پوست و مو

خال گوشتی و راههای از بین بردن آن

خال گوشتی و راههای از بین بردن آن

خال گوشتی و راههای از بین بردن آن

اگر به دنبال روش هایی برای از بین بردن خال گوشتی هستید با ما همراه باشید ، در ادامه سعی داریم به معرفی انواع خال گوشتی اشاره کنیم و سپس راهکارهای مطلوبی را برای از بین بردن آن ها ارائه دهیم .

خال گوشتی و راههای از بین بردن آن اگر چه تنوع وسیعی برای از بین بردن خال گوشتی موجود است ولی بیشتر آن ها گزینه های مناسبی نیستند به همین دلیل باید احتیاط های لازم را در نظر بگیرید . شایع بودن این نوع خال های گوشتی در زنان و البته مردان یکسان است و امکان به وجود آمدن آنها در بخش های مختلف بدن موجود است.

دریافت تخفیف نقدی خدمات کلینیک رز + مشاره رایگان

به طور کلی از خال های گوشتی به عنوان زائدهای پوستی یاد می شود و زمانی که بر روی ” پوست صورت ” شاهد اینگونه زائده ها هستیم ممکن است نگرانی های ما برای برطرف کردن آن ها تشدید یابد زیرا در صورتی که روش نامناسب و نامطلوبی در نظر گرفته شود ممکن است سبب به وجود آمدن مشکلات جدی تری شود به همین دلیل بدون دریافت آگاهی و اطلاعات لازم  از انجام دادن هرگونه اقدامی به طور کامل پرهیز کنید.

این گونه خال های گوشتی با رنگ های مختلف و البته بیشتر به رنگ قهوه ای ایجاد می شود ، با ما همراه باشید تا اطلاعات مفیدی برای رهایی از این نوع زائده موجود بر روی پوست خود مطلع شوید.

خال گوشتی و راههای از بین بردن آن از بین بردن خال گوشتی و انواع آن

خال های گوشتی ممکن است مادرزادی باشد و یا بعد از مدتی به دلایل مختلفی به وجود آید. در بیشتر مواقع وجود عوامل گوناگونی سبب به وجود آمدن آن ها در سال های اولیه می گردد.از مهمترین دلایلی که سبب به وجود آمدن خال های گوشتی منجر می شود می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. افزایش کلاژن ها در برخی از بخش ها
 2. جمع شدن توده ها
 3. افزایش سن فرد
 4. بارداری
 5. اشعه های نامطلوب از جمله فرابنفش
 6. بیماری های مختلف از جمله دیابت

در برخی از مواقع نیز ممکن است علل به وجود آمدن اینگونه خال های گوشتی ناشناخته باقی بماند ، ولی خوشبختانه روش های مناسبی برای از بین بردن خال گوشتی موجود است.

ناگفته نماند که در اکثر مواقع وجود چنین خال هایی بر روی پوست شما هیچ گونه خطری به همراه نخواهند داشت ولی در برخی مواقع ممکن است وجود آن ها نمایانگر توده های سرطانی خطرناک باشد به همین دلیل اگر شاهد تغییراتی در خال های گوشتی هستید بلافاصله با پزشک مربوطه در تماس باشید.

با در نظر گرفتن این موضوع استفاده از روش های نامطلوب برای از بین بردن خال گوشتی ممکن است خطرات جدی به همراه داشته باشد.

از بین بردن خال گوشتی با روش های خانگی

روش های خانگی متنوع موجود است که می توان با استفاده از آنها برای از بین بردن خال گوشتی استفاده کرد .از جمله

1- استفاده از سیر : در این حالت چند عدد حبه ی سیر را له کنید و بر روی خال گوشتی قرار دهید و با یک باند محل خال را بپوشانید و اجازه دهید یک شب تا صبح باقی بماند. صبح هنگام می توانید صورتتان را با آب گرم بشویید.این روش را تا زمانی که به طور کامل خال گوشتی از بین رود ادامه دهید.

2- استفاده از نخ دندان : یکی از مناسب ترین روش ها برای از بین بردن خال گوشتی استفاده از یک نخ می باشد که امروزه تحت هیچ شرایطی مورد استفاده قرار نمی گیرد زیرا در این روش نه تنها احتمال اینکه خال گوشتی از بین رود،  کم است بلکه به عفونت های پوستی شدیدی و البته خونریزی نیز گرفتار خواهید شد. بنابراین تحت هیچ شرایطی از این روش برای از بین بردن خال های گوشتی استفاده نکنید.

3- استفاده از کرم های مختلف : برای از بین بردن خال گوشتی کرم های مختلفی توسط شرکت های تولیدی مواد آرایشی و بهداشتی در بازار موجود است و هر کدام از آن ها نیز به نسبتی برای از بین بردن خال های گوشتی نوید می دهد ولی تحت هیچ شرایط بدون در نظر گرفتن مشورت پزشک مربوطه آن ها را در اولویت خود قرار دهید. زیرا ممکن است نه تنها سودی حاصل نشود بلکه گرفتار مشکلات حاد تری در مقایسه به داشتن خال گوشتی باشید.

معایب از بین بردن خال گوشتی با روش های خانگی

استفاده از همه ی روش های خانگی ذکر شده در مرحله ی قبلی برای از بین بردن خال گوشتی

بدون دریافت مشورت پزشک مربوطه توصیه نمی شود . از مهمترین معایب این روش ها آن است که شما قادر به تشخیص سرطانزا بودن خال های گوشتی نخواهید بود و به همین دلیل با انجام اقدامات بالا ممکن است است سبب پخش شدن آنها در بدن باشید و زندگی خود را به خطر بیندازید.

به همین دلیل حتما برای استفاده از روش های بالا سعی کنید با پزشک خود مشورت کرده و راهنمایی های او را دریافت کنید.

یکی از آسانترین و مطلوب و بدون دردسرترین روش ها برای از بین بردن  خال گوشتی آن است که با استفاده از برخی لوازم آرایشی آن ها را بپوشانید در مورد آقایان نیز اگر خال گوشتی در ناحیه ای از صورت قرار دارد که امکان پوشاندن آن با ریش موجود است می تواند گزینه ی آسان در نظر گرفته شود.

با به کارگیری این روش ها در واقع به جای از بین بردن آن ها ، می توانید آن ها را بپوشانید.

روش های مختلف برای از بین بردن  خال گوشتی

برای از بین بردن خال گوشتی روش های مختلفی موجود است . اگرچه ممکن است در برخی از وب سایت ها شاهد جملاتی نظیر ” از بین بردن خال گوشتی بدن مراجعه به پزشک ” باشید ولی توجه کنید که همه ی روش های یاد شده به طور جدی می تواند خطرناک باشد و همچنین سبب به وجود آمد مشکلاتی بعدی گردد، به همین دلیل حتما برای این منظور توصیه های پزشک مربوطه را در اولویت قرار دهید.

از جمله روش های مختلف برای از بین بردن خال گوشتی می توان موارد زیر را در نظر گرفت :

 1. استفاده از روش های خانگی برای از بین بردن خال گوشتی
 2. برش
 3. استفاده از سرکه برای سوزاندن خال گوشتی
 4. استفاده از سیر
 5. کرایو تراپی
 6. استفاده از کرم های مختلف

ولی با وجود همه ی این روش های موجود کدام یک مطمئن تر است و می تواند مورد استفاده قرار گیرد؟ قبل از استفاده از هر روشی باید از سرطان زا نبودن آنها مطمّن باشید زیرا در این صورت اوضاع به طور کامل تغییر می کند و نمی توان روش های یاد شده را مورد استفاده قرار داد.

روش های اصولی برای از بین بردن خال گوشتی

اگر قصد رهایی  و از بین بردن خال گوشتی هستید و همچنین شاهد تغییراتی در خال های گوشتی موجود بر روی پوست خود هستید بلافاصله با پزشک مربوطه در ارتباط باشید .

آن ها می توانند با انجام آزمایش های بافت برداری ابتدا سرطان زا بودن و یا نبودن را تشخیص دهند و سپس مناسب ترین گزینه را برای این منظور انتخاب کنند. حتی اگر قصد آن را دارید که از کرم های مختلف و یا انواع دیگر از روش های خانگی برای این منظور استفاده کنید حتما با پزشک خود مشورت کنید.

هیچ گاه سلامتی خود را با روش های نامناسب به خطر نیندازید. زیرا در بیشتر مواقع مشکلاتی که به وجود آمده غیر قابل جبران باشند.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو  مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *