پوست و مو

میکروبلیدینگ چیست؟

سوالات متداول در مورد میکروبلیدینگ

میکروبلیدینگ چیست؟

میکروبلیدینگ یکی از روش های ایجاد تغییر در ظاهر ابرو ها محسوب می شود. روشی که این روزها محبوبیت زیادی دارد و بسیاری از افراد، آن را برای خودشان در نظر می گیرند.

شکل ظاهری ابروها، تاثیر بسیار مهمی در وضعیت ظاهری افراد دارد. داشتن ابرو هایی سالم و زیبا، یکی از راه‌های مهم رسیدن به زیبایی مطلوب در افراد به شمار می رود. شاید در گذشته افراد، توجه چندانی به شکل ابرو های خود نشان نمی دادند اما امروز ابرو ها، نقش بسیار مهمی در صورت آدم ها پیدا کرده اند.

میکروبلیدینگ چیست؟افرادی که قصد دارند بدون انجام فرآیند های نسبتا سنگینی مثل کاشت ابرو، صاحب ابرو هایی خوش فرم و جذاب شوند، معمولا میکروبلیدینگ را انتخاب می کنند. حتما تا امروز چیزهایی درباره این روش شنیده اید و سوال های زیادی در این مورد در ذهن شما به وجود آمده است. در این مطلب، به همه سوال های مهم و کلیدی در مورد میکروبلیدینگ پاسخ خواهیم داد.

دریافت تخفیف نقدی خدمات کلینیک رز + مشاره رایگان

میکروبلیدینگ چیست؟

به طور کلی میکروبلیدینگ، روشی برای طراحی و شکل دادن به ابرو ها به شمار می ‌رود. این یک روش «نیمه دائمی» با ماندگاری بالا محسوب می شود که به کمک ابزار های کوچک دستی، صورت می گیرد.

میکروبلیدینگ می تواند ضخامت بیشتری به ابرو ها ببخشد، طرح مورد نیاز شما را برای ابرو ها به وجود بیاورد و شما را صاحب ابرو هایی با شکل دلخواه کند.

اینکه تاثیر این فعالیت به مرور زمان از بین می رود، به خودی خود یک نکته منفی نیست. چرا که اینگونه شما می توانید دوباره شکل ظاهری ابرو ها را تغییر بدهید و فرم تازه ای به آن ها ببخشید. در واقع شما ناچار نیستید برای همیشه با نتایج ناشی از میکروبلیدینگ به  زندگی ادامه بدهید.

میکروبلیدینگ چیست؟میکروبلیدینگ چقدر طول می‌کشد؟

زمان انجام فرآیند میکروبلیدینگ ممکن است برای هر فرد متفاوت باشد. چرا که شرایط اولیه هر فرد و همچنین انتظارات او از این فرآیند، با افراد دیگر متفاوت خواهد بود. در نتیجه افراد به  صورت یکسان در اتاق انجام این فرآیند نمی مانند.

به طور میانگین اما این فعالیت حدود دو ساعت طول می کشد. معمولا حدود نیم ساعت به انجام خود فرآیند طراحی ابروها می گذرد و یک ساعت و نیم دیگر، با مشورت کامل با فرد و پرسیدن نظرات او سپری می شود.  در زمان انجام این کار، باید این اطمینان به دست بیاید که فرد کاملا از وضعیت ابرو های خود و شکل نهایی آن ها رضایت دارد.

میکروبلیدینگ در چند جلسه انجام می‌ شود؟

بعضی از افراد تنها در همان یک جلسه، به نتیجه مطلوب از این فعالیت دست پیدا می کنند و به جلسه های دیگری نیاز ندارند. بیشتر افراد اما این فعالیت را در دو جلسه پشت سر می گذارند. کاربرد جلسه دوم، معمولا برطرف کردن نقص ها و مشکلات به جا مانده از جلسه های اول است.

برای کامل کردن یک دوره از میکروبلیدینگ، معمولا دو جلسه کفایت می کند. چرا که در جلسه دوم اقدامات ترمیمی در مورد جلسه اول صورت می گیرد.

بین این دو جلسه میکروبلیدینگ، باید به اندازه شش تا 10 هفته فاصله وجود داشته باشد. به ندرت پیش می آید که جلسه سومی نیز در یک دوره در کار باشد. مگر آن که فرد از شکل نهایی ابرو های خود رضایت کافی را نداشته باشد.

آیا میکروبلیدینگ دائمی است؟

همان طور که گفته شد، میکروبلیدینگ یک فعالیت «نیمه دائمی» محسوب می شود و آثار آن همیشگی نیستند. با این وجود میزان ماندگاری آن از بسیاری از روش ها، بیشتر است. دلیل نیمه دائمی قلمداد شدن این فعالیت، به همین ماندگاری بالا مربوط می شود. به طور معمول نتایج حاصل از میکروبلیدینگ، برای یک یا نهایتا دو سال همراه فرد باقی می ماند.

زمان دقیق ماندگاری میکروبلیدینگ، به عوامل مختلفی بستگی دارد. به طور کلی افرادی که دارای پوست چرب تر و روشن تر هستند و همچنین دائما در معرض نور خورشید قرار می گیرند و اصول مراقبتی از ابرو ها را نیز رعایت نمی کنند، زودتر این نتایج را از دست می دهند و افراد دیگر، برای مدت بیشتری از این نتایج برخوردار می شوند.

آیا میکروبلیدینگ درد دارد؟

بسیاری از آن هایی که میکروبلیدینگ را تجربه کرده اند، این فعالیت را با درد بسیار ناچیز توصیف می کنند. در واقع این فرآیند کمی درد خواهد داشت اما میزان درد آن به اندازه ای نیست که در حافظه افراد ماندگار شود.

استفاده از بی حسی موضعی در این فرآیند، درد آن را به شکل قابل توجهی کاهش می دهد. در میکروبلیدینگ از سوزن های بسیار ریز و ظریف استفاده می شود و این کار نیز، منجر به کاهش درد در فرد متقاضی خواهد شد.

البته که آستانه تحمل افراد، با هم متفاوت است اما درد ناشی از میکروبلیدینگ، معمولا برای همه قابل تحمل به نظر می رسد. علاوه بر این افرادی که دائما سیگار مصرف می کنند ممکن است در زمان انجام این فرآیند نسبت به سایرین با درد بیشتری مواجه شوند.

کاندیداهای ایده آل میکروبلیدینگ چه کسانی هستند؟

افرادی که از وضعیت سلامتی قابل قبولی برخوردار هستند، گزینه های خوبی برای انجام میکروبلیدینگ به شمار می روند.

در حقیقت افراد زیادی می توانند این فعالیت را بدون هیچ مشکلی پشت سر بگذارند اما آنهایی که با بیماری دیابت دست و پنجه نرم می کنند، افرادی که درگیر بیماری های مزمن خونی و عفونی هستند، افرادی که دائما دخانیات و الکل مصرف می کنند و همچنین آن هایی که با انواع حاد آلرژی ها روبرو هستند، گزینه های خوبی برای میکروبلیدینگ به حساب نمی آیند.

مادران در دوران بارداری و شیردهی نیز بهتر است برای حفظ سلامت خودشان و همچنان جلوگیری از همه ریسک های احتمالی، از انجام این کار خودداری کنند.

آیا می‌توان پس از میکروبلیدینگ ورزش کرد؟

پس از انجام میکروبلیدینگ، انجام فعالیت های ورزشی حداقل تا هفت روز توصیه نمی شود. پس از آن نیز برای مدتی کوتاه تنها باید به سراغ ورزش‌ هایی سبک با تعریق کم بروید. چرا که تعریق می تواند برای نتایج ناشی از میکروبلیدینگ، بسیار مضر باشد. به همین خاطر این ورزش ها نباید در هوای گرم صورت بگیرند.

عوارض جانبی ناشی از میکروبلیدینگ چه چیزهایی هستند؟

به طور کلی فرآیند میکروبلیدینگ، عوارض جانبی زیادی به دنبال ندارد و دوران بهبودی آن نیز به سرعت طی می شود. فرد به محض انجام این فرآیند، شاهد تغییرات اولیه به روی صورت خود خواهد بود.

سیاه شدن اطراف ابروها، قرمزی و یا تورم در نزدیکی ابرو ها، عوارض جانبی احتمالی این فرآیند هستند که معمولا ظرف چند روز کاملا محو می شوند و از بین می روند.

قبل از میکروبلیدینگ باید چه اقداماتی انجام داد؟

 1. دو هفته پیش از انجام این فرآیند، نباید از داروی رتینول استفاده کنید.
 2. اگر تزریق بوتاکس انجام می دهید، دو هفته زودتر از میکروبلیدینگ نباید این تزریق را در برنامه داشته باشید.
 3. مصرف بعضی از قرص های شیمیایی را با مشورت پزشک چهار هفته زودتر از میکروبلیدینگ قطع کنید.
 4. در روزهای منتهی به این فرایند از قرار گرفتن در معرض تابش مستمر نور خورشید و دستگاه سولاریوم، خودداری کنید.
 5. در روزهای منتهی به این فرایند، از دارو های رقیق کننده خون، الکل و سیگار نیز خودداری کنید.

بعد از میکروبلیدینگ باید چه اقداماتی انجام داد؟

 1. -اطراف ابرو ها را بدون وارد آوردن هیچ فشاری به آن ها، کاملا تمیز کنید.
 2. -برای 14 روز در معرض تابش مستقیم نور خورشید قرار نگیرید.
 3. -تا دو هفته از آرایش کردن صورت خود خودداری کنید.
 4. -در هنگام خوابیدن، به محل انجام میکروبلیدینگ فشار زیادی وارد نکنید.
 5. -از مصرف سیگار و الکل خودداری کنید تا روند بهبودی شما به تاخیر نیافتد.
 6. -تا دو هفته به استخر، سونا و جکوزی مراجعه نکنید.

آیا محدودیت سنی دارد؟

این فرآیند معمولا برای افراد زیر 18 سال انجام نمی شود. در نتیجه مردان و زنان بالای 18 سال، می توانند میکروبلیدینگ را برای خودشان در نظر بگیرند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *