لیفت نخ

لیفت بینی با نخ و عوارض آن

لیفت بینی با نخ و عوارض آن

لیفت بینی با نخ و عوارض آن

در گذشته اگر که می خواستید فرم بینی خود را بهبود ببخشید مجبور بودید از پرکننده ها یا عمل جراحی استفاده کنید. عمل جراحی بینی خطرات زیادی را به همراه داشته و دوره بهبود آن طولانی است.

لیفت بینی با نخ و عوارض آن

علاوه بر این ممکن است در عمل جراحی بینی شکل دلخواه شما ایجاد نشود. روش فیلر هم یک روش نسبتا کم خطر اما دارای نتایج کوتاه مدت است. همین علت باعث شد تا بسیاری از افراد که متقاضی ایجاد تغییرات در شکل و فرم بینی خود بودند، از انجام این اقدامات منصرف شوند. امروزه روشی جدید به نام لیفت بینی با نخ ارائه شده است که مزایای بسیاری نسبت به دو روش بالا دارد.

در ادامه روش لیفت بینی با نخ را به صورت کامل مورد بررسی قرار داده ایم تا شما در نهایت بتوانید تصمیم بگیرید که آیا لیفت بینی با نخ برای شما مناسب است یا خیر؟

لیفت بینی با نخ و عوارض آن

لیفت بینی با نخ چگونه انجام می شود؟

لیفت بینی با نخ به واسطه نخ های به خصوصی که قابلیت جذب را دارند انجام می پذیرد. نخ های مورد استفاده در لیفت بینی با نخ، انواع متفاوتی دارد.

همچنین نوع هدف شخص و انتظاراتی که از انجام لیفت با نخ دارد نیز بر نوع نخ استفاده شده تاثیر دارد و پزشکان با در نظر گرفتن هدف فرد و همچنین شرایط آن، نخ مناسب را انتخاب می کند.

پلی متیو اکسانون که به اختصار PDO نامیده می شود یکی از انواع نخ هایی است که در لیفت بینی با نخ مورد استفاده قرار می گیرد. مواد تشکیل دهنده این نخ 100 درصد با بدن انسان سازگار هستند و پس از مدتی جذب پوست می شوند. البته مدت زمانی که این نوع نخ ها در بدن جذب می شوند بین نخ ها متفاوت است و هر یک دارای ماندگاری و دوام متفاوتی است.

نخ های مورد استفاده در لیفت بینی با نخ بسیار نازک بوده و سبب ایجاد فیبروبلاست های بافتی و کلاژن جدید در ناحیه مورد استفاده می شوند که در نهایت سبب کشیدگی در ناحیه بینی شده و ظاهری بینی را اصلاح کرده و مشکلات را برطرف میکنند.

nose lift برای افرادی پیشنهاد می شود که می خواهند نوک بینی آنها در منطقه ای بالاتر قرار بگیرد یا بینی نوک تیز تر شود. شما به واسطه تزریق فیلر به بینی نمی توانید به این دو ویژگی دست یابید.

همچنین استفاده از روش لیفت نخ بینی برای افرادی توصیه می شود که اهداف و انتظارات بسیار زیادی در ایجاد تغییرات در بینی خود ندارند و تنها به فکر ایجاد برخی تغییرات جزئی و کوچک هستند. لذا انجام این روش به تنهایی نمی تواند تغییرات عمده ای در فرم و شکل بینی فرد ایجاد نماید.

به صورت کلی اگر پزشک معالج شما صلاح بداند می توانید از روش فیلر و nose lift به صورت ترکیبی استفاده کنید تا به نتایج مطلوب دست یابید.

با توجه به فرم درخواستی شما و نوع پوست و بینی، پزشک متخصص در لیفت بینی با نخ زمانی را تعیین می کند. زمان تعیین شده غالبا بین 30 تا 60 دقیقه خواهد بود و پس از این زمان می توانید به فعالیت خود ادامه دهید.

لیفت بینی با نخ علاوه بر اصلاح فرم بینی، سبب محکم تر شدن پوست در آن ناحیه می شود، به همین جهت فرم بینی شما پس از لیفت با بینی زیباتر خواهد شد.

به جهت انجام nose lift ، ابتدا باید منطقه درمانی آماده شود و اگر از مواد آرایشی استفاده شده است، تمامی مواد پاک شود. پس از پاکسازی پوست از کلرهگزیدین و بد به جهت ضدعفونی کردن پوست استفاده می شود.

پس از این مرحله کرم بی حس کننده در ناحیه استفاده می شود تا بی حسی موضعی انجام شده و بتوان از آمپول بی حسی استفاده کرد. پس از آنکه بی حسی در لیفت با نخ انجام شد پزشک متخصص شروع به وارد کردن نخ ها می کند.

عوارض و خطرات ناشی از لیفت بینی با نخ

عوارض جانبی لیفت بینی با نخ در حداقل میزان خود قرار دارد و نمی توان عوارض جانبی زیادی را برای این روش ذکر کرد. اما ممکن است شما در زمان انجام لیفت بینی با نخ احساس ناراحتی محدودی را داشته باشید که به سرعت از بین می رود.

البته لازم به ذکر است که نتیجه nose lift دائمی نیست و پس از مدت زمانی بینی شما به فرم اصلی خود باز می گردد اما این مدت زمان نسبتا در لیفت با نخ طولانی تر از سایر روش های اصلاح فرم بینی است.

اگر که لیفت بینی توسط فردی که تخصص کافی را ندارد و در محیطی غیر بهداشتی انجام شود، احتمال عفونت و خطرات بسیاری برای شما وجود خواهد داشت.

به جهت آن که عوارض لیفت بینی با نخ به حداقل میزان خود برسد، لازم است که تمام توصیه های پزشک معالج خود را در رابطه با مراقبت های قبل و بعد از nose lift جدی بگیرید، تا خطری شما را تهدید نکند.

البته لازم به ذکر است که پس از انجام nose lift ممکن است که شما یک هفته کبودی و تورم را تجربه کنید که این مسئله کاملا به بدن شما و پوست ناحیه بستگی دارد. به همین جهت تورم و کبودی در همه افراد مشاهده نمی شود.

دوران نقاهت و بهبودی لیفت بینی با نخ

دوران نقاهت و بهبودی لیفت بینی با نخ بسیار کوتاه بوده و نیاز به نگرانی در رابطه با این روش نیست. پس از انجام nose lift می توانید به فعالیت های خود ادامه دهید و هیچ اثری از دوره نقاهت جراحی مشاهده نخواهید کرد. پس از انجام nose lift تنها چند زخم بسیار سطحی که قابل در نظر گرفتن نیستند مشاهده می شود.

توصیه می شود که مراقبت ها و نکاتی که پزشک متخصص پس از انجام این اقدام به شما گوش زد می کند را به خوبی به خاطر بسپارید. زیرا مراقبت های بعد از انجام عمل تاثیرات مستقیم و بسیاری بر نتایج حاصل از لیفت بینی با نخ دارد و در صورت انجام ندادن به موقع و کامل آن ها ممکن است سبب بروز تغییرات در نتایج شود.

پس از 4 تا 5 روز تورم و زخم ها بهبود یافته و می توانید اثرات مثبت nose lift را مشاهده کنید. پس از 1 ماه بینی شما فرم کامل خود را پیدا کرده و نتایج قابل مشاهده خواهند بود. دوره نقاهت و بهبودی خاصی پس از لیفت با نخ در نظر گرفته نمی شود و شما نیاز به استراحت نخواهید داشت.

لذا با توجه به دوران نقاهت و همچنین بهبودی بسیار سریعی که استفاده از لیفت بینی با نخ به همراه دارد، می توان دوره نقاهت این اقدام زیبایی را نقطه قوت آن در نظر گرفت که در مقایسه با سایر عمل های زیبایی مانند جراحی بینی و یا تزریق ژل می توان به آن پی برد.

آیا نتایج لیفت با نخ دائمی است؟

مهم ترین سوال در رابطه لیفت بینی با نخ دائمی یا موقتی بودن این روش است. لیفت بینی با نخ دائمی نبوده و پس از مدت زمانی اثر خود را از دست داده و نیازمند تمدید است.

به صورت کلی 6 تا 8 ماه پس از لیفت با نخ، نخ ها به صورت کامل در صورت حل می شوند. اما اثرات nose lift تا 12 ماه پس از انجام باقی خواهد ماند. بعد از آن که شما چندین بار این روش را امتحان کردید، نتایج ماندگار تر خواهد بود.

البته لازم به ذکر است عوامل متعددی در نتایج و ماندگاری حاصل از انجام لیفت با نخ تاثیر گذار است ، از جمله مواردی که می توان به آن اشاره کرد، مراقبت ها و نوع نخ استفاده شده در لیفت بینی می باشد.

همان طور که می دانید با انجام دادن برخی نکات ساده و مراقبتی قطعا می توان میزان دوام انجام این اقدام را تا حدودی افزایش داد. همچنین جنس و نوع نخ مورد استفاده نیز در ماندگاری بسیار تاثیر گذار است.

امروزه نخ های متنوعی با ویژگی ها و خاصیت های متفاوت در دنیا تولید می شود، توصیه می شود که جهت انتخاب نوع نخ حتما از پزشک متخصص مشورت بگیرید و اجازه دهید مناسب ترین نوع نخ را با در نظر گرفتن انتظارات و ویژگی های پوستی شما انتخاب کند.

پیشنهاد می شود پس از انجام لیفت با نخ برای نخستین بار، تکرار 9 تا 12 ماه بعد انجام پذیرد تا نتایج ماندگار تری برای شما حاصل شود. نکته دیگری که در مدت زمان باقی ماندن اثرات nose lift قابل ذکر است، این نکته است که ماندگاری لیفت با نخ به پوست شما نیز بستگی دارد.

امروزه به صورت تجربی ثابت شده است که افرادی که به صورت مکرر و طی چند دوره از لیفت نخ برای نواحی مختلف صورت خود از جمله بینی استفاده کرده اند، در طی دوره های بعدی به نتایج با دوام تر و ماندگار دست می یافته که نسبت به دوره های ابتدایی تا چندین هفته بیشتر دوام می آورد.

کنترل و پیشگیری عوارض و خطرات ناشی از لیفت بینی با نخ

عوارض بسیار محدودی به جهت انجام لیفت بینی با نخ گزارش شده است. شناخت عوارض می تواند در کنترل و پیشگیری موثر باشد. در لیفت با نخ عوارضی همچون کبودی، تورم، درد، عفونت و غیره ممکن است رخ دهد.

عفونت زمانی رخ می دهد که شما در انتخاب پزشک و محیط انجام لیفت بینی با نخ حساسیت به خرج نداده باشید. امروزه در برخی از کلینیک های زیبایی و مطب ها نکات و شرایط بهداشتی به خوبی رعایت نمی شود و در انجام آن ها کوتاهی می کنند.

به عنوان نمونه یکی از مهم ترین مثال ها در رابطه با این موضوع، استریل بودن تمامی ابزار ها و وسایل مورد استفاده پزشک برای لیفت بینی با نخ می باشد که از اهمیت بسیاری در پیشگیری از عفونت دارد. به همین جهت برای پیشگیری یا کنترل عفونت باید محیطی مناسب و بهداشتی را انتخاب کنید.

درد در لیفت با نخ بسیار ضعیف بوده و درد ایجاد شده قابل تحمل است. اما نحوه انجام کار توسط پزشک و میزان تخصص وی در انجام لیفت بینی با نخ در ایجاد درد تاثیر مستقیمی دارد.

البته امروزه می توان در صورتی که شخص قادر به تحمل درد ناشی از این عمل زیبایی نبود، از بی حس کننده های موضعی جهت تسکین آن استفاده شود که باعث ایجاد آرامش بیشتر در فرد متقاضی نیز می شود.

به همین جهت پزشکی را برای لیفت با نخ انتخاب کنید که تخصص بالایی در این زمینه دارد و تعداد بسیاری nose lift انجام داده است.

در رابطه با کبودی و تورم، در همه افرادی که nose lift را انجام داده اند این مورد وجود ندارد، اما اگر هم نگران این مورد هستید باید بگوییم به واسطه کیسه آب یخ و سایر موارد کاهش دهنده درد و تورم شما می توانید این عارضه را کنترل کنید.

در نهایت عوارض و خطرات لیفت بینی با نخ به نسبت بسیار کم و قابل کنترل است و شاید شما هیچ عارضه ای پس از انجام nose lift مشاهده نکنید. به همین جهت نیاز به نگرانی در رابطه با عوارض و خطرات ناشی از لیفت بینی با نخ نخواهد بود.

نکات مراقبتی بعد از انجام لیفت نخ با بینی

جهت رسیدن به نتایج ایده آل و دلخواه لازم است تا پس از انجام هر عمل زیبایی برخی نکات و توصیه های ضروری جهت بهبودی و ریکاوری بهتر انجام شود.البته تمامی مراقبت های مرتبط با لیفت بینی با نخ بسیار ساده و عمومی هستند.

  1. توصیه می شود پس از انجام لیفت با نخ حتما به تغذیه خود اهمیت دهید و به ویژه در روزهای ابتدایی از میوه ها و سبزیجات به منظور ریکاوری بهتر و نقاهت سریع تر استفاده کنید.
  2. پس از عمل سعی کنید به مدت یک روز از انجام فعالیت های روزانه خود خودداری کنید تا مشکلی برای بینی به وجود نیاید.
  3. در روزهای ابتدایی در صورت وجود تورم و قرمزی در نواحی بینی می توانید از کمپرس سرد به منظور رفع این عوارض اقدام نمایید.
  4. به مدت دو روز توصیه می شود که ناحیه صورت خود و به ویژه بینی را به آب تماس ندهید.
  5. سعی کنید تمامی داروهایی که پزشک متخصص پس از انجام عمل زیبایی برای شما تجویز کرده است را به طور کامل مصرف نمایید. زیرا این داروها عمدتا جهت پیشگیری از بروز عوارض جانبی و همچنین بهبودی سریع تر در نظر گرفته شده است.
  6. حداقل به مدت دو روز به هیچ وجه از مواد آرایشی و بهداشتی بر روی بینی استفاده نکنید زیرا ممکن است سبب بروز مشکلات متعددی از جمله عفونت در این ناحیه شود.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو رز” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت لیفت نخ صورت خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *