لیپوماتیک

تفاوت لیپوماتیک و بادی جت در چیست؟

تفاوت لیپوماتیک و بادی جت در چیست؟

تفاوت لیپوماتیک و بادی جت

عمل لیپوماتیک و بادی جت دو تکنیک تقریبا مشابه می باشند که هر دو برای لاغری موضعی اندام های بدن بکار می روند. این دو روش دارای نتایجی سریع بوده و اثربخشی قابل توجهی دارند.

تفاوت لیپوماتیک و بادی جت در اینست که در لیپوماتیک از امواج اینفراسونیک برای ریز کردن چربی ها استفاده می شود ولی در بادی جت از فشار آب جهت این امر استفاده خواهد شد.

تفاوت لیپوماتیک و بادی جت

دریافت کد تخفیف لیپوماتیک در کلینیک رز + مشاوره رایگان

( کلینیک رز اولین ارائه دهنده مقالات پزشکی صوتی و متنی در ایران )

اگر قصد دارید این مقاله را به صورت صوتی گوش نمایید، بر روی player زیر کلیک نمایید.

انباشته‌ شدن چربی‌ ها در بدن جدا از همه ضررهایی که برای جسم فرد دارد و جدا از همه بیماری هایی که ممکن است به وجود بیاورد، شکل ظاهری اندام او را نیز از حالت دلخواه خارج می کند.

در بعضی از این افراد، این چربی ها حجم زیادی ندارند و می توان برای سوزاندن آن از طریق روش هایی مثل ورزش و رژیم اقدام کرد اما در بعضی های دیگر اوضاع کمی متفاوت به نظر می رسد و چربی ها به سادگی نمی سوزند.

اگر این افراد قصد ایجاد یک تغییر بزرگ در اندام خودشان را داشته باشند، می توانند به سراغ روش هایی بروند که امروزه در کلینیک های زیبایی بسیار پرطرفدار هستند. لیپوماتیک و بادی جت، امروزه هواداران پرشماری پیدا کرده اند و روش های موثری برای لاغری موضعی محصوب می شوند.

هدف این روش ها البته «کاهش وزن» نیست اما آن‌ها می توانند چربی های یک منطقه از بدن را خارج کنند و فرد را در وضعیت ظاهری به مراتب ایده آل تری نسبت به گذشته قرار دهند. این دو روش، امن و موثر هستند و اگر مراقبت های لازم از آن ها صورت بگیرد، نتایجی ماندگار و دائمی به دنبال دارند.

لیپوماتیک و بادی جت

افرادی که در گذشته عمل لیپوساکشن را انجام داده اند، این موضوع را می دانند که جراح برای تخلیه چربی ها فشار زیادی به اندام وارد می کند. روش های قدیمی مانند لیپوساکشن با استفاده از یک لوله مخصوص و با بکارگیری نیرویی بالا برای خارج کردن چربی ها بر روی اندام پیاده می شود.

عوارض جانبی این روش بسیار زیاد بوده و بیماران از انجام آن واهمه دارند.

تفاوت لیپوماتیک و بادی جت

تا اینکه روش ها و تکنیک های جدید  مانند لیپوماتیک و بادی جت روی کار آمد و نگرانی های بیماران را از بین برد.

لیپوساکشن ممکن است فرد را در معرض ریسک های بیهوشی، کبودی شدید، تغییر محسوس در سطح پوست آسیب به بخش های مختلفی از بدن مثل اعصاب، رگ های خونی، ماهیچه ها، شش و سایر اندام ها قرار دهد.

در شیوه سنتی لیپوساکشن، این احتمال نیز وجود داشت که فرد با عفونت و ورم شدید نیز مواجه شود. از آن جایی که علم هرگز در یک نقطه متوقف نمی شود و متدهای جراحی نیز دائما در حال به روز شدن هستند، روش های جایگزین به مراتب امن تر و مناسب تری برای عمل لیپوساکشن به وجود آمده است.

متدهای جدیدی مانند لیپوماتیک از یک طرف، فرد را به نتایج مطلوب و مدنظر او می رسانند و از طرف دیگر، بدن این فرد را در معرض ریسک های بزرگ قرار نمی دهد. سلامتی فرد متقاضی، مهم ترین نکته در انجام عمل های زیبایی است و روش های امروزی تر برای جانشینی لیپوساکشن، این سلامتی را به خطر نمی اندازند.

بدین ترتیب اگر شما هم از چاقی اندام های بدن خود رنج می برید و می خواهید از روش های جدید بهره مند شوید دیگر نگران مشکلات روش های پیشین نباشید. عمل لیپوماتیک و بادی جت دو متد نوین و کارا در این زمینه می باشند که با اثربخشی منحصربفرد خود در لاغری نقش موثری را ایفا خواهند کرد.

تفاوت لیپوماتیک و بادی جت در نوع تخریب سلول های چربی می باشد در غیر اینصورت این دو تکنیک دارای شباهت های زیادی می باشند و همانند روش های سابق لاغری هیچ آسیب یا لطمه ای را به بدن وارد نخواهند کرد.

عارضه هایی مانند کبودی، درد و التهابات زیاد در این دو روش جدید به چشم نمی خورند و بافت های چربی به آهستگی از سایر بافت ها خارج می شود و همزمان به بیرون انتقال داده خواهد شد.

افرادی که قصد دارند تا جهت حذف چربی های مازاد بدن از بهترین روش ها بهره مند شوند می توانند با انتخاب یکی از این دو شیوه مزایا و نتایج ماندگاری را در اختیار داشته باشند.

تفاوت لیپوماتیک و بادی جت

تفاوت لیپوماتیک و بادی جت در اینست که در لیپوماتیک با بهره مندی از دستگاه کمپرسور هوا که دارای ابزاری لوله ای شکل به نام کانولا می باشد و از چرخش 360 درجه برخوردار است، سلول های چربی خورد و کاملا ریز می شوند تا از اندام تخلیه شوند.

در حقیقت اساس تکنیک لیپوماتیک مشابه با لیپوساکشن است اما سرعت و روند کار بسیار بالاتر بوده و مکش و ارتعاشات بسیار بیشتر است، لذا خیلی کمتر هم طول خواهد کشید.

تفاوت لیپوماتیک و بادی جت در وجود یک موتور پنوماتیک و کمپرسور هوا در دستگاه لیپوماتیک می باشد که از سه نوع حرکت و چرخش: نوسانی، ارتعاشی و چرخشی برخوردار است. جالب است بدانید که این حرکات با ایجاد جریانی مارپیچ مانند سبب تخریب بافت ها و سلول های چربی خواهند شد.

در مورد تفاوت لیپوماتیک و بادی جت می توان به تعداد ارتعاشات بالای دستگاه لیپوماتیک نیز اشاره کرد.

این دستگاه دارای 600 ارتعاش یا لرزه در دقیقه می باشد که بسیار سریع چربی ها را تخریب نموده و از اندام به بیرون هدایت می کند. در نتیجه این امر بیمار برآمدگی ها و تورمات کمتری را مشاهده خواهد کرد.

تفاوت لیپوماتیک و بادی جت متوجه نوع کارکرد سیستم بادی جت نیز می باشد. در روش بادی جت پس از بی حس شدن اندام،  ” متخصص لیپوماتیک ” بسیار آهسته و آرام لوله این دستگاه را از جهت برش های ایجاد شده وارد ناحیه خواهد کرد.

در واقع در روش بادی جت اساس کار جابجایی بافت های چربی مازاد، فشار آب است که سبب می شود هیچ آسیب به عروق و سایر بافت های اطراف وارد نشود.

این فشار آب دارای زاویه 360 درجه می باشد که از نوک لوله دستگاه با فشار به سمت بافت های چربی پراکنده شده و آن ها را کاملا ریز و متلاشی می کند. یک وکیوم کوچک نیز در انتهای لوله آن قرار دارد که با ایجاد مکش وظیفه تخلیه چربی ها را بر عهده گرفته است.

در عمل‌ هایی که برای از بین بردن چربی های انباشته شده در بدن مورد استفاده قرار می گیرند، همیشه تبحر پزشک از ابزار و متدهای انجام عمل مهم تر است.

چرا که یک پزشک ماهر می تواند در هر شرایطی بهترین نتیجه را از کار بگیرد و یک پزشک بی تجربه و فاقد تبحر در زمینه انجام عمل زیبایی، ممکن است با بهترین روش و به روز ترین ابزار، عمل فرد را به مخاطره اندازد.

با این حال روش بادی جت ویژگی های مشخصی دارد که آن را به یکی از بهترین روش ها برای مقابله با چربی ها بدل می کند. این کار به جای بیهوشی، به کمک بی حسی موضعی انجام می شود و این به خودی خود، یک امتیاز بزرگ به شمار می رود.

چرا که بسیاری از افراد، همواره پیش از عمل نگران مشکلات احتمالی بیهوشی هستند و متد بادی جت، این نگرانی را به طور کامل از ذهن آن ها پاک خواهد کرد.

این عمل، میزان ورم و کبودی در فرد را پس از پایان کار به شکل قابل توجهی پایین می آورد و دوران بهبودی را نیز کوتاه تر و سریع تر می کند.

در تفاوت لیپوماتیک و بادی جت باید به این نکته هم توجه کرد که بادی جت در بافت های چربی تغییر کمتری ایجاد می کند و این کار بسیار نرم تر است. در حقیقت به علت فرآیند لطیف تر بودن این موضوع است که چون با فشار آب این اتفاق می افتد کمتر بافت چربی را برهم خواهد زد.

وجود فشار آب نقش تاثیرگذاری در بهتر انجام شدن و بالا رفتن سرعت کار دارد. جراحان متد بادی جت را بیش از سایر روش های قدیمی باور دارند.

تفاوت لیپوماتیک و بادی جت در استفاده از فیبر لیزری پس از بادی جت می باشد.

در این روش با بهره مندی از این فرآیند می توان پوست را در محلی که چربی ها از آن تخلیه می شوند، کاملا سفت کرد. بیماران از این موضوع سطح رضایت بالایی دارند چرا که تمایل بیشتری نسبت به بهتر شدن بافت پوست در نواحی برش خورده نشان خواهند داد.

بادی جت یک شیوه کاملا کم تهاجمی و ایمن است که نتایجی مشهود و عالی را در اختیار علاقه مندان به زیبایی در لاغری موضعی اندام های بدن قرار خواهد داد.

تفاوت لیپوماتیک و بادی جت با اینکه خیلی زیاد نیست و در نوع تکنیک بکار برده شده در تخریب سلول های چربی می باشد اما باز هم می توان گفت هر کدام دارای ویژگی های خاص و کارایی منحصربفردی می باشند. با استفاده از این دو تکنیک برتر در لاغری می توان نتایجی شگرف را مشاهده کرد.

یکی از تفاوت های مهم و کلیدی میان بادی جت و لیپوماتیک، در افرادی مشاهده می شود که قصد دارند پس از بیرون کشیدن چربی از بدن، آن را دوباره به یک ناحیه دیگر از بدن خودشان تزریق کنند.

این کار در واقع با ترکیبی از عمل های زیبایی اتفاق می افتد و به فرد این امکان را می دهد که بخشی از چربی ها را در یک منطقه دیگر مثل صورت تزریق کند و شادابی و جوانی را در صورت خود، به نمایش بگذارد.

اگر فرد متقاضی عمل، خواستار تزریق چربی نباشد و تنها به خارج کردن این چربی ها از بدن فکر کند، این «تفاوت» چندان پررنگ حس نخواهد شد اما اگر فرد چنین تصمیمی داشته باشد، باید بداند که چربی های خارج شده در روش بادی جت، برای انتقال ایده آل تر هستند.

چرا که در روش های دیگر مثل لیپوماتیک، ممکن است سلول های چربی در نتیجه مواجه شدن با انرژی زیاد، آسیب ببینند و بخشی از آن ها دیگر قابل انتقال به قسمت دیگری از بدن فرد نباشند.

مزایای بادی جت و عمل لیپوماتیک در چیست؟

علاوه بر تفاوت لیپوماتیک و بادی جت در این مقاله به مزایای این دو روش نیز اشاراتی می شود:

  1. عمل لیپوماتیک و بادی جت دارای کمترین اثراتی جانبی بر روی بافت های دیگر بدن می باشند.
  2. جالب است بدانید که نیاز به مایع متورم ساز در این دو روش بسیار کمتر خواهد بود.
  3. طی این دو تکنیک جدید می توان حجم بالاتری از چربی ها را خارج کرد.
  4. این دو دستگاه از تکنیکی برخوردار می باشند که در آن می توان میزان فشار و نیرو را تنظیم نموده و به پرتو آن از سطح خونریزی و ورم ها بکاهیم.
  5. جالب است بدانید که در تزریق مایع و مکش چربی به سمت خارج تفاوت از لحاظ زمانی وجود ندارد و این دو کار را می توان با هم در یک زمان هم انجام داد بدین ترتیب است که سرعت و رند کار افزایش پیدا خواهد کرد.
  6. -نتایج این دو متد، تا حدود بسیار زیادی طبیعی به نظر می ‌رسند و تقریبا هیچکس در برخورد اول، متوجه نخواهد شد که آن ها چنین کاری انجام داده اند. مزیت مهم دیگر نیز، ماندگار بودن نتایج کار به شمار می رود. این اتفاق البته به شرطی رخ می دهد که فرد یک سبک سالم تر از زندگی نسبت به گذشته انتخاب کند و این بار دیگر خودش را در مقابل چربی ها تسلیم نکند.

نیاز به ترمیم مجدد زخم ها در این متد ها دیده نشده است چرا که زخم ها بسیار سریع خوب می شوند.

تفاوت لیپوماتیک و بادی جت با سایر روش های قدیمی مانند لیپوساکشن بسیار زیاد است و این دو شیوه نوین مزایای فراوانی را با خود به همراه دارند.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد لیپوماتیک و مراقبت های بعد از آن مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *