تزریق ژل

اقدامات قبل از تزریق ژل شامل چه مواردی می شود؟

اقدامات قبل از تزریق ژل شامل چه مواردی می شود؟

اقدامات قبل از تزریق ژل 

در دنیای امروز عمدتا تمایل رسیدن به زیبایی های بیشتر در اکثر افراد به چشم می خورد. در همین راستا کلینیک های زیبایی را تقریبا می توان در هر شهری به وفور پیدا کرد. جراحی های زیبایی نظیر تزریق ژل، جراحی پلاستیک و یا لیزر درمانی از جمله اقدامات بیشمار در این زمینه است.

اقدامات قبل از تزریق ژلدر حال حاضر تزریق ژل انقلابی جدید در زمینه پوست و زیبایی ایجاد نموده است، که اشاره به مراقبت های قبل از تزریق ژل در این مقاله خالی از لطف نیست.

دریافت تخفیف نقدی تزریق ژل کلینیک رز + مشاوره رایگان

همانطور که وجود تعداد زیادی از این نمونه محصولاتی در بازار مشهود است. در حالی که تزریق ژل به عنوان یک وسیله آرایشی طبقه بندی شده است و FDA برای درمان چین و چروک آن را تایید کرده است، به دلیل کارایی موثر از آنها برای چندین درمان زیبایی شناختی و غیر زیبایی شناختی نیز استفاده می کنند.

این بسیار مهم است که متخصصان پوست روش های ایمن را در درماتولوژی زیبایی شناسی داشته باشند. و انتخاب پزشک متبحر اولین و مهمترین نکته در مراقبت های قبل از تزریق ژل می باشد که نهایتا بتوان با اطمینان از نتایج موفقیت آمیز عمل اقدام کرد.

اقدامات قبل از تزریق ژلمهم ترین اقدامات قبل از تزریق ژل

در عصر تکنولوژی و فناوری رسانه های حال حاضر، کسب اطلاعات و رسیدن به پاسخ سوالات تنها با سرچ کلمه کلیدی به سادگی حاصل می شود. اقدامات قبل از تزریق ژل به اطلاعات اولیه ای بر می گردد که بایستی قبل از هر اقدامی دریافت شود.

در این مقاله ما مسیر شما را کوتاه می کنیم و از سیرتاپیاز اصول اولیه ی تزریق ژل را گوشزد می کنیم. پس مهمترین اقدامات قبل از تزریق ژل افزایش اطلاعات است. اطلاع از نوع ژل، روش های تزریق ژل، هزینه، میزان بازدهی و ماندگاری تزریق ژل و … می باشد.

دانستن دلیل اینکه چرا پوست پیر می شود؟

قبل از تزریق ژل باید این را بدانید که پرکننده های تزریقی یک آرماتاریوم در درمان ضد پیری هستند. اگرچه پیری یک پدیده تعمیم یافته است، اما روند پیری به طور یکنواخت در تمام نواحی صورت نمی گیرد. چربی زیر جلدی صورت یک لایه یکنواخت نیست بلکه به صورت تقسیم بندی شده است.

هر محفظه پوستی در هر سن با سرعت متفاوت در همان فرد خالی می شود. از این رو اصلاح پیری صورت نیاز به اصلاح محفظه های جداگانه دارد.

پرکننده ها را بیشتر  بشناسید!

قبل از تزریق ژل توصیه می کنیم با انواع ژل ها یا پرکننده های تزریقی آشنا شوید. اکنون تعداد زیادی از پرکننده ها در کشور وجود دارند. دانستن نام این پرکننده ها، مواد تشکیل دهنده آنها، میزان ذرات در هر میلی گرم، تک فازی یا دو فازی، وجود هرگونه افزودنی مانند لیگوکائین و میزان ماندگاری و عوارض آن ها ضروری است.

قبل از تزریق ژل با تکنیک ها آشنا شوید

روش های مختلفی برای تزریق ژل وجود دارد. محبوب ترین آن ها روش خطی یا موازی است. توصیه می شود افراد مبتدی که برای اولین بار اقدام به تزریق ژل نموده اند، از این روش نسبت به سایر روش هایی مانند مخزنی (یکجا) یا روش سرخسی که در صورت عدم استفاده صحیح به صورت توده ای شکل می شود، استفاده کنند. روش های متنوع دیگری وجود دارد که می توانید قبل از تزریق ژل از پزشک معالج سوال کنید.

حالات روحی خود را ارزیابی کنید

این بسیار مهم است که قبل از هر نوع عمل زیبایی و قبل از تزریق ژل بیماران باید در مورد نحوه جراحی و شرایط موجود آشنا شوند. بنابراین در صورت مواجه بیمار با شرایط جدید و داشتن انتظارات غیر واقعی که بیمار از قبل در ذهن خود پرورش داده همیشه ناراضی خواهد ماند. که می تواند باعث سلب رضایت پزشکان شود یا عملکرد آنها را به خطر اندازد.

بهتر است قبل از عمل از میزان درد آن اطلاع داشته باشید. اگرچه قبل از تزریق پرکننده ها از بی حسی موضعی انجام می شود، اما برای بیمارانی که آستانه درد پایینی دارند، همیشه در این روش از بی حسی کامل استفاده می شود.

ارزیابی سابقه پزشکی 

یکی از حساس ترین اقدامات قبل از تزریق ژل ارائه و بررسی سابقه بیماری ها و داروهای پزشکی بیمار است. برخی بیماری احتمال ابتلا به کبودی را بعد از درمان بیشتر می کند. این عارضه در بیمارانی که دچار اختلالات خونریزی، فشار خون بالا کنترل نشده یا در حال مصرف داروهای ضد انعقادی مانند آسپرین، کلوپیدوگرل یا وارفارین هستند به ندرت دیده شده است.

همچنین بایستی حساسیت به لیگنوکایین را بررسی نمود.  آنتی DS و آنتی بادی DNA در طی واکنش متقاطع با کلاژن و موادی بر پایه کلاژن، برای بیماران مبتلا به لوپوس اریتماتوی سیستمیک منع مصرف دارد. اگرچه گزارش های کمی در مورد عوارض جانبی و یا رضایت کمتر از حد مطلوب اعلام شده است.

ارزیابی زیبایی مراجعه کننده

یکی دیگر از اقدامات قبل از تزریق ژل، ارزیابی زیبایی شناسی صورت می باشد که باید در این مورد اهداف بیمار را در نظر گرفت؛ آیا بیمار می خواهد ظاهر اصلی و قدیمی خود را بازیابی کند یا اینکه خیر، بیمار ظاهر جدید و متفاوتی را می خواهد؟

ارزیابی ناحیه مورد معالجه بیمار باید توسط دکتر تزریق ژل و  در حالت ایستاده انجام شود. نیروی گرانش می تواند نواقص یا شیارها را تغییر دهد. همچنین شناسایی هرگونه عدم تقارن و اطلاع رسانی به بیمار قبل از تزریق ژل بسیار مهم است.

بررسی دقیقتر و مناسب را می توان با گرفتن عکس و ارزیابی آن انجام داد. همانطور که در بالا توضیح داده شد، قسمت دقیق صورت را که بیمار جهت درمان مدنظر دارد باید بررسی و درمان شود.

انتخاب نوع فیلر یا پر کننده ها

در حال حاضر طیف گسترده ای از مواد پرکننده موجود در کشور وجود دارد که در زمینه منبع، میزان ماندگاری، محل تزریق و هزینه متفاوت است. فرد باید مورد مناسب را متناسب و با توجه به درمان انتخاب کند. این بر اساس هدف و محل تزریق است. این نکته حائز اهمیت است که حتما در هنگام انتخاب نوع پرکننده ها و استفاده از پرکننده ها، همیشه وضعیت پزشکی بیمار در نظر گرفته شود.

انتخاب پرکننده به عوامل مختلفی بستگی دارد

  1. قابل اصلاح بودن نقص ظاهری: برای حجم دهی یا تقویت، پرکننده های متراکم تر مورد نیاز هستند. برای نقص سطحی، پرکننده با ساختار سبک تر ترجیح داده می شود.
  2. ماندگاری مطلوب: برای نتایج طولانی مدت، پرکننده های دائمی ترجیح داده می شوند.
  3. نوع مواد: پرکننده های مبتنی بر کلاژن باید قبل از تجویز، از قبل آزمایش شوند.

با این وجود، استفاده از ترکیب چند مواد مختلف پرکننده در یک محل و در همان جلسه اول به دلیل عوارض طبیعی، که ممکن است در نتیجه مواد بوجود بیاید توصیه نمی شود.

در مورد هزینه درمان صحبت کنید

نوع پرکننده، مقدار مورد نیاز و هزینه مربوط به آن باید قبل از شروع تزریق ژل مورد بحث قرار گیرد. جلسه های مشاوره و هر نوع نیاز اضافی به پرکننده ها در حین تزریق کردن و هزینه های احتمالی که ممکن است بعدا متحمل شود باید به صورت خلاصه ارائه شود.

میزان ماندگاری انواع ژل پرکننده

ماندگاری اثرات ژل موضوعی بسیار مهم قبل از تزریق ژل با استفاده از پرکننده ها است. بیماران باید همیشه از نتایج مورد انتظار خود که برنامه ریزی کرده اند کاملاً آگاهی داشته باشند. همانطور که گفته شد، اطلاعات دقیق  برای دوام مواد پرکننده ممکن است همیشه در دسترس نباشند. هم این و هم اینکه نتایج ممکن است در هر فردی متفاوت باشد باید برای بیمار توضیح داده شود.

عوارض احتمالی تزریق فیلر

و نهایتا، از مجموعه اقدامات قبل از تزریق ژل که برعهده متخصصین پوست می باشد، این است که حتما عوارض احتمالی که شاید در حین یا بعد از تزریق با توجه به نوع مواد پرکننده ایجاد می شود به بیمار اطلاع رسانی شود.  انتخاب مناسب بیمار یا کاندید مورد نظر، تکنیک مناسب، انتخاب صحیح پرکننده و رعایت مراقبت های بعد از تزریق ژل بروز عوارض را به حداقل می رساند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *