جایی که این ابرو را در چهره یک فرد سرشناس دیده اند، حاضر نمی شوند طرح دیگری را برای ابرو های خود بپذیرند.

فرد پیش از انجام کاشت ابرو، همه چیز را با پزشک در میان می گذارد و به خوبی متوجه می شود که چه انتخابی برای او، ایده آل ترین انتخاب ممکن خواهد بود. مشخص شدن این موضوع، باعث خواهد شد که فرد عملا نیمی از مسیر کاشت ابرو را طی کند.

اهمیت مشاوره پیش از کاشت ابرو

تصمیم برای کاشت ابرو مثل سایر فرآیندها، کاملا شخصی است و شما می توانید در هر زمان که احساس کردید به کاشت ابرو نیاز دارید، به نزد متخصص مراجعه کنید و در مورد کاشت ابرو صحبت کنید. مشاوره پیش از کاشت ابرو مرحله بسیار مهمی است که برای بیمار تمام مسائل مربوط به کاشت ابرو توضیح داده می شود.

کاشت ابرو به چه افرادی توصیه می شود ؟

ریزش ابروها علت های بسیار مختلفی دارد و ممکن است کسانی که برای کاشت ابرو به نزد متخصص مراجعه می کنند، مشکلات زیر را داشته باشند:

 1. وسواس کندن موهای ابرو
 2. بیماری های مربوط به سیستم بدن
 3. اصلاح نادرست ابروها
 4. شیمی درمانی یا رادیوتراپی
 5. از بین رفتن ابروها در اثر سوختگی و اسکارهای شدید
 6. از دست دادن ابروها بخاطر تاتو و سایر متد روز

دغدغه های افراد در حین کاشت ابرو و بعد از آن

 1. علی رغم اینکه ابرو بخش کوچکی است ولی زمان زیادی برای کاشت ابرو صرف می شود زیرا کاشت هر گرافت در ابرو به دقت و توجه زیادی نیاز دارد.
 2. موهایی که برای کاشت ابرو انتخاب می شوند با موهای سر کاملا متفاوت هستند؛ ظاهر، ساختار و حتی سرعت رشد آنها با یکدیگر فرق می کند. در طول زمان موهای جدید با مکان جدیدشان سازگارتر می شوند ولی باز هم به طور کامل با موهای ابرو متفاوت هستند.
 3. بیمار مجبور است به طور مرتب ابروهای جدیدش را اصلاح کند چون خیلی سریع رشد می کنند؛ مخصوصا در ماه های اول. چرخه رشد موهای روی سر طولانی تر است ولی چرخه رشد موهای ابرو تنها 4 ماه است.
 4. در بخش های اهدا کننده فولیکول برای ابروها، تعدادی اسکار بوجود می آید و اگر شما ترجیح بدهید که موهایتان را کوتاه کنید، این اسکارها در روی سرتان مشخص هستند.
 5. بخاطر ظرافت و پیچیدگی هایی که کاشت ابرو دارد و همینطور وقت زیادی که صرف آن می شود، ممکن است حتی هزینه آن از کاشت مو هم بیشتر بشود.
 6. حدودا 2 هفته بعد از کاشت ابرو، موهای کاشته شده می ریزند و احساس می کنید که به دوره قبل از کاشت ابرو برگشته اید ولی این پدیده کاملا طبیعی است. موهای جدیدی بجای موهای ریخته شده رشد می کنند و حتی محکم تر و سالم تر از آن موها هستند.
 7. برای انجام این کار، باید هزینه هایی را متحمل شوید. شاید این هزینه ها در روش های موقتی برای سر و سامان دادن به ابروها وجود نداشته باشند اما در واقعیت، باید به این موضوع کلیدی توجه کرد که کاشت ابرو، فرآیندی برای همیشه است و تنها یک بار مورد استفاده شما قرار می گیرد. اگر همه چیز خوب پیش برود، دیگر نیازی به کاشت ابروی مجدد نخواهد بود. پس در واقع هزینه ای که شما برای این کار پرداخت می کنید، تنها یک بار برای شما اتفاق خواهد افتاد و دیگر ناچار نیستند هر چند ماه یک بار، هزینه چنین کاری را بدهید.

اگر کاشت ابرو ناموفق پیش برود چکار باید کرد ؟

اگر بیماری سابقه کاشت ابروی ناموفق داشته باشد، می تواند:

 1. پیش متخصص با تجربه ای برود و مشکل خود را با او درمیان بگدارد و دوباره اقدام به کاشت ابرو کند
 2. در مواردی که بیمار چندین بار اقدام به کاشت ابرو کند ولی نتیجه خوبی نگیرد و همچنین اسکارهای زیادی در پشت سرش بوجود بیاید و یا فولیکول کافی برای اهدا نداشته باشد، می توان از میکروبلیدینگ استفاده کند.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد کاشت ابرو مشورت نمایید.

جهت مشاوره با شماره 02144067005 تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *