جراحی بینی

تکنیک های جراحی بینی مدرن

تکنیک های جراحی بینی مدرن

تکنیک های جراحی بینی مدرن

جراحی بینی که باعث تغییر شکل ظاهری بینی می شود، امروزه یکی از رایج ترین روش های جراحی پلاستیک است. بسیاری از مردم از اندازه یا شکل بینی خود ناراضی هستند. شکل بینی به جهت تعادل صورت از اهمیت اساسی برخوردار است.

تکنیک های جراحی بینی مدرن

در نتیجه بسیاری از افراد جهت داشتن ترکیب بهتری از اعضای صورت خود به سمت جراحی بینی می آیند. امروزه تکنیک های مدرنی از رینوپلاستی به وجود آمده است. این تکنیک ها معمولا توسط جراحان متخصص مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه برخی از این تکنیک ها را برای شما بیان می کنیم.

دریافت تخفیف ویژه جراحی بینی به مدت محدود + مشاوره رایگان

همه ی افرادی که به علل مختلف در ناحیه بینی خود دچار نواقصی می باشند به فکر بر طرف نمودن این نقوص به وسیله بهترین روش ها خواهند بود.

برخی از افرادی که در این ناحیه از صورت خود دارای عیبی می باشند معمولا از اعتماد به نفس کافی برخوردار نبوده و حتی ممکن است به دلیل نمایان بودن بیش از حد این ایراد دچار افسردگی و همچنین حالات روحی ناخوشایند شوند.

امروزه با پیشرفت علم و فناوری روش های گوناگونی برای انجام درمان های زیبایی به وجود آمده است که جراحی بینی نیز جزو این دسته از درمان ها خواهد بود. افراد می توانند برای از بین بردن مشکلات خود یکی از روش های موجود را برگزیده و با به کارگیری این روش در صدد از بین بردن مشکل خود اقدام نمایند.

این روش ها به دلیل پیروی از قوانین نوین و پیشرفت علم و فناوری بهترین نتیجه را برای افراد به ارمغان می آورند.

امروزه در سراسر کشور کلینیک های معتبری وجود دارد که در قبال هزینه دریافتی معقول، خدمات با کیفیتی ارائه می دهند. افراد می توانند با مراجعه به این کلینیک ها کلیه مراحل جراحی خود را زیر نظر کلینیک و تیم پزشکی موجود در این کلینیک انجام داده و پس از گذراندن دوران نقاهت از نتایج شگفت انگیز این درمان بهره مند شوند.

تکنیک های جراحی بینی مدرن چه تکنیک هایی هستند ؟

امروزه پزشکان با بیماران مختلفی سروکار دارند. در برخی مواقع ممکن است که بیمارانی که جهت رینوپلاستی مراجعه کرده اند از فرم خاصی از بینی برخوردار باشند.

فرم منحصر به فرد بینی افراد ممکن است به دلایل مختلفی از جمله مادرزادی، تصادف و یا آسیب دیده گی در حین ورزش به وجود آمده باشد و پزشک موظف است با بررسی فرم بینی برای از بین بردن مشکل افراد راه چاره ی مناسبی بیابد.

به همین دلیل ممکن است برخی روش های قدیمی عمل زیبایی بینی برای این افراد کاربردی نداشته باشد. به همین دلیل تکنیک های جراحی بینی مدرن وارد حیطه پزشکی شده اند. برخی از تکنیک های جراحی مدرن بینی شامل موارد زیر است:

1- پل

در این تکنیک عمل زیبایی بینی مدرن، جراح تنها پل بینی را جراحی می کند. در نتیجه نیازی به جراحی کل بینی نیست. افرادی که فقط پل بینی آن ها مشکل دارد می توانند از این تکنیک استفاده کنند.

به زبان ساده تر می توان گفت این روش برای از بین بردن مشکل کجی و برآمدگی بینی به کار می رود.

تکنیک های جراحی بینی مدرن

در این تکنیک جراح استخوان یا غضروف اضافی روی پل بینی را بر می دارد. در نتیجه بینی شکسته شده و قطعات باقی مانده استخوان به هم نزدیک تر خواهند شد؛ بنابراین در نتیجه این تکنیک رینوپلاستی، بینی تنگ خواهد شد.

2- نوک بینی

در این تکنیک جراحی بینی مدرن، تنها نوک بینی عمل می شود. در واقع غضروف تشکیل دهنده نوک بینی برداشته شده یا دستخوش تغییرات می شود. در واقع این تکنیک از طریق ایجاد یک برش کوچک در فضای بین سوراخ های بینی که به کلوملا معروف است، انجام می شود.

3- طول بینی

در این تکنیک جراحی بینی مدرن، جراح می تواند ساختار مرکزی بینی که به سپتوم معروف است را تنظیم کرده یا کاهش دهد. نتیجه ی این تکنیک منجر به کوچک شدن نوک و کاهش طول کلی بینی می شود؛ بنابراین در این تکنیک تنظیم ساختار و نوک بینی در حین جراحی به تنظیم طول بینی کمک می کند.

4- عرض بینی

این تکنیک عمل زیبایی بینی مدرن از طریق شکستن و تغییر مجدد استخوان جانبی بینی انجام می شود. در این تکنیک جراح می تواند از عرض بینی کاسته و ظاهر باریک تری را به بینی شما بدهد.

5- جراحی بینی اضافی

این روش نیز یکی از تکنیک های جراحی بینی مدرن محسوب می شود. در واقع در این تکنیک رینوپلاستی، جراح می تواند با استفاده از پیوند غضروف از سپتوم یا گاهی اوقات ایمپلنت سیلیکون، به بینی شما اضافه کند. این تکنیک جهت ساخت پل یا نوک تخت استفاده می شود.

از هر یک از این تکنیک های جراحی بینی مدرن که گفته شد می توان برای صاف کردن و اصلاح بینی های آسیب دیده یا شکسته شده استفاده کرد. همچنین از این تکنیک های عمل زیبایی بینی برای رفع مشکلات تنفسی نیز می توان بهره برد.

خوشبختانه امروزه همه ی تکنیک های ذکر شده در حال انجام بوده و افراد می توانند با انتخاب روش درمان مورد نظر، بینی خود را عمل کرده و مشکل به وجود آمده را از بین ببرند.

البته باید به این نکته نیز اشاره کرد که انتخاب روش مناسب برای انجام جراحی بینی بهتر است که توسط پزشک متخصص صورت گیرد زیرا در صورتی که این انتخاب توسط مراجعه کننده انجام شود ممکن است در آینده مشکلاتی برای وی به وجود آورد.

مزایای تکنیک های مدرن در جراحی بینی چیست ؟

تکنیک های مدرن در جراحی بینی، مزیت های بیشتر و بهتری را نسبت به روش های قدیمی رینوپلاستی در بر می گیرند. از جمله برخی از مهم ترین این مزیت ها شامل موارد زیر است:

1- جراحی بینی اختصاصی

در واقع شما با استفاده از تکنیک های جراحی بینی مدرن می توانید به طور اختصاصی تنها همان ناحیه مشکل دار بینی خود را جراحی کنید؛ بنابراین لازم نیست که کل فرم بینی شما دچار تغییرات شود.

برخی از افراد تمایلی ندارند که جراحی بینی را در تمام قسمت های بینی خود انجام دهند؛ بنابراین این افراد می توانند عمل زیبایی بینی را تنها در همان قسمتی که تمایل دارند تغییر کند، انجام دهند.

به عنوان مثال برخی افراد تنها در پل بینی خود دچار اشکال هستند. این افراد می توانند با استفاده از تکنیک پل، تنها این ناحیه را دستخوش تغییرات کنند. در نتیجه تکنیک های مدرن در جراحی بینی باعث می شود که نیازی به تغییر کلی فرم بینی وجود نداشته باشد.

2- بهبود تنفس بدون تغییر شکل ظاهری بینی

بسیاری از افراد دارای مشکلات تنفسی مادرزادی هستند. جراحی بینی می تواند این مشکلات تنفسی را به خوبی بهبود ببخشد. این افراد ممکن است از فرم ظاهری بینی خود رضایت کامل داشته باشند. پس این افراد می توانند با استفاده از تکنیک های جراحی بینی مدرن تنها مشکل تنفسی خود را طی جراحی بینی بهبود ببخشند.

3- اصلاح بینی های آسیب دیده

بینی بسیاری از افراد ممکن است در اثر تصادف، نزاع یا هر عامل خارجی دیگر آسیب دیده یا دچار شکستگی شود. تکنیک های جراحی بینی مدرن می تواند به خوبی این آسیب ها را اصلاح کرده و فرم قبلی بینی خودتان را به شما بازگرداند؛ بنابراین با وجود این تکنیک ها نیازی نیست که نگران آسیب های بینی خود باشید.

4- درمان مشکلات سینوسی

افرادی که درگیر مشکلات سینوسی هستند ممکن است به طور مداوم احساس سردردهای شدید یا مشکل در تنفس داشته باشند. این افراد می توانند با استفاده از تکنیک های رینوپلاستی مدرن این مشکلات سینوسی را کاهش داده یا به طور دائمی آن ها را رفع کنند.

5- عمل زیبایی بینی

تکنیک های مدرن عمل زیبایی بینی این امکان را به شما می دهد که اکثر فرم های دلخواه تان را روی بینی خود پیاده کنید. در واقع با تکنیک های مدرن جراحی بینی تقریبا هیچ امر نشدنی وجود ندارد.

تنها ممکن است در برخی مواقع نادر پزشک نتواند فرم دلخواه را به بینی شما بدهد؛ اما در اکثر مواقع تکنیک های مدرن جراحی بینی کمک کرده است که بینی شما به همان فرمی که شما می خواهید جراحی شود.

6- رفع نقایص مادرزادی

برخی افراد در هنگام تولد نقایصی از جمله توده ها یا شکاف هایی را در بینی خود دارند. اکنون با پیشرفت تکنیک های جراحی بینی، این افراد می توانند این نواقص را رفع کنند.

7- ترمیم تقارن صورت

تقارن صورت می تواند توسط طیف گسترده ای از عوامل دستخوش تغییرات منفی شود. به عنوان مثال، ناسازگاری یا کج بودن بینی، نوک پیازی شکل بینی و سایر عوامل باعث به هم زدن تقارن صورت می شوند.

این افراد با استفاده از تکنیک های جراحی بینی مدرن به راحتی می توانند این نواقص را برطرف کرده و تقارن صورت خود را ترمیم کنند.

افراد در صورتی که هر کدام از مشکلات ذکر شده را در ناحیه ی بینی خود داشته باشند می توانند با بهره گیری از روش های موجود برای انجام جراحی بینی، نقص موجود در بینی خود را از بین ببرند.

هر کدام از مزایای ذکر شده در صورتی برای افراد تداعی خواهد شد که افراد بتوانند همه ی نکات خواسته شده توسط پزشک اعم از مراقبت ها و همچنین استراحت کافی را به خوبی انجام دهند.

چرا باید از تکنیک های جدید به جهت جراحی بینی استفاده کنیم ؟

افراد برای اینکه بتوانند مشکل خود را به صورت کامل از بین ببرند در ابتدا باید با پزشک متخصص خود در این زمینه مشورت هایی انجام داده و سپس اقدام به هرگونه تصمیم گیری در این زمینه کنند.

انجام این عمل به دلیل حساسیت هایی که دارد باید تحت بهترین شرایط ممکن و با به روز ترین روش های جراحی موجود انجام شده تا فرد شاهد بهترین نتایج از درمان خود باشد.

تکنیک های قدیمی جراحی بینی (nose surgery) تا حدودی می توانستند مشکلات بینی را رفع کنند؛ اما این تکنیک ها در مورد همه ی انواع مشکلات بینی پاسخ گو نبودند. به همین دلیل برخی افراد حتی با مشکلات بسیار کوچک و فقط در یک ناحیه از بینی مجبور بودند فرم بینی خود را به طور کلی دستخوش تغییرات کنند.

اما امروزه تکنیک های جدید جراحی بینی این امکان را به شما می دهند که به صورت اختصاصی بینی خود را جراحی کنید. در واقع شما می توانید دقیقا در همان ناحیه از بینی خود که دوست ندارید، جراحی بینی انجام دهید.

بنابراین تکنیک های جدید جراحی بینی این قابلیت را دارند که بینی شما را درست به همان فرمی که دلخواه شماست جراحی کنند. همچنین تکنیک های مدرن جراحی بینی از اطمینان بیشتری برخوردار بوده و ریسک کمتری را شامل می شوند.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک در رابطه با هزینه جراحی بینی و سایر موارد مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *