لیپوماتیک

لیپوماتیک آقایان در ناحیه سینه و سایر اعضای بدن

لیپوماتیک آقایان در ناحیه سینه و سایر اعضای بدن

لیپوماتیک آقایان

یکی از پرطرفدارترین فرآیندهایی که بین مردان طرفداران زیادی دارد، ” لیپوماتیک زنان ” و مردان است؛ لیپوماتیک در آقایانی انجام می شود که در وضعیت خوبی قرار دارند ولی نمی توانند از شر چربی بعضی از قسمت های بدن خودشان راحت بشوند.

لیپوماتیک میتواند به خارج کردن چربی ها، بازسازی و طراحی جدید نقاط مورد نظر مردها کمک زیادی بکند.

لیپوماتیک آقایان

دریافت کد تخفیف لیپوماتیک در کلینیک رز + مشاوره رایگان

( کلینیک رز اولین ارائه دهنده مقالات پزشکی صوتی و متنی در ایران )

اگر قصد دارید این مقاله را به صورت صوتی گوش نمایید، بر روی player زیر کلیک نمایید.

با اینکه تعداد زیادی از بیمارانی که برای لیپوماتیک اقدام میکنند جرو خانم ها هستند ولی تعداد آقایانی که کاندید می شوند هم روز به روز بیشتر می شود.

چرا مردها لیپوماتیک را انتخاب می کنند؟

مردها هم مانند زنها، نگران ظاهر خود هستند و دوست دارند که اندام خوبی داشته باشند. لیپوماتیک، تکنیک هایی دارد که مخصوص مردهاست و به خاطر همین تعداد مردهایی که مشتاق انجام لیپوماتیک هستند، افزایش یافته است.

آناتومی مردها با کمک لیپوماتیک می تواند بازسازی و طراحی بشود.

لیپوماتیک آقایان

مردها دلایل زیادی برای انجام لیپوماتیک دارند؛ یکی از دلایل میتواند مربوط به احساس اعتماد به نفس آنها باشد. لیپوماتیک میتواند به افزایش اعتماد به نفس مردان در موقعیت شغلی، در روابط و زندگی آنها کمک زیادی بکند.

علاوه بر افزایش اعتماد به نفس، پس از رسیدن به فرم ایده آل، انگیزه ی کافی برای حفظ این فرم افزایش خواهد یافت. برای حفظ فرم نیاز به ورزش و پیروی از رژیم غذایی سالم و مقوی ضروری می باشد. در نتیجه یک سبک زندگی سالم به وجود خواهد آمد و سلامت بدن بهبود خواهد یافت.

همه ی افراد چاق دارای مشکلات بزرگی در هنگام انتخاب لباس می باشند. عده ای در هنگام خرید لباس به دلیل مناسب نبودن سایز، قادر به خرید و استفاده از لباس نمی باشند و عده ای نیز از لباس های قدیمی خود نمی توانند استفاده نمایند.

با حذف چربی های اضافه، مخصوصا در ناحیه شکم، سایز شکم و پهلوها کاهش یافته و افراد می توانند به راحتی از لباس های مورد علاقه خود استفاده نمایند.

تجمع چربی در برخی از افراد به گونه ای است که بطور مثال چربی ها بیشتر در ناحیه شکم جمع می شوند. ممکن است در عده ای تجمع چربی در ناحیه ران ها باشد. این موضوع در هر فرد متفاوت می باشد. دلیل اینکه برخی از افراد به سمت انجام لیپوماتیک سوق پیدا می کنند، این است که خواستار برقراری تناسب بین اندام های خود می باشند.

مردها از لیپوماتیک برای کدام بخش های بدن خود میتوانند استفاده کنند؟

لیپوماتیک می تواند سلول های چربی موضعی را از هر جای بدن مردها خارج کند. مردها میتوانند از لیپوماتیک برای اندام های زیر استفاده کنند:

 1. شکم
 2. بازوها
 3. باسن
 4. چانه
 5. زانوها
 6. گردن
 7. ران
 8. قفسه سینه
 9. لیپوماتیک پهلو

لیپوماتیک سینه در مردان

شکل ایده آل و فرم عادی بدن مردان به این صورت است که دارای شانه هایی پهن، قفسه سینه و شکم صاف و دارای ران هایی باریک می باشند اما گاهی به دلایل مختلف این فرم بهم ریخته و فرد از هیکل خود راضی نخواهد بود.

لیپوماتیک میتواند برای درمان مشکل ژنیکوماستی یا بزرگ شدن بیش از حد پستان در مردان بکار برود. ژنیکوماستی به دلایل مختلفی بوجود می آید مثل ژنتیک، سطح استروژن، داروها، سندرم کلاین فلتر، پرکاری غده تیروئید و یا به علت افزایش سن.

اگر قابلیت ارتجاعی پوست مردها خوب باشد و بتوان حجم زیادی از بافت های چربی اضافه آنها را برداشت، استفاده از لیپوماتیک به تنهایی میتواند برای این دسته از افراد بسیار مفید باشد.

به دلیل اینکه چربی های زیر پوست آقایان عروقی تر از زنان می باشد، لیپوماتیک در مردان بسیار موثرتر و مفیدتر خواهد بود. اگر دارای حجم زیادی پوست شل و آویزان می باشید و یا مقدار چربی انباشته شده در بدنتان به قدری است که موجب شل شدگی پوست خواهد شد، می توانید از جراحی برداشتن پوست نیز کمک بگیرید.

جراحی برداشتن پوست به کمک افرادی خواهد آمد که خاصیت ارتجاعی پوست شان کم بوده و مایل به حذف چربی های اضافی شکم و سایر اندام های خود می باشند. اینگونه افراد می توانند از افتادگی پوست پس از لیپوماتیک نیز جلوگیری نمایند.

برخی از پزشکان هنگامی که به درمان ژنیکوماستی می پردازند، جراحی حذف پوست نیز انجام داده و پوست های اضافی را از بین خواهند برد.  البته تمام تکنیک های لیپوماتیک برای درمان ژنیکوماستی مناسب هستند.

کاندیدهای خوب برای لیپوماتیک در بین مردان

برای اینکه بفهمید که کاندید خوبی برای لیپوماتیک هستید یا خیر می توانید به کلینیک تخصصی پوست و مو رز مراجعه کنید. متخصصان ما با اندام ایده آل مردها آشنا هستند و برای هر بیماری از تکنیک های خاصی استفاده می کنند.

کاندیدهای خوب برای لیپوماتیک باید از نظر وزن هم در شرایط خوبی قرار داشته باشند یعنی به وزن ایده آل خود نزدیک باشند و اضافه وزن  هم نداشته باشند.

جدا از وزن و سلامت، آقایان نباید سیگار بکشند و بیماری خاصی هم نباید داشته باشند زیرا بر توانایی و قدرت بهبود آنها بعد از لیپوماتیک تاثیر زیادی می گذارد.

بهترین کاندیدهای مرد برای لیپوماتیک کسانی هستند که:

 1. برای تغییر بدنشان اشتیاق داشته باشند.
 2. می توانند تا چند روز استراحت کنند و از انجام فعالیت های روزانه خود خودداری کنند.
 3. اگر فردی به شدت چاق بوده و از وزن ایده آل و شاخص توده بدنی خود فاصله زیادی داشته باشد، کاندید مناسبی برای این درمان زیبایی نمی باشد.
 4. افرادی که دارای نوسانات شدید وزنی هستند نیز باید از انجام لیپوماتیک خودداری نمایند. برای انجام پیکرتراشی، حداقل باید 3 الی 6 ماه فرد وزن پایدار و ثابتی داشته و سپس برای انجام آن اقدام نماید.
 5. همچنین افرادی برای انجام لیپوماتیک مناسب می باشند که از سلامت کامل عمومی بدن برخوردار بوده و دچار بیماری هایی از قبیل فشار خون، دیابت و غیره نباشند. همچنین کسانی که به اینگونه بیماری ها دچار می باشند، باید ابتدا درمان شده و سپس برای لیپوماتیک بدن اقدام نمایند.
 6. افرادی که از سیگار و سایر مواد دودزا مانند سیگارهای الکترونیکی استفاده می کنند نامزد مناسبی برای انجام این درمان نخواهند بود؛ زیرا نیکوتین موجود در سیگار موجب انقباض عروق و یا اسپاسم رگ های خونی موجود در زیر پوست خواهد شد. این رگ ها در گردش خون طبیعی به بافت ها در هنگام درمان و در زمان بهبودی اهمیت ویژه ای دارند.
 7. برای جلوگیری از افتادگی و شل شدن پوست پس از لیپوماتیک، لازم است که فرد دارای پوستی با قابلیت ارتجاعی مناسب باشد. در این شرایط پوست های اضافی موجود خود به خود جمع شده و ظاهر بدی به خود نخواهند گرفت.
 8. لیپوماتیک برای افرادی مناسب می باشد که پس از تلاش های فراوان، انجام فعالیت های سنگین و شدید ورزشی و رعایت رژیم های غذایی، موفق به کاهش وزن و از بین بردن چربی های اضافی نشده اند. در این صورت لیپوماتیک تنها راه برای رفع چربی های سفت و سخت شده می باشد.

فرآیند لیپوماتیک در مردها

فرآیند لیپوماتیک برای مردها، کاملا هنرمندانه است و به صورت سرپایی انجام می شود. مردها میتوانند بین بی حسی موضعی، بیهوشی و بی حسی وریدی (داخل عروقی) یکی را انتخاب کنند که البته این انتخاب به بخش های که قرار است لیپوماتیک انجام بشود هم بستگی دارد.

بهترین زمان عمل لیپوماتیک ” بین 1 الی 2 ساعت طول می کشد.

اول متخصص برش های کوچکی در در بخش مورد نظر در بدن بیمار ایجاد می کند و از طریق همین برشها، لوله کانولا وارد بدن مردها می شود. از تکنیک های مختلفی برای مردها می توان استفاده کرد که در جلسه مشاوره هم حتما به آنها اشاره می شود و برای بیمار توضیحاتی داده می شود.

یکی از این تکنیک ها، تزریق لیدوکائین رقیق و اپی نفرین به بخش مورد نظر است که از این تکنیک قبل از خارج کردن چربی ها از بدن استفاده می شود.

این تکنیک باعث خارج شدن راحت تر چربی ها از بدن می شود و خونریزی کمتری را به دنبال دارد. با این تکنیک میزان درد بیمار هم کاهش می یابد.

یکی دیگر از تکنیک ها، ادغام تکنیک قبلی با لیزر و لیپوماتیک است که میتواند تمام سلول های چربی را به خوبی پوشش بدهد و به خوبی آنها را از بدن خارج کند.

ریکاوری آقایان بعد از لیپوماتیک

بعد از لیپوماتیک باید از یکی از دوستان یا یکی از اعضای خانواده تان کمک بگیرید تا شما را به خانه برسانند. 24 ساعت پس از لیپوماتیک بیمار باید استراحت کنید و لازم است کسی کنارتان باشد. ب

لافاصله بعد از اتمام لیپوماتیک، بیماران حتما باید از گن استفاده کنند تا تورم کاهش باید و بتوانند به نتایج دلخواه خودشان برسند.

در روزهای اول بعد از انجام لیپوماتیک ممکن است مردها کمی احساس درد و جراحت داشته باشند که میتوان با مصرف داروهای تجویز شده توسط متخصص، میزان درد را کاهش داد. بیماران مرد میتوانند راه بروند ولی نباید تا 3 هفته فعالیت های سنگینی را انجام بدهند. آقایان می توانند 4 الی 7 روز بعد از لیپوماتیک به سرکار خود برگردند.

اهداف لیپوماتیک در آقایان

وجود چربی های موضعی در بدن آقایان ربطی به رژیم غذایی و ورزش ندارد. هدف از لیپوماتیک آقایان ایجاد بدنی باریک تر، خوش تراش تر و با شکم های کوچک تر است.

لیپوماتیک مردها میتواند چربی های اضافه ای که دور کمر بوجود دارند را از بین ببرد. لیپوماتیک می تواند پهلوهایتان را هم باریک تر کند و میتوان در هر بخشی که آقایان احساس خوبی ندارند، از لیپوماتیک برای بهبود ظاهر آن استفاده کرد.

اسکارهای بعد از لیپوماتیک در بدن آقایان

اسکارهای بعد از لیپوماتیک خیلی کوچک هستند و بعد از 6 ماه کاملا ترمیم می شوند. مثلا در لیپوماتیک سینه آقایان، بک برش کوچک در نوک سینه زده می شود که به مرور زمان کاملا بهبود پیدا می کند.

چه مقدار چربی را میتوان از بدن مردها خارج نمود؟

بیشترین میزان چربی که می توان از بدن مردها در طی فرآیند لیپوماتیک خارج کرد، حدودا بین 3 تا 4 لیتر است. میزان استخراج چربی به شرایط بیمار و توقعاتی که از لیپوماتیک دارند هم بستگی دارد.

افزایش وزن مردان بعد از لیپوماتیک

لیپوماتیک نمی تواند از افزایش وزن مردان جلوگیری کند. افزایش وزن، تاثیر منفی بر نتایج لیپوماتیک می گذارد. پس بعد از لیپوماتیک هم باید رژیم غذایی سالم داشته باشید و ورزش را هم فراموش نکنید.

با بازگشت چربی، نتایج حاصل از پیکر تراشی از بین خواهد رفت؛ بنابراین با رعایت نکاتی باید مانع از بازگشت این چربی ها شد. این نکات به شرح زیر می باشند

1- از تمامی دستورالعمل های پزشک خود مبتنی بر مصرف مواد غذایی و انجام حرکات ورزشی پیروی نمایید.

2- سعی کنید با مصرف رژیم های غذایی سالم که بر پایه پروتئین و کربوهیدرات ها می باشند، مقدار کالری دریافتی را کاهش داده و با تحرک بیشتر، مصرف کالری جذب شده را افزایش دهید.

3- از مایعات فراوان استفاده کرده تا رطوبت پوست و بدن حفظ شده و کمتر احساس گرسنگی نمایید.

4- سعی کنید تعداد وعده های غذایی خود را بالا برده و حجم وعده ها را کاهش دهید.

5- هرگز گرسنه نمانده و تحت هیچ شرایطی، تعداد وعده های غذایی خود را کاهش ندهید؛ زیرا گرسنه ماندن عاملی است که موجب مصرف بیشتر غذا خواهد شد.

6- پس از بهبودی کامل، بطور مرتب ورزش کرده و به انجام فعالیت هایی که موجب تحرک شما می شوند، بپردازید.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد لیپوماتیک و مراقبت های بعد از آن مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *