پوست و مو

میکرونیدلینگ چیست و در چه مواردی کاربرد دارد؟

میکرونیدلینگ چیست و در چه مواردی کاربرد دارد؟

میکرونیدلینگ چیست و در چه مواردی کاربرد دارد؟

امروزه جهت رفع مشکلات پوستی راه ها و روش های گوناگونی وجود دارد که پزشک متخصص در زمینه پوست متناسب با شرایط پوست افراد یکی از روش ها را پیشنهاد می دهد. یکی از پرطرفدار ترین روش های جوانسازی پوست صورت، میکرونیدلینگ است که می تواند برای رفع مشکلات پوستی از آن استفاده نمایید.

میکرونیدلینگ چیستمیکرونیدلینگ شاید به ظاهر برای بیشتر افراد عمکرد خوشایندی نداشته باشد اما نتیجه رضایت بخشی را برای مراجعه کنندگان به همراه خواهد داشت. در ادامه در خصوص این نوع روش درمانی پوست بیشتر خواهیم گفت تا شما اطلاعات بیشتری را در این خصوص کسب کنید.

دریافت تخفیف نقدی خدمات کلینیک رز + مشاره رایگان

ساختار و عملکرد میکرونیدلینگ

ساختار میکرونیدلینگ به گونه ای است که از سوزن های بسیار کوچک  تشکیل شده است.

در واقع میکرونیدلینگ انواع گوناگونی داشته که تفاوت آن ها در کارایی و نوع و تعداد سوزن هایی است که در سطح ان به کار رفته است. پزشک متخصص با وارد کردن سوزن های ریز میکرونیدلینگ سبب به وجود آمدن اپیدرم در سطح پوست و در نتیجه کلاژن سازی پوست می شود. سوزن هایی که وارد پوست می شود جراحت های بسیار کوچکی را بر سطح پوست ایجاد می کند.

جراحت های ایجاد شده توسط میکرونیدلینگ، سبب می شود که پوست بازسازی و ترمیم شود، همانطور که گفته شد بازسازی و ترمیم سبب گردش خون و تولید الاستین همراه با کلاژن سازی خواهد بود. در نتیجه پوست شما به طور کامل بهبود می یابد.

میکرونیدلینگ چیستمیکرونیدلینگ برای چه مشکلات پوستی به کار برده می شود؟

اغلب افرادی که علاقمند به جوانسازی پوست صورت هستند، از روش میکرونیدلینگ استفاده می کنند. میکرونیدلینگ به دلیل تولید کلاژن و الاستین در پوست موجب رفع بسیاری از مشکلات پوستی می شود ولی لازم به ذکر است که در صورت انجام میکرونیدلینگ می بایست شرایط لازم را داشته باشید.

معمولا این نوع جوانسازی پوست برای افرادی که چین و چروک سطحی یا دچار آکنه و جای جوش هستند به کار برده می شود. بعد از انجام میکرونیدلینگ به دلیل ترمیم جراحت های ایجاد شده بر سطح پوست، آکنه و چروک های صورت شما را کاهش خواهد داد؛ اما شما باید طول درمان خود را طی کنید تا به نتیجه دلخواه خود برسید.

میکرونیدلینگ در هر مرحله از درمان چگونه انجام می شود؟

برای رسیدن به نتیجه دلخواه و رضایت بخش باید طی 6 تا 8 جلسه جوانسازی پوست را انجام دهید. بسته به مشکلات پوستی شما،  نوع و اندازه سوزن انتخاب می شود اما در جلسه اول میکرونیدلینگ (microniding) با سوزن های بسیار ریزی انجام می شود زیرا در مرحله اول پوست مقاومت زیادی در برابر جراحت های وارد شده نخواهد داشت.

در مراحل بعدی سوزن های میکرونیدلینگ به طور عمیق تر وارد پوست می شوند زیرا پوست صورت شما نسبت به جلسات قبلی ضخیم و مستحکم تر شده است. در نتیجه پزشک متخصص سوزن ها را به صورت عمیق تر به صورت شما وارد کرده تا نتیجه و عملکرد بهتری داشته باشد.

در ابتدا شروع کار پزشک از پماد های بی حسی برای صورت شما استفاده خواهد کرد. به طور کلی سوزن ها به قدری ریز هستند که هنگام وارد شدن بر صورت شما هیچ دردی را احساس نخواهید کرد؛ اما گاهی اوقات برخی از سوزن ها ضخامت بیشتری دارند. شاید برخی درد آن را کمی در سطح پوست خود احساس کنند اما به طور کلی دردی را شما احساس نخواهید کرد.

درمان آسیب های پوستی با میکرونیدلینگ

هنگامی که سوزن های ریز استیل به صورت شما وارد می شود سوراخ ها و جراحت های کوچکی ایجاد می شود. سیستم دفاعی بدن برای ترمیم این جراحت ها و سوراخ های ایجاد شده، کلاژن را تولید کرده تا جراحت ها را پر کند.

هنگامی که الاستین و کلاژن مشغول به ترمیم اینگونه جراحت ها می شود، بافت پوست صورت نیز سفت تر و محکم تر می شود. در نتیجه شما پوست روشن تر و جوان تری نسبت به گذشته خواهید داشت. با افزایش سن تولید کلاژن سازی پوست کم می شود بنابراین کاهش تولید کلاژن سبب بروز چین و چروک یا پیری پوست خواهد شد.

با استفاده از این نوع روش درمانی جوانسازی پوست می توانید سبب کلاژن سازی بر سطح پوست خود شوید تا پوستی جوان تر و مستحکم تر نسبت به گذشته داشته باشید.

میکرونیدلینگ برای چه افرادی مناسب است؟

از آنجایی که میکرونیدلینگ با وارد کردن سوزن های ریز بر سطح پوست فرآیند درمان را انجام می دهد، کسانی که علاقمند به جوانسازی پوست با این روش درمانی هستند باید شرایط پوستی مناسبی برای میکرونیدلینگ داشته باشند.

افرادی که جای جوش دارند و برای رفع جای جوش تصمیم به انجام میکرونیدلینگ دارند، نباید هیچگونه جوش ملتهبی بر سطح پوست خود داشته باشند. در صورت وجود کوچکترین جوش بر صورت شما پزشک متخصص این نوع روش درمانی پوست را برای شما انجام نخواهد داد.

زیرا ممکن است با وارد شدن سوزن بر جوش باکتری و آلودگی های موجود در جوش بر سطح پوست پخش شده و منجر به بدتر شدن مشکلات پوستی شما شود؛ بنابراین افرادی که برای انجام میکرونیدلینگ به کلینیک های زیبایی مراجعه می کنند، نباید هیچ گونه التهابات پوستی داشته باشند.

همچنین برخی افراد بریدگی و شکاف هایی بر سطح پوست صورت خود دارند این گونه افراد نیز باید از انجام دادن این نوع روش درمانی پوست خودداری کنند زیرا ممکن است جراحت آنها منجر به بروز عفونت در سطح پوست صورت شود؛ بنابراین افرادی که علاقمند به انجام این نوع روش جوانسازی پوست هستند باید پوستی بدون جوش و التهاب یا حتی بریدگی های کوچک داشته باشند.

بنابراین در صورتی که هیچ یک از مشکلات ذکر شده را نداشته باشید می توانید برای رفع چین و چروک، افتادگی، جای لک و جای جوش از روش میکرونیدلینگ استفاده کنند. در غیر این صورت اگر شرایط پوستی مناسبی ندارید باید از انجام میکرونیدلینگ خودداری کنید تا باعث مشکلات بیشتری در خصوص پوست صورت خود نشوید.

شما باید قبل از هرگونه اقدام زیبایی در خصوص پوست خود اطلاعات کافی در رابطه با آن داشته باشید تا بهترین درمان را برای مشکلات پوستی خود برگزینید. همانطور که گفته شد میکرونیدلینگ یکی از پرطرفدار ترین روش جوانسازی پوست بوده که جهت بسیاری از مشکلات پوستی به کار گرفته می شود.

میکرونیدلینگ برخلاف تصور عموم یک روش درمانی با حداقل تهاجم را داشته و همچنین مشکلات و عارضه های خاصی برای مراجعه کنندگان نخواهد داشت. با این وجود که میکرونیدلینگ از سوزن های متعددی تشکیل شده ولی شما هنگام درمان هیچ دردی را احساس نخواهید کرد.

بنابراین اگر با مشکلاتی نظیر چین و چروک، افتادگی پوست صورت، جای جوش و لکه های ایجاد شده روی سطح پوست خود رنج می برید، می توانید این روش درمانی پوست را با اطمینان کامل برای خود انتخاب کنید اما نکته ای که باید در نظر بگیرید این است که پوست شما دچار التهاب و بریدگی نباشد تا منجر به بروز عفونت های پوستی نشوید.

میکرونیدلینگ تفاوتی که با سایر روش های درمانی دارد این است که شما به راحتی و با رعایت کردن اصول بهداشتی می توانید این نوع جوانسازی پوست را بدون هیچ مشکلی در منزل انجام دهید. شما باید قبل از انجام دادن میکرونیدلینگ به پزشک متخصص مراجعه کنید تا پوست صورت شما را به طور کامل بررسی کند در نهایت به شما خواهد گفت که این نوع روش درمانی برای شما مناسب خواهد بود یا خیر.

سپس در صورت صلاحدید پزشک می توانید این نوع روش درمانی با اطمینان خاطر انجام دهید.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *