تزریق چربی

تزریق چربی به روش دستی چگونه انجام می شود؟

تزریق چربی به روش دستی چگونه انجام می شود؟

تزریق چربی به روش دستی

تزریق چربی یک روش مناسب برای افزایش حجم بافت های صورت یا دیگر نواحی بدن است. چربی که در این روش استفاده می شود، از بدن خود فرد برداشته می شود. مزیت مهم این روش این است که چون چربی ها از بدن خود شما برداشته می شوند، سیستم دفاعی بدن چربی تزریق شده را به عنوان عامل بیگانه و خارجی شناسایی نمی کند و در نتیجه هیچ گونه واکنش آلرژیک از خود نشان نخواهد داد.

تزریق چربی به روش دستیبرای برداشت چربی به طور معمول از روش لیپوماتیک سنتی که به آن روش برداشت چربی به روش دستی نیز می گویند انجام می شود؛ اما امروزه روش های جدیدی نیز برای برداشت چربی از بدن معرفی شده اند که یکی از آن ها روش بادی جت است.

دریافت تخفیف ویژه تزریق چربی + مشاوره رایگان

در ادامه فرایند استخراج و انتقال چربی را بررسی می کنیم و روش های مختلف برای استخراج چربی را مقایسه خواهیم کرد.

آیا تزریق چربی موثر است؟

سلول های چربی توسط جریان خون تغذیه می شوند و رشد می کنند. وقتی چربی ها از قسمتی از بدن مانند ران ها یا شکم جدا می شوند و به ناحیه ی مورد نظر تزریق می شوند، دوباره به جریان خون متصل می شوند و این گونه می توانند رشد خود را از سر بگیرند.

چربی های کاشته شده به راحتی با محیط جدید هماهنگ می شوند و به همین دلیل است که تقریبا همه ی افرادی که اقدام به تزریق چربی می کنند از نتیجه ی کار راضی هستند. به همین دلیل است که تزریق چربی به عنوان یک روش موثر شناخته می شود و روز به روز تعداد افراد بیشتری برای انجام آن داوطلب می شوند.

تزریق چربی به روش دستیانواع روش های برداشت چربی از بدن

مرحله ی اول فرایند تزریق چربی، برداشت چربی از بدن است. سپس این چربی فرآوری می شود و سلول های سالم آن جدا می شوند تا آماده ی تزریق در ناحیه ی مورد نظر شوند.

معمولا از روش لیپوماتیک سنتی که به روش دستی نیز معروف است برای استخراج چربی استفاده می شود. در این روش ابتدا دارو هایی برای کاهش درد و به حداقل رساندن خونریزی تزریق می شود. سپس با استفاده از لوله هایی باریک و کوچک چربی اضافه از ناحیه ی اهدا کننده ی چربی برداشت می شود.

اما روش جدیدی که برای استخراج چربی از بدن مورد استفاده قرار می گیرد، بادی جت نام دارد که با کمک آب چربی های اضافی را از بدن بیرون می کشاند. در ادامه به معرفی این روش می پردازیم.

استخراج چربی با روش بادی جت

بادی جت لیپو یا استخراج چربی با کمک آب، یکی از مدرن ترین روش های بیرون راندن چربی های اضافه از بدن است. این روش تنها برای کسانی که قصد تزریق چربی دارند استفاده نمی شود، بلکه برای کسانی که می خواهند ظاهری لاغر تر و تراشیده تر داشته باشند نیز قابل استفاده است.

در این روش جای زخم ناشی از برداشت چربی بسیار جزئی و محدود خواهد بود. برای برداشت و بیرون کشیدن چربی در روش بادی جت، از جریان آب با فشار زیاد استفاده می شود. آب از طریق واتر جت که در انتهای لوله ها قرار دارد وارد بدن می شود.

برای آن که فرد کوچکترین دردی حس نکند و با راحتی هر چه بیشتر فرایند تزریق چربی را پشت سر بگذارد، به این آب داروهای بی حسی نیز اضافه می شوند.

بادی جت برای استخراج چربی از نواحی مختلف بدن مانند پهلو ها، داخل و بیرون ران ها، باسن، آرنج، گلو و فک استفاده می شود و با موفقیت همراه بوده است.

آیا تزریق چربی با بادی جت از تزریق با روش دستی موثر تر است؟

سلول های چربی بسیار شکننده و آسیب پذیر هستند. به همین دلیل باید با ظرافت و احتیاط از بدن خارج شوند و برای تزریق آماده شوند. از آن جایی که منابع چربی که مناسب تزریق باشند در بدن محدود هستند، سالم نگه داشتن سلول های چربی بسیار مهم و ضروری است.

در هر جلسه ی تزریق چربی، در فرایند استخراج و سپس فرآوری سلول های چربی، بخشی از این سلول ها آسیب می بینند و از بین می روند؛ بنابراین پزشکان از روش هایی استفاده می کنند که ریسک از بین رفتن سلول ها را به حداقل کاهش دهد.

روش بادی جت چون از آب برای بیرون کشیدن سلول های چربی استفاده می کند، نسبت به روش دستی سلول های سالم بیشتری را برای تزریق چربی در دسترس قرار می دهد.

همچنین آب به دلیل لطافتی که دارد، به بافت های اطراف ناحیه ی اهدا کننده ی چربی هیچ گونه آسیبی وارد نمی کند. در نتیجه، دوران ریکاوری پس از تزریق چربی زودتر سپری می شود.

علاوه بر آن چون در روش بادی جت خونریزی اتفاق نمی افتد، تصفیه کردن سلول های چربی راحت تر است. در روش دستی ممکن است کمی خونریزی هنگام استخراج چربی رخ دهد و به همین دلیل هنگام تصفیه ی سلول های چربی جدا کردن سلول های سالم از خون و سلول های مرده کمی بیشتر زمان می برد و سخت تر خواهد بود.

به طور کلی تزریق چربی با روش بادی جت فرایند تزریق چربی را سریع تر و آسان تر می کند.

تزریق چربی به روش دستی در کدام نواحی انجام می شود؟

تزریق چربی به روش دستی در هر ناحیه ای از بدن که دچار کاهش حجم، افتادگی یا چین و چروک شده باشد ممکن است. البته به شرط آن که بدن شما چربی ذخیره شده ی مورد نیاز را داشته باشد تا به این نواحی انتقال داده شوند.

اگر در صورت خود دچار چین و چروک و خطوط عمیق شده اید، مانند خطوطی که در ناحیه ی اطراف دهد ایجاد می شوند و به خط لبخند معروف هستند و یا خطوط نسبتا عمیق گوشه ی چشم ها، می توانید با استفاده از روش تزریق چربی این خطوط را از بین ببرید و زیبایی و طراوت را دوباره به چهره ی خود برگردانید.

تزریق چربی در دست ها باعث در بهبود کیفیت پوست دست ها بسیار موثر است. چربی تزریق شده باعث می شود چین و چروک ها محو شوند، رگ ها و تاندون های زیر پوست کم رنگ شوند و از بین بروند و در پوست دست شما با مرور زمان بهبود یابد.

پس از آن که سلول های چربی فراوری شدند و قسمت های سالم آن ها جدا شد، به وسیله ی سرنگ یا کانال های باریک، چربی به ناحیه ی مورد نظر اضافه می شود.

معمولا برای تزریق چربی با سرنگ، چند بار سرنگ پر و خالی می شود و تزریق در چند مرتبه انجام می شود. هر دفعه که تزریق انجام می شود، یک لایه از بسته های بافت چربی به طور یکسان بین بافت های طبیعی پوست پخش می شوند.

تزریق ها آنقدر تکرار می شوند تا شکل مورد نظر به دست بیاید. ممکن است دکتر به شما توصیه کند تا برای به دست آمدن شکل مطلوب و طبیعی به نظر رسیدن ناحیه ای که چربی در آن تزریق شد، به آرامی پوست خود را ماساژ دهید.

البته تکنیکی که دکتر تزریق چربی برای انتقال چربی استفاده می کند نیز در طبیعی به نظر رسیدن چربی تزریق شده نقش دارد. در نهایت احتمال دارد که از یک پارچه یا بانداژ برای پوشاندن ناحیه ای که تزریق در آن انجام شده استفاده شود. البته این امر موقتی است و بعد از چند روز خبری از جای زخم و اثر تزریق نخواهد بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *