پوست و مو

میکرودرم چگونه انجام می شود؟

میکرودرم چگونه انجام می شود؟

میکرودرم چگونه انجام می شود؟

امروزه جوانسازی پوست یکی از دغدغه های مهم در بین آقایان و خانم ها است. برای انجام این اقدام به لطف پیشرفت هایی که در حوزه زیبایی به وجود آمده، روش های مختلفی برای جوانسازی پوست وجود دارد.

میکرودرم چگونه انجام می شود؟نکته ای که در این خصوص وجود دارد این است که هرکس متناسب با مشکل پوستی خود و مراجعه به پزشک متخصص می تواند نوع درمان و روش جوانسازی پوست را انتخاب نماید. یکی از روش درمانی پوست، میکرودرم است. در ادامه در خصوص این نوع روش درمانی پوست برای شما بیشتر خواهیم گفت.

دریافت تخفیف نقدی خدمات کلینیک رز + مشاره رایگان

نحوه عملکرد میکرودرم چگونه است؟

میکرودرم یک نوع روش درمانی پوست بوده و به دلیل غیر تهاجمی بودن این روش طرفداران زیادی دارد. میکرودرم یک روش کاملاً حرفه ای است که می بایست توسط متخصصین پوست انجام شود. این نوع روش درمانی پوست می تواند به دو روش انجام شود.

در روش نخست قسمت دستی دستگاه میکرودرم را بر سطح پوست قرار می دهند. پس از قرار دادن دستگاه ذره های کریستالی ریزی را بر سطح پوست پرتاب می شود. در نتیجه پوست کشیده شده و آلودگی ها از سطح پوست پاک می شوند.

در واقع ذره های کریستالی همانند یک اسکراب قوی و به عنوان لایه بردار قوی عمل می کنند که باعث از بین رفتن سلول های مرده سطح پوست می شوند. پزشکان متخصص پوست، میکرودرم را به روش دیگری نیز انجام می دهند.

در روش دوم، ذرات ریز کریستالی استفاده نمی شود و به جای آن سنگ الماس درون میکرودرم قرار می گیرد. هر دو روش برای پوست صورت فواید زیادی دارد اما هر یک به هدف های خاصی انجام می شود. در واقع میکرودرم در روش نخست به منظور نرمی و درخشندگی پوست استفاده شده و در روش دوم جهت رفع چین و چروک، جای زخم، آکنه و بسیاری از موارد دیگر استفاده می شود.

میکرودرم چگونه انجام می شود؟انواع روش های میکرودرم و چگونگی عملکرد آنها

همانطور که گفته شد این نوع جوانسازی پوست به روش های مختلفی انجام می شود. در واقع شما با مراجعه به متخصصان پوست متوجه می شوید که از چه روشی برای مشکلات پوستی خود استفاده کنید؛ زیرا هر کدام از روش ها به منظور هدف های خاصی برای مراجعه کنندگان مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه انواع میکرودرم را برای شما خواهیم گفت:

تراش های الماس در دستگاه

در این نوع روش از قطعات یا تراشه های الماس در دستگاه میکرودرم استفاده می شود. تراشه های الماس در حین درمان پوست به شما کمک می کند تا سلول های مرده از سطح پوست برداشته شده و با یک مکش قوی لایه های سطحی پوست برداشته شود.

میزان مکش و لایه برداری های سلول های مرده بستگی به اعمال فشاری دارد که پزشک متخصص بر پوست مراجعه کننده وارد می کند. معمولاً از این نوع دستگاه برای  قسمت های حساس صورت مانند اطراف چشم استفاده می شود.

اسپری های کریستالی

در این روش برای انجام میکرودرم بر سطح پوست، ذرات کریستالی با فشار کم اسپری می شود. این اسپری ها که در سطح پوست انجام می شود به جهت از بین بردن سلول های مرده مورد استفاده قرار می گیرد. سپس سلول های مرده سطح پوست توسط دستگاه به آرامی کشیده می شود.

نوع دیگری از میکرودرم وجود دارد که به صورت ترکیبی به جهت جوانسازی پوست انجام می شود. این روش ترکیبی جدیدترین نوع میکرودرم است که اخیراً زیاد از این نوع روش استفاده می کنند. متخصص پوست همزمان با استفاده از دستگاه میکرودرم بدون ذرات کریستال، تزریقاتی را بر سطح پوست مراجعه کننده انجام می دهد.

به طور کلی این فرایند سبب می شود تا پوست شما لایه برداری شده و کلاژن سازی در پوست شما انجام شود. در نتیجه کلاژن های تولید شده سبب رفع چین و چروک های عمیق، آکنه و سوختگی های صورت می شود.

آیا نحوه عملکرد میکرودرم برای مراجعه کننده دردناک است؟

شاید افرادی که این نوع روش درمانی پوست را انجام نداده باشند به ظاهر برایشان دردناک به نظر برسد؛ زیرا ممکن است تصور کنند ذرات ریز کریستال یا تراشه های الماس با برخورد بر سطح پوست، سبب ایجاد درد می شود؛ اما بر خلاف تصور عموم این گونه نیست.

کسانی که این نوع روش درمان پوست را انجام داده باشند به شما خواهند گفت که در حین درمان احساسی مانند ماساژ روی پوست صورت خود دارند؛ اما این نکته را در نظر بگیرید که تحمل هر فرد با دیگری متفاوت است. به طور کلی می توان گفت که این روش  درمان پوست دردناک نبوده و شما با خیال راحت می توانید این روش درمانی پوست را در صورت صلاحدید پزشک برای خود برگزینید.

آیا پزشک متخصص پوست می تواند بر کیفیت چگونگی انجام میکرودرم تاثیر گذار باشد؟

بهتر است افرادی که تصمیم به انجام میکرودرم یا هرگونه جوانسازی پوست دارند، در خصوص پزشکی که می خواهند برای انجام این نوع روش درمان پوستی مراجعه کنند، تحقیقات لازم را انجام دهند؛ زیرا انتخاب پزشک متخصص در این زمینه می تواند بر کیفیت این نوع روش درمانی پوست و نتیجه آن تاثیر گذار باشد.

همانطور که گفته شد به طور کلی میکرودرم برای مراجعه کننده دردناک نخواهد بود؛ اما در صورتی که احساس درد های غیر طبیعی در پوست خود داشتید باید به انتخاب پزشک خود شک کنید، مسلماً پزشک شما مهارتی برای انجام این نوع روش درمانی پوست ندارد.

چگونه می توان جوانسازی پوست با میکرودرم را در خانه انجام داد؟

بسیاری از افراد علاقمند هستند که جوانسازی پوست را در منزل انجام دهند. دستگاه های میکرودرم کوچکی وجود دارد که می توان در خانه به راحتی انجام داد. در بسیاری از مراکز معتبر و فروشگاه ها برای همه افراد عرضه می شود. دستگاه میکرودرم  خانگی با نوعی که پزشکان از آن استفاده می کنند، متفاوت است.

شما می بایست قبل از تهیه دستگاه میکرودرم به پزشک متخصص مراجعه کنید تا مشکلات پوستی شما را به طور کلی بررسی کند که تشخیص دهد که این نوع درمان برای شما مناسب است یا خیر. همچنین باید نحوه چگونگی انجام میکرودرم و تعداد جلساتی که شما به انجام آن نیاز دارید را برای شما بازگو کند.

اگر بدون مشورت اقدام به انجام این نوع روش درمان پوست را در منزل نمایید ممکن است با عارضه های پوستی مواجه شوید. نحوه عملکرد این نوع روش درمانی پوست در منزل همانند انجام میکرودرم در کلینیک ها است اما نباید در ابتدا با مکش های قوی بر سطح پوست خود استفاده کنید.

در پایان می توان گفت که میکرودرم یک روش زیبایی برای پوست به شمار می رود. شما می توانید با استفاده از این روش صورتی زیبا و بی نقص داشته باشید. مراجعه کنندگان به اهداف مختلفی این نوع روش درمانی پوست را انجام می دهند. به طور کلی می توان گفت میکرودرم به جهت رفع آکنه، چین و چروک، کدری پوست صورت استفاده می شود.

پس از انجام میکرودرم (microderm) باید مراقبت های پوستی مانند استفاده از کرم های ضد آفتاب را به صورت روزانه و مداوم انجام دهید تا با عارضه های پوستی پس از انجام این نوع روش درمانی پوست مواجه نشوید. همچنین قبل از انجام میکرودرم در منزل با پزشک متخصص پوست مشورت کنید تا از بروز عارضه جلوگیری کنید.

این نکته مهم را مدنظر خود داشته باشید که انتخاب یک پزشک خوب می تواند در نحوه عملکرد و نتیجه این نوع روش درمانی پوست بسیار تاثیر گذار باشد؛ زیرا ممکن است با انتخاب یک پزشک بی تجربه در حین انجام میکرودرم شما احساس ناراحتی داشته و نتیجه رضایت بخش برای شما حاصل نشود.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *